Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Královo Pole - 9. října 2019   18:30

Karviná
Karviná
2' Solák  • 3' Solák  • 5' Nedoma  • 7' Jan Užek  • 15' Chosik  • 17' Monczka  • 19' Nantl  • 20' Solák  • 22' Solák  • 24' Monczka  • 25' Skalický  • 27' Nantl  • 28' Nedoma  • 29' Solák  • 31' Chudoba  • 32' Chosik  • 34' Chudoba  • 36' Nedoma  • 37' Chudoba  • 38' Chudoba  • 41' Chudoba  • 42' Skalický  • 43' Solák  • 47' Skalický  • 47' Plaček  • 48' Noworyta  • 49' Chosik  • 52' Noworyta  • 54' Nantl
30:24
(14:7)
Královo Pole
8' Koubek   • 17' Horut   • 23' Páleš   • 28' Horut   • 36' Dostalík   • 39' K. Petrović   • 40' Koubek   • 41' Dostalík   • 43' Koubek   • 45' Koubek   • 46' Koubek   • 47' Hlípala   • 50' K. Petrović   • 52' Burget   • 54' Hlípala   • 55' Kučera   • 56' Hlípala   • 57' Bosák   • 58' Hlípala   • 59' Bosák
Karviná
Mokroš, N. Marjanović, Tabara – M. Brůna, Monczka, Urbański, Noworyta, Plaček, Gromyko, Chudoba, Jan Užek, Drzyzga, Solák, Skalický, Zamarski, Nantl, Nedoma, Zbránek, Růža, Chosik, Franc.
Hájek, Nezbeda
Drápela, Fabián, B. Pšenica – Hlípala, Vaněk, Václav, Horut, Václav, Dostalík, Burget, Berhouma, Bosák, Janíček, O. Číž, Stein, Páleš, M. Weber, Hastík, Kučera, K. Petrović, Koubek.

HCB Karviná – SKKP Handball Brno 30:24 (14:7)
Nejvíce branek: Chudoba 6/1, Solák 6, Skalický 3 – Koubek 6/1, Hlípala 4, Bosák 3/1. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/4. Vyloučení: 5:6.
Házenkáři Karviné porazili Brno 30:24, když o svém triumfu rozhodli zejména v prvním poločase a nástupem do toho druhého.

Karviná vedla v 37. minutě 19:7, až poté začali hosté postupně korigovat rozdíl ve skóre, nakonec domácí vítězí 30:24.

Šesti góly k tomu přispěli Dominik Solák, jenž pětkrát udeřil v prvním poločase, s Radimem Chudobou, ten vstřelil všech šest branek v úvodních jedenácti minutách druhého poločasu. V brněnském dresu šestkrát skóroval Lukáš Koubek, o dvě branky méně vstřelil Luboš Hlípala.
60'
Luboš Hlípala závěrečnou střelu nasměroval nad branku a utkání končí.
60'
Brno je v útoku, hosté si šest sekund před koncem berou oddechový čas.
60'
Domácí už v závěru hodně polevili a dopustili se další ztráty míče.
59'
Jakub Bosák proměnil rychlý protiútok.
59'
Rozeběhly se závěrečné dvě minuty.
58'
Další povedená rána Hlípaly z dálky.
58'
Dvojnásobná přesilovka Brna končí, Karviná už je v plném počtu.
57'
Až do třetice to vyšlo a Jakub Bosák snižuje na rozdíl osmi branek.
57'
A díky výbornému zákroku Mokroše ani tu druhou!
57'
Hosté ale první šanci ve dvojnásobné přesilovce nevyužili.
56'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).

Karviná bude hrát devadesát sekund ve čtyřech.
56'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Nikolas Noworyta).
56'
Luboš Hlípala se trefil parádně z velké dálky do šibenice, navíc byl faulován Noworytou.
55'
Vít Kučera pak počet těch brněnských na dvacet.
54'
Matěj Nantl zaokrouhlil počet karvinských branek na třicet.
54'
Domácí hráli bez brankáře, jejich přihrávku ale vystihl Hlípala a snadno se trefil do prázdné branky.
53'
Lukáš Koubek ze sedmičky trefil jen spojnici tyče a břevna.
53'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Artur Urbański).
52'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Lukáš Václav).
52'
Nikolas Noworyta vrací rozdíl ve skóre na jedenáct branek.
52'
Karviná trochu polevila, z rychlého brejku po domácí ztrátě míče toho využil Daniel Burget.
51'
Další hostující šanci promarnil Dostalík, ten byl zcela sám před Mokrošem, domácí brankář si ale připsal skvělý zákrok.
51'
Luboš Hlípala mohl snížit, trefuje ale břevno.
50'
Kosta Petrović také úspěšně zakončil individuální průnik.
49'
Roman Chosik skóroval po jednoduchém průniku hostující obranou.
48'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Lukáš Koubek).
48'
Hosté měli další možnost, Lukáš Koubek ale minul branku a z brejku to trestá Nikolas Noworyta.
47'
Patnáctou branku Brna zapisuje do statistik Luboš Hlípala.
47'
Po rychlé ztrátě Brna se na pravém křídle prosadil Jan Plaček.
47'
Ondřej Skalický přidává už pětadvacátou branku Karviné.
46'
Oddechový čas pro Karvinou.
46'
Koubek se teď trefil z rychlého brejku a drží brněnský prapor nahoře.
45'
Šikovný podstřel Lukáše Koubka.
44'
Jakub Bosák neproměnil sedmičku, hosté pak podcenili odražený míč do středu pole, který by měl skončit v jejich držení, ale vzali si jej domácí.
44'
Koubkova přihrávka je sražena do zámezí, hosté ale budou pokračovat v držení míče.
43'
Po delší odmlce o sobě dal vědět Dominik Solák.
43'
Lukáš Koubek si vyměnil míč s Hlípalou a pak skóroval z postu střední spojky.
42'
Hosté z Brna si berou oddechový čas.
42'
Krátkou přesilovku domácích využil na levém křídle Ondřej Skalický.
42'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek).
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Martin Janíček).
41'
Michal Dostalík se střelecky prosadil na brankovišti.
41'
Radim Chudoba si našel mezeru v brněnské obraně a trefuje se pošesté ve druhém poločasu.
40'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ľuboš Hlípala).
40'
Lukáš Koubek využil svůj elegantní průnik k jubilejní desáté brance Králova Pole.
39'
Obrany trochu polevily, využívá toho Kosta Petrović.
38'
Radim Chudoba si z brněnské obrany dělá trhací kalendář.
38'
Utkání sleduje 480 diváků.
38'
Hlípala neprostřelil domácího brankáře a Brno musí zase do defenzivy.
37'
Hostům je signalizována pasivita, už ale hrají v plném počtu.
37'
Na opačné straně po rychlé akci zase skóroval Chudoba.
36'
Michal Dostalík zaznamenává první brněnskou branku ve druhém poločasu.
36'
Hosté zkusili v oslabení hrát bez brankáře, ovšem nevychází jim vůbec nic a Miroslav Nedoma zvyšuje na 19:7.
35'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Radim Chudoba).
35'
Chudobu v dalším brejku fauloval Janíček a dostává dvouminutový trest.
34'
Z rychlého brejku se trefil Radim Chudoba a rozdíl ve skóre už je dvouciferný.
33'
Dominik Solák mohl zvýšit, brněnskou branku ale netrefil.
32'
Domácí zůstávají po změně stran stoprocentní, Roman Chosik zvyšuje na 16:7.
32'
Michalu Dostalíkovi je pískán útočný faul, Karviná může zase útočit.
31'
Radimu Chudobovi stačilo na první trefu druhého dějství pětadvacet sekund.
31'
Druhý poločas rozehrála útokem domácí Karviná.
31'
Karviná se v úvodu zápasu ujala vedení 4:1, hosté pak sice ještě snížili na rozdíl jedné branky, od stavu 4:3 už ale domácí mají jasně navrch.

Pěti góly k jejich výraznému vedení přispěl Dominik Solák.
30'
30'
Ĺuboš Hlípala přestřelil branku a po prvním poločase vede Karviná díky dominantnímu výkonu nad Brnem 14:7.
30'
Po vypršení času prvního poločasu ještě hosté budou házet jeden volný hod.
30'
Solák se pokusil přidat další branku technickou střelou, tu však hostující brankář zlikvidoval.
29'
S trochou štěstí skóroval Dominik Solák, jeho rána se od tyče odrazila do brněnského brankáře a pak do sítě.
29'
Hosté se dopustili další ztráty míče, mezitím už ale hrají v plném počtu.
28'
S karvinskou odpovědí přispěchal Miroslav Nedoma.
28'
Libor Horut procedil svoji střelu domácím dvojblokem a namířil ji k tyči.
27'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Vít Kučera).

Kučera je potrestán za faul při Nantlově gólu.
27'
Matěj Nantl přidává už dvanáctou branku Karviné.
26'
Hostující střela skončila na karvinském bloku, domácí mohou zase dopředu.
26'
Po souboji na brankovišti zůstal ležet jeden z brněnských hráčů v bolestivé grimase, pravděpodobně Marek Páleš.
25'
Přeci jen hosté o míč přišli, Ondřej Skalický se trefil z brejku a za pětigólového manka si Brno bere oddechový čas.
25'
Brnu se daří držet míč v útoku a z domácí přesilovky zbývá necelá půlminuta.
24'
Marek Monczka vrací Karviné čtyřgólový náskok.
24'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ahed Berhouma).
23'
Marek Páleš uspěl z levého křídla a snižuje.
23'
Michal Brůna trefil tyč brněnské branky.
22'
Hosté se dopustili technické chyby na pravém křídle a zase odevzdávají míč Karviné.
22'
Další Solákova trefa, tentokrát se domácí spojka prosadila z velké dálky.
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jakub Bosák).
21'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Roman Chosik).
20'
Dominik Solák skóruje už potřetí, Karviná poprvé odskakuje na čtyřgólový rozdíl.
19'
Další brněnskou ztrátu míče využil Matěj Nantl.
18'
Marek Monczka znovu neproměnil sedmičku, tentokrát už se míč odrazil k hostům.
17'
Po úspěšné souhře hostů se z levé strany prosadil Libor Horut.
17'
Monczka neproměnil sedmičku, míč se ale odrazil zpět k němu a podruhé už byl úspěšný.
17'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
17'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Marek Páleš).
16'
První neúspěšná sedmička hostů, po dvou trefách Vít Kučera tentokrát ztroskotal na brankáři Marjanovićovi.
15'
Hezkou individuální akci gólově zakončil Roman Chosik.
14'
Výborné zákroky brankářů na obou stranách, po zákroku toho hostujícího jeho spoluhráči dosáhli na míč už v zámezí a s míčem může pokračovat Karviná.
13'
Brno se dopustilo ztráty míče, ovšem Karviná pak vůbec nezvládla brejk tří na jednoho, domácí si přihráli do zámezí a musejí se vrátit do obrany.
12'
Domácím se nepovedl rychlý protiútok, Brno se opět zmocnilo míče.
11'
Vít Kučera znovu nezaváhal a snižuje na rozdíl jedné branky.
11'
Druhá sedmička pro hosty z Brna.
10'
Dominik Solák měl dobrou možnost na pátou karvinskou branku, ovšem netrefil zařízení.
9'
Střelecké neúspěchy na obou stranách, u míče domácí.
8'
Hosté se prosazují a snižují na rozdíl dvou branek.
7'
Díky výborné defenzivě domácí získali míč a pak z rychlé souhry úspěšně zakončil Jan Užek.
6'
Karviné se daří dobře bránit, hosté se jen ztěžka prosazují do zakončení.
5'
Miroslav Nedoma si při rychlém protiútoku už dal pozor na přešlap a pohodlně zvyšuje na 3:1.
5'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
4'
Vít Kučera proměňuje první sedmičku zápasu a otevírá gólový účet Králova Pole.
4'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Nikolas Noworyta).
4'
Hosté vybojovali sedmimetrový hod.
3'
Karviná má v úvodu výraznou převahu, hezkým podstřelem přidává druhou branku znovu Dominik Solák.
3'
Domácí mohli rychle zvýšit, po zisku míče běžel do brejku Drzyzga a překonal hostujícího brankáře, ovšem při zakončení přešlápl brankoviště.
2'
První karvinskou střelu zápasu proměňuje Dominik Solák.
2'
Karviné se povedlo ubránit a za skandovaného potlesku obecenstva už domácí kombinují.
1'
Rozehráno! Úvodním útokem disponují hosté z Brna hrající ve žlutých dresech, Karviná oblékla tradiční zeleno-černou kombinaci.
1'
Hráči už jsou nastoupeni na palubovce, utkání bude brzy zahájeno.
SKKP Handball Brno

Házenkáři Brna loni zopakovali jedenácté místo z předchozí sezóny, v obou případech tedy za sebou nechali jediný tým, tím si ale zabezpečili extraligovou příslušnost. Letos by Brno jistě rádo zabojovalo o playoff, svoji cestu začalo čtyřmi body v úvodních čtyřech kolech.

Nevedla k tomu ale lehká cesta, neboť na úvod sezóny Brno prohrálo v Hranicích 21:28 a poté nestačilo na obhájce titulu z Plzně, které v domácím prostředí podlehlo 26:30. Následovaly ale dvě důležité výhry, ta v Lovosicích 30:25 je jistě překvapivá, poté Brno zaznamenalo domácí body po výsledku 25:20 nad Frýdkem-Místkem.

V Karviné se Brnu nedaří. Pryč jsou časy ze sezóny 2014/15, kdy Brno díky dvěma výhrám na palubovce svého dnešního soupeře získalo celkové třetí místo v soutěži. Od té doby brněnští házenkáři čekají na bodový úspěch z Karviné už šest zápasů.
HCB Karviná

Utkání je odloženo z víkendu kvůli účasti Karviné v evropských pohárech, Slezané v domácím prostředí dvakrát porazili izraelský Holon Yuvalim 31:26 a 32:29, mohou se tak těšit na třetí kolo Challenge Cupu.

V extralize Karviná obhajuje loňské druhé místo, když ve finále měla mimořádnou smůlu proti Plzni. Nad Západočechy vedla 2:1 na zápasy, čtvrtý i pátý duel ale Plzeň vyhrála pokaždé na rozstřel ze sedmimetrových hodů a slavila mistrovský titul.

Do nového ročníku nejvyšší soutěže Karviná vstoupila třemi zápasy na palubovkách soupeřů ve čtyřech kolech, z Frýdku-Místku přivezla výhru 30:24, v Jičíně remizovala 23:23 a v Zubří prohrála 21:24. Mezitím Karvinští odehráli jediný ligový zápas v domácí hale proti Kopřivnici, kterou porazili 32:29.
Hezký podvečer při sledování dohrávky pátého kola házenkářské extraligy, HCB Karviná přivítá hosty z Brna, jedná se o souboj šestého týmu tabulky s osmým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.