Házená - Extraliga muži - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Plzeň - 10. března 2020   17:00

Karviná
Karviná
2' Drzyzga  • 12' M. Brůna  • 14' Nedoma  • 16' Nedoma  • 18' Jan Užek  • 18' Zbránek  • 24' Nedoma  • 29' Solák  • 30' Zbránek  • 32' Nedoma  • 33' Monczka  • 38' Nantl  • 40' Gromyko  • 41' Drzyzga  • 43' Drzyzga  • 44' Drzyzga  • 48' Gromyko  • 50' Solák  • 50' Solák  • 53' Nedoma  • 54' Jan Užek  • 59' Zbránek  • 60' Nedoma
27:24
(12:12)
Plzeň
Plzeň
1' M. Škvařil   • 2' S. Terzić   • 9' M. Škvařil   • 11' M. Tonar   • 13' S. Terzić   • 19' S. Terzić   • 20' M. Tonar   • 22' M. Škvařil   • 24' M. Škvařil   • 27' Chmelík   • 30' M. Škvařil   • 31' Chmelík   • 34' M. Škvařil   • 35' S. Terzić   • 41' Režnický   • 41' Šindelář   • 43' Douda   • 54' Režnický   • 55' S. Terzić   • 56' S. Terzić   • 57' M. Škvařil
Karviná
Fukala, Mohyla
Plzeň

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů.
Karviná zvládla důležitý souboj a šlágr kola vyhrála 27:24! Plzeň, která už má jistotu prvního místa, nepředvedla ideální výkon. Baník skvěle využíval křídla, naopak Talent z nich nevstřelil ani gól. Skvělý výkon předvedl ve druhé půli Marjanović a Slezané si došli pro dva body, které je posouvají zpět před Kopřivnici na čtvrté místo.
HCB Karviná – Talent M.A.T. Plzeň 27:24 (12:12)
Nejvíce branek: Nedoma 6, Brůna 5/4, Drzyzga 4 – Terzić 7/1, Škvařil 7, Douda 2/1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 0.
60'
Miroslav Nedoma při signalizované pasivitě uspěl z pravé strany a je konec!
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Roman Chosik), za zbytečné strčení soupeře při přerušení karvinského útoku.
59'
Režnický z pivota Marjanoviće nepřekonal a nejspíše je rozhodnuto!
59'
Brůna vybídl ke skórování Zbránka, který nepohrdl a minutu a půl před koncem Baník vede o dva góly!
59'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Milan Škvařil).
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
58'
Stefan Terzić proměňuje sedmičku suverénně ranou k pravé tyči a je to pouze o gól!
58'
Marjanović vychytal Škvařilův proskok, píská se však sedmička!
58'
Nedoma opět volný na pravém křídle, o zem však zakončil o břevno.
57'
Karviná v útoku stále v sedmi.
57'
Škvařil při předchozí střele trefil rukou Soláka do obličeje, ten se jen těžko zvedá ze hřiště. Je otřesen a dnes už do zápasu nejspíše nezasáhne.
57'
Plzeň útok rychle využívá, Škvařilova dělovka z levé spojky zapadla pod břevno!
57'
Nedoma z pravého křídla Herajta nepřekonal a rozhodnuto ještě není.
56'
Stefan Terzić přidává ze šesté střely šestý gól.
56'
Michal Brůna proměnil i čtvrtou sedmičku a Slezané se každou chvilku přibližují k vítězství!
56'
Gromyko faulován na pivotu, sedmička pro Baník.
55'
Na Terzićovu dělovku ze střední spojky Marjanović nedosáhl.
54'
Brůna uvolnil Užeka, který krásnou technickou střelou překonal Herajta.
54'
Daniel Režnický v sevření dvou protihráčů dokázal zakončit a v tísni se trefil k levé tyči. Plzeň se prosazuje po jedenácti minutách bez gólu!
53'
Baníku vyšla akce při signalizované pasivitě, po přihrávce Chosika se prosadil Nedoma a domácí vedou už o čtyři góly!
52'
Karviná zkouší hru v sedmi.
51'
Škvařil se před Zbránka neprosadil.
51'
Signalizovaná pasivita Talentu.
50'
Nejdlovi vypadl míč, Solák z úniku překonal Křesťana a Karviná jde do trháku!
50'
Na Solákovu dělovku z kroku si Herajt sáhl, ale míč mu propadl do sítě.
49'
Doudovu ránu kolem obránce opět vyráží Nemanja Marjanović!
48'
Jurij Gromyko z pivota skóruje a Baník jde do vedení!
48'
Marjanović se rozchytal! Připisuje si čtvrtý zákrok v řadě, nohou vychytal i Chmelíka na pravém křídle.
47'
Dominik Solák z levé spojky minul vzdálenější tyčku.
47'
Slezané v plném počtu.
47'
Oddechový čas pro hosty.
46'
Solák o míč přišel, Režnický však nepřekonal do branky se vracejícího Marjanoviće! Ten teď drží Karvinou.
45'
Marjanović vyráží Doudovu střelu mez nohy! Baník u míče.
45'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
45'
Režnický po pasu Doudy stažen na pivotu. Sedmička a přesilovka pro Západočechy.
44'
Talent také v plném počtu.
44'
Marek Drzyzga přidává další gól z levého křídla a je srovnáno! Zakončil do vzdálenějšího horního rohu.
44'
Nejdl naznačil, že půjde střídat, ale vrátil se na pravou spojku, kde byl úplně volný. Jenže Marjanoviće nepřekonal.
44'
Baník v plném počtu.
43'
Marek Drzyzga rychle snižuje z levého křídla.
43'
Soláka po proskoku zakončil jen do Herajta, Plzeň parádně sehrála rychlý brejk a Douda zakončil zkušeně technicky o zem.
42'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
42'
Sedmimetrový hod navíc proměňuje Jakub Douda.
42'
Žlutá karta pro realizační tým Talent M.A.T. Plzeň.
42'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna). Karviná se neprosadila, Brůna poté fauloval Šafránka. Plzeň si zahraje přesilovku.
41'
Západočeši hned srovnávají, prosadil se Šindelář.
41'
Marek Drzyzga z levého křídla propálil Herajta na bližší tyč.
41'
Šafránek si zaběhl na pivota, ještě předal míč Režnickému a Talent dává první gól z pivota v zápase.
40'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
40'
Škvařil o míč připraven a Nedoma běžel sám na Herajta, který jeho ránu parádně vykopl nohou!
40'
Naopak Gromyko z pivota z velkého úhlu zakončil přesně ke vzdálenější tyči.
39'
Macháč se zbavil Nantla, ale zatím čeká na první gól v zápase. Branku netrefil.
38'
Nantl z brejku napálil tyč, od té se odrazil míč do Herajta a následně za brankovou čáru. Velké štěstí pro Baník.
38'
Macháč nezpracoval Terzićovu přihrávku.
38'
Jan Užek zkusil vypálit z rozehrávky devítimetrového hodu, Herajta nepřekvapil.
37'
Signalizovaná pasivita domácích.
36'
Druhá nahazovačka Karviné v zápase, ani nyní nebyla úspěšná! Nedoma z pravého křídla trefil Herajta do hlavy.
35'
Stefan Terzić otřel svou ránu z pravé spojky o vzdálenější tyč.
34'
Šindelář zablokoval ránu Brůny z kroku a k míči se dostává Talent.
34'
Talent se v postupném útoku trápí, nakonec to na sebe vzal při signalizované pasivitě z devíti metrů Milan Škvařil a z těžké pozice překonal Marjanoviće.
33'
Plzeň se neprosadila a Monczka skóruje z brejku, dává první gól v zápase!
32'
Nedomu našel skvěle Michal Brůna a Karviná srovnává z pravého křídla.
31'
Slezané zkouší hru se dvěma pivoty, kam se posunul Solák. Ale teď se domácí neprosadili, Macháč vysunul Chmelíka, který proměňuje únik.
31'
Karviná v útoku.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:51.
Zápas bez diváků zatím přináší vyrovnanou podívanou s výsledkem 12:12. Na domácí straně adresuje přesné přihrávky Michal Brůna, který je navíc se čtyřmi góly nejlepším střelcem. Plzeň táhne pětigólový Milan Škvařil.
30'
30'
Bogdanović nepřihrál přesně a první poločas končí.
30'
Monczka vysunul Zbránka na levém křídle a Herajt byl bez šance.
30'
Milan Škvařil si při signalizované pasivitě našel prostor ke střele a přes dvojblok vypálil mimo dosah Marjanoviće.
29'
Západočeši v plném počtu.
29'
Dominik Solák si zaběhl na pivota, Brůna předvedl další skvělou přihrávku a máme srovnáno!
28'
Macháč při zpracování odraženého míče na pivotu přešlápl.
27'
Michal Brůna zůstává na sedmičce stoprocentní, proti Křesťanovi zamířil k pravé tyči.
27'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
27'
Brůnova parádní přihrávka už skončila úspěchem pro Karvinou. Faulovaný Užek vybojoval sedmičku a přesilovku.
27'
Užek nezpracoval přihrávku Monczky, na dlouhou přihrávku si naběhl Jan Chmelík a zavěsil.
26'
26'
Šimon Macháč z pivota po pasu Škvařila branku netrefil!
26'
Brůnovu dělovku zablokoval Macháč, Západočeši u balonu.
26'
Signalizovaná pasivita Slezanů.
25'
24'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Václav Franc).
24'
Milan Škvařil využil dobré přihrávky Bogdaniće, proskočil kolem France a vrací Talentu vedení. Navíc byl faulován.
24'
Baník se ubránil, znovu dobře zasáhl Solák, Brůna poté vyslal přesnou přihrávkou přes celé hřiště do úniku Nedomu, který uspěl.
23'
Solák zablokoval ránu Škvařila z výskoku! Plzeň pokračuje v útoku.
22'
Miroslav Nedoma tentokrát neměl tak dobrý úhel na pravém křídle a Herajta nepřekonal.
22'
Milan Škvařil ranou přes dvojblok zakončil k levé tyčce.
21'
Krásná nahazovačka Brůny na Zbránka, který zakončil technicky, Herajt se parádně natáhl a zachránil Plzeň od inkasování!
21'
Také Západočeši dobře využili přesilovku, teď už Baník v plném počtu.
20'
Karviná se neprosadila, naopak Michal Tonar po kombinaci se Škvařilem srovnává!
19'
Gól vstřelil tým Talent M.A.T. Plzeň (Stefan Terzić).
19'
18'
Laciná ztráta Plzně a Zbránek proměňuje únik.
18'
Jan Užek si zpracoval odražený míč po ráně Brůny a napodruhé překonal Herajta.
18'
Marjanović vytáhl mimo Škvařilovu střelu přes blok.
17'
16'
Miroslav Nedoma z pravého křídla využil přihrávky Brůny a opět se prosazuje.
16'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Šimon Macháč), za úmyslné blokování střely nohou.
15'
Na třetí sedmičku Baníku šel Dominik Solák a nedává! Střídající Křesťan vykopl jeho ránu. Slezané pokračují v útoku.
15'
Užek faulován na pivotu, sedmička pro Baník.
14'
Chmelík si zaběhl na pivota, ale přihrávku nezpracoval.
14'
Miroslav Nedoma měl po pasu Monczky na pravém křídle spoustu prostoru a zakončil o zem pod břevno.
13'
Talent dobře vykombinoval akci na pravou spojku a podobnou dělovku jako Brůna vyprodukoval z kroku i Stefan Terzić.
12'
Michal Brůna má v ruce stále dynamit a z kroku zamířil pod břevno.
12'
Nepřesnost Baníku, pro míč musel až na půlku doběhnout Marjanović.
11'
Karvinská obrana se nestihla zformovat a toho využil proskakující Michal Tonar.
11'
Monczka neměl šanci zpracovat Brůnovu přihrávku.
11'
Petr Vinkelhöfer ze sedmičky přehodil Marjanoviće i branku!
10'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
10'
Milan Škvařil průnikem vybojoval další sedmičku.
10'
Brůna uvolnil Soláka, který selhal na Herajtovi!
9'
Macháč zabavil dva obránce, přidržel si Užeka a Milan Škvařil mohl proskočit. Talent jde do vedení.
9'
Vinkelhöfer vystihl přihrávku, přes Monczku se k zakončení však nedostal. Plzeň v postupném útoku.
8'
Petr Vinkelhöfer vypálil k pravé tyči do protipohybu Marjanoviće.
8'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
8'
Škvařil uvolnil Macháče, sedmička také pro Západočechy.
7'
Michal Brůna proměnil i další sedmičku a domácí otáčejí skóre.
7'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Milan Škvařil).
7'
Jan Užek stažen na pivotu a Karviná bude házet další sedmičku.
7'
Rána Michala Tonara kolem obránce z levé spojky končí vedle branky.
6'
Michal Brůna sedmičku proměnil střelou o zem k levé tyčce.
5'
Solák při proskoku faulovaný, sedmička pro Slezany.
5'
Milan Škvařil měl hodně prostoru na střední spojce, Marjanović jeho ránu skvěle vystihl.
4'
Karviná si v útoku nerozuměla a přichází další ztráta.
4'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Michal Tonar). Plzeňský hráč o míč přišel a následně stáhl Soláka.
4'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Užek).
3'
Baník o míč přišel.
2'
Terzićova dělovka levačkou z kroku končí až v síti.
2'
Brůna nečekaným pasem vyzval ke skórování Drzyzgu na levém křídle, je srovnáno.
1'
Milan Škvařil po pasu Terziće proskočil karvinskou defenzivou a střelou k pravé tyči otevřel skóre.
1'
Do prvního útoku vyráží Talent.
1'
Karviné se vrací avizovaný Užek, chybí gólman Mokroš nebo spojka Chudoba. Plzeň přijela bez Jakuba Tonara nebo brankáře Šmída.

HCB Karviná: N. Marjanović, Tabara – M. Brůna, Monczka, Urbański, Gromyko, Plaček, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Skalický, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Franc.

Talent M.A.T. Plzeň: Křesťan, Herajt – Douda, S. Terzić, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Škvařil, M. Ivančev, Bogdanić, Vinkelhöfer, M. Tonar, Chmelík, Šindelář, Režnický, Wildt.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Zápas Karviné s Plzní hrát bude, ale bez diváků! Vláda rozhodla o zrušení akcí nad 100 účastníků, sportovní akce se však bez diváků konat mohou. Tak to bude i v případě dnešního duelu.
Dokáže Karviná prolomit špatnou formu a zvítězí na jaře podruhé, nebo ovládne reprízu finále Plzeň, která už má jisté první místo v tabulce? To se dozvíme již brzy, utkání startuje v 17:00. Buďte u toho s námi.
Vzájemné zápasy:
Potkávají se finalisté posledních dvou sezón. Předloni Karviná zvítězila 3:1 na zápasy, loni pak Plzeň v nejdramatičtější sérii historie, když dvakrát rozhodla až na sedmičky, 3:2 na zápasy. První utkání této sezóny na palubovce Talentu dokázal zvítězit Baník 24:21, přitom ještě v poločase prohrával 8:12, avšak předvedl skvělou otočku.
Talent M.A.T. Plzeň
Západočeši jsou největšími favority na zisk mistrovského titulu. Prokazují nejlepší formu, mají nejširší kádr, který přes zimu ještě posílili. Kvůli zranění Jana Stehlíka povolali na pravou spojku srbského vítěze Ligy mistrů Stefana Terziće. Do Plzně se navíc vrátili odchovanci Milan Škvařil a Michal Tonar ml. Jeho otec Michal Tonar st. po sezóně skončí v roli trenéra, vedení mu překvapivě nenabídlo prodloužení smlouvy, což zkušený kouč nesl s nelibou.

Talentu se ovšem daří i po oznámení této novinky. Na jaře je stoprocentní, celkově vyhrál už devět extraligových zápasů v řadě a s předstihem si zajistil prvenství v základní části. Západočeši v únoru porazili Nové Veselí, Hranice, Jičín, Lovosice a naposledy Frýdek-Místek 34:25.
HCB Karviná
Zatímco v Challenge Cupu Baník září i na jaře a přes silnou Madeiru postoupil do čtvrtfinále, tak v domácí soutěži se hodně trápí. V jarní části porazil pouze Maloměřice, předtím padl v Brně, následně prohrál s Duklou, remizoval s Novým Veselím a naposledy nestačil na Hranice výsledkem 24:29. Karviná se propadla až na páté místo tabulky o bod za Kopřivnici, která však poslední kolo hraje v Plzni, zatímco Slezané v Lovosicích.

Baník se potýkal zejména s absencí pivota Jana Užeka. Gromyko ani Franc ho nedokázaly nahradit. Dobrou zprávou pro Slezany však je, že Užek se po dvou měsících vrací do hry a bude trenéru Marku Michaliskovi k dispozici! Jinak se Karviná spoléhá především na spojky Marka Monczku (91 branek), Dominika Soláka (88 branek) a gólmana Nemanju Marjanoviće.
Přeji krásný úterní podvečer, vítejte u dohrávky 21. kola STRABAG Rail Extraligy, ve které v repríze finále posledních dvou sezón HCB Karviná vyzve Talent M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.