Házená - Extraliga muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Frýdek-M. - 14. září 2019   19:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Donoso  • 4' Jan Gřes  • 6' Hanus  • 7' Hanus  • 9' Donoso  • 10' Jan Gřes  • 12' Hanus  • 17' Hanus  • 18' Donoso  • 19' Donoso  • 20' Jan Gřes  • 24' Hanus  • 25' Tkadleček  • 27' Brito Benítez  • 28' Tkadleček  • 30' Brito Benítez  • 31' Donoso  • 34' Fulnek  • 36' Střelec  • 37' Donoso  • 38' Donoso  • 40' Fulnek  • 41' Fulnek  • 45' Čadra  • 48' Jan Gřes  • 49' Očkovič  • 52' Bukovský  • 54' Jonák  • 59' Čadra  • 60' Čadra  • 60' Bukovský
37:17
(18:8)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
17' Žvak   • 24' Gřešek   • 26' Petrovský   • 28' Petrovský   • 29' Mazur   • 33' Petrovský   • 34' Petrovský   • 35' Petrovský   • 49' Gřešek   • 53' Ondrušík   • 56' Musálek
Kopřivnice
Žingor, Chalupa – Střelec, Čadra, Jan Gřes, Petřík, Tkadleček, Fulnek, Jonák, Brito Benítez, Očkovič, Donoso, Hanus, Bukovský, Škarpich.
Horáček, Novotný
Hala ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice
697 diváků
Frýdek-M.

Děkujeme za pozornost, mějte se krásně.
Frýdku-Místku nezbývá než na tento nepovedený duel zapomenout. V dalším kole přivítá v domácím představí příští neděli Zubří, které v létě hodně posílilo. Vrátil se mu reprezentant Jurka či Řezníček na spojce. Na pivotu nastupuje nadějný Dokoupil, který určitě může zabojovat o EURO na začátku dalšího kalendářního roku, takže Frýdek-Místek čeká hodně těžký zápas.
V příštím kole hraje Kopřivnice v Karviné, kde v loňské sezoně vyhrála a doma remizovala s Baníkem. Byl to jediný tým základní části STRABAG RAIL extraligy, který neprohrál s Karvinou.
Hodnocení je poměrně jednoduché – nebyl snad jediný atribut, ve kterém by byla Kopřivnice horší. Navíc udržela koncentraci po celé utkání. Chtěla přidat další a další branky. Nezačala jej dohrávat a přehrávat své akce. Zkrátka deklasovala Frýdek-Místek.
Tak tohle tedy člověk opravdu nečekal. Kopřivničtí házenkáři porazili ve druhém kole STRABAG RAIL extraligy Frýdek-Místek o dvacet branek. Zatímco v úvodním utkání proti Karviné hrálo Pepino velice dobře, tak dnešní duel mu vůbec nevyšel. Hosté rozchytali vynikajícího Žingora. Ten za šestnáct minut inkasoval jeden gól ze hry. Domácí hráče poté hnali diváci. Hosté udělali v tomto střetnutí velké množství individuálních chyb.
60'
Bukovský ještě utekl do trháku a stal se posledním střelcem zápasu.
60'
Po dlouhé nahrávce za obranu byla před Čadrou prázdná brána.
60'
Ondrušík přihrával na šest metrů, ale balón propadl do brankoviště k Chalupovi.
59'
Tvrdou střelu z výskoku vyrazil Chalupa u své levé tyče, následovala však chyba Kopřivnice.
59'
Čadra přehodil brankáře z pravého křídla na druhou tyč.
58'
Bukovský nemohl dohrát akci do pravého křídla kvůli zásahu Musálka nohou a Musálek dostává dvojku.
58'
Útočný faul pravé spojky hostů, míč tak drží Bukovský.
58'
Bukovský uhlídal Skřehota na levé spojce.
57'
Po faulu na pivota v podání Musálka proměnil Škarpich sedmičku k pravé tyči.
57'
Žvak držel Bukovského na devíti metrech.
56'
Musálek v závěru akce překonal Chalupu křížem z levého křídla.
56'
Kopřivnice získala míč, ale hned ho ztratila.
55'
V signalizované pasivitě fauluje domácí mužstvo Ondrušíka na pravé spojce.
55'
Tkadleček přešlápl z levého křídla při nahrávce spoluhráče.
54'
Mazur vystřelil po nahrávce Skřehota z pravé spojky na přední tyč, kde zakročil Chalupa.
54'
Na druhé straně dává Jonák svůj první gól v zápase.
53'
Teď už se tvrdou střelou z pravé spojky prosadil.
53'
Ondrušík zastavený faulem na pravé spojce.
52'
Zakončení o zem v podání Bukovského dopadlo ze střední spojky o zem k pravé tyči.
52'
Nařízenou sedmičku poslal Klaban levačkou k pravé tyči do protipohybu brankáře Chalupy.
51'
Obrana domácích se vrhla proti přihrávce Skřehota do levého křídla.
50'
Ondrušík vybojoval na pravé straně faul na vlastní osobu a jeden z domácích hráčů vyfasoval dvě minuty.
50'
Jonák s Očkovičem dostali míč na pivota, ale ten trefil nohu brankáře.
50'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Filip Hardt).
50'
Jonák se objevuje na hrací ploše.
49'
Po přesném zakončení Gřeška z pivota si domácí berou timeout.
49'
Gřes, Bukovský a Očkovič kombinovali až Očkovič ukončil útok střelou z levé spojky na bližší tyči.
48'
Skřehot vyskočil na levé spojce a pálil na zadní tyč, kde zasáhl Chalupa.
48'
Gřes převzal míč od střední spojky a zprava trefil prostor u přední tyče.
47'
Faul na Očkoviče při zakončení z pravé spojky do rukou brankáře.
47'
Bukovský se otočil na střední spojce a poté byl jeho spoluhráč faulovaný.
46'
Chalupa si věděl rady se zakončením Ondrušíka ze střední spojky a více se toho při útoku hostů nestane.
46'
Petrovský zkusil sedmičku o zem a míč se zastavil na břevnu branky Chalupy.
46'
Ondrušík dohrával akci zprava na pivota Rajnohu, Fulnek fauloval a dostává dvě minuty.
46'
Útočný faul domácích.
45'
Další zákrok Žingora a Kopřivnice jde do útoku.
45'
Čadra seběhl za obranu, zpracoval dlouhý pas a vyhrál jeden na jednoho s brankářem Pepina.
45'
Lefan vyskočil na střední spojce a tlačil míč k pravé tyči, kde měl Žingor ruce.
44'
Očkovič pokazil nahrávku z výskoku na levé spojce a kontruje Lefan.
44'
Cáb vykopl sedmičku Střelce levou nohou, ale Kopřivnice ještě drží míč.
43'
Fulnek byl faulovaný na levé spojce, další sedmička pro Střelce.
43'
Lefan střílel z levé spojky na první tyč, kam se přesunul brankář Žingor a útočit bude Kopřivnice.
42'
Mazur faulovaný na pravé spojce po nahrávce Lefana ze středu.
42'
Střelec nasměroval míč o zem do pravé části branky a rýsuje se debakl.
42'
Očkovič se rozběhl na levé spojce a po bránění v brankovišti má Střelec sedmičku.
41'
Gřes, Očkovič a Fulnek kombinovali až Fulnek umístil střelu z levé spojky k zadní tyči za Cába.
40'
Petrovský zatočil sedmičku okolo pravé nohy Žingora.
40'
Fulnek skóruje ze střední spojky, na druhé straně uvidíme hostující sedmičku.
39'
Očkovič neprosadil ranou z levé spojky a Klaban utíkal sám na Žingora, vyskočil na šestce a Žingor vylepšil svůj už tak skvělý výkon zlikvidováním vyložené šance soupeře.
39'
Očkovič, Fulnek a Gřes na spojce.
39'
Žingor skáče proti Petrovskému k pravé tyči a vylepšuje si svou úspěšnost zákroků.
38'
Tentokráte Strack udělal chybu na spojce a Donoso běžel až zakončil nad pravou nohou brankáře soupeře.
37'
Donoso utekl Petrovskému, který chyboval na spojce a pod brankářem Frýdku-Místku přidal čtyřiadvacátý gól Kopřivnice.
37'
Gřes hrál dle všeho nohou, útok hostů pokračuje.
37'
Petřík zdvojil s Britem Benítezem Hardta na střední spojce.
36'
Což potrestal Střelec trhákem zakončeným k pravé tyči.
36'
Technická chyba Pepina.
35'
Střelec poslal míč k pravé tyči za brankáře Cába.
35'
Za bránění v brankovišti proti Britovi Benítezovi je nařízena sedmička pro Kopřivnici.
35'
Rána Petrovského z pravé spojky končí u delší tyčky.
34'
Klaban postrčil míč do levého křídla na Ungera, ale Žingor poté rozjásal fanoušky Kopřivnice.
34'
Donoso asistoval při trefě Fulneka, který vypálil bombu z pivota a Pyško neměl šanci.
34'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
34'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský).
33'
Kopřivnice reaguje trefou ze střední spojky na levou stranu do protipohybu brankáře.
33'
Petrovský poté zakončil rychlou akci svého celku k tyči.
33'
Donoso přihrál Gřesovi na pravou spojku, ale ten trefil pouze boční síť.
42'
Gřes faulován na pravé spojce, devítka pro domácí mužstvo.
32'
Brito Benítez vystoupil proti Hardtovi, následně putoval míč do pravého křídla, ale Žingor podržel domácí celek.
31'
A Donoso jej posléze poslal ze střední spojky pod horní tyčku.
31'
Brito Benítez vyhodil míč.
31'
V hale je navíc solidní atmosféra. Hosté se směrem dopředu trápí. Naráží na agresivní obranu soupeře. Osm gólů za poločas je prostě málo a Kopřivnice má nakročeno k prvnímu vítězství tomto ročníku STRABAG RAIL extraligy.
Kdo by čekal, že Kopřivnice povede v derby v poločase o deset branek. Frýdku-Místku zatím nevychází vůbec nic. Hosté rozchytali brankáře Žingora, který v úvodních šestnácti minutách dostal jeden gól ze hry. Jeho úspěšnost zákroků musí být zákonitě nad 50 %. Do toho se velice dobře prezentoval Donoso na spojce a ukázal, že bude velkou posilou pro Kopřivnici.
30'
30'
Vynikající Žingor u pravé tyče proti střední spojce Petrovskému. Navíc Brito Benítez si poté dal velký pozor, aby nepřešlápl do vlastního brankoviště.
30'
Bukovský a Očkovič sehráli akci až do pivota na Brita Beníteze a ten poslal míč nad pravou nohou brankáře k levé tyči.
29'
Petrovský na Mazura na pravé spojce, ten prošel přes Brita Beníteze a míč poté zřejmě mezi nohama brankáře Žingora zamířil k zadní tyči.
29'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice.
28'
Tkadleček přeloboval brankáře Pyška z levého křídla na delší tyč.
28'
V signalizované výhodě střílel Petrovský ze střední spojky k levé tyči.
28'
Tkadleček fauloval Mazura na pravé spojce.
27'
Brito Benítez si zpracoval na pivotu nahrávku z pravé strany a domácí vedou o deset branek.
27'
Klaban se protáhl na pravé straně kolem Očkoviče, ale střela z úhlu neskončila v brance Kopřivnice.
26'
Petrovský z levé strany zakončil za Žingora.
26'
Tkadleček zřejmě přešlápl, když chytil nahrávku Mazura z pravé spojky do pravého křídla.
25'
Tkadleček potom proletěl při brejku po levé straně a prosadil se sám před brankářem Frýdku-Místku.
25'
Nepovedená nahrávka hostů z levé strany končí u Tkadlečka.
25'
Bukovský si vyměnil míč se spoluhráčem, poté vyskočil Očkovič na levé spojce, ale u přední tyče čekal Pyško.
24'
Čadra ještě dostane dvě minuty za faul u svého brankoviště.
24'
Mazur začal zprava dohrávku na pivota Gřeška...Je sníženo.
24'
Hanus zachytil špatnou nahrávku Lefana a poté v podstatě musel trefit levačkou prázdnou bránu.
23'
Střelec usměrnil míč k levé tyči brankáře Pyška.
23'
Faul Lefana na Čadru na pravé spojce, sedmička pro Střelce.
22'
Petrovský si poradil k pravé tyči.
22'
Po faulu na pravé křídlo se háže sedmička proti domácím a Žingor pustí do brány Chalupu.
22'
Bukovský přerušil útok hostů faulem na Lefana.
21'
A právě jeho vychytal Pyško, když střílel z levé spojky ke vzdálenější tyči.
21'
Adam Očkovič jde na plac.
21'
Ztráta hostů na levé straně a Lubomír Veřmiřovský si bere timeout.
20'
Hardt střílel z pravé spojky na zadní tyč, kde byl Žingor. Nicméně bývalý hráč Kopřivnice byl faulovaný.
20'
Na konci rychlého brejku nezastavila obrana rozběhnutého Gřese.
20'
Mazurův podstřel čape Žingor.
19'
Kopřivnice brání 1:5 s vytaženým Fulnekem na hrotu.
19'
Donoso přidává ze střední spojky další gól.
18'
Donoso takticky držel střední spojku Petrovského a tím přerušil útok protivníka. Následně přišla chyba Pepina.
18'
Donoso si seběhl zleva na střed a střelou k levé tyči zamířil za brankáře soupeře.
17'
Žingor vyběhl proti souhře spojky se zakončujícím pivotem Žvakem, ale nedosáhl na zakončení do levé části brány.
17'
Fulnek a Gřes dostali míč na pravé křídlo a Hanus zakončil tam, kam chtěl.
16'
Marek Žingor inkasoval zatím jeden gól ze hry za 15:45.
16'
Ondrušík vyhrál jeden na jednoho na pravé spojce s Donosem, jenže udělal kroky.
16'
Kterou Střelec uklízí do pravé poloviny branky.
15'
Donoso na Fulneka na střed, ten se dostal přes dva hráče a trefil levou ruku Pyška. Následuje však sedmička.
14'
Žingor vyhodil míč a tentokráte trhák Hanuse proti Pyškovi neskončil brankou. Nicméně Kopřivnice zůstane u balónu.
14'
Ondrušík faulovaný, devítka.
14'
Oddechový čas pro hosty.
14'
Fulnek fauloval z pravé strany Ungera a po faulu na bývalé levé křídlo Kopřivnice nařizují rozhodčí volný hod.
13'
Petrovský umístil sedmičku okolo pravé ruky brankáře Žingora.
13'
Po faulu Brita Beníteze háže hostující celek sedmičku. Druhá dvojka pro domácího hráče to nebude.
12'
Hanus skóroval z pravého křídla proti Pyškovi a zatím hostům nevychází vůbec nic.
12'
Frýdek neuspěl pokusem z pravé spojky.
11'
Brankář Frýdku-Místku Pyško schytal střelu Donosa ze střední spojky do obličeje. Donoso se hned běžel omluvit a vše je naštěstí v pořádku.
11'
Gřešek jde na trestnou lavici po faulu na Donosa na pravé spojce a Kopřivnice hraje přesilovku šest na pět.
11'
Žingor použil ruce k zákroku u své pravé tyče a zatím svou branku zavřel.
11'
Fulnek prorážel na levé spojce proti Mazurovi a míč patří Pepinu.
10'
Strack se náznakem střely zbavil obrany, ale jeho vyloženou šanci z pravé spojky vyrazil Žingor a zatím domácí brankář drží Kopřivnici.
10'
Gřes si seběhl na střed do druhé vlny a domácí vedou o šest branek.
9'
Frýdek docela rozchytal Žingora a ten teď chytil zakončení ze spojky. Kopřivnice ještě v početní nevýhodě neinkasovala.
9'
Kopřivnice rozehrála volný hod. Donoso vyskočil a trefou po pravé ruce brankáře skóroval. Gólman šel ke svojí levé tyči.
8'
V signalizované pasivitě je Fulnek faulovaný před devítkou.
8'
Žingor ovšem začíná oslabení čtyři na šest vykopnutím pravé nohy proti sedmičce Gřeška.
7'
Zřejmě Stracka fauloval Petřík a Kopřivnice do čtyř.
7'
Brito Benítez držel pravou spojku Stracka a dostává dvě minuty.
7'
Brito Benítez rukou překazil nahrávku Petrovského na pivota Gřeška a přihrávkou na pravou stranu poslal do brejku Hanuse, který si věděl rady.
6'
Hanus zakončil samostatný únik střelou pod levou nohou brankáře.
6'
Strack vystřelil ze střední spojky doprostřed branky, tam byl Žingor.
5'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez).
5'
Brito Benítez pokryl Gřeška na pivotu, ale sudí pískli faul Kopřivnice.
5'
4'
Po náznaku střely se Gřes protáhl z pravé spojky na šest metrů a domácí znovu vedou.
4'
Fulnek s Donosem chystali dohrávku do levého křídla, ale té zamezil bránící Klaban.
3'
Žingor kryje střelu ze střední spojky a Kopřivnice se žene před brankoviště soupeře.
3'
Strack vyrovnal výskokem z pravé spojky.
3'
Po zisku míče šel Donoso do trháku a brankář vykopl jeho vyloženou šanci levou nohou.
2'
Střelec nepustil dohrávku do pravého křídla, Pepino ještě kombinuje.
2'
Donoso převzal balón Fulneka na levé spojce a mezi nohama brankáře otevírá skóre zápasu.
1'
Žingorovi pomohla zadní tyč proti zakončení z levé spojky a domácí začínají kontr u Donosa.
1'
Frýdek-Místek útočí jako první.
1'

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Čadra, Jan Gřes, Petřík, Tkadleček, Fulnek, Jonák, Brito Benítez, Očkovič, Donoso, Hanus, Bukovský.

Pepino SKP Frýdek-Místek: M. Cáb, Fritz, Pyško – D. Lefan, Ondrušík, L. Rajnoha, Petrovský, Klaban, Gřešek, Unger, Hardt, Strack, Žvak, Mazur, Musálek, Skřehot.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Pepino SKP Frýdek-Místek
Také Frýdek-Místek neuspěl na jaře ve čtvrtfinále, když ve třech zápasech nestačil na Karvinou. Na rozdíl od Kopřivnice došlo po sezoně ke změně na pozici trenéra, kdy Jiřího Kekrta nahradil Andrej Titkov. Ten vedl kdysi Zubří a postaral se v něm o zatím poslední extraligovou medaili. V uplynulé sezoně působil v Brně, kde se s mužstvem nedostal do play-off. Krasnodarský rodák prozradil, že se chce zaměřit hlavně na obranu.

Titkov má momentálně k dispozici kádr s průměrem třiadvacet let. Frýdek-Místek přivedl Davida Lefana, k házené se po zranění vrátil Lukáš Rajnoha. Zmiňovaný Lefan hrál naposledy třetí ligu v Německu, stejně tak si vyzkoušel nejvyšší německou dorosteneckou soutěž. Jedná se o odchovance Zubří.

I s ním v sestavě odehrál Frýdek-Místek první zápas sezony a v domácím prostředí prohrál s Karvinou o šest branek. Nicméně v úvodních minutách druhého poločasu vedl. S předvedenou hrou byl trenér Titkov spokojený. „Musím poděkovat hráčům za to, jak se zachovali a že hráli jako družstvo. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat, věřím, že příště to bude ještě lepší i bodově.“
KH ISMM Kopřivnice
Kopřivnice obsadila na jaře třetí pozici po základní části. Ve čtvrtfinále tak šla na šestý Jičín. Ovšem první zápas doma prohrála. Ačkoliv vzápětí dokázala srovnat, tak v Jičíně nevyhrála ani jednou a do semifinále putoval soupeř. Kopřivničtí se do play-off dostali podruhé za sebou. V předposlední sezoně skončili taktéž ve čtvrtfinále, kde podlehli Lovosicím rovněž 1:3 na zápasy.

Co se týče změn v Kopřivnici před startem nového ročníku STRABAG RAIL extraligy, tak na lavičce se nic nezměnilo. Mužstvo i nadále vede trenér Lubomír Veřmiřovský, bývalý házenkář, který si zahrál i třeba ve Španělsku. Kopřivnický kouč promluvil o cílech pro tuto sezonu. „Ambice jsou stejné jako v loňském roce, takže postoupit do play off z co nejlepší možné pozice. Všichni ale moc dobře víme, že ostatní týmy hodně posílily, takže letos bude strašně moc těžké do play off vůbec proniknout," uvedl v rozhovoru pro oficiální web nejvyšší házenkářské soutěže. Veřmiřovský zároveň zopakoval, že Kopřivnice je rozpočtem na chvostu, co se týče srovnání s ostatními extraligovými mužstvy. Stejně tak poukázal na špatnou podporu ze strany města.

V kopřivnickém kádru už nenajdeme Jana Holbeina (konec kariéry), Petra Ungera či Filipa Hardta (oba Frýdek-Místek, takže dnešní derby pro ně bude dost pikantní). Na pozici levého křídla přišel Dominik Tkadleček z Tatranu Litovel. K házené se vrátil Jaroslav Škarpich. Na postu spojky posílil tým Victor Donoso z Chile. Asi není překvapením, že se jedná o jediného Chilana ve STRABAG RAIL extralize.

Zmiňme ještě, že do letošní sezony vstoupila Kopřivnice prohrou na půdě Lovosic v poměru 33:37. Přitom úvod zápasu se jí povedl, vypracovala si čtyřbrankové vedení. Kopřivnice nemá úplně jednoduchý los na startu STRABAG RAIL extraligy. V dalším kole hraje v Karviné. Poté přivítá doma Zubří, které v létě hodně posílilo. Ostatně i o losu byla řeč ve zmiňovaném předsezónním rozhovoru s koučem Veřmiřovským: „Musím se přiznat, že mě trošku oblil pot, když jsem viděl začátek ligy, protože máme opět těžký los."
Delegace
Zápas odpíská dlouhodobě nejlepší česká rozhodcovská dvojice Václav Horáček – Jiří Novotný. Ti mají za sebou například finále MS v Kataru, o kterém se toho dost napsalo. S domácí reprezentací se nepočítalo. Ovšem Katařané tehdy sáhli k hluboké naturalizaci a v sestavě, kde byl jediný rodilý Katařan, padli ve finále s Francií.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z utkání druhého kola STRABAG RAIL extraligy, ve kterém si to v derby rozdají Kopřivnice a Frýdek-Místek. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.