Házená - Extraliga muži - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Dukla - 7. března 2020   18:00

Královo Pole
2' Koubek  • 3' Koubek  • 8' K. Petrović  • 9' Janíček  • 16' Stein  • 18' Hlípala  • 30' M. Vaněk  • 37' Berhouma  • 38' Bosák  • 41' Bosák  • 44' Hastík  • 46' Hastík  • 46' O. Číž  • 48' Berhouma  • 49' Hastík  • 54' Berhouma  • 54' Stein  • 55'   • 58' V. Václav
19:40
(7:23)
Dukla
Dukla
1' V. Patzel   • 2' V. Patzel   • 4' Harabiš   • 6' Šůstek   • 7' Reichl   • 9' Šůstek   • 10' Šůstek   • 11' Reichl   • 13' Reichl   • 15' Harabiš   • 17' V. Patzel   • 18' Klíma   • 20' Zelenka   • 22' Zelenka   • 23' A. Zeman   • 24' Šimůnek   • 25' Zelenka   • 27' Klíma   • 29' Šůstek   • 29' Krušberský   • 34' Šimůnek   • 36' Reichl   • 39'    • 40' V. Patzel   • 43' Blecha   • 43' Blecha   • 45' Křístek   • 47' Šůstek   • 50' Šimůnek   • 51' Klíma   • 53' Zelenka   • 53' Grištšuk   • 54' Klíma   • 60' Klíma   • 60' Krušberský
Drápela, B. Pšenica, Fabián – Hlípala, M. Vaněk, L. Václav, Horut, V. Václav, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Hastík, M. Weber, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma, Bosák.
Dukla
Votava, Zavázal, Petržala – Zelenka, Šimůnek, Sviták, Klíma, V. Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, Jeníček, J. Patzel, Harabiš, Grištšuk, A. Zeman, M. Březina, Dojčinovič, Šůstek, Blecha, Cigáň.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Dukla Praha deklasovala Královo Pole 40:19. Vojtěch Patzel se na této výhře podílel hned osmi brankami.

Pražané o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, který vyhráli o 16 gólů. Ve druhé polovině pak svůj náskok postupně navyšovali, a přicházeli o něj, ale neustále se pohybovali kolem dvacetigólového rozdílu. V samém závěru se Dukle podařilo prolomit hranici 40 gólů.
60'
Tak přeci se ještě dostala Dukla do útoku a Krušberský zakončil útok středem.
60'
Klíma se střelecky prosadil. Poslední útok nejspíš ale obstarají už domácí.
59'
Duel se pomalu blíží ke svému konci. Hostům se vzdaluje překonání 40 gólové hranice.
58'
Skvělý zásah Fabiána proti střele z hranice brankoviště.
58'
Náskok do brankoviště využil V. Václav, který snižuje na 19:38.
57'
Fabián potěšil domácí publikum dobrým zákrokem při útoku Dukly.
57'
Daleká střela z devítky šla nad. Domácí museli zakončovat kvůli pasivitě.
56'
Hra se trochu po předchozím střeleckém kulometu uklidnila. U míče jsou domácí, kteří hrají postupný útok.
55'
Domácí se rozstříleli. Snižují opět na rozdíl 20 gólů.
54'
A další gól domácích, který dává Stein.
54'
Co útok, to gól a v hodně rychlém tempu. Klíma se prosadil.
54'
Berhouma rychle odpovídá.
53'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Grištšuk).
53'
Zelenka se prosadil středem brankoviště.
52'
Hra je přerušena, Dukla je v útoku a čeká se na úpravu herní plochy.
51'
Když už to vypadá, že by domácí mohli alespoň ve druhé půli hrát vyrovnanou partii, Dukla vždy dokáže i v dílčím skóre odskočit. Klíma dává 12. gól Pražanů ve druhém poločase.
50'
Šimůnek napravil předchozí neúspěšnou střelu svého spoluhráče.
50'
Dukla naopak velmi často chybuje. Několikátá střela, jež šla nad branku domácích.
49'
Rychlý útok domácích využil Hastík. Brněnští ve druhém poločase už dali více gólů, než v tom prvním.
49'
Brankář Fabián vychytal sedmičku Dukly.
48'
Berhouma se prosadil středem.
47'
Šůstek zase vrací Dukle komfortní dvacetibrankový náskok.
47'
Tyč zastavila útok Dukly z pravé strany. Protiútok domácím nevyšel.
46'
Rychlý protiútok středem využil domácí Číž.
46'
Oddechový čas pro hosty.
46'
Hastík se trochu rozstřílel, jeho druhý gól v krátkém čase.
45'
Dukla pokračuje ve svém brankostroji. Přibližuje se k magické hranici 40 gólů.
44'
Hastík snižuje na rozdíl 20 gólů.
43'
Hned vzápětí Blecha přidává další branku na konto Dukly.
43'
Jan Blecha se poprvé v utkání zapisuje mezi střelce.
41'
Bosák snížil na 10:29. O vítězi už je dávno rozhodnuto, domácí hrají vlastně jen o co nejmírnější porážku, což je ovšem za tohoto stavu hodně těžké.
40'
Už osmý gól V. Patzela.
39'
Hostům se povedlo rychle odpovědět a zase si navýšit svůj náskok.
38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Grištšuk).
38'
Bosák využil rychlý útok po levé straně. Navíc byl faulovaný.
38'
Oba týmy se nyní střídají u míče a předvádí neúspěšné útoky.
38'
Také trochu smůly pro Královo Pole, jejichž další útok zastavilo břevno!
37'
Berhouma snížil. Teprve osmý gól domácích, kteří se zatím v útoku hodně trápí. A dali první gól ve druhé polovině.
36'
Reichl si počkal na hraně brankoviště a přihrávku a náskokem do brankoviště využívá střelu ke stanovení dvacetibrankového rozdílu.
35'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
35'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Adam Stein).
34'
Ztrátu domácích potrestal Šimůnek.
33'
Na straně domácích došlo k vyloučení za předchozí faul u brankoviště, za který byla nařízena sedmička.
33'
33'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky.
32'
Ani hosté se neprosadili při střelbě.
31'
Úvodní útok domácích končí zákrokem brankáře Dukly.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:51.
První poločas se proměnil v exhibici Dukly, která deklasovala své soupeře 23:7. Hosté se v útoku prakticky nemýlili, respektive velmi ojediněle. Využívali ztrát soupeře k rychlým protiútokům, navíc výborně bránili a prakticky si zajistili už nyní vítězství v tomto střetnutí. Otázkou už zůstává jen to, o kolik Dukla vyhraje.
30'
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Krušberský).
30'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Viktor Hastík).
30'
Vaněk dává sedmý gól domácího týmu.
29'
Hosté vstřelili další gól z rychlého protiútoku.
29'
Šůstek se prosadil v oslabení.
28'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky s nepřesným zakončením.
27'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
27'
Klímovi se povedlo zaskórovat.
26'
Domácí v útoku přichází o míč. Dukla se řítí s míčem dopředu.
25'
Zelenka se prosadil znovu z levé strany. Rozdíl je už 13 branek.
24'
Rychlý protiútok využil Šimůnek.
24'
Navíc domácí v útoku opět nedokázali zakončit.
23'
Dnešní utkání se mění v totální debakl. Zeman přidává sedmnáctý gól pražského týmu.
22'
Zelenka na levém křídle tentokrát vsadil na důraz a prostřelil brankáře střelou na vzdálenější tyč.
21'
Útok domácích, v oslabení, úspěšný nebyl. Královu Poli se povedlo alespoň trochu pošetřit čas.
20'
Na levém křídle si seběhl Zelenka, který obhodil brankáře domácích obloučkem.
20'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
19'
18'
Jenže téměř okamžitě, středem, se prosadil poprvé mezi střelce Matěj Klíma.
18'
Hlípalovi se povedlo snížit ztrátu Brna.
17'
Dukla je zatím v útoku doslova smrtící. A to i V. Patzel, který přidává už pátý svůj gól.
16'
Stein trochu vylepšil nelichotivou bilanci Brna v útoku.
15'
Oddechový čas pro domácí.
15'
Následně už Harabiš z pravého křídla nezaváhal. Rozdíl je už osmigólový.
14'
Domácí se v útoku trápí. K jejich štěstí další protiútok Dukly končí střelou nad.
13'
Reichl zaskóroval ze své další střely středem. Tentokrát po postupném útoku.
12'
11'
Královo Pole svůj útok znovu nevyužilo.
11'
Další bleskový protiútok Dukly, Reichl zakončil o zem a podstřelil domácího brankáře.
10'
Ztrátu domácích trestá svou další brankou Šůstek!
10'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
9'
Rychlý útok Dukly, do otevřené obrany a Šůstek zase navyšuje vedení Pražanů.
9'
Janíček snižuje ztrátu Králova Pole.
8'
Petrovičovi se povedlo korigovat skóre zápasu.
7'
Rychlý protiútok Reichla, který zvyšuje vedení Dukly.
6'
Domácí hráli bez brankáře, svůj útok neproměnili a střelou do prázdné brány se prosadil Šůstek.
5'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Páleš).
4'
4'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
4'
Harabiš se zapisuje mezi střelce. Hosté vedou 3:2.
3'
Domácí Brno ovšem také proměňuje své útoky.
2'
Bleskový útok Dukly, který využívá V. Patzel.
2'
Rychlou odpověď našel Koubek.
1'
Vojtěch Patzel otevřel skóre zápasu, Dukla vede 1:0.
1'
Co se formy obou týmů týče, Brno v posledních dvou zápasech remizovalo a to s Jičínem a Maloměricemi. To byly pro Královo Pole ztráty bodů, které jim zkomplikovaly možný posun do play off.

Na druhé straně Dukla v Extralize vyhrála čtyřikrát v řadě, přičemž před touto sérii remizovala s Lovosicemi.
V prvním vzájemném utkání, které se hrálo v listopadu, Dukla doma zvítězila 33:27 a o svém vítězství rozhodla prakticky už v prvním poločase, který vyhrála 19:15.
Situace obou týmů nemůže být odlišnější. Dukla je v tabulce druhá a stačí jí jedna výhra k definitivní jistotě tohoto umístění. Naopak SKKP Brno figuruje až na desátém místě a pokud nechce skončit na pozicích, které je odsoudí k bojům o sestup, potřebuje vyhrát oba své zbývající zápasy, což by mohlo domácí posunout ještě do play off. Ale souboje s Duklou, a i poté s Novým Veselím, budou hodně náročné.
STRABAG RAIL Extraliga mužů pokračuje v sobotu svým 21. kolem, ve kterém se budeme věnovat i utkání mezi Královým Polem a Duklou Praha.