Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Kopřivnice - 7. září 2019   19:15

Lovosice
Lovosice
4' Motejl  • 8' J. Motl  • 9' Jonáš  • 12' Malý  • 15' Bouček  • 16' Malý  • 18' Malý  • 19' Trkovský  • 20' Jelínek  • 22' J. Motl  • 23' Bouček  • 23' J. Motl  • 24' Malý  • 26' J. Motl  • 27' J. Motl  • 28' Jelínek  • 28' Jelínek  • 29' J. Motl  • 33' Trkovský  • 34' Trkovský  • 34' J. Motl  • 35' Trkovský  • 36' J. Motl  • 39' Kupa  • 41' Kupa  • 45' Trkovský  • 46' Malý  • 49' J. Motl  • 52' Malý  • 54' J. Motl  • 55' Malý  • 56' Jelínek  • 56' Trkovský  • 57' J. Motl  • 58' Holubec  • 59' Jelínek  • 60' Holubec
37:33
(18:16)
Kopřivnice
Kopřivnice
4' Hanus   • 5' Střelec   • 7' Hanus   • 8' Hanus   • 11' Hanus   • 11' Donoso   • 17' Střelec   • 18' Donoso   • 19' Hanus   • 19' Fulnek   • 21' Donoso   • 25' Střelec   • 25' Fulnek   • 26' Donoso   • 27' Hanus   • 31' Brito Benítez   • 34' Čadra   • 37' Donoso   • 39' Čadra   • 41' Fulnek   • 48' Donoso   • 50' Tkadleček   • 51' Tkadleček   • 55' Tkadleček   • 56' Bukovský   • 58' Hanus   • 59' Tkadleček   • 60' Tkadleček
Lovosice
J. Hrdlička, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Trkovský, Semerád, Jonáš, Karlovec, Nový, Malý, Motejl.
Michal Hanák, Luboš Pavlíček.Delegát: Petr Pešek
Zimní stadion Lovosice
2 432 diváků
Kopřivnice
Ripper, Žingor, Chalupa – Střelec, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Tkadleček, Fulnek, Jonák, Škarpich, Brito Benítez, Očkovič, Donoso, Hanus, Bukovský.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Lovosice, které v loňské sezoně, venku nezvítězily zajíždějí do Zubří, kde se představí v rámci reprízy série o bronz, kterou před rokem a půl v pěti zápasech prohrály. S kariérou se tehdy loučil reprezentační srdcař Jan Landa.
Přesně za týden čeká Kopřivnici druhé kolo, kdy doma přivítá ve vyhecovaném derby Frýdek-Místek. Český svaz házené delegoval nejlepší českou rozhodcovskou dvojici Václav Horáček – Jiří Novotný. Ta disponuje bohatými zkušenostmi ze světových šampionátů či olympijských her.
Domácí dotáhl k výhře Jiří Motl, který opět ukázal, že je prostě ikonou házené v Lovosicích. Stejně tak podal skvělý individuální výkon brankář Daniel Rangl.
Házenkáři Kopřivnice výborně vstoupili do úvodních patnácti minut nového ročníku STRABAG RAIL extraligy. Vypracovali si čtyřbrankové vedení. Nicméně zbytek zápasu patřil Lovosicím. Ty potvrdily, že v domácím prostředí jsou silné, o čemž svědčí, že v loňské sezoně neprohrály před svými fanoušky ani s Karvinou a v základní části je nedokázala porazit mistrovská Plzeň (té se to povedlo až ve třetím čtvrtfinále).
HK FCC Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice 37:33 (18:16)
Nejvíce branek: Motl 11, Malý 7, Trkovský 6 – Hanus 7, Střelec 6/3, Donoso 6. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Delegát: Petr Pešek. Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/4. Vyloučení: 4:0.
60'
Kopřivnice ještě skórovala v závěrečných sekundách a zápas končí.
60'
Kupa posunul míč ze spojky na pivota Holubce a ten zakončil mezi tři tyče z šesti metrů.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Tkadleček poslal míč do branky z šesti metrů.
60'
Při rychlém kontru došlo na faul na Hanuse na pravé straně.
59'
Donoso nahrál na levé křídlo Tkadlečkovi a ten byl úspěšný.
59'
Jelínek vypálil přesně ze střední vzdálenosti.
58'
Trkovský dostal za faul na Fulneka dvě minuty.
58'
Trkovský fauloval pravou spojku Fulneka, ten ve výhodě dohrál na pravé křídlo a Hanus zakončil na zadní tyč.
58'
Neběžel čas při útoku Kopřivnice a vše řeší delegát Pešek s rozhodčími Hanákem a Pavlíčkem.
58'
Oddechový čas pro hosty.
58'
Holubec si na pivotu zpracoval nahrávku Kupy přes dva bránícího hráče a pálil k pravé tyči.
57'
Motl si zaběhl za Hanuse z levé spojky na pivota a pokořil brankáře.
57'
Kupa se otočil na levé spojce a Petřík jej fauloval.
56'
Bukovský dává gól ze spojky s pomocí teče.
56'
Po dalším zaváhání hostů se prosazuje také Trkovský.
56'
Jelínek propálil brankáře z pravé spojky a druhé vlny.
55'
Tkadleček se zbavil Malého a z levého křídla snížil.
55'
Sudí pískli faul na Fulneka na pravé straně, devítka.
55'
Malý překonal z pravého křídla Chalupu a přibližuje domácí k výhře.
54'
Následuje trefa Bukovského ze sedmimetrového hodu proti Ranglovi.
54'
Následně ovšem Motl přidává trefu z trháku.
53'
Motl házel první sedmičku domácích a brankář Chalupa zasáhl nohou.
53'
Faul na levou spojku Kupu, sedmička.
53'
53'
Rangl použil ruce k zákroku proti zakončení Donosa z levé spojky na bližší tyč.
52'
Domácí faulují levou spojku hostujícího celku.
52'
Další dohrávka do pravého křídla na Malého, ale tentokráte vše domácím zhatil zákrok Chalupy.
52'
Jelínek přihrál do pravého křídla Malému a ten odpověděl.
51'
Což trestá Tkadleček z brejku po levé straně.
51'
Kupa pokazil nahrávku ze spojky na pivota.
50'
Tkadleček dává z levého křídla svou první trefu za Kopřivnici po přesunu z Litovle.
50'
V signalizované pasivitě si Brito Benítez z pivota na Rangla nepřišel.
50'
Diváci pískají a chtějí, aby rozhodčí zvedli ruku.
49'
Trkovský má z levé spojky asistenci gólu Motla z levého křídla.
48'
V signalizované pasivitě obešel Donoso Semeráda a zakončil z pravé spojky na přední tyč.
48'
Trkovský vystoupil z levé strany a fauloval Bukovského.
48'
47'
Střelec poslal sedmičku do nohy Rangla a ten poté kryl i dorážku z hranice brankoviště.
46'
Malý umístil svou střelu z levé spojky a šesti metrů křížem za brankáře Kopřivnice.
46'
Brito Benítez byl podle rozhodčích bráněný čistě a do útoku tak jdou Lovosice.
46'
Nahrávku Hanuse z pravé strany srazil Trkovský do zámezí.
45'
Trkovský se prosadil z levé spojky proti dvojici soupeřů.
45'
Čadra naběhl na pravou spojku do druhé vlny, narazil na Rangla.
44'
Holubec z výskoku na šesti metrech nedává vyloženou příležitost.
44'
Kupa faulovaný na levé spojce v době, kdy Lovosice hrají s prázdnou brankou.
44'
Střelec proti Hrdličkovi potvrzuje stoprocentní bilanci při svých sedmičkách.
43'
Po stržení Brita Beníteze na pivotu budeme svědky sedmičky a Nový ještě dostane dvě minuty.
43'
Motl neuspěl brejkem po levé straně proti Chalupovi.
42'
Chalupa se nenechal překvapit Malým z pravého křídla.
42'
Rangl drží domácí celek zákrokem u první tyče proti zakončení z levé spojky.
41'
Kupa naznačil zakončení z pravé spojky a poté udeřil ze šesti metrů.
41'
Fulnek využil z levé spojky nahrávky Gřese ze středu.
40'
Motl trefuje podstřelem z levé spojky levou ruku brankáře Chalupy u dlouhé tyčky.
40'
Motl zastavený na střední spojce trojicí hostů.
40'
Rangl se přesunul k bližší tyči při střele Čadry z pravé spojky a tím útok hostů skončil.
39'
Kupa dává z pravé spojky svůj první gól v zápase.
39'
Nový je na pivotu při lovosickém postupném útoku.
39'
Čadra se zbavil na pravé spojce Nového a je sníženo na rozdíl dvou branek.
38'
Bouček zablokovaný na pravé spojce.
38'
Chalupa si pokryl přední tyč proti Trkovskému z levé spojky, ale domácí pokračují, byť mají sudí ruku nahoře.
38'
Čadra se postaral o to, že domácí nedohráli míč ze spojky na šestku.
37'
Vzápětí se Donoso prosadil z pravé spojky a devítky pod břevno.
37'
Čadra rozdával míč zprava a Donoso pálil z levé spojky do tyčky.
36'
Motl skóroval ze samostatného úniku.
36'
Bukovský hodil míč z pravé spojky na levé křídlo Střelcovi, ten nezakončil.
35'
Trkovský si vyměnil míč s Boučkem a z levé spojky na přední tyč překonal Žingora.
35'
Rangl podržel Lovosice proti levému křídlu.
34'
Trkovský se spoluhráčem nachystali míč pro Motla na levé křídlo a ten se k delší tyči nemýlil.
34'
Holubec vyfasoval ještě dvojku za faul na Čadru.
34'
Čadra narval balón levačkou z pravé spojky na zadní tyč.
34'
Gól Trkovského z trháku na levé straně.
33'
Trkovský se na devítce pověsil do vzduchu a rána pod horní tyč neměla chybu.
33'
Faul na Trkovského na devíti metrech.
32'
Střelec se trefil proti Ranglovi k pravé tyči.
32'
Otáčející se Brito Benítez byl faulovaný Holubcem na pivotu a uvidíme sedmičku.
31'
Brito Benítez je z pivota prvním střelcem druhého poločasu.
31'
Hosté mají výhodu prvního útoku ve druhém poločase.
31'
Kopřivnice výborně začala své první utkání v rámci STRABAG RAIL extraligy. Vypracovala si čtyřbrankové vedení. Fungovala jí střelba z křídel, kdy mužstvo táhli Hanus se Střelcem. Nicméně druhá polovina úvodního dějství patřila Lovosicím. Možná, že domácím i pomohla výměna brankáře, kdy se mezi tři tyče postavil Rangl. Především se však rozstřílela lovosická ikona Motl. Nakonec tak Lovosice vedou o dva góly.
30'
30'
Malý fauluje z pravé strany levé křídlo. Následně se hostům nepovedla nahrávka na pivota.
30'
Malý přehrál akci náhozem z pravého křídla na levou spojku Trkovského, ale Chalupa podržel hosty u přední tyče.
29'
Fulnek s Bukovským dohráli míč do pravého křídla, ale Hanusovu střelu tentokráte vykopl Rangl pravou nohou.
29'
Motl obešel obránce po dlouhém pasu spoluhráče a z levého křídla dává skóre dvoubrankový rozdíl.
28'
Jelínek se rozeběhl, přetlačil soupeře a křížem z pravé spojky dostal domácí znovu do vedení.
28'
Trkovského nahrávku pod sebe proměnil Jelínek ze spojky ve vyrovnávací branku.
27'
Hanus zůstává z pravého křídla stoprocentní, zpracoval si příhru z pravé spojky a poslal balón k dlouhé tyči.
27'
Trkovský našel z levé spojky Motla na levém křídle a ten ukončil útok svého celku přesnou trefou.
26'
Donoso si navedl míč na pravou spojku a brankář nemohl s jeho tvrdou střelou dělat vůbec nic.
26'
Posléze Motl se trefil ranou pod víko.
25'
Fulnek pálil z pravé spojky do pravého dolního rohu branky.
25'
Motl přihrál na pravé křídlo Malému, ale toho vyčapal Chalupa.
25'
Střelec k tyči srovnal.
24'
Petřík faulovaný na pravé spojce, nařízena sedmička pro Střelce proti Ranglovi.
24'
Lovosice otáčí průběh prvního poločasu, Jelínek připravil míč na pravé křídlo pro Malého.
24'
Donoso s Bukovským dostali míč na levé křídlo, kde Střelec neuspěl proti Ranglovi.
23'
Kopřivnice udělala velkou chybu a Motl do prázdné branky dokonce vyrovnal. Jan Landa hecuje své hráče.
23'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
23'
Bukovský přihrál na levou spojku Donosovi, ten zakončil vedle vzdálenější tyče do protipohybu brankáře.
22'
Motl snížil z výskoku na levém křídle.
22'
Hosté přečetli pas ze střední spojky na pivota, ale dobrou práci v obraně odvedl Jelínek.
21'
Trkovský mířil z levé spojky k delší tyči, tam měl Žingor levou nohu.
21'
Donosova bomba z pravé spojky končí v brance Rangla.
21'
Malý nedovolil zakončení Střelce z levého křídla.
2'
20'
Jelínkův pokus z pravé spojky si Žingor srazil k bližší tyči.
20'
Lovosickou branku hájí momentálně Rangl.
19'
A vzápětí se rozběhl Fulnek na levé spojce a vrátil hostům tříbrankové vedení.
19'
Trkovský dává branku z levé strany.
19'
Hanus přidává další branku z pravého křídla a společně se Střelcem táhne hosty.
18'
Motl překvapil nahrávkou z levé spojky na pravé křídlo a Malý překvapil brankáře k přední tyči.
18'
Donoso obešel po nahrávce spoluhráče Semeráda a přes Jelínka napálil míč z levé spojky k zadní tyči.
17'
Žingor lapil pokus Malého z pravého křídla a hosté postupují s Bukovským a Donosem na domácí polovinu.
17'
Střelec skóruje z výskoku na levém křídle a zatím je stoprocentní, co se týče úspěšnosti střelby. Vstřelil tři góly.
16'
Donoso nenahrál přesně na pravou spojku, ale následovala domácí ztráta.
16'
Donoso chyboval a Malý musel trefit levou rukou prázdnou branku.
16'
Trenér Farář již pustil na spojku Trkovského.
15'
Bouček vystřelil ze střední spojky a tečovaná střela šla mezi nohama brankáře do sítě.
15'
Bukovský dostává kartu za faul z pravé strany.
14'
Hosté zkazili rozehrávku a Petřík poté z pravé strany fauloval levou spojku Motla.
14'
Donoso vyskočil na levé spojce a střelou přes blok na přední tyč našel pouze Hrdličku.
14'
Faul na Bukovského deset metrů od domácí branky.
13'
Domácí minuli tři tyče a Žingor běží na střídačku, takže Kopřivnice hraje bez brankáře.
13'
Hostující hráči postavili obranu 0:6 na levé straně s Donosem a Střelcem.
12'
Hosté vzápětí ztratili balón a budou se muset bránit. Balón vyhodí Hrdlička.
12'
Jonáš z pravé spojky na pravé křídlo Malého a ten zakončil na zadní tyč za Žingora.
11'
Donoso propálil Hrdličku ze střední spojky k levé tyči okolo pravé natažené nohy brankáře.
11'
Kroky Motla na levé spojce a na tahu je tak hostující mužstvo, které nikam nespěchá.
11'
Hanus si vyskočil na pravém křídle při přihrávce z pravé spojky a potvrzuje svým čtvrtým zásahem pozici nejlepšího střelce hostů.
10'
Za zákrok na Fulneka na levé spojce dostává Jonáš (Lovosice) dvě minuty.
10'
Průraz Jonáše na pravé spojce proti dvěma házenkářům v barvách Kopřivnice.
9'
Střelec pravačkou pokořil vyskakujícího Hrdličku.
9'
Bukovský prošel mezi dvěma hráči a po faulu na něj je tu sedmička.
9'
Jonáš zastavil nedovoleně Fulneka zprava a vidí kartu.
9'
Jonášova levačka odpovídá ze spojky.
8'
Žingor vyhodil míč na pravou stranu a poslal Hanuse do trháku. Hanus dává svou třetí trefu v zápase.
8'
Donosovi se nepovedl pas z levé spojky na pivota Brita Beníteze.
8'
Motl se odrazil na levé spojce a snížil.
8'
Jonáš zdvolený na levé spojce, domácí pokračují v útoku.
7'
Čadra asistoval z pravé spojky u přesného zásahu Hanuse z pravého křídla.
7'
Žingor vyhrál souboj s rozběhnutým Motejlem, který se na něj řítil zleva. Druhá chycená vyložená šance Lovosic.
6'
Pískáno při pasu Donosa na šest metrů na Brita Beníteze.
5'
Žingor tentokráte kryje Motejlův pokus z levého křídla.
5'
Střelec reaguje z levého křídla.
4'
Lovosice srovnaly křížem z levého křídla po přihrávce Motla z levé spojky.
4'
Hanus je prvním střelcem zápasu, kdy utekl do brejku po levé straně.
4'
Obrana zamezila dohrávce Jonáše na šest metrů.
3'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez).
3'
Vystupující Donoso zastavil Boučka faulem.
3'
Bouček faulován při souhře s Motlem a Jonášem.
2'
Hrdlička podržel domácí celek proti zakončení Brita Beníteze.
2'
Hrdlička vychytal právě Donosa z výskoku na levé spojce, Lovosice se kontrem neprosadily.
2'
Na levou spojku se při hostujícím postupném útoku postavil Donoso. Na levé křídlo Střelec.
1'
Žingor vyráží Motlův pokus z levé spojky a hraje hostující celek.
1'
Jonáš faulovaný na pravé spojce, devítka.
1'
Domácí v černém zahájili zápas, v brance Lovosic Hrdlička, v té kopřivnické poté Žingor.
1'

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Trkovský, Semerád, Jonáš, Karlovec, Nový, Malý.

KH ISMM Kopřivnice: Ripper, Žingor, Chalupa – Střelec, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Tkadleček, Fulnek, Jonák, Škarpich, Brito Benitez, Očkovič, Donoso, Hanus, Bukovský.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Delegát: Petr Pešek.
Dnešní utkání bude řídit dvojice rozhodčích Michal Hanák a Luboš Pavlíček. V roli delegáta ČSH je přítomný Petr Pešek.
KH ISMM Kopřivnice

Po předloňském postupu Kopřivnice do play-off svitla naděje na lepší umístění v té loňské. A opravdu se tak stalo! Celku se po celou sezónu dařilo, dokonce v úvodních kolech vedla Kopřivnice celou tabulku STRABAG RAIL Extraligy. Jak ale přišly lehké výkyvy ve výkonech hráčů, putovali Moravané o pár příček níže.

S umístěním po základní části mohli být v Kopřivnici velmi spokojeni – ročník 2018/19 zakončili na 3. místě a těšili se do play-off. Jenže nepostoupili ze čtvrtfinále. Jičín zvítězil 3:1 na zápasy, zatímco Kopřivnice se musela spokojit s boji o konečné umístění na 5.-8. místě. Následně zdolala svého dnešního hostitele z Lovosic (skóre 59:58) a v závěru sezóny prohrála s Novým Veselím (skóre 53:58). Konečným umístěním se tak stala 6. příčka.

Změny v kádru:
Základní kostra Moravanů zůstala oproti loňsku pospolu a doznala jen několika málo změn. Město, které dalo světu Tatru, se už nadále nebude ztotožňovat s Filipem Hardtem a Petrem Ungerem. Oba tito hráči už se hlásí trenérovi ve Frýdku-Místku. Třetím a zároveň posledním odchodem, je konec kariéry v podání Jana Holbeina.

Kopřivnice ale v této souvislosti dokázala skvěle zapracovat a do svého celku přivábila několik velmi zajímavých jmen. Z Itálie přišla levá spojka Víctor Donoso, ze Španělska pak portorický pivot Edwin Brito Benitez. Tyto dvě jména v kolonce příchodů rozšířila ještě dvojice Dominik Tkadleček (z Litovle) a Jan Polcar (z Bohunic).
HK FCC Město Lovosice

Lovosičtí neměli loňskou sezónu vůbec špatně rozehranou. Jenže, chyběly body z venkovních zápasů, odkud přivezly pouze bod za remízu v závěrečném kole proti Brnu. V domácím prostředí naopak nepoznali hořkost porážky. A právě dva body z posledních dvou zápasů poslaly Lovosice do play-off. V přímé konkurenci tak předčily Zubří, které se muselo spokojit s boji o konečné 5.-8. místo.

Stejně jako předchozí dva ročníky, i letos si připravil klub pro své fanoušky pořádnou oslavu házené. Úvodní duel proti Kopřivnici se totiž odehraje na zimním stadionu v Lovosicích a představitelé klubu se netají tím, že chtějí překonat divácký návštěvnický rekord (loni přesáhla návštěvnost hranici 2500 diváků). Letos mají oslavy podtitul „Oslava házené v našem kraji.“

V Lovosicích avizovali, že nechtějí nikterak zběsile posilovat a chtějí se zaměřit na vlastní odchovance, jak je u Lovců zvykem. Do týmu tak byl z dorostu povolán Jan Heřmanovský. A druhou a zároveň poslední posilou je staronová tvář z Plzně, David Bičiště.

K příchodům patří přirozeně také odchody. Tou nejzásadnější je pro Lovosice přestup Václava Klimta (nejlepšího střelce STRABAG RAIL Extraligy v loňské sezóně) do Německa, nově bude navlékat dres třetiligového Mecklenburger Stiere. Posledním oslabením celku ze severu Čech je hořkokyselý přestup (podle událostí, za kterých se tak stalo) Václava France do Karviné, kde by měl vystužit obranné řady Slezanů.
Přeji příjemný podvečer všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu 1. kolo STRABAG RAIL Extraligy mužů, ve kterém se mimo jiné utká celek HK FCC Město Lovosice proti celku KH ISMM Kopřivnice. Tento zápas je specifický místem konání, na místo Sportovní haly Chemik se odehraje na zimním stadionu v Lovosicích a pořadatelé chtějí atakovat návštěvnický rekord, který loni převýšil úctyhodných 2500 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.