Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Královo Pole - 21. září 2019   18:30

Lovosice
Lovosice
3' Bičiště  • 5' J. Motl  • 9' Jonáš  • 12' Malý  • 13' Jonáš  • 14' J. Motl  • 16' J. Motl  • 20' Malý  • 21' J. Motl  • 24' Holubec  • 26' Malý  • 35' J. Motl  • 36' Trkovský  • 37' Trkovský  • 38' Trkovský  • 39' J. Motl  • 42' J. Motl  • 44' Holubec  • 45' J. Motl  • 54' Barth  • 55' Rangl  • 56' Kupa  • 59' Barth
26:30
(11:13)
Královo Pole
6' Vaněk   • 6' Bosák   • 9' Bosák   • 13' Koubek   • 14' Stein   • 17' Koubek   • 18' Stein   • 21' K. Petrović   • 25' Stein   • 25' Horut   • 27' Horut   • 29' Horut   • 30' Horut   • 32' Horut   • 37' Stein   • 39' Koubek   • 40' Bosák   • 43' Bosák   • 46' Horut   • 48' Horut   • 49' Dostalík   • 55' Stein   • 57' Burget   • 59' Koubek   • 60' Burget
Lovosice
J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Motejl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Trkovský, Semerád, Jonáš, Karlovec, Malý.
Kozler, Zych.Delegát: Štrebl
Městská sportovní hala Louny
732 diváků
B. Pšenica, Fabián – O. Číž, Vaněk, Václav, Horut, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Páleš, Stein, Janíček, Berhouma, Bosák.

Překvapení je na světě. Brno poráží Lovosice 30:26 a připisuje si první výhru v letošní sezoně. Lovosice po více než roce prohrály zápas základní části v domácím prostředí. Pod vítězství hostů se podepsali skvělým výkon Horut na spojce a brankář Fabián. Navíc trojice domácích gólmanů si vylámala zuby na Kučerovi při sedmimetrových hodech. Pro Lovce to je druhá prohra v řadě. V dalším kole hrají na půdě nováčka z Maloměřic a poté se představí doma proti Dukle Praha. Brno čeká přes za týden domácí souboj s Frýdkem-Místkem.
60'
Barth proměnil sedmičku tvrdou střelou pod víko.
60'
Ještě sedmička po faulu na pivota Holubce.
60'
Motl zastavený faulem na levém křídle.
60'
Domácí hned snížili.
60'
Po nahrávce z pravé spojky přeloboval Burget z pravého křídla vybíhajícího Rangla.
59'
Barth reaguje gólem z výskoku na pravé spojce.
59'
V signalizované pasivitě napálil Koubek míč z levé spojky na zadní tyč. Před domácím brankovištěm ležel tou dobou někdo z hostů.
58'
Při postupném útoku byl Koubek faulovaný na levé spojce.
58'
Jelínek s Kupou dali míč do pravého křídla a Malý mířil k přední tyči, kde Fabián podržel hosty.
57'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ahed Berhouma).
57'
Horut si vyměnil míč se Steinem a připravil pozici pro přesné zakončení Burgeta z pravého křídla.
57'
Jenže následně končí krátký útok Lovosic bez vstřelené branky a míč tak mají znovu hráči Brna.
56'
Píská se útočný faul Steina na pravé straně.
56'
Kupa z hranice brankoviště zakončil k pravé tyči.
55'
Domácí hodně vytáhli obranu, ale Stein se stejně prosadil z pravé spojky.
55'
Ranglovi pomohla bližší tyč proti pravé spojce a domácí brankář trefil obloučkem přes celé hřiště prázdnou bránu.
54'
Horut pokazil nahrávku a domácí šli do kontru dva na jednoho, jenže Fabián si poradil s vyloženou příležitosti Malého.
54'
Jelínek našel na levé spojce rozběhnutého Bartha, ten přetlačil bránícího hráče a skóroval. Brno se ještě dožadovalo odpískání útočného faulu.
53'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Michal Dostalík).
53'
Stein nezpracoval až moc vysokou nahrávku na pravé spojce.
53'
Horut nahrával z levé spojky na Burgeta na šest metrů, toho postrčil Trkovský a dostal dvojku.
52'
Berhouma je viditelně tvrďák, zvedl se a došel na střídačku bez cizí pomoci. Snad bude v pořádku.
52'
Berhouma leží před brankovištěm a vypadá to špatně. Zřejmě problém s rukou. Alespoň tak se to člověku zdálo na první pohled. Zdá se, že zápas pro něj končí.
52'
Horut přihrál na pravou spojku a následná bomba vymetla kratší šibenici domácí brány. To nemělo chybu.
52'
Oddechový čas pro hosty.
52'
Trkovský na levou spojku do druhé vlny a Fabián zákrokem proti tutovce domácích zvedl hostující lavičku na nohy.
51'
Rangl vykopl nohu, ale Kučera jej i tak překonal.
51'
Stein běžel pravou stranou do vyložené šance a Kupa jej fauloval, sedmička.
51'
Motlovu střelu z levého křídla a velkého úhlu kryje Fabián a domácí se vrací do defenzivy.
50'
Oddechový čas pro domácí.
50'
Kučera poslal balón pravou rukou mezi nohama brankáře Günla.
50'
Horut se protáhl kolem Semeráda na levé spojce a vybojoval sedmimetrový hod.
49'
To vypadalo na útočný faul Lovosic. Tak či onak – otočí svěřenci trenéra Vávry.
49'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
49'
V signalizované pasivitě dohrál Horut z pravé spojky na pivota Dostalíka a ten skóroval.
48'
Lovosice nemohou nadále zastavit skvělého Horuta, který přidal trefu tvrdou střelou z pravé spojky.
47'
Trkovský si naběhl na levou spojku do druhé vlny, ale jeho křižná střela neskončila v brance.
47'
Dostalík udělal technickou chybu na pravé straně.
46'
Střela z pravého křídla navíc nepřinesla srovnávací gól.
46'
Horut potvrzuje špičkový výkon podstřelem ze spojky do pravého spodního rohu brány.
45'
45'
Motl byl docela v úhlu na levém křídle, ale zbavil se soupeře a dokázal vyrovnat.
44'
Kučera narval balón při sedmičce do horní části brány. Proti Kučerovi se postavil Günl.
44'
Horut obešel protihráče na levé spojce a získal sedmičku.
44'
Trkovský a Bouček sehráli akci zprava do pivota a Holubec zakončil mezi nohama Fabiána.
43'
Bosák začíná početní výhodu šest na pět gólem z levého křídla.
42'
Druhé vyloučení v zápase pro domácího Semeráda za faul na pivota Dostalíka. Semerád tak bude hrát pod hrozbou červenou karty, kterou by si prohlédl po případném třetím vyloučení.
42'
Domácí přidali na agresivitě v obraně.
42'
Motl chytil velkou rychlost na levé straně při trháku a je vyrovnáno.
42'
Útočný faulem Janíčka na levé spojce končí útok hostů.
41'
Bouček si pomohl faulem na pivota Dostalíka, který se natahoval po nahrávce spoluhráče.
40'
Trkovský poslal sedmičku k levé tyči proti brankáři Fabiánovi.
40'
Dvojka pro Vaňka za faul na levé křídlo Motla. Navíc sedmička pro Trkovského.
40'
Rozpohybovaná obrana domácích inkasovala, když Janíček dal míč z levé spojky do levého křídla, kde uspěl Bosák.
39'
Motl přehodil brankáře z levého křídla.
39'
Koubek vystřelil z pravé spojky na přední tyč za Rangla.
39'
Pozornosti rozhodčích neunikl faul na pivota Dostalíka.
38'
Trkovský využil nahrávky zleva a ze střední spojky snížil na nejtěsnější možný rozdíl.
38'
Horut vypálil z levé spojky vedle zadní tyče a domácí mohou odpovědět.
37'
Lovosice brání 0:6.
37'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
37'
Na druhé straně pokořil Stein levačkou brankáře Rangla.
36'
Trkovský skóruje ze spojky mezi nohama Fabiána.
36'
Hosté ani nevystřelili při svém útoku a Rangl tak předal balón svým spoluhráčům.
35'
Domácí si rychle přihrávali a Motl to vzal na sebe z levé spojky na delší tyč.
34'
Kučera naznačil sedmičku proti Ranglovi, ten si na míč hodně sáhl, ale balón se od domácího brankáře odrazil do sítě.
34'
Koubek na Paleše na pivota, toho zezadu fauloval Semerád, dostal dvě minuty a bude se házet sedmička.
34'
Píská se faul na Páleše mezi šestkou a devítkou.
34'
Jelínek přihrál Boučkovi, ten mířil k levé tyči, kam se přesunul také Fabián.
33'
Bouček poslal míč na pravou spojku Jelínkovi, ale jeho střelu vyrazil Fabián.
32'
Horut propálil brankáře pravačkou z levé spojky na vzdálenější tyč a dnes hraje prostě skvěle.
32'
Horutovu střelu z levé spojky srazil Bičiště vedle přední tyče.
31'
Trkovského střela z levé spojky se mezi tři tyče nevešla a rozehrál tak Fabián.
31'
Trkovský narazil na pravé straně na Berhoumu a poznal důraz hostující obrany.
31'
Karel Holubec vyhodil balón a jdeme do druhého poločasu.
31'
Brno vede po poločase o dvě branky. Rozstřílel se zejména Horut na spojce. Lovosice zatím trápí velké množství technických chyb. Ostatně ztrát bylo hodně na obou stranách. Hostující celek táhne především Stein na spojce. Úvodní poločas odchytali kompletně Hrdlička s Fabiánem. Tak se nechme překvapit, jestli Brno dovede tohle utkání k překvapení a odveze si z Loun dva body.
30'
30'
Horut vyskočil na levé spojce a křížem na zadní tyč zvýšil na rozdíl dvou branek.
30'
Kroky domácích.
29'
Po nahrávce zprava vypálil Horut přesný podstřel k levé tyči okolo natažené nohy brankáře.
28'
Domácí se neprosadili a hosté tak startují svůj protiútok, nikam nespěchají.
28'
Horut nahrál na pravé křídlo Burgetovi, ale ten si na Jana Hrdličku nepřišel.
27'
Horut zatočil míč ze střední spojky okolo pravé ruky brankáře.
26'
Malý zprava překonává brankáře Fabiána.
26'
Holubec faulován na pivotu při nahrávce Trkovského z pravé spojky.
26'
Vaněk si počínal nedovoleně při bránění Holubce a je vyloučený.
25'
Horut nasměroval balón z levé spojky ke vzdálenější tyči.
25'
Motlova střela ze střední spojky dopadla o zem vedle levé tyčky.
25'
Stein odpovídá z pravé spojky.
24'
Kupa nachystal míč na pivota pro přesného Holubce.
24'
Motl otřel zakončení z levé spojky o jednu ze tří tyči Fabiánovy branky.
23'
Stein umístil svou střelu z pravé spojky doprostřed branky a neuspěl.
23'
V době, kdy sudí měli ruku nahoře, tak si hosté vzali timeout.
23'
Malý takticky fauloval Bosáka, který chtěl střílet z levého křídla.
22'
Holubcovi byl před brankovištěm hostů odpískaný útočný faul.
21'
Motl viděl kartu za faul na zakončujícího Petroviče.
21'
Horut asistoval ze spojky u gólu Petroviče z pivota.
21'
Velké zaváhání soupeře trestá Motl gólem zhruba z poloviny hřiště do prázdné branky.
20'
Malý vrací domácím vedení z pravého křídla.
20'
Berhouma vyfasoval dvojku po zastavení Motla na pravé spojce.
20'
Stein dostal kartu po faulu na Motla, který se otáčel na levé spojce.
19'
Hrdlička si proti zakončení Steina z pravé spojky připsal zákrok rukama.
18'
Kupa pálil z pravé spojky do nohy Fabiána a tím útok domácích končí.
18'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Ahed Berhouma).
18'
Stein schoval svou střelu křížem z pravé spojky za obránce soupeře.
17'
Kupovu střelu ze střední spojky lapil Fabián a hosté míří před domácí brankoviště.
17'
Koubek zareagoval gólem z levé spojky.
17'
Motl poslal balón zhruba doprostřed branky, kde byl Fabián.
16'
Koubek zakončil k Hrdličkově pravé tyči, kde zasáhl brankář Lovosic.
16'
Motl měl k dispozici trhák a napálil míč mezi nohama Fabiána k pravé tyči.
15'
Motlovi vypadl balón na střední spojce a útočí Brno, rozehrává Stein.
14'
Stein vyhrál jeden na jednoho se Semerádem a levačkou snížil.
14'
Motl kombinoval se spoluhráči a poté podstřelem z osy hřiště zamířil do sítě.
13'
Sražená střela Jonáše skončila v síti.
13'
Koubek skóruje ze střední spojky po levé noze Jana Hrdličky.
12'
Střelu z levé spojky zablokovala domácí obrana.
12'
Malý vyslal bombu z pravé spojky z výskoku a Fabián byl bez šance.
11'
Zápas je zatím plný ztrát a technických chyb na obou stranách.
11'
Jenže následuje technická chyba Trkovského na levé spojce.
11'
Kroky Koubka znamenají, že domácí jsou na balonu.
10'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (David Bičiště).
9'
Jonáš vyskočil a poslal tvrdou střelu na pravou stranu do protipohybu Fabiána.
9'
Bosák otáčí průběh zápasu trefou z levého křídla.
9'
Trkovský prošel na levé spojce přes Steina, ale na přední tyči jej vyčapal brankář Fabián.
8'
Na druhé straně byl k vidění útočný faul Janíčka proti vystupujícímu Semerádovi.
7'
Trkovský prorážel na levé spojce proti Steinovi a u míče jsou hostující házenkáři.
7'
Motl vsadil na razanci z levé spojky a Fabiána zachránila horní tyč.
7'
Jonáš si vyměnil s Trkovským, ale Fabián si s jeho zakončením poradil.
6'
Bosák trhákem vyrovnává.
6'
Stein posunul míč do pravého křídla a Vaněk usměrnil balón k přední tyči.
5'
Motl překonal Fabiána z levého křídla.
5'
Bouček chtěl dohrát míč z levé spojky do levého křídla, ale obrana byla připravena.
5'
Steinova další střela míří vedle pravé tyče, když mu přihrál Janíček na pravou spojku.
4'
Stein si naběhl zprava na střed, ale pálil levačkou nad branku.
3'
Bičiště před brankovištěm přetlačil bránícího hráče a domácí vedou.
3'
Koubek střílel z pravé spojky vedle přední tyče.
3'
Semerád vystoupil z levé strany a fauloval Páleše.
3'
Motl našel Boučka na pravé spojce, ale ten z druhé vlny minul Fabiánovu branku.
2'
Stein obešel soupeře na pravé straně, ale Jan Hrdlička chytil jeho pokus.
1'
Janíček byl faulovaný, devítka.
1'
Páleš se jako první dotkl míče a hosté hrají z levé strany.
1'
Pro Lovosice byl velkou ztrátou odchod Václava Klimta, nejlepšího střelce posledního ročníku STRABAG RAIL extraligy. Do Karviné přestoupil také obranář Václav Franc. Kdo naopak zůstal, to je ikona lovosické házené Jiří Motl.
Delegace
Zápas odpískají Tomáš Kozler a Martin Zych, které Český svaz házené delegoval naposledy na středeční střetnutí Jičín – Karviná, jež skončilo remízou. V roli delegáta je přítomný Stanislav Štrebl.
Vzájemné zápasy
BRN – LOV 28:28
LOV - BRN 39:34
BRN - LOV 32:29
LOV - BRN 29:27
Dnešní zápas se odehraje v rámci oslav šedesáti let házené v Lounech. Bude to zajímavé utkání zejména pro lovosického Jaroslava Trkovského, který právě zde vyrůstal.
Brno je dnes podle mínění sázkových kanceláří outsiderem zápasu. V loňské sezoně se nedostalo do play-off. K mužstvu tak došlo ke změnám. Trenéra Titkova, který odešel do Frýdku-Místku, nahradil Ivo Vávra. Ten vedl v minulosti Kopřivnici a na jaře působil na lavičce Litovle, která sestoupila z nejvyšší soutěže. Z Tatranu zamířil do Brna také pivot Páleš. Ze zuberského dresu do brněnského vybavení se převlékl Janíček. Královo Pole zatím ze dvou zápasů v letošní sezoně nezískalo ani bod, když prohrálo v Hranicích i doma s obhájcem titulu z Plzně.
Lovosice se na jaře rvaly o poslední postupové místo do play-off se Zubří a nakonec šly ve čtvrtfinále na Plzeň, kterou ani jednou neporazily. Výkony Lovců doma a venku byly hodně odlišné. Na palubovkách soupeřů totiž Lovosice ani jednou nezvítězily. To doma v základní části neprohrály. Vedení klubu se ke konci uplynulého ročníku STRABAG RAIL extraligy rozhodlo pro změnu na pozici trenéra, kdy už v play-off trénoval mužstvo Pavel Farář a ten sedí na lovosické lavičce dodnes. Lovosice mají za sebou v letošní sezoně dva duely. Nejprve na zimním stadionu v Lovosicích zdolaly Kopřivnici a poté prohrály v Zubří, kde se jim dlouhodobě nedaří.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola STRABAG RAIL extraligy, ve kterém se v Lounech střetnou HK FCC Město Lovosice a SKKP Handball Brno. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.