Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Plzeň - 1. února 2020   18:10

Nové Veselí
Nové Veselí
1' Ptáčník  • 2' Bassomben  • 9' Sekulić  • 12' Ptáčník  • 15' Ptáčník  • 16' Melichar  • 19' Melichar  • 25' Bartůněk  • 29' Ptáčník  • 34' Ptáčník  • 36' Ptáčník  • 38' Sekulić  • 39' Voika  • 41' Sekulić  • 44' Voika  • 46' Sekulić  • 52' Dodica  • 55' Melichar  • 57' Krčál  • 58' Ptáčník  • 59' Melichar  • 60' Voika
24:30
(10:14)
Plzeň
Plzeň
3' Chmelík   • 8' J. Tonar   • 14' Macháč   • 14' Macháč   • 17' Šindelář   • 21' M. Škvařil   • 24' M. Škvařil   • 26' Vinkelhöfer   • 27' Vinkelhöfer   • 28' Vinkelhöfer   • 30' Macháč   • 31' Douda   • 33' Šafránek   • 37' J. Tonar   • 37' J. Tonar   • 39' Chmelík   • 40' Režnický   • 41' T. Nejdl   • 42' Douda   • 45' Režnický   • 46' J. Tonar   • 48' J. Tonar   • 50' J. Tonar   • 52' Šafránek   • 58' M. Škvařil   • 59' Kačín
Nové Veselí
Šimovček, Studený – Veselý, Kocich, Dodica, Bartůněk, Melichar, Bassomben, Rubáč, Sekulić, Krčál, Mir. Štohanzl, Turčenko, Gregorovič, Voika, Ptáčník.
Fukala, Mohyla
ZDT Aréna, Nové Veselí
Plzeň
Herajt, K. Šmíd – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Škvařil, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Kačín, Chmelík, Šindelář, Režnický, Wildt.

Z mé strany je to dnes vše. S přáním krásného zbytku víkendu se loučím, místním házenkářům přeji povedený ples, který se právě ve vedlejším kulturním domě rozjíždí a budu se příště z házené ve Veselí těšit napočtenou!
TJ Sokol Nové Veselí – Talent M.A.T. Plzeň 24:30 (10:14)
Nejvíce branek: Ptáčník 7, Melichar 4, Sekulić 4 – Tonar 10/4, Macháč 3, Škvařil 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 4:6.
Šlágr 16. kola nakonec opanuje Plzeň, která Nové Veselí ve druhé půli herně jednoznačně předčila a postupně vedla až o osm branek. V samotném závěru oba týmy protočily svojí sestavu, v zápase nepokračoval například Martin Kocich, který dnes do zápasu nastoupil s virózou. Na druhé straně pro změnu nedochytal Karel Šmíd, po utkání dokonce zamířila do haly sanitka, prvotní odhady mluví o otřesu mozku. Tak či tak, hosté si upevnili první místo v tabulce, Veselí naopak díky výhře Kopřivnice v Zubří padlo na šesté místo a příští kolo bude mít klíčové, neboť zajíždí do Lovosic.
60'
Voika uzavírá gólový účet zápasu, skutečně je to ale jenom kosmetická úprava.
60'
Jsme již v poslední minutě, Michal Tonar byl při střele přerušen, druhou šanci dostal po rozehrávce Nejdl, ale trefil jenom Studeného!
59'
Melichar z deseti metrů zavěsil do branky, Herajt šel do protipohybu.
59'
Kačín obstaral 30. gól zápasu a hned mu lavička připomíná, že to je za nějaké zápisné do kabiny.
58'
Ptáčník se stáhl na střed, přelétl přes Škvařila a ve výskoku zametl míč přesně k pravé tyči.
58'
Milan Škvařil nekompromisně zavěsil z levé spojky o vingl a otázkou je, zda to Plzeň stihne na třicet.
57'
Tvrdá srážka Krčála s Režnickým přerušuje hru tři minuty a pět sekund před koncem zápasu.
57'
Vojtěch Krčál z pivota se štěstím překonal Herajta a po dvou minutách se tak domácí dočkali další gólové trefy.
56'
Jakub Douda spolehlivě zastavil další střelecký pokus a Herajt si jenom tento zákrok vychutnal. Nálada v ZDT Aréně je tak prakticky na bodu mrazu.
55'
Milan Škvařil střílel z levé strany na veselskou kasu, jeho pokus ale zablokovala domácí obrana. Následně mohl zapsat svůj první gól v extralize Denis Rubáč, jeho střelu ale Herajt vykopl.
55'
V čase 54:18 bere Talent oddechový čas. Mezitím vedle mne regeneruje Karel Šmíd po drobném zranění a tvoří na mém místě příjemnou atmosféru.
55'
Michal Tonar navíc za faul na Melichara dostává dvě minuty.
55'
Melichar rusákem překonal Michala Tonara a v pádu z devítky dokázal přesně zakončit.
54'
Překvapit obranu zkusil Voika, ze šestky ale nedotáhl celou akci gólově, nýbrž napálil jenom tyčku!
54'
Režnický zblokoval míč z pivota a teď už Sokol musí do zakončení.
53'
Škvařil zastavil Bartůňka, který zaběhl za obranu. Veselí je v pasivní hře, navíc má už jenom dvě nahrávky na střelu.
52'
Ondřej Šafránek spolehlivě zakončil kombinaci přes kříž a závěr zápasu už nasazením a tempem nestojí prakticky za nic.
52'
Následně do brejku vyslal Dodicu, který se natlačil před Michala Tonara a úspěšně zakončil.
51'
Michal Studený si připisuje zákrok proti pokusu Škvařila!
51'
Sekulič dostal od obličeje od Nejdla a vlivem frustrace hodně reklamoval svůj zákrok, ale vylučovat se nebude.
50'
Jakub Tonar opět překonal Studeného a má splněno, míří již na střídačku, aby za sebe do hry pustil náhradníka.
50'
Sekulič z pivota chtěl přehazovat Herajta, jenže s Herajtem přehodil i plzeňskou kasu. Tohle je trošku už veselský zmar...
49'
Bogdanič spáchal přestupek proti pravidlům v podobě hraní nohou, Sokol tak valí do útoku.
49'
Dva útočné fauly na straně Plzně a Veselí, míč mají nyní hosté, kteří se závěrem zápasu na střídačce baví.
48'
Jakub Tonar tam zleva poslal další zásilku a Michal Studený ji nezastihl, proto musel na poštu do sítě, aby si zde balík vyzvedl. Suma sumárum, 26:18 pro Západočechy.
47'
Domácí taktéž točí sestavou, hledají cestu, jak snížit hrozivé skóre. Ale Plzeň hraje sebevědomě a nevypadá to na kolaps z Českého poháru, právě zde.
46'
Jak podotkl Petr Vinkelhöfer, střela, tyč, asistence, gól. Tohle všechno stihl Jakub Tonar v jednom útoku, navyšuje tak vedení už na sedm branek a Nové Veselí bere oddechový čas, nemá jinou volbu.
46'
Domácí však drží prapor skrze pivota, svůj čtvrtý zásah v zápase přidává Nikola Sekulič.
45'
Nedůraz domácí obrany značí to, že Režnický obral o míč Turčenka čistým způsobem a zametl jej zpět do branky. Je to o sedm branek a Plzeň už začíná rotovat sestavu.
44'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tomáš Nejdl).
44'
Voika se protlačil přes dva obránce k úspěšné střele, která prošla Herajtovi mezi nohama. I kdyby ne, pravděpodobně by to byla sedma.
44'
Sekulič neměl komu nahrát, proto byl asi i rád, když ho Chmelík přerušil a domácí mohou hrát devítku.
43'
Jakub Tonar sedmičku proměnil a začíná to na domácí straně uvadat. Jak herně, tak na tribunách.
43'
Ptáčník na zem stáhl Šindeláře a dostává za tento zákrok dvě minuty, hosté pak sedmičku k tomu.
43'
Pozitivní je, že se Šmíd transportoval z pozice ležícího do sedícího a dnešní zápas tak zřejmě dopozoruje ze střídačky. Mezitím domácí rozehráli devítku přímou střelou, ale bez úspěchu.
42'
Douda podstřelem překonal otevřenou veselskou obranu a v dnešním zápase si zapisuje svůj druhý zásah.
41'
Mohlo to být o čtyři, Ptáčník z deseti metrů ale napálil jenom střed branky a Herajt pohodlně vyráží nad sebe!
41'
Na rychlý gól rychlá odpověď, Nikola Sekulič z pivota stahuje náskok hostí na pět branek.
41'
Gól vstřelil tým Talent M.A.T. Plzeň (Tomáš Nejdl).
40'
Rychle mohl odpovědět za domácí barvy z levého křídla Bartůněk, ale technickým přehozem nechal vyniknout Herajta!
40'
Na tři přihrávky se míč dostal z 11 metrů na Režnického do pivota, který neomylně zakončuje.
39'
Domácí ale bojují a nechtějí se smířit s porážkou. Kristo Voika zakončil úspěšně nahazovačku a přidává 15. gól svého týmu.
39'
Chmelík z levého křídla i v oslabení dokázal překonat Studeného, který vystřdal Šimovčeka. Talent začíná mít herně navrch.
39'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
38'
Sekulič ze šestky si ale našel míč a dokázal jej včas zpracovat. Padajícího Herajta překonal střelou do vrchní části branky.
38'
Voika neprošel přes pravou spojku, byl čistě zastaven. Domácím vůbec nejde přechod do finální fáze celé akce.
37'
Po chvíli je to další útok, který zakončil úspěšně opět Jakub Tonar a hosté vedou již 18:13!
37'
Jakub Tonar z devíti metrů prostřelil Šimovčeka a hosté vedou zpět o čtyřbrankový rozdíl.
36'
Zatímco vedle mne probíhá horečné Šmídovo ošetřování, Plzeň útočí.
36'
...hostující gólman se však hlavou zezadu bouchl do tyče a okamžitě se sesunul k zemi. Míří pro něj lékařská pomoc z týmu a tohle je vynucené střídání.
36'
Nakonec střílel z devítky Ptáčník a padavou střelou překonal Šmída...
36'
Sekulič byl v pivotu dobře pokryt, pasivní hra nad Sokolem ale visí ve vzduchu.
35'
Domácí ubránili plzeňský útok, hosté totiž spáchali technickou chybu. Nyní mají zhruba 40 sekund na zakončení početní výhody gólem.
34'
Ptáčník zakončoval z levé spojky dlouhý veselský kříž a prostřelil tak Šmída. Urostlá domácí spojka je prakticky jediným doručovatelem veselských gólů ze hry.
34'
33'
Voika už se neprotlačil k přihrávce na Turčenka, domácí v pasivitě. Ale vůbec se nemohou dostat přes obranu Plzně.
33'
Jediný blondýn v týmu Talentu, Ondřej Šafránek, dostal prostor na levém křídle a neomylně překonal Šimovčeka.
32'
Turčenko sedmičku proměnil technickým přehozem okolo Šmídovy hlavy.
32'
Jakub Tonar bránil náskok Dodicy někde na pěti metrech v brankovišti, tady nic jiného než sedmička nemohla být.
32'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Pamphile Bassomben).
31'
V další fázi si ale Douda poradil a navyšuje vedení hostí již na pět branek.
31'
Douda se v pasivitě chtěl otočit okolo soupeře, ale neúspěšně. Hosté jsou již pod tlakem a musí zakončovat.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Rychle plynoucí první půle zápasu je za námi a lépe je na tom Plzeň, která snáze překonává obranu soupeře a po třiceti minutách vede už o čtyři branky. Domácí se však velmi dlouho drželi, zlom ale nastal v poslední šestiminutovce, kterou Veselí prohrálo 2:5. Závěr půle se však celkem na domácí střídačce vyhrotil, kdy měl realizační tým Sokola jiné názory na posouzení některých zákroků. Tak či tak, poločasový výsledek 10:14 je daný.
30'
30'
Bassomben ale jenom vytloukl bloky a první poločas zápasu je tak za námi.
30'
Voika byl na pravé spojce faulován, domácí ještě ale budou mít devítku zahrávanou po čase.
30'
Macháč 20 sekund před koncem z pivota prostřelil Šimovčeka.
30'
47 sekund před koncem získává Talent po nepodařeném útoku míč a má k dispozici zřejmě poslední útok.
29'
Ptáčník se z levé spojky nakonec dočkal a gólové mlčení domácích je pro tuto chvíli prolomeno.
29'
Bartůněk zachránil situaci přehozem na protější křídlo, domácí stále pokračují v útoku.
28'
Petr Vinkelhöfer se prosazuje z brejku a domácí na gól čekají už tři minuty!
28'
Režnický se řitil do brejkové situace, ale napálil jenom břevno! Obecně se spíše nyní více mluví než hraje, což prospívá především hostům.
27'
Plzeň utíká už na tři góly a domácí lavička si stěžuje na nadbytečný počet kroků. Dvojice sudích dnes ale řízení utkání drží pevně a nemá problém s uznáním gólu.
26'
Vinkelhöfer fauloval Bassombena při střele a za tento faul vidí žlutou kartu.
26'
Výborně dohraná kombinace až na levé křídlo a Petr Vinkelhöfer se tentokrát vůbec nemýlil.
25'
Podstřel Michala Tonara Šimovček sice lapil, odražený balon ale mají v moci hosté, jmenovitě Chmelík.
25'
Bartůněk z levého křídla překonal plzeňského gólmana a snižuje tak na rozdíl jedné trefy.
24'
Škvařil to nakonec zase v pasivitě urval, tentokrát si proklestil cestu přes střed a ze šestky prostřelil domácího gólmana.
24'
Dmitrij Turčenko sedmičku proměnil překonáním Šmída okolo stojné nohy.
23'
Jakub Šindelář (PLZ) je již pod plnou hrozbou vyloučení, neboť po jasném faulu na Bassombena z boku dostává další dvouminutový trest, a tedy jeho druhý. Veselí má sedmičku.
23'
Milan Škvařil to nakonec vzal z levé spojky na sebe, Šimovčeka ale neprostřelil!
22'
Během pasivní hry si bere Plzeň na jistotu oddechový čas, v půlce 22. minuty.
22'
Michal Tonar se z levé spojky nedostal do zakončení, hosté jsou v pasivní hře, ale stále mají tři přihrávky.
22'
Michal Tonar zablokoval přihrávku na střední spojku nohou, sudí nechávají pokračovat hru, neshledali důvod k vyloučení.
21'
Milan Škvařil s dávkou štěstí, respektive o tyč, překonal Šimovčeka, čímž se opět hosté trhají na dvě branky.
20'
Před Dodicou se rozestoupil falešný blok, jeho podstřel ale skončil mimo, ač si diváci v první chvíli mysleli, že je zde opět remízový stav.
20'
Melichar udržel ještě útok pro domácí, ač to zpočátku vypadalo na další západočeský brejk. Takhle následuje přerušení, utření hrací plochy a rozehrání z devítky.
20'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
19'
Tribuny nyní prýští svůj hněv po nařízení další sedmičky pro Plzeň. Melichar tentokrát fauloval Machače.
19'
Melichar trochu vydrbal se Šindelářem, využil své výšky, čímž dosáhl jako první na odražený míč a zametl jej do odkryté branky.
18'
V čase 17:41 si bere trenér Hladík oddechový čas.
18'
Kocich ze středu napálil jenom západočeský blok a Milan Škvařil valil do brejku. Jenže udělal zbytečné kroky a domácí se tak vrací zpět před branku Šmída.
17'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Vojtěch Krčál).
17'
Šindelář z pivota ale rychle odpovídá, navíc zřejmě vybojoval pro Plzeň dvě minuty početní výhody.
16'
Veselí srovnává! Střela Bartůňka z levého křídla nebyla vůbec přesná, Sokol se ale dostal k dorážce, kterou aplikoval Melichar.
16'
Šimovček vytáhl výborný zákrok proti střele Jakuba Tonara ze spojky. Domácí se rychle pokoušeli rozehrát brejk, Chmelík však skvěle zastavil Bartůňka.
15'
Ptáčník však při hře 6 na 6, neboť domácí odvolali gólmana, snižuje na jednobrankový rozdíl. Šmíd proti této střele neměl nárok.
14'
Kocichovi při driblinku uskočil míč přímo k Šindelářovi, který následně vyslal do běhu Macháče. Plzeňský pivot, bránící jinak na pravé spojce, se v brejku nemýlil.
14'
Melichar je navíc za takový spornější zákrok vyloučen na dvě minuty.
14'
Macháč se z pivota dostal do pohodlného zakončení, které mu sice ztížil Melichar, ale přesto se hosté dostali do opětovného vedení.
13'
Jakub Tonar při zpracování míče spáchal technickou chybu, to samé ale domácí, kteří to uspěchali a Sekulič se nedostal z pivota ani ke střele.
12'
Ptáčník tělem oklamal vysunutého Doudu a jeho pokus z levé spojky končí na brankové síti u protější tyče Šmídovy kasy.
11'
Talent je už v pasivní hře a Douda musel střílet takovou šmudlu, kterou Šimovček zcela bez potíží zachytil. Domácí hráči si už to šturmují do útoku, mají ještě zhruba 40 sekund přesilovky.
11'
Sekulič zůstal na šestce viset sám a klepákem zakončoval přes Šmída, ale míč zastavilo horní břevno! Gól to tedy není.
10'
Šindelář při bránění Sekuliče doslova zahodil svého soupeře a dostává hnedka dvě minuty při dalším střídání.
10'
Jakub Tonar sedmičku opět dává, čímž posílá Západočechy do opětovného vedení.
9'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
9'
Na druhé straně je to sedmička po faulu na Nejdla a domácí diváci včetně střídačky protestují.
9'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
9'
Ta ale nakonec nepřichází, domácím zafungovala spolupráce s pivotem a Nikola Sekulić i přes Šindelářův faul srovnává.
8'
Domácím nejde přechod přes obranu Plzně, zanedlouho se dá čekat signalizace pasivní hry.
8'
Jakub Tonar v následném rychlejším útoku z levé spojky prostřelil Šimovčeka a Plzeň jde do vedení!
7'
Kocich v pasivitě znovu střílel podstřelem z osy, tentokrát má Šmíd pohodlný zákrok.
7'
Jan Chmelík vyběhl za míčem brzo a vznikl tak prostor na levé spojce pro Ptáčníka. Ten byl však při zakončení faulován.
6'
Jakub Tonar ji proměnil a máme srovnáno na 2:2.
6'
Pohyblivá obrana domácích činí hostům problémy, ti si nyní ale došli pro sedmičku. Douda narazil do Bassombena a čekalo se pískání průrazu, paty ale měl domácí hráč v brankovišti, proto je to sedmička.
5'
Kocich neuspěl se svojí střelou zpoza bloku, Šmíd zapisuje taktéž první zásah v zápase.
5'
Šimon Macháč tak mohl srovnat v brejkové situace, ze šestky ale napálil nepříliš povedený pokus jenom do prostoru, kde stál Šimovček!
4'
Sokol je již v pasivní hře, Kocich zadovkou přenechával na Ptáčníka, který ale trefil ze spojky jenom boční síť plzeňské kasy.
4'
Bassomben byl nyní na pravé spojce včas zastaven a nedokázal ani odehrát míč. Hra se tedy vysunuje na devítku.
3'
Douda nevěděl, kam střílet a poslal míč jenom do blokujících obránců. Od nich se ale odrazil balon k Chmelíkovi, který z pravého křídla zaznamenal první gól Talentu.
2'
Přihrávka na Bassombena od Ptáčníka krosem nebyla zrovna moc přesná, dvoumetrový obr ale na ni dosáhl a v záklonu pustil míč přesně pod víko plzeňské kasy!
2'
Plzeň taktéž útočí, sehrávka od Jakuba Tonara do pivota ale nebyla úspěšná, Šimovček včas vyběhl v brankovišti a sebral míč pro sebe.
1'
Sehráli to na Adama Ptáčníka, kterému dala hostující obrana hodně prostoru a z levé spojky Ptáčník otevřel gólový účet.
1'
Domácí na to jdou pozvolna, teprve se mazlí s míčem a pomalu rozjíždí první kombinaci křížem.
1'
Šlágr 16. kola začíná, výhoz bude mít domácí tým. Příjemnou zábavu!
1'
-5'
Česká televize dala pokyn k zahájení přenosu, tím pádem můžeme vidět nástup obou týmů před vyprodanou halou. I když, pár místeček by se ještě našlo...
-29'
Co se divácké návštěvnosti týče, o tom, že dnes bude vyprodáno, se bavit vůbec nemusíme. Kromě již nyní naplněné hlavní (a jediné) tribuny se zaplnil i prostor za reklamními bannery na palubovce. S tím souvisel i přesun stabilního komentátorského místa, a proto dnes sedím vedle domácí střídačky. Emoce mezi hráči tak dostanu hned z první ruky.
-32'
Krásný zimní (spíše jarní) únorový podvečer z Nového Veselí! Za hrubou půlhodinku začne šlágr 16. kola házenkářské extraligy. Oba týmy před chvílí zahájili rozcvičování a jsou v plné sestavě z obou stran. Na plzeňské straně chybí jenom nová posila Stefan Terzić, jinak je v plné síle, Novému Veselí nikdo nechybí. Příjemnou zábavu!
DELEGACE

Na ostře sledovaný sobotní zápas bude dohlížet dvojice Radek Mohyla a Přemysl Fukala. Mladá dvojice rozhodčích, zařazena do programu evropské házenkářské federace, nepíská v Novém Veselí tak často, letos půjde o jejich premiéru v novoveselské hale, co se týče extraligy. Delegátem zápasu pak je Petr Novák, který zároveň předsedá svazové komisi rozhodčích.
Právě semifinálové pohárové utkání bylo tím posledním vzájemným, které oba týmy odehrály. Nutno podotknout, že vyjma této prohry se obecně Plzni na Nové Veselí daří. V posledních devíti zápasech má Nové Veselí negativní bilanci 1-1-7.

Jediná remíza přišla na půdě týmu z Vysočiny před třemi lety. Tehdy měl nabušený Talent navrch zejména v úvodu zápasu, bojující Veselí před frenetickými fanoušky sice v parádním zápase dokázalo dokonce i chvíli vést, ale nakonec se zrodila spravedlivá remíza 29:29.
SEMIFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU

11. prosince 2019, ZDT Arena
TJ Sokol Nové Veselí – Talent M.A.T. Plzeň 28:27 (10:13)
Nejlepší střelci: Sekulić 5, Melichar 4, Ptáčník 4, Voika 4/1 – Douda 6, Tonar 6, Vinkelhöfer 4/3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 250.

Plzeň vstupovala do zápasu v roli favorita, ve vyrovnaném souboji měla navrch po první poločas, kdy otočila nepříznivý stav z úvodu a dostala se do poločasového vedení 13:10. Postupem času začal náskok Západočechů narůstat, a když ve 48. minutě vedli o pět branek (23:18), 250 diváků ve sportovní hale (aréně) nevěřilo, že bude slavit. Jenže závěr zápasu Talent zpackal, prohrál jej nevídaným poměrem 4:10 a o jeden gól mu tak postup do finále utekl.
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
5. místo, 19 bodů, skóre 391:372, bilance 9-1-5

Do jarní části sezony vstupuje Sokol se stejným kádrem, ale drobnou změnou na poli sponzorském, házenkáři navázali spolupráci se žďárskou firmou DEL, která patří k těm významným i v rámci celého chudšího kraje Vysočina. V samotném závěru podzimní části dojelo Veselí na užší kádr, sice dokázalo celkově v devatenáctém zápase postoupit přes Plzeň do finále Českého poháru, ale to byla také poslední výhra. V posledních dvou extraligových kolech prohrálo těsně v Jičíně a dostalo pořádnou dardu ve vymrzlé hranické hale.

Zimní příprava tak byla zaměřena na zlepšení fyzické části a trenér Hladík vidí výhodu i v tom, že Sokol nečeká vyjma finále Českého poháru již žádné utkání nad běžný extraligový plán. Oproti svému sobotnímu soupeři Veselí odehrálo o zápas méně, absolvovalo však nadprůměrný turnaj v Polsku, kde proti týmům z nejvyšší soutěže jednou remizovalo a dvakrát prohrálo, ale taktéž těsným rozdílem.
TALENT M.A.T PLZEŇ

Plzeň však trápí na startu poměrně velká marodka. Mimo hru jsou dlouhodobě Jan Stehlík, který se zotavuje po operaci a vypadá to na absenci až do konce sezony, počítat se nedá ani s Milanem Ivančevem a Timem Bogdaničem, druhý jmenovaný má problémy s ramenem.

Do města piva ale míři pořádně zvučná jména jako Milan Škvařil, dřívější tahoun Talentu hlásí návrat ze švýcarského Aarau. Druhou významnou posilou je Stefan Terzič, srbský plejer, který už ve svých 19 letech slavil titul v Lize mistrů s Hamburkem v roce 2013, když ještě severoněmecké hanzovní město hrálo špičku německé bundesligy a derby s Kielem patřilo k tomu nejlepšímu, co mohla tehdy Evropa vidět. Časy se ale mění, o pár let později zbyla Hamburku jenom třetí liga a zcela prázdná Barclaycard Arena. Jenom pár dní před zahájením jarní části sezony se navíc ještě vrátil Michal Tonar a pohled na soupisku Plzně tak dává tušit, že tenhle tým bude velmi silný.
1. místo, 26 bodů, skóre 462:380, bilance 13-0-2

Plzeň vstupuje do jarní části sezony na prvním místě, s tříbodovým náskokem na druhou Karvinou. Ta má ale stále ještě jeden zápas „neodehrán“, záleží, jak se k odvolání ohledně kontumovaného utkání s Lovosicemi postaví svazová exekutiva. Tak či tak, Talent uzavřel podzim netradičně zápasem v tachovské sportovní hale, kde se postavil pražské Dukle. Fantastický zápas nakonec skončil výhrou Plzně o čtyři góly a Veselí bude čelit v sobotu druhému nejlepšímu útoku soutěže.

Západočeši absolvovali velice kvalitní zimní přípravu, v níž byl obsažen i turnaj v Dessau (Desově). Peugeot Cup napěchován týmy jako Lipsko, Füchse Berlin, Lemgo či HSV má tradičně velkou kvalitu a Plzeň obsadila sice poslední místo, avšak ve skupině podlehla Lipsku jenom o tři a Dessau o dva góly. Nejvyšší porážka přišla až v konečné bitvě o páté místo, právě proti zmiňovanému HSV. Generálka na ligu se odehrála minulý pátek a urodila se remíza proti druholigovému Aue poměrem 30:30.
Krásný první únorový den vám přeji z drsné Vysočiny! Po zimní pauze se znovu vracíme k házené v obci (respektive městysu, abych byl přesný) čítající 1200 obyvatel. Nové Veselí skáče do jarní části sezony hned zostra, neboť nejenom před zraky jistě vyprodané haly odehraje šlágr 16. kola STRABAG RAIL Extraligy. Proti Sokolu totiž bude stát nabušená Plzeň, která doposud prohrála jenom dva zápasy. Veselí si svoji cestu zkomplikovalo v závěru podzimní části a první čtyřka mu odskočila o tři body.

Na toto utkání bude kromě Onlajnů dohlížet i televize, z novoveselské ZDT Areny začínáme zhruba v 18:10, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.