Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Královo Pole - 1. března 2020   15:00

SHC Maloměřice
2' J. Musil  • 3' Ipser  • 7' Mrnuštík  • 9' Mrnuštík  • 15' Ipser  • 20' Mrnuštík  • 26' Jung  • 27' R. Horák  • 29' Ipser  • 29' M. Jirák  • 29' Ipser  • 30' Mrnuštík  • 35' Jung  • 39' Mrnuštík  • 40' Ipser  • 40' Havlát  • 41' R. Horák  • 46' Popela  • 47' Popela  • 50' M. Jirák  • 51' Popela  • 53' Hliničan  • 54' Hliničan  • 55' M. Jirák
26:26
(14:9)
Královo Pole
4' M. Vaněk   • 7' Hastík   • 8' Janíček   • 9' Janíček   • 17' Koubek   • 19' Hastík   • 21' Burget   • 23' Hastík   • 27' Koubek   • 33' Stein   • 34' Burget   • 37' K. Petrović   • 38' Kučera   • 38' Burget   • 40' Janíček   • 41' Hastík   • 42' Stein   • 43' Hastík   • 44' Kučera   • 45' K. Petrović   • 50' Burget   • 51' Páleš   • 56' Burget   • 57' Burget   • 59' Hastík
Koňařík, Mazač – M. Stříž, J. Musil, Hotárek, M. Jirák, Jung, Žďánský, L. Vítek, Drásal, Ipser, R. Horák, Mrnuštík, Popela, Hliničan, Havlát.
Bubeníček, Petruška
SH Maloměřice
400 diváků
B. Pšenica, Fabián – M. Vaněk, L. Václav, V. Václav, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Hastík, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma.

Díky za pozornost, házené zdar.
Každopádně obě brněnská mužstva bude zajímat páteční utkání Frýdek-Místek – Lovosice a jak Královo Pole, tak Maloměřice budou fandit domácímu týmu.
Tak uvidíme, jestli se oba celky dnes utkaly naposledy v této sezoně, anebo se ještě střetnou, pokud se oba nedostanou do play-off.
Maloměřice hrají za týden doma s Jičínem, Královo Pole se představí doma s Duklou. Právě na palubovku zmíněného pražského celku zavítají Maloměřice na závěr základní části. To bude Královo Pole hrát v Novém Veselí.
Bod bude pro oba celky málo. Maloměřice měly tohle derby dobře rozehrané. Po poločase vedly o pět branek, ale za osm minut Královo Pole srovnalo. Pak už to byla přetahovaná o každý gól. Každopádně ještě pět minut před koncem byly Maloměřice o tři branky vpřed. Nakonec tedy remíza. Maloměřice mají tím pádem tři body a jsou o bod poslední za Frýdkem-Místkem.
Nejlepší hráči zápasu Martin Jirák (Maloměřice) – Martin Janíček (Královo Pole)
60'
Horák vystoupal nad obranu, ale Pšenica si poradil se zakončením na bližší tyč.
60'
Diváci jsou na nohou.
60'
Domácí si berou timeout, čtyři sekundy do konce.
60'
Královo Pole přišlo o balón v době, kdy jej držel Hastík na levé spojce. Posléze utekl Jirák po pravé straně, byl podkopnutý.
60'
27 sekund před koncem si Ivo Vávra bere timeout.
60'
Teď už byla a Pšenica vystihl pokus ze spojky ke své pravé tyči.
59'
Mrnuštík byl na levé spojce zastavený faulem, ještě není signalizovaná pasivita.
59'
Hastík srovnal ze střední spojky k levé tyči.
59'
Rozhodčí měli ruku nahoře, po volném hodu šla střela Mrnuštíka z pravé spojky daleko vedle delší tyče.
59'
Ipser se natahoval po míči na hranici brankoviště, odpískáno v neprospěch hostujícího celku.
58'
Stein proráží na pravé spojce v době, kdy dohrává míč do pravého křídla na Burgeta. Balón pro brankáře Mazáče.
57'
Domácí zablokovali nahrávku Hastíka k Mazáčovi a ten poslal na levou stranu do trháku Ipsera, jeho obrovská příležitost končí na ruce brankáře.
57'
Nejprve se domácí neprosadili a po ztrátě ještě fauloval Hotárek (MAL), dostane dvě minuty.
57'
Mazáč hodně vyběhl proti Burgetovi a ten ho překonal z pravého křídla na zadní tyč.
56'
Levá spojka domácích hodně přestřelila branku hostů.
56'
Burger skóruje z naprosto stejné pozice.
55'
Domácí posouvali balón až Jirák skóroval z pravého křídla.
55'
Někteří fanoušci Maloměřic chtěli, aby Petrović šel na trestnou lavici za nedovolený zákrok na Junga.
55'
Domácí se radují poté, co Hastíkova střela ze střední spojky skončila na pravé tyči.
54'
Hotárek nyní takticky fauloval z levé spojky, aby přerušil postupný útok soupeře.
54'
Hastík se dožadoval odpískání hry nohou, hra pokračovala a Hliničan proměnil trhák mezi Pšenicovy nohy.
53'
Hliničan byl na levém křídle docela v úhlu, ale zakončil i tak ke vzdálenější tyčce.
53'
Další faul Lukáše Václava na Popelu.
52'
Lukáš Václav nenechal zakončit Popelu a fauloval ho, následná střela po volném hodu šla k levé tyči, kde byl Pšenica.
51'
Srovnáno! Páleš přetlačil soupeře na pivotu.
51'
Popela je výborný po nástupu na plac ve druhém poločase, nyní vypálil ze spojky k pravé tyči.
50'
Následuje Burgetova trefa z pravého křídla.
50'
Jirák si seběhl na pivota na nahrávku Junga středem a zatočil balón po pravé noze brankáře.
49'
Hastík obešel dva hráče na levé spojce, ale z úhlu mířil vedle vzdálenější tyče.
48'
Ipserova obrovská šance z pivota končí zákrokem rukou na konto hostujícího brankáře.
48'
Janíček se provinil na levé spojce útočným faulem při souboji s Jungem a Maloměřice útočí.
47'
V oslabení si Popela zpracoval balón na levé spojce a zakončil podstřelem k přední tyči.
47'
Burget vystihl rozehrávku domácích a mohl jít sám zprava na Mazáče. Rozhodčí ovšem zapískali proti hostům, což se lavičce Králova Pole nelíbilo.
46'
Stein chtěl dohrát míč z pravé spojky do pravého křídla, což obrana nepovolila.
46'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Jan Drásal).
46'
Jung rozdával balón zprava až Popela skóroval do pravé šibenice.
45'
Po nahrávce Hastíka propálil Petrović brankáře ze šesti metrů.
45'
Jung dělá na pravé spojce proti Janíčkovi útočný faul.
44'
Dost možná poprvé v zápase hosté vedou, může za to branka Kučery z levého křídla.
44'
Jirák zabíhal z pravého křídla na pivota, ale nahrávku na šest metrů sebral hostující Petrović.
44'
Vystupující Lukáš Václav fauloval Mrnuštíka patnáct metrů od své brány. Mrnuštík se posléze zvedl.
43'
Což také činí důrazným Hastíkem z pravé spojky.
43'
Další střelu ze střední spojky vyráží Pšenica levou rukou a hosté mohou zase srovnat.
42'
Pšenica kryje zakončení z levé spojky na přední tyč, domácí mužstvo ale zůstane na míči.
42'
Stein si hodně pomohl náznakem střely a následně narval balón do pravého dolního rohu.
42'
Janíček se setkal s důrazem obrany soupeře, rozhodčí přerušili hru.
41'
Horák vypálil z levé strany k zadní tyčce.
41'
Hastík skóruje díky svému důrazu.
40'
Havlát je přesný z trháku a levé strany směrem ke kratší tyči.
40'
Ipser si našel odražený míč na šestce a z levé strany vrátil v pádu vedení domácím.
40'
Janíček odpovídá z levé spojky.
39'
Mrnuštík se zbavil beka na levé spojce a poslal balón k delší tyči.
39'
8:09 odehráno z druhého poločasu a začíná se od nuly...
38'
Z kontru soupeř srovnává, Burget byl na konci souhry a z pravé strany vsadil na hezký slajs směrem na vzdálenější tyč. Domácí jsou donuceni k timeoutu.
38'
Maloměřice ztratily balón...
38'
Po střele Janíčka ze spojky se trefil Kučera z levého křídla na zadní tyč.
37'
Petrović se otočil kolem soupeře na hranici brankoviště. Následně navíc z kontru domácí neuspěli a začíná to být hodně zajímavé.
37'
Poměrně nervózní start druhého poločasu, zejména ze strany domácího mužstva.
36'
Jung vyskočil na pravé spojce, poslal na zem Lukáše Václava a sudí odpískali útočný faul.
36'
Ondřej Číž (KP) je vyloučený po faulu na Junga na pravé spojce.
36'
Kučera usměrnil míč do pravé poloviny brány.
36'
Mrnuštík bránil v brankovišti proti pravé spojce soupeře, tentokráte hazí sedmičku Královo Pole.
35'
Jung si věděl rady a umístil sedmimetrový hod do dolní části brány.
35'
Mrnuštík faulovaný na levé spojce, druhá sedmička pro domácí celek.
34'
Hosté rozhýbali obranu, Stein nahrál z pravé spojky do pravého křídla a Burget mířil k první tyči.
33'
Stein se uvolnil na šestku, zpracoval nahrávku Janíčka z levé spojky a snížil.
33'
Tu poslal Havlát do nohy brankáře.
32'
Havlát dohrával křížem do pivota a na šestce vybojoval Ipser první sedmičku zápasu.
32'
Královo Pole nevyzrálo na Koňaříka.
31'
Havlátova střela z levé spojky se od bližší tyče odrazila do pravého křídla na Junga a ten trefil břevno.
31'
Domácí hráči mají výhodu prvního útoku druhého poločasu.
31'
Hostům nakonec není nic platné, že vyhnali z branky Mazáče. Ten pustil do brankoviště Koňaříka. Maloměřicím také hodně pomáhá výborný Havlát na střední spojce.
Maloměřice vedou po prvním poločase o pět branek v rámci druhého házenkářského brněnského derby. Za stavu 9:9 nedali hosté několik šancí a poté přišly domácí přesné trháky. Maloměřice odskočily na pětigólový rozdíl a rozhodně mohou pomýšlet na svou druhou výhru v sezoně. Je vidět, že tenhle zápas hodně chtějí urvat a cítí šanci na body a na to, aby ještě více zatopily Frýdku-Místku v souboji o to, kdo půjde do baráže.
30'
30'
Mrnuštík šel do souboje s protihráčem, dostal se zleva na střed, ale jeho střela i tak skončila vedle levé tyče.
30'
Královo Pole neskórovalo a bude se ještě bránit v závěru prvního poločasu.
29'
To samé platí o Ipserovi z rychlého protiútoku.
29'
Jirák je taktéž přesný z brejku.
29'
Ipser mířil sám na Pšenicu a trefil se do pravého spodního rohu.
28'
Burget sbíhal na pravé křídlo, ale nezpracoval nahrávku Koubka z pravé spojky.
28'
Domácí obrana zablokovala pokus Kučery.
27'
Horák vrací vedení domácím přesnou střelou ze střední spojky.
27'
Kučera, Hastík a následně se zakončující Koubek trefil z pravé spojky pod víko.
26'
Velkou chybu hostů v rozehrávce trestá Jung gólem do pravé části brány, když byl sám před Pšenicou.
26'
Hosté hrají osobku Kučerou na střední spojku Havláta.
25'
Koňařík chytá podstřel Koubka z pravé spojky.
25'
Hlinačan proběhl na levé straně kolem Kučery, ale střelu pod břevno čekal brankář Pšenica, resp. jeho ruce.
24'
Při rodícím se brejku si Jirák nerozuměl se spoluhráčem na pravé straně a balón tak zase drží hostující házenkáři.
24'
Koubek narazil na Horáka, ale ještě se hraje před brankovištěm domácích.
24'
Jung fauluje levou spojku Janíčka a následně si hosté berou timeout.
23'
Hastík se prosazuje z levé spojky proti Koňaříkovi.
22'
Havlát udělal technickou chybu na levé spojce.
22'
Koubek trefuje zprava přes Mrnuštíka pouze boční síť. Následně rozehrává Havlát.
22'
Páleš (KP) ještě fauloval Havláta a vyfasoval dvě minuty.
21'
Havlát obešel Páleše na levé spojce, překonal brankáře...
21'
Koubek a Hastík poslali míč do pravého křídla, kde Burget skóroval k přední tyči.
20'
Mrnuštíkovi se povedla tvrdá střela z pravé spojky na bližší tyč.
19'
Hastík se dostal ze středu na pravou spojku a křížem vyrovnal!
19'
Horák (MAL) šel proti Hastíkovi a devět metrů od své brány se dopustil faulu, který znamená první přesilovku hostů v zápase.
19'
Hastík chyboval, ale Koubek poté vyhrál jeden na jednoho s protihráčem z levé strany.
18'
Maloměřicím vypadl balón na spojce a Královo Pole nikam nespěchá.
18'
Petrović držel Havláta, domácí mají devítku.
17'
Koubek zvládl jeden na jednoho na pravé straně a poměrně z úhlu pokořil Mazáče.
17'
Královo Pole se hnalo do útoku, ten zastavil protivník faulem na středu.
16'
V signalizované pasivitě vyskočil Stein na pravé spojce, ale levou rukou přestřelil branku Maloměřic.
16'
Mazáč vychytal Steina z pravé spojky, ale hosté ještě kombinují.
16'
Hastík přihrál zprava na pivota Pálešovi a jeho zakončení přes soupeře vytáhl Mazáč přesunutím ke své pravé tyči.
15'
Havlátovu střelu z levé spojky do břevna dorazil Ipser z šestky do sítě.
15'
Havlát dělal kličku Lukáši Václavovi (KP) a ten za svůj faul dostává dvě minuty. Jedná se o prvního vyloučeného hráče tohoto derby.
14'
Následný kontr hostů nekončí brankou a domácí jdou zase do útoku proti obraně 0:6.
13'
Rozhodčí zvedli ruku, ale Havlátova střela z levé spojky propadla na místo určení.
13'
Hosté jsou čím dále agresivnější v obraně a domácí se nyní nemohou dostat ke střele.
12'
Petrović vidí kartu za faul na protihráče na hranici brankoviště.
12'
Havlát chyboval, když ze spojky nahrál jen Janíčkovi, ale hostující zakončení se poté nevešlo mezi tři tyče brankáře Mazáče.
11'
Jungovu nahrávku na pivota zachytil Petrović, ale při brejku trefil Vaněk z pravé strany pouze břevno!
10'
Sehrávka do levého křídla při hostujícím útoku, ale balón těsně minul delší tyč. To je z útoku Králova Pole vše.
10'
Žlutá karta pro tým SHC Maloměřice – Brno (Radek Horák).
9'
Mrnuštík kontruje bombou z devítky pod horní tyč.
9'
Stein se spoluhráčem přesunuli těžiště hry na levou spojku, kde udeřil Janíček.
8'
Havlát měl na ruce čtvrtou branku domácích, ale s jeho dorážkou z šestky si poradil brankář soupeře.
8'
Žlutou kartu dostal domácí Havlát.
8'
Janíček se otočil na levé spojce a ačkoliv byl faulovaný, tak překonal Mazáče.
7'
Mrnuštíkovu střelu ze stejné pozice srazil někdo z hostů ke své přední tyči.
7'
V signalizované pasivitě srovnává Hastík z levé spojky na zadní tyč.
6'
Mrnuštík nahrál z pravé spojky na pivota Ipsera, ale ten nevyužil nabídnuté vyložené šance.
5'
Domácí neuspěli podstřelem, ale poté jim usnadnil život Janíček průrazem na ose hřiště.
5'
Páleš vystoupil zprava proti Mrnuštíkovi a pomohl si nedovoleným způsobem.
4'
Stein posunul míč Vaňkovi a ten přes protihráče vypálil z pravé spojky k protější tyčce.
4'
Havlát zpracoval pas pod sebe a zakončil z výskoku na levé spojce na zadní tyč, kde zasáhl hostující brankář.
3'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Lukáš Václav).
3'
Pravé křídlo hostů nastřelilo pouze břevno a kontr soupeře tak diriguje Havlát na střední spojce.
3'
Ipser přidává trefu z trháku středem hrací plochy.
2'
Mrnuštíkův zablokovaný pokus ze spojky si našel Musil na pivotu a skóroval na pravou stranu.
2'
Janíček se neprosadil z pravé spojky a protiútok rozehraje Mazáč. Bývalý hráč Zubří ještě zůstal ležet na place, ale je v pořádku.
1'
Vaňkovu loženku z pivota vyrazil Mazáč a sklidil aplaus diváků.
1'
Petrovič vyhodil balón.
1'
Královo Pole bude útočit jako první.
SKKP Handball Brno
Brno před týdnem remizovalo s Jičínem, což bylo zkrátka málo. Trenér Vávra byl po zápase vůči nadějím na play-off hodně skeptický. Hosté jsou v hodně složité situaci. Přitom už loni chyběli ve vyřazovacích bojích. Královo Pole ztrácí momentálně na osmé Lovosice čtyři body. S Lovosicemi má lepší bilanci vzájemných zápasů. Každopádně los není pro hostující celek moc příznivý (viz níže).

Každopádně brankář Pšenica v týdnu ujistil, že dokud je naděje, tak se bude Královo Pole rvát. Hosté, stejně jako domácí, prohráli v letošní sezoně jako jediní ve Frýdku-Místku. A najednou tak dva body v boji o play-off pochopitelně hodně schází. Hostům zápas ve Frýdku vůbec nevyšel a Pepino před Vánoci zvítězilo o deset branek.
SHC Maloměřice-Brno
Maloměřice jsou nováčkem české nejvyšší házenkářské soutěže. V letošní sezoně zvítězily jen na domácím hřišti proti předposlednímu Frýdku-Místku, se kterým se zřejmě porvou o to, kdo se vyhne baráži proti vítězí první ligy. Z té hodlají postoupit Strakonice. Domácí hráči zvládli na začátku února důležitý souboj s Pepinem. Naposledy cestovali do Zubří, kde na jednoho z aspirantů na medaili nestačili poměrem 16:37.

Maloměřice čeká vůbec první brněnské derby v klubové historii na vlastní palubovce. Přes zimu domácí posílili Weintrittem, který dříve působil v dresu soupeře. Ten oblékal mj. i brankář Koňařík či Kukla. Kromě již zmíněných házenkářů pomohl Maloměřicím v této sezoně i Mrnuštík, nejlepší střelec první ligy.
Los Maloměřic ve zbytku základní části: doma Královo Pole, doma Jičín, venku Dukla Praha
Los Králova Pole ve zbytku základní části: venku Maloměřice, doma Dukla Praha, venku Nové Veselí
Vzájemný zápas
V úvodním brněnském derby letošní sezony si lépe vedlo Královo Pole, když na začátku listopadu zvítězilo v domácím prostředí poměrem 30:22.
Delegace
Pod bedlivým dohledem delegáta Českého svazu házené Miloš Kastnera odpískají tento zápas Tomášové Bubeníček a Petruška.
Hezký den, do konce základní části STRABAG RAIL Extraligy zbývají odehrát tři kola a v námi sledovaném střetnutí dojde na brněnské derby SHC Maloměřice-Brno – SKKP Handball Brno. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.