Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Hranice - 3. října 2020   18:00

Jičín
Jičín
6' Kubík  • 7' Kubík  • 9' Dolejší  • 11' O. Šulc  • 14' Krahulec  • 16' O. Šulc  • 16' Kubík  • 20' Kastner  • 23' Kubík  • 24' O. Šulc  • 25' Kastner  • 29' Thorovský  • 30' Kastner  • 35' O. Šulc  • 37' Thorovský  • 37' O. Šulc  • 42' Martin Kovařík  • 44' Martin Kovařík  • 45' Martin Kovařík  • 49' O. Šulc  • 51' O. Šulc  • 53' Dolejší  • 54' Kastner  • 55' Doškář  • 56' Knittl  • 58' Machalický  • 60' Doškář
28:16
(13:8)
Hranice
Hranice
5' Magrla   • 8' Indrák   • 15' Indrák   • 16' Mrnuštík   • 18' Brož   • 22' Andrš   • 27' Indrák   • 28' Zbránek   • 32' Magrla   • 38' Magrla   • 41' Zbránek   • 49' Zbránek   • 52' Magrla   • 60' Magrla
Jičín
Kavulič, Pavlát
Sportovní hala města Jičín, Jičín
Hranice

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 28:16 (13:8)
Nejvíce branek: Šulc 7, Kastner 5/1, Kubík 4 – Magrla 7/2, Zbránek 3, Indrák 3. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 1:4.
Z mé strany je to dnes vše. Užívejte zbytku víkendu, debatujte o výsledcích voleb ve vašem regionu a někdy příště se budu u házené, buď z Jičína, nebo z Nového Veselí, těšit napočtenou!
Tenhle zápas dnes patřil domácím. Jičín systematicky od prvních minut šel za výhrou, předváděl pěkné akce a dařilo se mu zejména v útočné fázi. Hranice se naopak trápily v útoku skrze technické chyby, ani v obraně se jim nedařilo eliminovat rozehrávku do kombinací a po první půli to tak bylo o pět branek.

V první desetiminutovce druhé půle to vypadalo, že by se hosté přeci jen nadechli k návratu do zápasu a snížili na 12:16, pak už ale hřiště patřilo Ronalu, který postupně navyšoval svůj náskok a v pohodovém tempu si došel pro vysokou výhru 28:16.
60'
Doškář dvě sekundy před koncem nakonec ustanovuje konečný výsledek zápasu 28:16!
60'
Magrla z pravého křldla přehodil Machalického, pravděpodobně to byl již poslední gól hostí v zápase.
59'
Doškář střílel ze středu, ale mířil hodně nad břevno. Tento útok se tak Východočechům nepovedl.
59'
58:41, poslední oddechový čas zápasu, na straně Jičína. Evidentně se pokusí domluvit nějaký signál, který by potěšil diváky.
59'
Jsme v poslední dvouminutovce. Hranice se snaží přidat další gól a zmírnit rozdíl ve skóre do odvety, ale je to skutečně velký rozdíl ve skóre.
58'
Mucha netrefil z devítky branku, Machalický pak využil toho, že je prázdná branka Cementu a přehodil celé hřiště až do kasy.
58'
Doškář se dokázal protlačit ke druhému gólu v krátkém časovém sledu, avšak přešlápl, tudíž gól neplatí.
57'
Ubráněný útok Hranic znamená další tažení Jičína do útoku. V brance se ukazuje David Machalický, který tak v závěru dostává minuty jako dvojka.
56'
Knittl nahazovačku na pravé křídlo úspěšně zakončil, hosté už vyloženě přetrpí zbylé čtyři minuty.
56'
Teď už to můžeme nazývat debaklem. Hranice daly za 26 minut hry sedm gólů, což rozhodně není v kombinaci s osmi z první třicítky něco, na co by stačila výhra.
55'
Doškář neměl problém se zakončením, našel si prostor na levé spojce a propálil hranického brankáře.
55'
Útočný faul Padalíka otáčí hru. Navíc přichází oddechový čas Jičína, který už notně prokombinoval sestavu.
54'
Kastner připisuje pátou branku v zápase a Ronal dohrává zápas s absolutním přehledem.
54'
Jaroslav Hudeček dostává žlutou kartu za emoce, které provázely rozhodnutí o tom, že domácí v útoku zůstanou.
53'
Dolejší povedenou a umístěnou střelou ze země uklidňuje domácí, kteří tak nikam nemusí vůbec spěchat.
52'
Magrla z pravého křídla ještě snaží přiblížit Hranice zpátky do boje. Ještě zbývá zhruba osm a půl minuty.
51'
Lavička Hranic zvolila variantu bez brankáře a mohla za to hned pykat, Veverkův hod ale těsně před brankovou čárou sbírá Klement!
51'
Hranice čerpají poslední oddechový čas.
51'
Šulc si v útočné fázi dělá, co chce. Obrana Hranic na něj příliš nestačí a celkově sedmý gól jičínského tahouna značí vedení o osm branek.
50'
Indrák se na pravé spojce dostal až do zakončení ze šestky, branku ale vůbec netrefil!
49'
Veverka chtěl vykrýt brejk Zbránka, jenže přihrávku na něj podběhl a zkušený Zbránek už si poradil, dopravil míč do prázdné kasy.
49'
Ronal si jde pro dva body, to už je nyní jasné. Domácí hrají zkrátka ve veliké pohodě a Ondřej Šulc to jenom ukázal. Zakončením z pravé spojky rozparádil solidně zaplněnou halu.
48'
Mrnuštík sice přečetl hru Jičína, jenže při zpracování zahrál nohou, a proto domácí zůstanou i nadále v útočné fázi.
47'
Kastner uměl sedmičky už na Dukle a ani v Jičíně nezapomněl skórovat. Klement vystřídal Kučerku, ale první zákrok nezapsal.
47'
Sedmička přichází i na druhé straně, Brož stáhl do brankoviště jičínského pivota.
46'
Magrla potvrdil pověst sedmičkového střelce Hranic a nedal šanci Machalickému, který na skok vystřídal Veverku.
46'
Třetí sedmička v zápase, tentokrát pro hostující barvy!
45'
Kovaříkovi poslední minuty hodně chutnají. Tentokrát šel do brejku díky tomu, že Andrš mu to hodil prakticky do ruky. Kovařík si pak právě s Andršem jako stíhajícím hráčem poradil a stylově zakončil.
44'
Kovařík z kroku pustil střelu přímo mezi nohy Kučerky, jehož aura se ve druhé půli lehce vytratila.
43'
Veverka skvěle vychytal Brože z bezprostřední blízkosti a založil protiútok, který ale Krahulec nezvládl, respektive nedoběhl dlouhou nahrávku na něj!
43'
V čase 42:22 přichází oddechový čas pro Cement. Emoce se tak určitě zklidní.
42'
Kovařík až teď prolomil střeleckou smůlu a ve 42. minutě dává svůj první gól v utkání!
41'
Zbránek úspěšně zakončil brejk a zase přibližuje hosty blíže. Stav 12:16 z jejich pohledu je zase o něco přijatelnější.
41'
Na druhé straně solidně chytá i Filip Veverka a jeho úspěšnost se bude pohybovat poměrně ve vysokých číslech.
40'
Šulc takovou nenápadnou střelou překvapil Kučerku, který však dokázal lapit nepříjemný pokus a zapsat tak další zákrok po delší době.
40'
Podstřel Zbránka dokázal najít Veverka a vytěsnit jej mimo tři tyče!
39'
Pasivní hra Hranic, hosté jdou do soubojů velmi podrážděně a reklamují domnělou sedmičku, ta ale nepřichází.
38'
Útočný faul Kovaříka, konkrétně pak průraz, likviduje ve finále i povedené zakončení Thorovského a přesunuje hru zpět před jičínskou branku.
38'
Magrla v redukovaném počtu hráčů snižuje na pětibrankový rozdíl.
37'
Další nešetrný zákrok na domácího špílmachra je potrestán vyloučením, tentokrát je trestaným Polášek.
37'
Šulc vlétl mezi dva obránce a z proskoku nedal Kučerkovi žádnou šanci reagovat!
37'
Magrla sedmičku po faulu na Brože úspěšně proměňuje.
37'
Kastner zezadu při střelbě stáhl na zem Brože, přichází tak oprávněné dvě minuty.
37'
Jičín odskakuje už na šest branek, Thorovský na levém křídle dostal hodně místa a neměl problém zakončit.
36'
Hosté se to snažili dotlačit až do pasivity, nakonec jim to nevyšlo a Veverka si proti tečované střele připisuje úspěšný zákrok!
35'
Indrák za zásah do obličeje dostává dvě minuty a Hranice se 89 sekund budou muset obejít bez dvou hráčů!
35'
Šulc i přes nevybíravý zákrok Indráka úspěšně zakončuje technickou střelou a využívá tímto přesilovou hru, alespoň v prvním útoku.
34'
Zbránek fauloval na šesti metrech Thorovského, zezadu jej strčil a dostává za to druhý dvouminutový trest v zápase. Hrozba červené tak nad ním visí.
34'
Nakonec o možnost snížit přicházejí, šanci skórovat tak mají opět domácí hráči.
33'
Hosté jsou už v útoku hodně dlouho, střelu Perničky z pasivity bezpečně pokryl Veverka.
33'
Kovařík přestřelil z devíti metrů branku a Hranice jdou do útoku.
32'
Magrla otevírá gólový účet druhého poločasu, z pravého křídla nedal Veverkovi pořádnou šanci zasáhnout.
32'
Jičín to nyní chtěl vykombinovat až moc na krásu, proto přišla přihrávka na Freiberga do horší střelecké pozice. Tady hosty podržel Kučerka!
31'
Kovařík se po kříži tlačil na pravou spojku, kde byl faulován. Opět jde do akce uklízeč hrací plochy, který bude v tomto případě spolupracovat s Kučerkou.
31'
Zahajujeme druhý poločas, výhoz mají domácí, kteří budou bránit pětibrankový náskok z prvního poločasu.
31'
Dalo by se říci, že hodně bezstarostný a pohodový první poločas je za námi. Hranice ztrácí především v obraně, kde prakticky neexistují. Spoustu tutovek jim pochytal Kučerka, Jičín pak sám nastřelil šestkrát tyčku a zahodil sedmičku po čase. Východočeši zkrátka naprosto převyšují Hranické. Pokud se nestane na domácí straně nějaký kolaps, pak to bude zajisté vítězství.

Neradno však Cement podceňovat. Ten má ve svém jádru hodně zkušené hráče, navíc s trenérem Hudečkem na lavičce, který se už nyní zařadil mezi trenérské legendy české házené a v této pozici byl již několikrát. Uvidíme tak, s čím hosté přijdou.
30'
30'
Krahulec zkoušel sedmičku zakončit technicky, na Kučerku ale nevyzrál, a proto je poločasový stav stále 13:8!
30'
Současně s koncem první půle je nařízena sedmička po faulu Kovaříka, vůbec první v tomto zápase!
30'
Kastner už v poslední minutě proměňuje další brejk a obrana Hranic je v absolutním rozkladu.
29'
Kučerka sice vychytal skvěle Dolejšího, míč se odrazil na křídlo ke Thorovskému, který okamžitým zakončením přesně vymetl šibenici.
28'
To dalo základ rychlému přechodu vpřed, Zbránek až napodruhé úspěšně zakončil a překonal Veverku.
28'
Pokus o Ameriku, neboli nahazovačku na Kovaříka, Jičínským nevyšel, Kučerka vyběhl proti míči jako fotbalový gólman a pokryl jej.
27'
Indrák to ale nakonec vzal na sebe a nepříliš výraznou, zato dobře umístěnou střelou po pěti minutách mění skóre na straně Hranic.
26'
Hlava dvakrát za sebou přerušil solidně rozjetý hranický útok, Cement se kvůli tomu dostal do pasivity.
26'
Pošesté zachránila tyčka Hranice! Zdeněk Kubík zkoušel vyběhnutého Kučerku přehodit, ale zadní tyč byla proti!
25'
Veverka nyní zachránil situaci, chytil pokus Čadry z pravé spojky a vyslal do úniku Kastnera, který si vychutnal Kučerku, zakončení si užil a podruhé mohl oslavit gól.
24'
Šulc vyslal v pasivní hře prakticky z ničeho nechytatelnou dělovku, kterou neměl Kučerka šanci jakkoliv vytěsnit.
24'
Pomaličku se suneme do konce prvního poločasu a Jičín je opět v útoku. Povede se mu přidat desátý zásah?
23'
Kubík tentokrát nenapálil brankovou konstrukci ani Kučerku, nýbrž správnou stranu sítě hranické branky!
22'
Odchovanec Hranic, Matěj Andrš, i tentokrát sehrál úspěšnou partii v kombinaci a překonal Veverku střelou z devítky.
21'
Ani na druhé straně to však se zakončením nebylo slavné a stále máme 13 branek za 21 minut, což skutečně není mnoho.
21'
Čadra dosáhl gólového úspěchu, vzhledem k tomu, že sudí Kavulič už předtím signalizoval přerušení hry, nemůže ale platit.
20'
Po dalším brejku to mohlo být 9:5, Kubík z levé strany ale napálil opět břevno hranické branky!
20'
Kastner dostal od Kovaříka míč přímo do běhu v protiútoku a nemýlil se, Kučerku překonal střelou podél stojné nohy!
19'
Mrnuštík šel dvakrát do souboje 1 na 1 na hraně porušení pravidla o krocích. Ani jednou ale reklamaci jičínské lavičky nebylo vyhověno, naopak při prvním přerušení se utírá hrací plocha a Jičín se i nadále bude muset bránit.
19'
Zbývá necelých 12 minut do konce prvního poločasu. Východočeši dohráli signál až do pravého křídla, kde měl dobrý úhel na zakončení Krahulec, ale napálil jenom břevno!
18'
Radim Brož zúročil svou sílu a přes pivota dotlačil pátý gól Hranic. Jičín vypadl z role a bere oddechový čas!
17'
Kučerka i ve svých letech patří k jedněm z nejlepších gólmanů extraligy, tentokrát vychytal další tutovou šanci a stále drží nadějný stav z hlediska Cementu!
17'
Hra přerušena kvůli úklidu hrací plochy a nelze si nevšimnout absolutní pohody, ve které jsou všichni návštěvníci sportovní haly, včetně tradičního hlasatele Míly Kůty.
16'
Mrnuštík poprvé vytvořil průraz, jenže hosté přečkali rychlý brejk Jičína a podruhé už to Mrnuštíkovi šlo o dost lépe. Čtvrtý gól Hranic.
16'
Zdeněk Kubík následně navyšuje přes levé křídlo náskok Jičína, Hranice reagují oddechovým časem!
16'
Na druhé straně však rychle reaguje Ondřej Šulc a domácí směrem dopředu hrají ve velké pohodě.
15'
Indrák prolomil gólové mlčení Hranic a současně s koncem jejich oslabení snižuje na dvě branky rozdílu.
14'
Hosté se však o lepší situace připravují sami skrz technické chyby. Jednu takovou trestá z brejku Krahulec.
14'
Domácí strávili v útoku skoro polovinu početní výhody, což je na dnešní poměry dost dlouhá doba.
14'
Průraz Šulce na Brože znamená, že Jičín přichází o výhodu a Hranice mají možnost zaútočit s prázdnou brankou vzadu.
13'
Jičín pokračuje v útoku, zatím s gólmanem vzadu. Ale obrana Hranic i při počtu pěti hráčů funguje velice dobře.
13'
Zbránek si na pivotu až moc pomáhal držením za dres a rozhodčí mu hned dávají dvouminutový trest.
12'
Hranice zahrály dlouhou a prudkou přihrávku na protější křídlo napříč hřištěm, Magrla ale místo prázdné branky napálil jenom tyčku domácí kasy!
11'
Ondřej Šulc vzal řešení situace na sebe a skrz pravou spojku přidává čtvrtý gól Ronalu!
11'
Volný hod pro Jičín po faulu na Krahulce, který se dral do zakončení na pravém křídle.
10'
Střela Muchy z deseti metrů byla uspěchaná a Jičín už to mašíroval do rychlého brejku, avšak přišla špatná nahrávka. Hranice tak získávají zpět míč.
9'
Dolejší ze střední spojky vyběhl kličkou na levou spojku a dokázal překvapit Kučerku na bližší tyči hranické kasy.
8'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (David Krahulec).
8'
Indrák si vyběhl do prostoru pivota, kam dostal i míč. V pádu pak prostřelil domácího brankáře a Krahulec bude za faul na něj trestán.
7'
Obrana Hranic si nepohlídala Kubíka, který se v druhém útoku za sebou dostal ke slovu a podruhé překonal Kučerku, jehož řev na obránce je jasně slyšitelný v celé hale.
7'
Díky dobrému obrannému bloku se dostávají domácí do postupného útoku. Dolejší na střední spojce už diriguje rozehru signálu.
6'
Kubík měl na levém křídle těžký úhel na zakončení, ale překonal Kučerku technickým obstřelem okolo hlavy!
6'
Jičín zůstává i nadále v útoku, každou chvíli ale přijde signalizace pasivní hry.
6'
Šulc už šel do zakončení na pravé spojce, byl ale tvrdě sražen na zem a diváci žádali trest pro obránce, který nicméně nepřišel.
5'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
5'
Z postupného útoku se do zakončení dostal na pravé spojce Petr Magrla a překonal vyběhnutého Veverku v domácí kase.
4'
Gólmani na obou stranách zatím excelují, nutno říci, že se z obou stran hraje hodně nepřesně.
4'
Kovařík stáhl na zem útočícího Andrše při útoku, tudíž dostává žlutou kartu.
4'
Stále čekáme na první gól! Hranice se zatím nedostaly ani ke střele, Jičín naopak neprostřelil gólmana Kučerku!
2'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož).
1'
Kovařík vypíchl hranickému útoku míč a šel sám na branku, jeho střelu ale vytáhl fantastický Kučerka! Domácí mají vhazování.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Freiberg, Š. Drbohlav, Knittl, Rychna, Krahulec, Kastner, Dolejší, Thorovský, Hlava, Kubík, Martin Kovařík, O. Šulc, Doškář, Miľko.

TJ Cement Hranice: Klement, Kučerka – Zbránek, Piwko, Čadra, Igenyes, Pernička, Magrla, Mrnuštík, Polášek, Andrš, Brož, Indrák, Fulneček, Padalík, Mucha.

Rozhodčí: Kavulič, Pavlát.
HBC RONAL JIČÍN
6. místo, 4 body, skóre 84:71, bilance 1-1-1

Tradiční klub na házenkářské mapě.volí posledními ročníky odlišnou cestu, zaměřili se spíše na zapracování mladých hráčů a na koncepci klubu. Jičín taktéž dostal na úvod těžké soupeře, dokázal s nimi ale odehrát výborné zápasy a vytěžit alespoň jeden bod. V Karviné bojoval do poslední sekundy o bodový zisk, nakonec z toho byla těsná prohra o jeden gól. V dohrávaném zápase s pražskou Duklou měli navrch opět hosté, dostali se až do sedmibrankového vedení, kolaps je ale mohl stát téměř všechny body, alespoň remízu zachraňoval ze sedmičky po čase Šůstek.

Poslední zápas měli Jičínští na půdě Maloměřic, kde si došli pro pohodlné vítězství o 14 branek.
TJ CEMENT HRANICE
8. místo, 2 body, skóre 72:69, bilance 1-0-2

Hranický Cement na úvod soutěže dostal extrémně těžký los a v prvních dvou zápasech se nečekal bodový zisk. Přesto však Hranice dokázaly odehrát velice vyrovnané souboje s Plzní a Karvinou. V Plzni rozhodla druhá půle, ve které Talent odskočil do sedmibrankového náskoku, který si už dokázal opečovat a vyhrát poměrem 26:23. Stejný průběh byl i v domácím zápase s Baníkem, Karviná ve druhé půli dobře odskočila a odvezla si výhru 28:25.

Poslední zápas s Maloměřicemi už byl o něčem jiném, Hranice roli favorita tentokrát potvrdily bez problémů a brněnské Mamuty, kteří se opět spíše trápí, přemohly 24:15.
Krásné sobotní odpoledne přeji všem příznivcům házené! Házenkářská extraliga jede dále a v sobotním povolebním večeru se zaměříme na zápas, který se odehraje na východě Čech.

Ano, v roli hostitele bude jičínský Ronal, jemuž se zatím koronavir úspěšně v sezoně vyhnul a odehrál tři zápasy. To samé Hranice, které příchodem legendárního trenéra Hudečka mění svoji filozofii a identitu. V Jičíně začínáme v 18:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.