Házená - Extraliga muži - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Plzeň - 27. ledna 2021   18:00

Královo Pole
5' Arsenić  • 11' Arsenić  • 12' Žvak  • 17' Dostalík  • 21' Šipka  • 22' Arsenić  • 24' M. Vaněk  • 26' Šipka  • 28' Stein  • 30' Šipka  • 32' Jezdimirović  • 34' Šipka  • 40' Dostalík  • 42' Stein  • 43' Bosák  • 45' Bosák  • 51' Arsenić  • 59' Burget
20:23
(12:14)
Plzeň
Plzeň
2' M. Tonar   • 4' Šindelář   • 6' M. Škvařil   • 9' Stehlík   • 10' Vinkelhöfer   • 11' Chmelík   • 14' T. Nejdl   • 16' M. Škvařil   • 21' Stehlík   • 24' M. Tonar   • 27' T. Nejdl   • 28' Chmelík   • 29' Chmelík   • 34' Šindelář   • 39' Šindelář   • 41' M. Škvařil   • 46' M. Škvařil   • 49' Režnický   • 51' M. Škvařil   • 52' Linhart   • 53' Režnický   • 56' Režnický
Bavlnka, B. Pšenica – Bosák, Arsenić, Burget, V. Václav, Horut, R. Flajsar, Hastík, Žvak, Jezdimirović, Kolečkář, Stein, Dostalík, Šipka, M. Vaněk.
Michal Hanák, Luboš Pavlíček
MH Vodova (stará), Brno
Plzeň
Herajt, Štochl – Bogdanić, Režnický, M. Tonar, Šafránek, T. Nejdl, Douda, M. Škvařil, Chmelík, Stehlík, M. Říha, Vinkelhöfer, Šindelář, Linhart.

Královo Pole – Plzeň 20:23 (12:14)
Nejvíce branek
: Šipka 4, Arsenić 4, Stein 3/1 – Škvařil 5, Režnický 3, Chmelík 3, Šindelář 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 3:5.
Favorizovaná Plzeň tahala celý zápas za delší konec provazu, přesto se Královu Poli podařilo dotáhnout čtyřbrankové manko a dokonce jít chvilkově jedinkrát v zápase do vedení 18:17. V gólově chudém utkání však domácí za následujících 14 minut skórovat pouze jedinkrát a obhájci titulu si vypracovali stejný a tentokrát již rozhodující náskok. V extraligové tabulce se tak dotáhli na rozdíl jediného bodu od vedoucí Karviné.
59'
Oddechový čas pro hosty minutu a jednu vteřinu před koncem.
59'
V přesilovce zaokrouhlil střelecký účet královopolských házenkářů Daniel Burget.
59'
Vyloučení v Talent týmu Plzeňského kraje (Jan Chmelík).
58'
Samostatný nájezd domácího Burgeta končí jen nastřelenou tyčí.
56'
Oddechový čas pro domácí.
56'
Trpělivý plzeňský útok zakončil z výskoku přesně Daniel Režnický. Od chvíle, kdy šlo Královo Pole poprvé do vedení, je stav 1:6.
55'
Šestý domácí házenkář naskočil do hry, Arsenić však zakončuje slabě do Herajtovy náruče.
53'
Sám Režnický trestá v přesilovce zákrok na svou osobu. Na jeho střelu si Bavlnka stačil jen sáhnout.
53'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Michal Vaněk) za faul na Režnického, který se ztěžka zvedá ze země.
52'
Za Plzeň se poprvé prosazuje pěknou trefou Petr Linhart.
51'
Konečně našel ztracenou střeleckou pohodu po změně stran Nikola Arsenić.
51'
Výborný Herajtův zákrok zúročil z protiútoku Milan Škvařil.
49'
Krásný oblouček předvedl tváří v tvář brankáři Daniel Režnický a přetáčí vedení na stranu úřadujícího mistra.
48'
Druhá brněnská přesilovka, v níž nepadl žádný gól. Arsenić vteřinu před jejím koncem pálí vedle.
48'
47'
Škvařilovu bombu na zadní tyč vyráží Bavlnka pravou fotbalovou robinzonádou!
46'
Vyloučení v Talent týmu Plzeňského kraje (Jakub Šindelář). Právě za ostrý faul uprostřed hřiště na Horuta.
46'
Na palubovce klečí otřesený Libor Horut a rozhodčí přerušují hru.
46'
Talent tým Plzeňského kraje srovnává, zasloužil se o to utaženou střelou ze spojky Milan Škvařil.
45'
Historický okamžik – Brno poprvé v zápase vede! Z levého křídla se trefuje chytře o zem Jakub Bosák.
44'
Rozhodčí avizovali pasivní hru Plzně, z nouze pálil Milan Škvařil, ale Jiří Bavlnka sevřel míč mezi stehny.
43'
Oddechový čas pro hosty.
43'
Od stavu 10:11 padlo dvanáct branek střídavě, až teď se podařila minisérie Brnu. Samostatný nájezd proměnil Jakub Bosák.
42'
Z pravého křídla propálil Herajtův postoj Adam Stein.
41'
Z rychlého kontru překonává domácího brankáře Milan Škvařil.
41'
Brněnští nechtěli riskovat při protiútoku a podnikli postupnou akci, na jejím konci Dušan Šipka orazítkoval břevno.
40'
Zato na další branku se čekalo jen 10 vteřin, hned po rozehrávce skóruje Michal Dostalík.
39'
Jakub Šindelář napoprvé nepřekonal Jiřího Bavlnku, podařilo se až z dorážky a po více než pěti minutách se mění skóre.
38'
Brněnským házenkářům zvlhl střelecký prach, jejich rány létají nad bránu.
37'
Plzeňskému Nejdlovi jsou pískány kroky.
36'
Hosté odehráli oslabení velmi aktivně a za dvě minuty v něm gól nepadl.
34'
Vyloučení v Talent týmu Plzeňského kraje (Milan Škvařil).
34'
Dušan Šipka tvrdou střelou znovu dostává Královo Pole na kontakt.
34'
Hosté opakovaně rozehrávali z devítky, jejich střely soupeř blokoval, až se konečně z brankoviště prosadil Šindelář.
32'
Šibenici vymetl v končícím oslabení Nikola Jezdimirović.
31'
Sledujeme zajímavou házenou, v níž domácí neustále tahají za kratší konec. Podařilo se jim dotáhnout čtyřgólovou ztrátu, ale do šaten odcházejí opět o dvě branky pozadu. Navíc druhý poločas začnou v oslabení, které potrvá ještě 95 vteřin.
30'
30'
Žlutá karta pro Talent tým Plzeňského kraje (Petr Štochl). 44letý mazák je trestán za řeči na lavičce, do hry zatím nezasáhl.
30'
Gólem ze sedmimetrového hodu navíc trestá faul srbského hráče Michal Tonar.
30'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Nikola Arsenić).
30'
Po nepřesných střelách na obou stranách se prosazuje domácí Dušan Šipka.
29'
Z těžkého úhlu z pravého křídla dokázal najít skulinku mezi Pšenicovým ramenem a břevnem Jan Chmelík.
28'
Poprvé se ze hry prosazuje královopolský Adam Stein.
28'
Herajt u tyče vyráží Arsenićovu ránu a z brejku proměňuje samostatný nájezd Jan Chmelík.
27'
27'
Z pravé spojky využívá rozestoupené obrany Tomáš Nejdl a Západočeši znovu vedou.
26'
Čtyřgólové manko je smazáno! Z devíti metrů pálí do sítě Dušan Šipka.
25'
Královo Pole zachytilo odskočený míč, jenže přihrávka do brejku byla příliš dlouhá a zachytil ji plzeňský brankář.
24'
Z křídla pěkně využívá přesilovku Michal Vaněk.
24'
Michal Tonar pálí v době, kdy už rozhodčí ukazovali pasivitu plzeňského útoku. Míč se od Pšenici se štěstím odráží za čáru.
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil za SKKP Handball Brno Libor Horut.
23'
Vyloučení v Talent týmu Plzeňského kraje (Jakub Douda).
22'
Plzeňský nájezd končí na tyči, hosty zachránila branková konstrukce již podruhé.
22'
Zatím jasně nejlepší hráč zápasu Nikola Arsenić si opět naskočil na přesnou střelu.
21'
Okamžitě po rozehrání odpovídá Jan Stehlík.
21'
Delší úsek bez gólu ukončilo Brno. Po výměně míče s Arsenićem pálí přesně středem Dušan Šipka.
19'
Steinův sedmimetrový hod vyráží levou nohou plzeňský brankář Herajt!
17'
17'
Z výskoku hezky zavěsil na zadní tyč brněnský Michal Dostalík.
16'
Domácí Hastík došlápl do brankoviště, z protiútoku zavěsil Milan Škvařil.
14'
Domácí hráči ztratili míč a po rychlé akci tří plzeňských házenkářů Nejdl překonává brankáře Králova Pole, který se sotva stačil vrátit do brány.
14'
Pšenica skvěle vychytal tutovku hostujícího Tonara.
13'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Nikola Jezdimirović).
12'
Brněnští házenkáři znovu snižují, pod břevno zavěsil Erik Žvak.
12'
Za hosty okamžitě odpovídá nekompromisní ranou Šindelář, jenže rozvlnil pouze ochrannou síť.
11'
Srbská posila Králova Pole Nikola Arsenić ukončuje šestiminutové čekání na gól.
11'
Jan Chmelík napoprvé neprostřelil dobře chytajícího Bohumila Pšenicu, ale brněnská obrana mu dovolila dorážku, z níž se již nemýlil.
10'
Zcela volný Hastík po Arsenićově přihrávce nepropálil brankáře Herajta, z protiútoku trestá Petr Vinkelhöfer.
9'
Po sérii neúspěšných pokusů trefuje přesně Jan Stehlík a posílá hosty poprvé do trháku.
9'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Nikola Jezdimirović).
8'
Bohumil Pšenica chytá dělovou ránu, domácí pak neuspěli s protiútokem a Chmelík utekl do brejku zcela sám. Rána o zem pod nohama brněnského brankáře se odráží od břevna!
7'
Brněnské pokusy míří nad bránu a poté do tyče, dopředu může jít oslabená Plzeň.
7'
Vyloučení v Talent týmu Plzeňského kraje (Jakub Šindelář).
6'
Plzeňští jdou znovu do vedení, prosadil se Milan Škvařil.
5'
Nikola Arsenić neuspěl s přihrávkou na pravé křídlo, napodruhé se rozhodl sám zakončit a vyplatilo se – napnul síť.
4'
Přesně pálí z pivota hostující Jakub Šindelář.
3'
Žlutá karta pro Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík).
3'
Po nepřesných pokusech na obou stranách uspěl za Brno ze sedmičky Adam Stein.
2'
Plzeňský Tonar otevírá skóre zápasu.
1'
Královo Pole hraje v modrých dresech, Západočeši v oranžovo-černých.
1'

Královo Pole: Bavlnka, Pšenica – Bosák, Arsenić, Burget, Václav, Horut, Flajsar, Hastík, Žvak, Jezdimirović, Kolečkář, Stein, Dostalík, Šipka, Vaněk.

Plzeň: Herajt, Štochl – Bogdanić, Režnický, Tonar, Šafránek, Nejdl, Douda, Škvařil, Chmelík, Stehlík, Říha, Vinkelhöfer, Šindelář, Linhart.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Plzeň (8-1-2, 350:304) obhajuje poslední udělený mistrovský titul z roku 2019, odehráno má přesně polovinu zápasů základní části a na vedoucí Karvinou ztrácí tři body, přičemž má dnešní dohrávku k dobru.
Plzeňští se vracejí na palubovky po více než dvou měsících, naposledy 21. listopadu zvítězili v Jičíně 34:27. Další duely si odložili kvůli plánované účasti reprezentantů na Mistrovství světa a i po zrušení české účasti už zůstalo u náhradních únorových termínů.

Nejlepší střelci:
54 – Tonar, 38 – Chmelík, 36 – Škvařil.
Královo Pole (4-2-6, 322:323) v extraligové tabulce, značně zkreslené rozdílným počtem odehraných zápasů, drží devátou příčku. Počtvrté v řadě nastupuje po Novém roce doma v Brně. Po parádním obratu proti Lovosicím na 30:25 jen remizovalo ve střelecky úsporném duelu s předposledním Sokolem Nové Veselí 20:20 a naposledy podlehli královopolští házenkáři Dukle Praha opět hezky zaokrouhleně 25:30.