Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Kopřivnice - 14. listopadu 2020   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
1' Bartůněk  • 2' Bartůněk  • 3' Bartůněk  • 7' Halíček  • 8' Melichar  • 12' Kocich  • 19' Kocich  • 19' Kocich  • 23' Kocich  • 26' Gregorovič  • 32' Melichar  • 35' Dodica  • 37' Melichar  • 38' Kocich  • 41' Dodica  • 42' Gregorovič  • 43' Bartůněk  • 44' Bartůněk  • 45' Krčál  • 47' Dodica  • 52' Ptáčník  • 53' Studený  • 54' Melichar  • 57' Melichar
24:24
(10:11)
Kopřivnice
Kopřivnice
3' Bukovský   • 5' Donoso   • 6' Brito Benítez   • 9' Donoso   • 13' Střelec   • 18' Cepeda   • 25' Střelec   • 27' Jan Gřes   • 28' Bukovský   • 30' Bukovský   • 32' Střelec   • 36' Donoso   • 38' Brito Benítez   • 40' Pérez   • 41' Brito Benítez   • 45' Cepeda   • 46' Brito Benítez   • 48' Hanus   • 51' Bukovský   • 57' Hanus   • 59' Pérez
Nové Veselí
Bubeníček, Petruška
ZDT Aréna, Nové Veselí
Kopřivnice

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 24:24 (10:11)
Nejvíce branek: Bartůněk 5, Kocich 5, Melichar 5 – Bukovský 4, Brito Benítez 4, Petřík 3/3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/0 – 5/3. Vyloučení: 4:5. ČK: Kocich – Hardt.
Z mé strany je to tak vše. Byl to dnes krásný a dramatický zápas, po němž se bude v domácí kabině velmi dlouho slavit. Přeji vám krásný zbytek víkendu a někdy příště se odtud, z Nového Veselí, budu těšit zase napočtenou!
U Kopřivnice se ukázalo, jak moc jí chyběl v zápase Patrik Fulnek, jehož test na koronavirus byl pozitivní. Sice výborně fungovala souhra mezi spojkou a pivotem, jenže hosté se často dopouštěli technických chyb a nepřesností. Navíc se příliš nedařilo ani brankařům, sice dvakrát dokázal Petr Chalupa chytit sedmimetrový hod, ale hosté na to nedokázali navázat dále. Pro ně je to tak určitě ztráta, zatímco pro domácí velice cenný zisk.
Přitom to měli hosté rozehrané parádně. V 58. minutě dostal za faul z křídla přímou červenou kartu Kocich a Hiraldo mohl srovnat ze sedmičky, jenže i přesto, že mu Studený ležel na zemi, tak mu trefil ruku, kterou domácí brankář vystrčil do vzduchu. Právě Michal Studený byl jedním z pilířů dnešního úspěchu Veselí, zejména v závěru totiž předvedl několik zákroků, které Sokol udržely ve hře.

Následně ale zbytečně fauloval Hardt Kocicha na deseti metrech, dostal třetí dvojku a i on tak závěr zápasu musel sledovat mimo palubovku. Právě ve hře 5 na 5 tak měli domácí možnost rozhodnout, ale nakonec z toho bylo drama až do posledních sekund.
Zápas 10. kola v Novém Veselí je za námi a viděli jsme dnes neskutečný špíl, který hosté ztratili především hlavou. Veselí celých 60 minut dřelo a nevypustilo jediný souboj, i díky tomu Kopřivnici nepovolilo odskočit na větší gólový rozdíl. Zápas se dlouho tahal, v závěru tam byly neskutečné emoce, které pokračovaly ještě relativně dlouho po zápase. Domácí ale nervy na uzdě dokázali udržet a v kritické poslední minutě, kdy nedali svůj poslední útok, to úspěšně ubránili a Kopřivnice už nedokázala s devítkou po čase zvrátit výsledek na svoji stranu.
60'
Hiraldo ale blok nepřekonal a Veselí slaví neskutečně cenný zisk jednoho bodu!
60'
Ještě z toho bude devítka po čase! Hanus byl na křídle faulován a Kopřivnice má devítku z hodně nevýhodné pozice.
60'
Domácí poslední útok neskutečně překombinovali a přihrávka na Melichara už byla dlouhá! Šest sekund před koncem má Kopřivnice poslední útok, bude vhazovat u své střídačky a bere oddechový čas!
60'
Filip Hardt zezadu zatáhl při ruské kličce Ptáčníka, dostává třetí dvě minuty a závěr se tak dohraje 5 na 5!
60'
54 sekund před koncem si bere domácí lavička oddechový čas!
59'
Pérez z pravého křídla ustál těžký moment a na začátku poslední minuty zde máme srovnaný stav!
59'
Devítku zahrávanou na Ptáčníka dokázal Izard Admella vyrazit mimo tři tyče a Kopřivnice je na tahu!
59'
Domácí mají minutu z oslabení pryč, jsou však v pasivní hře a dá se očekávat, že trenér Kostka vezme oddechový čas.
58'
Tohle byl dost možná zákrok sezóny! Hiraldo šel na sedmičku, Studený při náznaku upadl, ale konečky prstů dokázal vytěsnit střelu mířící do vrchní části branky!
58'
Vážný problém pro domácí! Donosovu střelu Studený vyrazil, ale jenom na křídlo pro Hanuse, kterého nešťastně nešetrně nabral ve výskoku tělem Kocich. Tady je to oprávněná červená karta, po níž má Kopřivnice sedmičku!
57'
Melichar to opět vzal na sebe a s jeho pokusy si gólmani zatím nedokáží poradit.
57'
Hanus nakonec z pravého křídla gól dává, ačkoliv k tomu došel poměrně šťastným způsobem. Na to se ale nikdo ptát nebude.
56'
Kocich střílel ze země na levé spojce, trefil ale pouze jenom hostujícího gólmana. Ani tentokrát se tak domácí neutrhli na dvě branky.
56'
Petřík ale poprvé v zápase nedává! Se střelou dlouho otálel, až ji nakonec poslal přímo doprostřed kasy!
55'
V pasivní hře má hostující celek další sedmimetrový hod, opět to bylo díky dobré souhře spojka-pivot!
55'
Další faul na devítku, utírá se hrací plocha. Do konce zápasu zbývá ještě zhruba pět a půl minuty.
54'
Melicharovo kladivo z pravé spojky je velice těžko chytatelné a hostující gólman to nezvládl ani tentokrát, Sokol stále ve vedení.
54'
Petřík sedmičku úspěšně proměnil, domácím tak nepomohlo ani jednorázové střídání gólmanů.
54'
Donoso si došel pro další sedmičku, hostující hráč zkrátka hru tělem umí a Melichar se Štohanzlem to mají proti němu těžké.
53'
Donoso už šel do otevřené obrany, ale byl zastaven, neboť předtím došlo k faulu. Tentokrát se rozhodčí možná upískli.
53'
Sokol bere vedení zpátky! Pokus na hlavu od Střelce domácí brankář vychytal a následně trefil na 42 metrů prázdnou kasu!
52'
Kocich navázal na sebe dva hráče, pustil míč na Ptáčníka a na jeho střelu neměl Izard Admella jakýkoliv nárok.
52'
Hardt dostává další dvojku. Tentokrát opětovně čapl Kocicha zezadu za krk a přichází dvě minuty. Hrajeme tak minutu 5 na 5.
51'
Po dlouhé době berou hosté vedení zpátky na svoji stranu! Bukovský se rusákem dostal až na šest metrů a neomylně zakončil.
51'
Melichar dostává druhou dvojku, tentokrát po souboji s kopřivnickým pivotem. Tady se možná může lámat celý zápas.
51'
Krčál si z pivota neporadil, trefil jenom vyběhnutého hostujícího brankáře!
50'
Máme srovnáno! Petřík sedmičku chladnokrevně proměnil.
50'
Sedmička pro Kopr! Brito Benítez dostal od Donosa balon, Melichar jej ale bránil v brankovišti.
49'
Kocich šel na levé spojce do kličky ven z úhlu a pustil následně míč na Bartůňka, jenže ten už to měl těžké a trefil jenom bližší boční síť.
49'
Veselí cítí, že Kopřivnice chytá druhou mízu, proto si bere kouč Kostka oddechový čas.
48'
Hanus podruhé z pravého křídla nezaváhal a Studeného vylepšenou střelou okolo pasu překonal.
48'
Ptáčníkovi střela přetahem ze střední spojky nesedla, jenže hosté zpackali protiútok. Izard nahrával Hanusovi do brejku, ale nepočítal s Kocichem, který jeho dlouhý pas zachytil!
47'
Hanus měl na pravém křídle prakticky spojkový úhel, klepákem o zem ale napálil jenom břevno!
47'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
47'
Dohrávka na Dodicu do křídla Veselákům vyšla, moldavský hráč se nemýlil a tah s ním na křídle zatím trenéru Kostkovi maximálně vychází!
46'
Brito Benítez využil spolupráce s levou spojkou a z pivota nekompromisně zakončil.
45'
Jenže hostům to hoří hlavně v obraně. Krčál si mohl na pivotu dělat co chtěl, nakonec z toho bylo zakončení podél stojné nohy Izarda.
45'
Hiraldo se nakonec ke střele propracoval a z levé spojky tento útok úspěšně vyřešil.
45'
Bukovského zastavil Halla, hosté rychle rozehráli a do střely šel hned Gřes, ale neúspěšně. Přesto je pískána Kopru devítka.
44'
Bartůněk opětovně skóruje, z levého křídla úspěšně proměňuje a Kopřivnice reaguje oddechovým časem, tady to nejde jinak!
44'
Střelec odmítl srovnat zápas, z levého křídla zkoušel zakončení na zadní tyč, Studený jej však vychytal a domácí gólman patří k pilířům představení Sokola!
43'
Bartůněk vlétl do přihrávky na Peréze, vypíchl míč a šel sám do kontru, který úspěšně zakončil. Domácí se po delší době ujímají zase vedení!
42'
Přihrávka na Gregoroviče nakonec hostující obraně propadla až na pivota, odkud odchovanec jihomoravské Telnice opětovně dorovnává stav.
42'
Mohlo to být hned o dva po technické chybě Veselí, střelec předchozího gólu ale z brejku trefuje jenom břevno!
41'
Brito Benítez se z pivota prosazuje, Studený proti němu zkusil zakročit zákrokem zvaný pavouček, ale bezúspěšně.
41'
Dodica netypicky hrál na pravém křídle, právě pro tentokrát se mu zakončení povedlo a je z toho srovnání na 15:15.
40'
Ptáčník trefil z devítky břevno a hosté to vykombinovali velmi prazvláštně, avšak Peréz z pravého křídla úspěšně zakončil do prázdné branky, kam se Studený nestihl postavit.
39'
Hiraldo šel do průrazu a Studený přes něj v brankovišti přepadl. Sokol by chtěl trest pro hostujícího pivota, ale ten nepřichází, to by ani nedávalo logiku.
38'
Dva rychlé góly za sebou, domácí zatím drží fantastický výsledek s favoritem dnešního zápasu, u kterého je absence Fulneka ve hře hodně znát.
38'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Martin Kocich).
38'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez).
37'
Z dobrého zákroku Studeného proti Britu Benítezovi těží celý tým, Melichar dostal přihrávku od Kocicha a z pravé spojky dlouhán domácích v pohodě srovnává.
37'
Hrajeme opět v plném počtu. Kopřivnice tak nehraje již variantu bez brankáře.
36'
Nakonec ale hosté přeci jen dávají gól, Donoso z levé spojky utáhl střelu přesně do šibenice.
36'
Hiraldo tlačil přihrávku na Petříka do pivota, k níž však nedošlo, i díky dobrému vystoupení Melichara do míče.
35'
Dodica se na deseti metrech vyšvihl a přesnou střelou z devítky srovnává dvoubrankový deficit Sokola.
34'
Emoce planou a Kopřivnice začíná tak trochu ztrácet hlavu! Bukovský zezadu čapl Kocicha a hodil jej na zem. Rozhodčí mu automaticky dávají dvě minuty a tenhle zápas ještě bude zkrátka hodně dramatický.
34'
Donoso trefil jenom střed branky z devítky a Studený vysílal do brejku Halíčka, Chalupa však parádně četl situaci a výběhem do pole rychlý protiútok ukončil!
34'
Ptáčník povalil na zem v souboji Brito Beníteze, kterého evidentně pekelně bolí koleno. Taktéž jde hned na ošetření a trenér Veřmiřovský protestuje, situace ale trestána nebude.
33'
Ptáčník zavřel cestu Bukovskému na středu, teď je Kopr v pasivní hře, která po úspěšném zákroku Studeného pokračuje!
32'
Melichar šel do otevřeného prostoru na pravé spojce a těsně před blokem dal střeleckou ruku do takové pozice, aby nemohl blokující obránce reagovat. Nakonec to dopadlo gólově.
32'
Střelec si do křídla zaběhl z pivota, dostal tam míč a ze šestky bezproblémově zakončil.
31'
Kopřivnice to zkouší bez brankáře a Bukovský šel skrz dvojici nejvyšších hráčů Veselí, kteří jej faulovali.
31'
Začíná nám druhá půle vyrovnaného souboje, výhoz má tentokrát Kopřivnice!
31'
Veselí se ale s gólem odmítá smířit, reklamovalo jednak špatné střídání Kopřivnice, jednak i to, že podle nich hrál Donoso již za postranní čárou. Po velkých protestech je situace uklidněna a oba týmy už míří do kabin.

První třicítka byla skutečně vyrovnaná, Veselí do zápasu vlétlo a vedlo 3:0, Kopřivnice však dokázala rychle ztrátu stáhnout a od té doby to byla tahaná o každý gól, bohužel však i s velkým počtem technických chyb, což je ale zcela logické, přihlédneme-li k současné situaci. Sokol měl však o něco navrch, vedení 10:8 ale neudržel, v závěru inkasoval tři branky a poločasový výsledek je tak 10:11 z jejich pohledu. Domácí také mohou mrzet tři neproměněné sedmičky, dvakrát mířil Kocich do brankáře, jednou Bartůněk trefil štangli.
30'
30'
Ale nakonec k tomu nedochází, Veseláci inkasují těsně před koncem první půle a ztrácejí vedení! Bukovský se na hraně technické chyby dostal s míčem do střelby ze šestky a překonává Studeného!
30'
Poslední půlminuta poločasu, hosté to nedohrají před brankou Veselí celé, to je jasné. Navíc jsou v oslabení.
29'
Kocich vlétl do Donosa jako urvaný vagón a odpískán je tak útočný faul střední spojce Sokola.
29'
Hardt čapl při obranném souboji Dodicu pod krkem a dostává dvě minuty za tento poměrně častý – a nedovolený – obranný zákrok.
28'
Marek Bukovský se na pravé spojce pěkně uvolnil ruskou kličkou a ze šesti metrů bez potíží prostřelil Studeného.
28'
Trenér Veřmiřovský reklamuje špatné střídání Veselí, ale trestat zpětně se nebude, delegát zápasu vše vysvětluje.
27'
Gřes to vzal na sebe a přes zdánlivě neprostřelitelnou zeď podstřelem překonal včetně bloku i gólmana Studeného. Pěkný gól.
26'
Štohanzl poslal k zemi Bukovského v pasivní hře, Kopřivnice už nemá čas (a ani moc přihrávek).
26'
Na pivotu zůstal viset zcela volný Gregorovič, který na sílu prostřelil Chalupu přes prsty a vsítil tak jubilejní desátý gól Sokola!
25'
Na levém křídle vznikl po přečíslení obrany velký úhel, Střelec si jej vzal, ještě otevřel a v pozici, kdy byl na spojce, nezklamal.
25'
Ptáčník po kříži s Melicharem střílel, Chalupa však správně trefil stranu zakončení a tělem vytěsnil míč mimo tři tyče!
24'
Opět to měla být dohrávka na Bartůňka, který už startoval na levém křídle, Lubu však zradilo zpracování a Kopřivnice mašíruje snížit.
23'
Sokol sice dokázal postupný útok Kopřivnice ubránit, ale Dodica si v jednom ze soubojů pomohl potažením za dres, tudíž dostává menší trest.
23'
Nekompromisní střela Kocicha, Veselí opětovně jde na dvoubrankový náskok a prognózy vůbec zatím nenaplňuje!
22'
Dodica byl dobře svázán Hardtem a nedovolil mu jít do střely. Veselí bude zahrávat devítku.
21'
Brito Benítez nesmyslně dával oblouček Střelcovi na levé křídlo, navíc takovým stylem, že by to doletělo asi až do Březí (blízká obec od sportovní haly). Domácí tak po vhazování budou útočit.
21'
Kocich šel do mezery na levé spojce, udělal však příliš kroků před zakončením a z celé akce domácích, která by skončila asi brankou, nic nevzešlo.
20'
Ani opravný pokus ale hostům nevyšel! Střelec mířil z křídla na zadní tyč, ale o pár decimetrů se ustřelil a minul. Veselí taktéž bere povolených 60 sekund oddechového času.
20'
Vypadalo to, že to Veselí zvládlo a díky průrazu Donosa půjde do útoku. Rozhodčí však viděli skrytý faul Ptáčníka, Kopru tak vrací balon a Ptáčníkovi dávají žlutou.
20'
Štohanzl povalil na zem Bukovského, což bylo dle sudích nedovoleně a domácí pivot inkasuje dvě minuty.
19'
Hiraldo uspěchal přihrávku na střed, když měl na zádech rovnou dva obránce. Do míče šel Kocich a vydal se na brejkovou situaci, kterou zkušeně zakončil do vinglu.
19'
Odpověď však přichází velmi rychle a záhy, Kocich to zkusil podstřelem a míč prosvištěl až pod víko kopřivnické branky. Hosté reagují oddechovým časem!
18'
Hiraldo v pádu vystřelil ze spojky, míč však propadl Studenému pod rukou až za brankovou čáru! Poměrně smolný gól pro jeho psychiku.
18'
Bukovský se natlačil do Ptáčníka a pokoušel se urvat do zakončení rusákem, vytáhlá spojka Veselí mu to však nedovolila.
17'
Technické chyby na obou stranách. Nejprve lacinou nahrávku do pivota získal vystupující Melichar, na druhé straně pak Kocich uspěchal rozehrávku a Halíčkovi dal míč do protipohybu.
16'
Ani napotřetí to gól není, Kocich šel opět a nechal vyniknout podruhé Petra Chalupu v hostující kase!
15'
Domácí to zvládli ubránit a šli do kontru, který Hanus hasil jenom za cenu faulu na Bartůňka. Žlutá karta, pro Sokol třetí sedmička!
15'
Štohanzl povalil na zem Gřese, který už rozjížděl další kombinaci. Hosté jsou nicméně v pasivitě a musí vymýšlet, co zahrát, času a přihrávek už moc nemají.
15'
Jenže ani Bartůněk na sklonku 14. minuty nedává, trefil pouze levou tyč!
14'
Donoso úmyslně zabránil Halíčkovi střílet z levého křídla v náskoku, tudíž je to sedmička a dvě minuty pro hostující spojku!
14'
Křižná přihrávka na Bartůňka od Dodicy byla velice dlouhá, dokonce zaletěla až do útrob haly. Domácí tak lacině ztrácejí míč.
13'
V obraně Veselí naprosto zapomnělo na Střelce, který měl na levém křídle téměř spojkový úhel. Střelec s tím naložil přesně jak měl a zloba trenéra Kostky je zcela oprávněná.
13'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Roman Dodica).
12'
Kocich se kličkou dostal na úroveň pravé spojky, odkud překvapivě pálil ze země a překonal tím vyjeveného gólmana hostí.
11'
Na hraně průrazu šel Melichar do Gřese. Vzhledem k tomu, že nedošlo k přesnému zásahu domácí spojky, nechali rozhodčí hru plynule pokračovat. Dobře ponechaná výhoda.
11'
Petřík si se sedmičkou už poradil o poznání lépe a srovnává průběžný stav zápasu na 5:5.
10'
Sedmička i na druhé straně, prakticky za stejný přestupek. V brankovišti hrál Melichar.
10'
Kocich s ním však naložil mizerně, trefil fakticky střed branky, kde byl připravený hostující gólman!
10'
Sedmička pro Veselí! Bukovský zavřel Štohanzla v brankovišti, tudíž dostávají domácí trestný hod.
9'
Donoso zakončoval dlouhý kříž nepokrytý a na jeho přesnou střelu do vinglu neměl Studený žádný nárok.
9'
Gřes na hranici kroků vystoupil z kombinace, hosté si nakonec díky faulu právě na něj došli pro devítku.
8'
Melichar šel z půlky po technické chybě Kopru přímo proti postavené obraně hostí, na 12 metrech šel do vzduchu a Chalupu poslal na druhou stranu. Domácí se tak opět trhají do náskoku.
7'
Nakonec se v pasivní hře Veselí prosadilo, úspěšný náskok z pravého křídla si zapsal na své konto Robert Halíček.
7'
Kocich na sebe navázal dva hráče a pouštěl míč do střelby pro Dodicu. Jeho pokus ale srazil Gřeš pouze na vhazování.
6'
A to také přichází. Brito Benítez byl nehlídán na šestce a z prostoru pivota si poradil bez sebemenšího problému.
6'
Skvělý zákrok nyní předvedl Chalupa proti střele Melichara zhruba z deseti metrů! Donoso poté balon zachytil a hosté mají možnost srovnat.
5'
Donoso dobře zapracoval s pivotem a protlačil se až na šestku, odkud přišlo zakončení nad hlavu Studeného. Hosté tak rázem snižují na jednu branku rozdílu.
5'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
4'
Do střely šel tentokrát Victor Donoso, bombou z deseti metrů ale napálil jenom břevno. Hosté však zůstávají díky zachycenému odraženému míči v útoku.
4'
Podstřel Dodicy zablokovala hostuíjcí obrana, Híraldo poté ještě navíc vybojoval vhazování pro Kopřivnici na útočné půlce.
3'
Bukovský šel na levé spojce do souboje, dokázal však ještě vystřelit a překonat Studeného, kterému do zákroku moc nechybělo.
3'
Kopřivnice hraje začátek zápasu naprosto tristně. Další chyba vepředu, brejk na Bartůňka, který v polovině třetí minuty navyšuje už na 3:0!
2'
Dohrávka na levé křídlo se opět vyplatila, Bartůněk nezaváhal a domácí jdou zkraje zápasu hned na dvě branky náskoku.
2'
Technická chyba na levé spojce zarazila Kopřivnickým útok a domácí už šli do kontru, avšak nakonec je z toho jenom postupný útok.
1'
Kocich šel do Gřese tvrdě, vzadu měl ještě Melichara jako podporu. Následovalo tak odpískání faulu domácím.
1'
Bartůněk to vzal na sebe, z levého křídla si vystoupil skoro do spojky a střílel, překvapivě tím prostřelil Chalupu a domácí tak vedou!
1'
Konečně je to tady, začíná nám první zápas ve Veselí po restartu soutěže! Výhoz mají domácí.
1'
-4'

TJ Sokol Nové Veselí: Studený, Šimovček – Dodica, Halla, Krčál, Bartůněk, Rubáč, F. Zeman, Gregorovič, Halíček, Kocich, Parolly, Melichar, Ptáčník, Mir. Štohanzl, A. Dolejší.

KH ISMM Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard – Holbein, Petřík, Ježek, Polcar, Bukovský, Cepeda, Jan Gřes, Brito Benítez, Hardt, Pérez, Donoso, Hanus, Střelec.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
-30'
Ještě jednou vám přeji krásné, i když mlhavé sobotní odpoledne odtud, z Nového Veselí! Zhruba za 30 minut začne zápas, ve kterém je sice Kopřivnice favoritem, avšak jí bude citelně chybět jeden klíčový hráč. Na Vysočinu nepřicestoval oproti původním předpokladům Patrik Fulnek, bez nějž se tak budou muset Kopřivničtí obejít jak v útočné, tak obranné fázi. Důvodem je pozitivní test na koronavirus.

Veselí je naopak v plné sestavě, nechybí mu ani jeden klíčový hráč. Ten pomyslný osmý hráč, fanoušci, však zde chybí, a i tentokrát místo kotle visí jenom velká klubová vlajka.
DELEGACE

Dnešní souboj bude rozhodovat zkušená brněnská dvojice Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška. Oba rozhodčí se v extraligových vodách pohybují již dlouhou dobu.
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
11. místo, 3 zápasy, 2 body, skóre 93:104, bilance 1-0-3

Veselí naopak po úspěšných letech zažívá nepříjemné časy, především po finanční stránce. Po odchodu trenéra a sportovního manažera v jednom, Pavla Hladíka, odešla z Veselí prakticky celá cizinecká legie, zůstal pouze Roman Dodica. Pod novým trenérem Peterem Kostkou Sokol nehraje vůbec špatnou házenou, ale s fakticky nejmladším kádrem v lize často doplácí na nezkušenost. Jediná výhra tak přišla hned v druhém kole proti Maloměřicím na domácí půdě (25:22).

Přitom nebyli Veseláci daleko od dalších výher, proti Lovosicím ale podlehli především kvůli nepovedenému druhému poločasu, což platilo i o zápasu s Jičínem po dlouhé pauze vlivem korony. A ani poslední utkání před přerušením soutěže proti Hranicím úspěšné nebylo, Hranice vzaly od první minuty tvůrce hry Martina Kocicha na osobku a budovaly si náskok, který dotáhly do vítězného konce 26:22.
KH ISMM KOPŘIVNICE
1. místo, 5 zápasů, 8 bodů, skóre 150:131, bilance 4-0-1

Kopřivnice bude letos patřit bezpochyby k černým koňům soutěže a parádní vstup do ročníku to jenom potvrzuje. Vyjma úvodní porážky o jedinou branku v derby s Frýdkem-Místkem to Kopru šlape a s náročným losem si tým okolo trenéra Veřmiřovského poradil náramně. Obrozené Královo Pole doma porazil o pět branek, v Plzni překvapivě bodoval naplno a po dlouhé době si odvezl kompletní body za výhru 34:32.

I poslední dva zápasy, které stihla Kopřivnice odehrát před přerušením soutěže, byly vítězné. Nejprve zostudila na vlastní palubovce Karvinou, kterou díky povedené druhé půli přejela o sedm branek, následně vykradla i halu na pražské Ruzyni a Duklu porazila o šest branek.
Krásné sobotní odpoledne všem příznivcům házené! Pozitivní zpráva: konečně se opět hraje. Házenkářská obec se těší prakticky po měsíci na obnovení nejvyšších soutěží. V rámci dosud neodehraného 10. kola se v novoveselské sportovní hale (ZDT Aréně, abych byl zcela přesný) ukáže vedoucí tým z města Tatrovek. Ano, je to KH ISMM Kopřivnice. Veselí není rozhodně v roli favorita, nemá však vůbec co ztratit.

Na rozhraní obecní zástavby a novoveselské průmyslové zóny je výhoz naplnován na 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.