Házená - Extraliga muži - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Lovosice - 25. listopadu 2020   15:05

Nové Veselí
Nové Veselí
1' Kocich  • 6' A. Dolejší  • 14' Halíček  • 16' Dodica  • 21' Dodica  • 23' F. Bartůněk  • 30' Kocich  • 35' F. Bartůněk  • 36' Kocich  • 37' Halla  • 42' Melichar  • 44' Dodica  • 49' Halla  • 55' Halíček  • 58' Ptáčník  • 59' Halíček  • 60' Kocich
18:25
(8:12)
Lovosice
Lovosice
3' Trkovský   • 4' Kylíšek   • 9' Trkovský   • 9' J. Motl   • 11' J. Motl   • 14' Bouček   • 17' Malý   • 23' Bouček   • 27' Malý   • 29' Malý   • 31' Malý   • 33' Kupa   • 39' Malý   • 41' Trkovský   • 42' Trkovský   • 46' Kylíšek   • 47' Bouček   • 52' J. Motl   • 55' Malý   • 57' Zourek   • 57' V. Kovář   • 60' V. Kovář   • 60' Kupa
Nové Veselí
Šimovček, Studený – Gregorovič, Dodica, Ptáčník, Krčál, Halíček, Melichar, Kocich, Halla, Mir. Štohanzl, Timco, A. Tomášek, Parolly, A. Dolejší, F. Bartůněk.
Horáček, Novotný
ZDT Aréna, Nové Veselí
Lovosice
Rangl, J. Hrdlička, Günl – M. Jonsson, Trkovský, Heřmanovský, Kupa, P. Jahn, Zourek, Kylíšek, Bouček, Malý, Holubec, J. Motl, Stach, V. Kovář.

Z mé strany je to tak dnes vše. Loučím se s vámi odtud, z novoveselské ZDT Arény a někdy přiště se budu ze srdce Vysočiny těšit napočtenou!
TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 18:25 (8:12)
Nejvíce branek: Kocich 5/1, Dodica 3, Halíček 3 – Malý 6, Jonsson 3/2, Trkovský 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 6:4.
„Jsem král, egyptský faraon, stavitel pyramid...“ Přesně tato slova zní z hloučku slavících lovosických hráčů, kteří podruhé za sebou vyhráli na venkovní půdě, přičemž dnes předvedli výborný výkon, zejména ve druhém poločase. Na začátku druhé třicetiminutovky se sice Sokol nadechl a držel nadějný tříbrankový rozdíl, jenže poté prohrál rozmezí 38. – 48. minuty 2:5 a Lovosice závěr zápasu zkušeně dohrály.

Domácí doplatili na velké množství technických chyb, či několikrát uspěchané zakončení, ze kterého hosté profitovali rychlými protiútoky nebo úspěšně sehranými kombinacemi. Suma sumárum, Lovosice ve Veselí vyhrály teprve podruhé v historii vzájemných zápasů poměrem 25:18.
60'
Poslední slovo ale má nakonec symbolicky Jan Kupa, který dlouhou dobu ve Veselí hrál. V souboji 1-v-1 si poradil s Parollym a sekundu před koncem ustanovuje konečný výsledek 18:25.
60'
Kocich po rychlém rozehrání proskočil mezi dvěma obránci a ještě kosmeticky upravuje.
60'
Hosté rozebrali obranu Sokola, Kovář poté na levém křídle využil zadovky od Boučka a ze šestky bez potíží překonal Šimovčeka.
59'
Halíček zakončuje další brejk, hosté však dohrávají v poměrně úsporném módu.
58'
Ptáčník se dostal kličkou až do úspěšného zakončení a stahuje na sedmigólový rozdíl.
57'
Další uspěchané zakončení Sokola vepředu, tentokrát od Parollyho. Nabídnutý protiútok pak úspěšně zakončil Kovář.
57'
Zourek trestá chybu při veselské rozehrávce a střelou z deseti metrů dává svůj první gól v zápase ve Veselí od té doby, co odtud odešel.
56'
Parolly na střední spojce přerušil Kupu, což tak zbrzdilo hostující kombinaci. Sám Kupa se poté dostal do zakončení, trefil ale jenom štangli.
56'
Lovosice berou ještě poslední oddechový čas, který mohou čerpat. Na jejich zisku bodů už to ale moc nezmění.
55'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Karel Holubec).
55'
Halíček přidává v zápase svůj druhý zásah, tentokrát už zakončením z pravého křídla uspěl.
55'
Rozhodnuto je ale jenom o pár chvil později. Přihrávku do pivota zablokoval Malý a sám trefil na 35 metrů prázdnou kasu.
54'
Malý mohl dát na výhru hostí razítko, ale napálil jenom boční síť! V současnosti se nehraje, Halla totiž velmi ošklivě došlápl a jeho kotník bude zřejmě vyžadovat léčení.
53'
Sokol se dost možná připravil o jednu z posledních šancí, jak se vrátit do zápasu! Zakončení překřížení skončilo jenom v rukách hostujícího gólmana a Lovosice míří za výhrou.
53'
Nához od Malého na Kupu zastavil Halla, vstoupil však přitom to brankoviště, tudíž hosté na míči zůstávají.
52'
Kocich jako první řešení útoku zakončoval z levé spojky, trefil však jenom pouze střed branky, kde byl připraven Hrdlička.
52'
Troufám tvrdit, že je hotovo. Motl zkušeně zakončil, Lovci se trhají už na šest branek náskoku osm minut před koncem. Peter Kostka na střídačce Veselí ještě reaguje tajmem.
51'
A ani v něm neuspělo. Bartůněk nechal z křídla vyniknout dobře chytajícího Hrdličku.
50'
Jonsson se dostal rusákem přes Hallu, zakončení však nasměroval jenom do domácího brankáře. Veselí se pokusilo zahrát rychlý brejk, nakonec ale zpomalilo jenom do postupného útoku.
49'
Halla to vzal na sebe, z devítky se kličkou dostal přes obránce a přesně umístěnou střelou k tyči nedal prostor Hrdličkovi na jakýkoliv zákrok.
49'
Malý šel do dalšího zakončení z pravého křídla, Šimovček tentokrát jeho pokus vysunutou nohou chytá a uklidňuje hru!
48'
Dodica lehce podrazil Motla, který se už probíjel do pivota na zakončení v rámci záběhu. Za tento zákrok dostává moldavský hráč dvě minuty.
48'
Domácí se však o lepší výsledek připravují sami. Tentokrát Halla udělal až moc kroků a je to už několikátá technická chyba na veselské straně.
47'
Hostům se povedlo dokonale sehrát kombinaci, na jejímž konci byl Bouček, který prošel z pravé spojky až na šestku a přesně trefil protější vingl.
46'
Halla dostal míč do střely z devítky, ale nevýrazným pokusem doprostřed branky jenom trefuje ruce připraveného Hrdličky!
46'
Severočechům to ale vůbec nevadí. Kylíšek navyšuje pohodlně už na pět branek náskoku a Sokol bere oddechový čas. Na zvrat již moc času nemá.
45'
Kupa nyní dvakrát selhal! Nejprve jeho pokus ze země vylapal Šimovček, aby pak o pár chvil později šel veselský odchovanec do dalšího protiútoku. Jenže trefil tyč, Šimovček na to dokázal reagovat a srazil míč mimo brankovou čáru!
44'
Nakonec z toho ale byla ztráta vlivem technické chyby a Dodica se vydal do brejku, který bez problémů zakončil přesně k tyčce.
43'
Boučkův podstřel v signalizované pasivitě vychytal Šimovček, Malý ale dobře zapracoval pozičně a nechal míč dokutálet se až do zámezí. Lovci tak i nadále zůstanou v útoku.
42'
Melichar se po 42 minutách hry prosazuje. Rychlou rozehrávkou po gólu se dostal do otevřeného prostoru na pravé spojce a prostřelil Hrdličku.
42'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
41'
Další zbytečná sekera na domácí straně. Kocich házel míč křížem na Melichara, který však nedokázal přihrávku zachytit a pustil míč za postranní čáru.
41'
Trkovský se rusákem protlačil přes Dodicu a ze šestky nedal Šimovčekovi šanci nijak reagovat.
40'
Ptáčník při křížení hodil míč do ruky Motlovi. Zbytečná ztráta pro Sokol, Lovci nevyužili prázdnou branku domácích a počkali si do postupného útoku.
40'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Martin Kocich).
39'
Malý neodmítl nabídnutý úhel na pravém křídle. I přes faul od Kocicha (za který přijde trest) úspěšně proměnil a Lovosice jdou zpět na čtyři branky plus.
38'
Halla měl na levém křídle tutovou šanci poté, co mu balon v brejku pustil Ptáčník. Ale Hrdlička skvěle chytá jeho střelu. Sice obličejem, ale na to se nikdo neptá.
37'
Halla úspěšně zavřel cestu Jonssonovi, donutil jej krokovat a následně hodil míč přímo do prázdné branky. Dobrá práce od slovenského juniorského reprezentanta.
37'
Za stažení Kocicha dostává Motl dvě minuty a domácí cítí šanci.
36'
Kocich to urval do střelecké pozice na sílu a v pádu dokázal překvapit Hrdličku, který zakončení evidentně nečekal.
36'
Jonsson nejprve neproměnil střelu přes blok ze střední spojky, odražený míč však poté zachytil Malý a šel do zakončení. Šimovček si ale připsal druhý úspěšný zákrok za sebou!
35'
Ptáčník tvrdě naremploval při bránění Boučka a po krátké poradě rozhodčích to má za dvě trestné minuty.
35'
Po čtyřech minutách zapisuje Sokol první gól v poločase, Filip Bartůněk dostal od Šimovčeka míč a úspěšně jej zakončil pod nohy Hrdličky.
34'
Kupa zastavil přihrávku od Melichara na Halíčka, navíc ještě úspěšně vyreklamoval teč domácího křídelníka. Hosté tak v útoku pokračují nadále.
33'
Halíček šel do druhého zakončení za sebou, tentokrát však branku vůbec netrefil!
33'
Tenhle gól Kupínovi na veselské půdě musí chutnat. Od Motla dostal krásný nához na střed, který jenom snadno doklepl do branky.
32'
Hosté zkouší hru bez brankáře, v současnosti se tak hraje 6 na 6. Ale během chvíle se dostali do pasivity.
32'
Halíček dostal míč až do pravého křídla na zakončení, jeho pokus na bližší tyč ale Hrdlička vychytal!
32'
Jonsson nedovoleně stáhl na zem při bránění Kocicha, a proto dostává dvě minuty.
31'
Je zapotřebí vyměnit míč, původní je již přelepen. Kocich tak uvede nový, neposkvrněný hrací míč do zápasu.
31'
Malý hned po půlminutě z pravého křídla úspěšně zakončil a vedení hostí je tak už pětibrankové.
31'
I začátek druhého poločasu se mírně kvůli televizi opozdil. Domácí vstupují s novým brankářem, Adriánem Šimovčekem. Lovosice naopak nic nemění.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 15:53.
Čtyřgólový rozdíl v poločase plně reflektuje průběh první třicítky poločasu. Veselí nehraje v obraně až tak mizerně, zásadní problém má ale v útočné fázi. Tam nevyužívá mnoho šancí, spousta jich končí na skvělém Hrdličkovi, další velké množství útoků mizí pryč kvůli technickým chybám či útočným přestupkům domácích. Lovosice těží především ze skvělé hry vepředu a proměňování šancí. Do druhé půle tak půjdou se čtyřgólovým náskokem, který budou chtít zajisté udržet.
30'
30'
Hosté ještě zkoušli rychlé zakončení v posledních sekundách poločasu, ale obrana Veselí jim to nedovolila. Poločasový stav tak zůstane 8:12!
30'
Kocich se i přes vytlačení do křídla dokázal dostat k zakončení a Hrdličku překonal podél bližší tyče.
29'
Rychlá lajna na lovosické straně fungovala, Malý si mohl doběhnout v úhlu skoro až na osu hřiště. Nakonec zakončil „jenom“ ze spojky, na kvalitu to nemělo vliv.
29'
Štohanzl na pivotu stáhl k zemi Jonssona a dostává podruhé dvě minuty. Při příštím vyloučení je tak automaticky ze hry.
28'
Gregorovič z pivota v těžké pozici napálil jenom Hrdličkův bok! Severočeský gólman zatím předvádí skvělý výkon.
28'
Dodica úspěšně zastavil míč na Motla do úniku poté, co Kocich spáchal technickou chybu. Ty obecně provází celý dnešní zápas.
27'
A zase je na hostující straně lépe. Malý úspěšně zakončil rychlý útok z devíti metrů a třígólovou sérií si hosté budují opět náskok!
26'
Jonsson si vybojoval sedmimetrový hod, na který i sám šel. Tentokrát nešel do přetahu, nýbrž umístil pokus po ruce k tyči, Studený na něj nedosáhl.
26'
V gólový zásah ale tento útok Veselí nepřetavilo. Na startu poslední pětiminutovky tak jdou Lovci do útoku.
25'
Pasivita je ale na domácí straně opět. Ptáčník byl při střele faulován, proto zůstávají Veseláci v útoku. Jinak by to byla další ztráta.
25'
Jonsson nedodržel povinný odstup tří metrů v obraně po rozehrávce, a proto kasíruje žlutou kartu.
24'
Dodica se zamotal v kličce a byl zastaven. Sokol je v pasivitě a moc přihrávek mu už nezbývá.
23'
Bouček na levé spojce přesně načasoval moment, kdy se před ním neposunula obrana. Proto šel do okamžitého zakončení a přidává svůj druhý gól v zápase.
23'
Hosté ledabyle ztratili míč v útoku, Ptáčník poté vyslal do protiútoku Filipa Bartůňka, který spolehlivě zakončil. Je to už jenom o branku a hosté berou oddechový čas!
22'
Jonsson prošel až do zakončení, byl ale faulován s kroky k tomu. Devítka je tak plně odpovídající situaci.
21'
Dodica se protlačil do zakončení na pravé spojce kličkou přes dva hráče, Hrdlička na jeho střelu reagoval pozdě.
20'
Dodica v pasivitě úspěšně nezakončil a Hrdlička střílel přímo na prázdnou branku Veselí, ale i on se netrefil přesně mezi tři tyče!
20'
Halíček se snažil něco na křídle vymyslet, ale bezúspěšně. Vysunutá obrana Lovosic v průběhu jejich přesilové hry funguje velmi dobře.
19'
Trkovský se ale na levé spojce zbytečně unáhlil, šel do zakončení, ale také do průrazu. Veselí tak dostává míč.
19'
Štohanzl v obraně zezadu naremploval Stacha, taktéž jde na dvě minuty ven a Lovosice mají 1:20 6 na 4!
19'
Heřmanovský dostal v dohrávce do křídla pěkný úhel, ale trefuje jenom ruku Studeného ve veselské brance!
18'
Nepěkné momenty při obraně Sokola. Kocich odstrčil v bloku od sebe vyskakujícího Motla, který tvrdě dopadl na zem. Dostává tak dvě minuty a hosté zůstávají i nadále na balonu.
18'
Kocich nalétl do Kylíška, který útočný faul dobře prodal a průraz tak zastavuje Veseláky v dalším rozvoji útočné snahy.
17'
Podruhé se to už Malému povedlo, Sokol poté zkouší v plném počtu taktéž variantu bez brankáře.
16'
Malý se po zadovce dostal do zakončení, ale na prudký míč do křídla nedosáhl. Studený se poté pokoušel trefit prázdnou klec, ale ustřelil se zhruba o šířku banneru, Hrdlička v pohodě kontroloval!
16'
Lovosice zkusily hru 7 na 6, jenže Dodica skvěle obral o míč Zourka a hodil jej do prázdné branky.
15'
Kocich sedmičku úspěšně proměnil a stahuje tak opět na třígólový rozdíl.
15'
Karel Holubec stáhl zezadu zakončujícího Gregoroviče z pivota, dostává tak dvě minuty a sedmička pro Veselí přichází záhy!
14'
Rychlé míče z ruky a Bouček se na pravé spojce odhodlal vystřelit. Jeho pokus na zem sice Studený čapl, ale od nohy se mu balon odrazil do kasy.
14'
Halíčkovi se na křídle otevřel prostor a Hrdličku mladý hráč překonal střelou na bližší tyč.
13'
Jonsson tradičně zakončil sedmičku přetahem na vzdálenější tyč. Lovosice zatím vládnou zápasu a vedou už o čtyři branky.
13'
Lovosice si došly pro sedmičku po faulu Dodicy na Motla, který šel na levém křídle do náskoku!
12'
Další rozehrávka ale Sokolu nevyšla. Melichar neměl komu přihrát, jeho následný pas na levé křídlo skončil v zámezí.
12'
V lehce obměněné sestavě domácí útočí. Kocich sice nahrál jenom do Zourka, ale má odražený míč a pokračuje dále v útoku.
11'
Bouček ukázal zkušenosti, parádně přehrál z pravé spojky míč na Motla, který překonal Studeného z úhlu střelou podél hlavy. Veselí bere timeout!
11'
Odražený míč zachytili hosté a v útoku pokračují. Veselí funguje obranný systém, v útoku se však ale trápí.
10'
Hosté se dostali ve svém útoku do pasivní hry, kterou zakončoval Kupa, opět však doprostřed branky. Díky nečisté hře na pivotu ale Veselí v obraně zůstane i nadále.
10'
Kocich z vykláněčky na pravé spojce trefil jenom nohu Hrdličky, od níž se míč odrazil do zámezí. Kvůli teči Halíčka na křídle však Sokol vhazování mít mebude.
9'
Ptáčník se už chystal tlačit opět míč do pivota, ale byl zdvojen a pískána je devítka domácím.
9'
Čistý brejk Motla. Dodica neprotlačil míč do pivota na Gregoroviče a Stach vyslal do úniku legendu lovosické házené, která zavěsila přesně pod víko.
9'
8'
Dolejší má zatím brejky 1:2! Ze šestky zkoušel vyběhnutého gólmana přehodit, jenže Hrdlička má dva metry a lehce naivní pokus v pohodě sebral.
7'
Ani další kombinace Veselí nevyšla. Kocich si přihrávku o zem nezpracoval a Štohanzl se jako první vracel zpátky. Dokázal tak čistě vytlačit Kupu mimo střelecký úhel a znemožnil mu zakončení.
7'
Na druhé straně to ale švédský špílmachr hostí uspěchal, šel brzo do zakončení a rozhodčí mu odpískali jednoznačný průraz.
6'
Dodica se na hraně průrazu dostal do zakončení z pravého křídla, ale trefil pouze bližší tyč lovosické branky!
6'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
6'
Jonssonovu střelu přetahem dolů vytěsnil Studený a do dalšího běhu poslal Dolejšího, který napodruhé už Hrdličku překonal.
5'
Sokol se trápí především v koncovce! Tentokrát měl čistou šanci Melichar z devítky, jenže napálil jenom štangli Hrdličkovy kasy. Lovosice uklidňují hru.
4'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (David Kylíšek).
4'
Ze zákroků hostujícího gólmana těžily Lovosice i podruhé! Tentokrát vylapal z pravé spojky střílejícího Dodicu a spustil rychlý přechod dopředu, který úspěšně zakončil Kylíšek.
3'
Napoprvé to Trkovskému nevyšlo, jenže Dolejší svůj protiútok po levém křídle napálil jenom do Hrdličky. Podruhé už byl talent loňského ročníku úspěšný a srovnává tak na 1:1.
2'
Kupa v pasivitě zkusil podstřel, který mu ale Studený před brankovou čárou dokázal zastavit! Poté letěl do brejku Štohanzl, krom skvělého zákroku Hrdličky se ale domácí pivot dopustil přešlapu.
2'
Jonsson se rusákem zkusil probít přes Ptáčníka, dokonce i vystřelil. Rozhodčí se ale vrací k faulu na něj a Lovosice zůstávají na míči.
1'
Záběh pravého křídla dokonale zmátl obranu Lovosic, Kocich si poté dostoupil na osm metrů a přesnou střelou poslal Sokol do vedení.
1'
Zápas začíná, výhoz mají domácí, kteří pomaličku vstupují do prvních kombinací.
1'
-3'
Start utkání bude opožděn kvůli potřebám televize o pár minutek.
-11'
Dalším hráčem, který v minulosti bojoval za veselské barvy, byl Daniel Zourek. Vytáhlá spojka byla u postupu Sokolu do extraligy a ani v ní nehrál Zourek druhé housle. Jako jeden z nejlepších střelců Veselí se odhodlal pro přestup do třetí Bundesligy, kde angažmá ale vůbec nevyšlo, a proto se Dan rozhodl vrátit zpátky do Česka. Jeden ze dvou odchovanců Újezdu u Brna v dnešním utkání však zakotvil v Lovosicích. Druhým odchovancem města v házenkářské oblasti u Brna je Robert Halíček, pravý křídelník Veselí.
-15'
Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne z Nového Veselí! Jak Veselí, tak Lovosice jsou již v plném proudu příprav na dnešní zápas, který nabídne pár menších dějových linek. Například Jan Kupa a Filip Bartůněk. V minulosti tvůrci hry žákovských a dorosteneckých kategorií v Novém Veselí, tentokrát se ale postaví proti sobě v rámci zápasu 12. kola extraligy.

Právě Honza Kupa byl brán jako jeden z velkých talentů veselské házené a klub si přál, aby v Sokolu pokračoval i nadále. Nakonec se však rozhodl pro volbu lovosického týmu, kde se úspěšně zapracoval do sestavy a patří v současnosti k dravým a mladým hráčům, na kterých Lovci budou stavět do dalších let.
-90'
Sestavy obou týmů jsou skoro hodinu a půl před zápasem venku. Nové Veselí se potýká s velkou ztrátou na křídlech, kromě dlouhodobě chybějícího křídelníka Ondřeje Veselého po zápasech na Kypru přibyla na marodku i další křídla Luboš Bartůněk s Denisem Rubáčem. Do hry se tak poprvé v letošním ročníku dostane druhý z Bartůňků, a to Filip Bartůněk, který loňskou sezonu hrál v brněnských Maloměřicích. Lovosicím se naopak sestava oproti zápasu s Kopřivnicí příliš nezměnila.
ROZHODČÍ

Lepší rozhodčí na českém trhu už nenajdete. Václav Horáček a Jiří Novotný, dlouhodobá stálice na evropské (a i světové) špičce patří mezi uznávanou dvojici, která se navíc těší i oblibě. Právě oni budou před televizními kamerami rozhodovat středeční zápas.

V Novém Veselí naposledy pískali taktéž televizní zápas, bylo to s Kopřivnicí v loňském ročníku na jaře. Kopr zde dokázal otočit v závěru vývoj a vyhrát o jedinou branku, což tehdejší realizační tým Sokola nesl velice špatně a stěžoval si na přísně nastavený metr v zápase, který měl dle jejich názoru připravit domácí o body.
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
5 zápasů, 11. místo, 3 body, skóre 117:128, bilance 1-1-3

Po úspěšných letech přišla ve Veselí zásadní obměna, společně s trenérem Hladíkem odešla kompletně celá zahraniční letka, zůstal pouze Roman Dodica a Pamphille Bassomben, jehož působení ve Veselí je ale minulostí. Sokol staví hru na mladých hráčích, převážně odchovancích, a přestože to není výsledkově nejlepší, nastavená koncepce novým trenérem dává smysl.

Veselí má oproti Lovosicím nevýhodu v podobě dvou náročných zápasů v Evropském poháru, které muselo sehrát v kyperské Larnace. Proti Famagustě bylo sice bráno jako jasný favorit, ale pouze v představách sázkových kanceláří. Kyperský celek sice narážel na bojující tým, ale v klíčových momentech měl více zkušeností, které nakonec rezultovaly ve vyhraný dvojzápas a postup dále. Veselí se tak domů vrátilo s nepořízenou, házenkářskou veřejnost ale zaujalo velmi upřímné shrnutí Petera Kostky jakožto hlavního trenéra Sokola.

V extralize je sice Sokol předposlední, ale má také sehráno o dva špíly méně kvůli nákaze koronavirem. Zajímavostí je, že z pěti zápasů hned čtyři odehrál doma (a v nich dvakrát bodoval). Zejména poslední utkání proti Kopřivnici byla pořádná vřava a divočina, hosté neustáli závěr zejména v hlavě a proti srdnatému výkonu Veselí nedokázali lépe čelit. Nakonec z toho byla remíza 24:24 a médii rezonovala menší přestřelka mezi trenéry. Trenér Kopru Veřmiřovský si pro Novojičínský Deník stěžoval na výkon rozhodčích, domácí lavička si pouze posteskla, že tyto výpady sportu vůbec nepomáhají.
HK FCC MĚSTO LOVOSICE
7 zápasů, 7 bodů, skóre 217:215, bilance 3-1-3

2 roky, 6 měsíců a 9 dní. Přesně takovou dobu čekali Lovosičtí na body z venkovní půdy, kde se jim dlouhodobě nedařilo (pokud tedy nepočítáme zápas na hřišti Maloměřic). Na jedné straně téměř nedobytná domácí pevnost, kde se body získávaly těžko, na druhé však mizerná hra v halách venkovních soupeřů, kde Lovci ztráceli body v honbě za play-off.

Letos to však vypadá, že to Lovosice úspěšně zlomí a budou hrát opět v širší špičce. Tedy tak, jak byli jejich fanoušci delší dobu zvyklí. Realizační tým pod vedením energického Jana Landy má k dispozici široký kádr, navíc se může opřít o mladé hráče, kteří již nasbírali potřebné zkušenosti a patří k plnohodnotným členům týmu. Suverénně největší posila je ale Švéd Maxmilian Jonnson, který nasbíral jako házenkář mnoho zkušeností, dokonce stabilně patřil i do bundesligového kádru Magdeburgu, či Lipska. A to už něco znamená...

Co se výsledků týče, nejsou na tom Lovci zase tak špatně, mohlo být ale lépe. Ve druhém kole přišel například velmi cenný skalp Plzně, ale také zbytečné prohry se Zubřím a Frýdkem-Místkem v posledních dvou domácích zápasech. Poslední utkání se ale Lovosicím povedlo na jedničku, neboť v kopřivnické hale vyhrály o sedm branek a mohly tak bouřlivě slavit body z venkovního hřiště.
Krásné středeční odpoledne z Nového Veselí! Házenkářská extraliga se losem přehoupla do jarní části ročníku a pořadatelství zápasů jednotlivých kol se tak otáčí. Nejenom před televizními kamerami bude k vidění souboj dvou týmů, jejichž zápasy nabízejí obvykle emotivnější podívanou.

Od té doby, co Nové Veselí postoupilo do extraligy, tak Lovosice vyhrály na veselské půdě jenom jednou, a to na jaře prvního ročníku Nového Veselí v nejvyšší soutěži. Jinak jejich zápasy na Vysočině končily buď remízou, nebo výhrou domácích. Časy se však mění. Lovosice letos disponují velmi silným kádrem a do středečního špílu vstoupí jako favorit. Povede se i přesto Veselákům navázat na výkon proti Kopřivnici a obrat Lovosice o body?

Zápas začíná v ZDT Aréně od 15:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.