Házená - Extraliga muži - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Nové Veselí - 10. února 2021   17:30

Plzeň
Plzeň
2' Šafránek  • 2' Douda  • 5' Bogdanić  • 10' Režnický  • 14' Douda  • 16' Režnický  • 19' Režnický  • 22' Bogdanić  • 25' Linhart  • 26' Režnický  • 28' M. Tonar  • 31' Režnický  • 32' Šafránek  • 36' M. Tonar  • 37' T. Nejdl  • 38' Vinkelhöfer  • 43' Linhart  • 46' Linhart  • 47' Linhart  • 50' Linhart  • 52' Douda  • 53' Linhart  • 54' Šafránek  • 56' Stehlík  • 59' Stehlík
29:27
(12:14)
Nové Veselí
Nové Veselí
1' Kocich   • 3' Korbel   • 5' Ptáčník   • 8' Krčál   • 8' Halíček   • 10' Halíček   • 11' Korbel   • 11' A. Dolejší   • 17' Krčál   • 21' J. Flajsar   • 23' Dodica   • 25' Krčál   • 30' Dodica   • 33' Korbel   • 35' Ptáčník   • 35' A. Dolejší   • 38' Kocich   • 38' Ptáčník   • 41' Kocich   • 42' Ptáčník   • 44' Ptáčník   • 51' Gregorovič   • 52' Halíček   • 57' Ptáčník   • 60' F. Bartůněk
Plzeň
Bareš, Uhlíř
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň
Nové Veselí

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Druhý tým tabulky se dnes proti jedenáctému celku pořádně nadřel. Favorizovaná Plzeň ale utkání nakonec zvládla a získala dva body. Nové Veselí si drželo náskok až do 52. minuty, kdy vedlo 25:23. Jenže Talentu se závěr povedl a skóre otočila.
Dnešní zápas je ovšem velkým příslibem pro Sokol, který předvedl skvělý výkon. Pokud ho zopakuje, může pomýšlet na body i v páteční odvetě proti Západočechům, tentokrát na palubovce Nového Veselí. Také toto utkání vám přineseme v on-line přenosu.
Talent tým Plzeňského kraje – TJ Sokol Nové Veselí 29:27 (12:14)
Nejvíce branek: Linhart 6, Tonar 6/4, Režnický 5 – Ptáčník 6, Kocich 5/2, Korbel 3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 1:2.
60'
Doudovu střelu vyráží Studený nohou do strany. Talent zůstane u míče.
60'
Signalizovaná pasivita Talentu, do konce zápasu zbývá 20 sekund.
60'
Filip Bartůněk na začátku poslední minuty snižuje z levého křídla.
59'
Flajsarovu střelu vyráží Šmíd, Linhart mohl stvrdit vítězství Talentu z úniku, jenže nepřekonal Studeného.
59'
Nejspíše je rozhodnuto! Flajsar se snažil vystihnout pas Tonara na Stehlíka, ale to se mu nepovedlo. Jan Stehlík poté úspěšně proskočil.
59'
Stehlíkovu střelu vyráží Studený do strany, Plzeň pokračuje v ofenzivě.
58'
Signalizovaná pasivita Západočechů.
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Sokol zakončoval rychle, ovšem ne gólově. Střelu Ptáčníka vytěsnil nad branku Karel Šmíd!
58'
Stehlík našel na pivota Šindeláře, který zakončil přesně, jenže přešlápl.
57'
Ptáčník pálil při signalizované pasivitě z kroku, tečovaný pokus šel do protipohybu Šmída, který se natahoval marně. Nové Veselí přežilo oslabení a zůstává ve hře.
56'
Korbelovu střelu přes blok vytáhl Šmíd nohou a jelikož hosté hrají v oslabení bez brankáře, Stehlík zamířil přes celé hřiště do prázdné branky.
55'
Michal Tonar proměnil i pátou sedmičku a Talent odskakuje.
55'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Vojtěch Krčál).
55'
Navíc sedmička a přesilovka pro Talent po akci na druhé straně!
55'
Karel Šmíd drží těsné vedení Plzně! Vychytal ránu Ptáčníka i dorážku Dolejšího!
54'
Douda naznačil přihrávku na spojku, ale bez dívání poté přihrál nečekaně do levého křídla, odkud se trefuje Ondřej Šafránek. Talent vede poprvé od páté minuty!
54'
Šindelář zvládl ubránit Krčála, který pas na pivotu nezpracoval.
53'
Šafránek vystihl Kocichovu přihrávku, Nejdl do úniku vysunul Linharta, který se nemýlí. Znovu máme srovnáno!
52'
Jakub Douda ovšem odpovídá famózní ranou z kroku, dělovka ze spojky zapadla do pravého horního rohu Šimovčekovy branky!
52'
Pěkná souhra Nového Veselí do pravého křídla, Halíček se prosadil a Nové Veselí si znovu vypracovalo náskok!
52'
Signalizovaná pasivita Sokola.
51'
Plzeň navíc přichází o míč po technické chybě.
51'
Jiří Gregorovič dostal pas na pivota a střelou o zem rychle vrací vedení Sokolu.
50'
Linhart je dnes z křídla zatím stoprocentní a Plzeň poprvé v zápase srovnává! A to přesně deset minut před koncem utkání.
50'
Talent v útoku znovu v sedmi.
50'
Podstřelem to tentokrát zkoušel Dodica, jenže o dost netrefil branku.
49'
Kocichův podstřel z pravé strany vyrazil Šmíd jen zpět k hostujícím hráčům.
48'
Oddechový čas pro hosty.
48'
Šmíd si poradil se střelou Halíčka z křídla, při protiakci Talentu měl skvělý úhel na levé straně Petr Vinkelhöfer, střídající Šimovček si ale hned připisuje zákrok! Vyrazil střelu nad břevno nohou.
47'
Linhart přidává svůj čtvrtý gól. Z pravého křídla propálil Studeného k bližší tyči. Hostující gólman střídá.
47'
Veselí se neprosadilo, Šmíd si připsal dobrý zákrok proti ráně ze spojky. Plzeň vzápětí přišla o míč při hře bez gólmana, ovšem Studený přes celé hřiště nezamířil přesně.
46'
Ačkoliv Linhart není tradiční křídlo, ale spojka, na křídle se mu dnes z plzeňských hráčů daří nejvíc. prosadil se střelou o zem.
45'
Dolejší rovněž z levého křídla trefil bližší tyč.
45'
Vinkelhöferovo zakončení z levého křídla na přední tyč navíc vyráží Studený!
44'
Talent zkouší hru bez brankáře, ale se jí nevyplatilo. Tonar pokazil přihrávku a Ptáčník se trefil do odkryté branky!
44'
Technická chyba Nového Veselí.
43'
Plzeň snižuje, Petr Linhart z pravého křídla překonal Studeného.
43'
Talent v plném počtu.
42'
Adam Ptáčník proskočil na levé straně, Šmídovi nedal šanci a Nové Veselí odskakuje na rozdíl tří branek!
42'
Stehlíkův pas na pivota nenašel Režnického.
41'
Sedmička také pro Nové Veselí. Kocich neproměnil, jenže od Šmída se odrazil míč zpět ke spojce hostů, napodruhé už Kocich uspěl.
41'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Sokol Nové Veselí (Martin Kocich).
41'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Michal Tonar), za úmyslné hraní nohou.
40'
Michal Tonar propálil i střídajícího Šimovčeka, který přišel jen na sedmičku.
40'
Ptáčník se snažil vystihnout přihrávku Nejdla na Stehlíka, to se mu nepovedlo, a tak zkušená plzeňská spojka proskočila. Hosté zastavili jeho akci faulem, sedmička pro Talent.
40'
Nakonec také odpískána, hosté přicházejí o míč.
39'
Signalizovaná pasivita Nového Veselí.
39'
Studený navíc vychytal ránu ze spojky a Sokol může znovu odskočit.
38'
Ptáčník ale rychle odpovídá povedenou dělovkou z výskoku.
38'
Vinkelhöfer si zaběhl na pivota, kde ho našel Tonar. Znovu je to jen o gól.
38'
Martin Kocich se přes obránce prodral k úspěšnému zakončení z pravé spojky.
37'
Tomáš Nejdl naznačil přihrávku do křídla, ale míč si nechal a poté jednoduše proskočil defenzivou.
37'
Plzeň vytáhla obranu, Krčál neměl komu přihrát, což si uvědomil pozdě. Po třech krocích vyskočil, ale míč mu zůstal v ruce, odpískány tedy kroky.
36'
Michal Tonar se protlačil ke střele přes Kocicha a propálil Studeného.
36'
Vinkelhöfer z levého křídla zakončoval na bližší tyč, kterou si Studený pohlídal. Na druh straně si však také dobrý zákrok připsal Šmíd.
35'
Teď navíc Sokol odskakuje na rozdíl tří branek! Režnický z pivota přehodil Studeného, ale tomu pomohlo břevno. Vzápětí po levé straně utekl Dolejší, který únik proměnil.
35'
Adam Ptáčník se prezentoval výbornou ranou ze spojky a Nové Veselí si stále udržuje mírný náskok.
34'
Tonar uspěl střelou o zem.
34'
Souhra Tonara s Režnickým skončila faulem na domácího pivota. Sedmička pro Talent.
33'
Marek Korbel měl dostatek prostoru ke střele z pravé spojky, Šmída překonal ranou ke vzdálenější tyčce.
32'
Doudovu tečovanou střelu vyrazil Studený je k Šafránkovi, který snižuje z dorážky. Trefil se pod horní tyč.
32'
Martin Kocich se štěstím překonal Šmída. Po jeho zákroku se míč došoural za brankovou čáru.
32'
Sedmička pro Nové Veselí.
31'
Krčálovu dělovku ze spojky vytáhl Šmíd mimo. Sokol pokračuje v ofenzivě.
31'
Stehlík uvolil na pivota Režnického, který je nejlepším střelcem Plzně. Prosazuje se už popáté.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:18.
Nové Veselí nastoupilo proti favorizovanému soupeři beze strachu a se spoustou týmové energie. V prvním poločase hosté Plzeň naskočili a drželi si po celou dobu až čtyřgólový náskok. Posledním útokem mohl Talent srovnat, ovšem Sokol se ubránil a ještě stihl skórovat. V poločase tak vedou překvapivě hosté o dvě branky.
30'
30'
Talent chtěl sehrát poslední útok až do závěrečné sirény, ovšem to se mu nepovedlo. Nejenže Douda zakončil příliš brzy a Studený jeho střelu vyrazil, navíc Nové Veselí za šest sekund přešlo do útoku a Dodica z velkého úhlu z otočky propálil Šmída mezi nohy!
30'
Šafránek zablokovan střelu Dodici, Šmíd si tak připsal jednoduchý zákrok.
29'
Prorážení Jana Stehlíka, do útoku míří Sokol.
28'
Souhra Ptáčníka s Krčálem přesná nebyla, u balonu Talent.
28'
Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Douda).
28'
Michal Tonar vypálil z kroku o zem, střela nebyla nejrazantnější, ale šla do protipohybu Studeného, který se natahoval marně.
27'
Martin Kocich tvrdou ranou nedal Šmídovi šanci.
27'
Flajsar proskokem na levé straně vybojoval sedmičku.
26'
Režnický dává už svůj čtvrtý gól v zápase a náskok Sokola se ztenčil na jedinou branku. Po zisku míče totiž Západočeši utekli do brejku.
26'
Ptáčnikovy dvě rány ze spojky vyráží Šmíd.
25'
Trápícího se Chmelíka vystřídal na pravém křídla Petr Linhart, obvykle spojka. Dostal dobrý pas a zakončil přesně do vzdálenějšího horního rohu.
25'
Hosté dohráli útočnou akci na pivota, odkud se z těžké pozice zády k brance trefuje Vojtěch Krčál.
24'
Střelu Doudy z levé spojky vytěsnil Studený nad branku!
23'
Plzeň přišla o míč a Sokol znovu odskakuje. Na ránu Dodici z úniku si Šmíd sáhl nohou, jenže míč přesto skončil v síti.
22'
Bartůněk z levého křídla chtěl přelobovat Šmída, ovšem ten vystihl jeho úmysl a chytá.
22'
Jedna z mála technických chyb Veselí, kterou trestá z úniku Tim Bogdanić.
21'
Michal Tonar zakončil kolem nohy Studeného k levé straně.
21'
Šafránek faulován při střele z levého křídla. Sedmička pro Talent.
21'
Jakub Flajsar zakončil z levé spojky překvapivě z kroku a Šmíd nedokázal reagovat.
21'
20'
Nové Veselí v plném počtu.
20'
Pěkná souhra Talentu, jenže křídlům se dnes vůbec nedaří. Chmelíkovu střelu na přední tyč vyráží nohou Studený!
20'
Kocichova rána kolem obránce nepřesná.
20'
19'
Bogdanić dostal pas do dobré pozice, jenže mu míč vypadl. Ale ještě o něj zabojoval na zemi, posunul ho na Chmelíka, který vylepšil pozici pro Režnického, jenž z pivota snižuje.
18'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
18'
Korbelův podstřel z pravé spojky dokázal vytěsnit Šmíd.
18'
Doudovu ránu z levé spojky znovu vyráží skvělý Michal Studený!
17'
Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Tim Jenko Bogdanić).
17'
Vojtěch Krčál volný na brankovišti a dává gól střelou o zem. Navíc byl faulován.
17'
Šmíd si připsal první zákrok, ovšem na druhé straně se nenechal zahanbit Studený a vychytal Šafránka.
16'
Korbel se protáhl obranou po pravé straně, střídajícího Šmída zachránila tyč. Vzápětí se prosadili domácí, Režnický zůstal na pivotu nehlídaný.
15'
Chmelík si na zaběhl na pivota a tlačil se k odraženému míči, jenže přešlápl.
15'
Režnický zachytil pas na pivota, Plzeň se ale nedostala do brejku. Kombinuje tak v postupném útoku.
14'
Douda vyskočil na levé spojce a propálil Studeného ranou k bližší tyči.
13'
Kocich vypálil ostře z pravé spojky, o kousek ale minul vzdálenější tyčku.
12'
Směr Nejdlovy střely přes blok s jistotou odhadl Studený, který drží čtyřgólový náskok Nového Veselí!
12'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič).
11'
11'
Křídla zatím udávají rozdíl v dnešním utkání. Zatímco Chmelík Studeného nepřekonal, tak na druhé straně Dolejší z levé strany Herajta šikovně přehodil.
11'
Marek Korbel se prodral k ráně z pravé spojky a zakončil ke vzdálenější tyči.
11'
Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Ondřej Šafránek).
10'
Plzeň rychle odpovídá z pivota, odkud se prosadil ranou k levé tyči Režnický.
10'
Halíček z pravého křídla z velkého úhlu propálil Herajta, který si na míč sáhl.
9'
Kocichovu ránu vyrazil Herajt do strany, Halíčkovi ale míč propadl. Na druhé straně zakončoval z levého křídla Šafránek, Studený si ovšem připisuje další zákrok!
8'
Bogdanićovu střelu z pravé spojky lapil Studený. Výborný úvod pro Sokol.
8'
Kocich se zmocnil míče a vzápětí Nové Veselí znovu skóruje, Halíček z pravého křídla se štěstím prostřelil Herajta!
8'
Naopak Krčál se prosazuje ze spojky.
7'
Herajt vychytal ránu ze spojky a na druhou stranu se vydal Šafránek, sám proti Studenému ale selhal, trefil jen břevno!
7'
Talent znovu dohrál útok až do signalizované pasivity, při které se neujala rána Jakuba Doudy.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Robert Halíček).
5'
Adam Ptáčník rychle odpovídá ranou ze spojky, na kterou Herajt nedosáhl.
5'
Douda pěkně uvolnil Bogdaniće, který zvládl proskočit a propálil Studeného.
4'
Režnický se z pivota neprosadil, Dolejší ovšem nezachytil dlouhou přihrávku do úniku.
4'
Signalizovaná pasivita Plzně.
3'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Vojtěch Krčál).
3'
Marek Korbel vyskočil na pravé spojce a posla míč k levé tyčce.
2'
Jakub Douda proskočil na levé straně a z úhlu se trefil ke vzdálenější tyči.
2'
Flajsar ranou z kroku ze spojky trefil levou tyčku.
2'
Bogdanićovi vypadl míč, ale Nové Veselí při pokusu o brejk o balon přišlo. Vzápětí utekl po levé straně Ondřej Šafránek a střelou o zem srovnal.
1'
Martin Kocich šikovně proskočil na levé straně a posílá hosty do vedení.
1'
Do prvního útoku vyráží Nové Veselí. V jeho brance Michal Studený, v té domácí Filip Herajt.
1'
Do sestavy Talentu se vrací po zranění brankář Karel Šmíd. Petr Štochl už tak zpět v košili jen na střídačce. Absentuje stále spojka Milan Škvařil.
Nové Veselí se dnes musí obejít bez Davida Melichara.

Talent tým Plzeňského kraje: K. Šmíd, Herajt – Linhart, M. Tonar, Šindelář, M. Říha, Douda, Bogdanić, Režnický, Vinkelhöfer, Šafránek, T. Nejdl, Stehlík, Chmelík.

TJ Sokol Nové Veselí: Studený, Šimovček – Parolly, Korbel, Dodica, Veselý, J. Flajsar, Gregorovič, Krčál, Halla, Kocich, F. Bartůněk, Ptáčník, A. Dolejší, Miroslav Štohanzl, Halíček.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.
Tyto dva celky se letos ještě nepotkaly. Dva vzájemné zápasy je ale čekají hned během tří dnů, síly poměří také v pátek na palubovce Nového Veselí. V loňské sezóně se radovala Plzeň doma 31:23 a venku 30:24. V semifinále Českého poháru ovšem zvítězil Sokol 28:27.
TJ Sokol Nové Veselí
Sokol v minulých sezónách udivoval házenkářskou veřejnost. Před letošní sezónou ale kádr výrazně oslabil a to se projevuje i na výsledcích. Nové Veselí vyhrálo jediné ze 16 zápasů! Ve třech dalších remizovalo a v tabulce je s pěti body předposlední o bod před Maloměřicemi.

Střelecky táhne Nové Veselí Martin Kocich se 76 góly. Následuje další spojka Adam Ptáčník s 55 brankami. V ofenzivě je ovšem Sokol nejhorší v celé extralize, v průměrů nasází na zápas jen něco přes 23 gólů. V obraně jsou horší pouze Maloměřice a Kopřivnice.

Talent tým Plzeňského kraje
Západočeši využívají velké síly na spojkách a znovu chtějí zaútočit na mistrovský titul. Spojky Michal Tonar, Jan Stehlík, Petr Linhart, Milan Škvařil, Jakub Douda nebo Tomáš Nejdl mají velkou kvalitu a Talent těží ze širokého kádru. Kde už ale nemají tolik na výběr, to je pozice pivota. Těsně před začátkem sezóny odešel Šimon Macháč. Jakub Šindelář nemá ideální formu a nejvíce prostoru tak dostává 22letý Daniel Režnický. V posledních zápasech navíc absentují zmiňovaný Škvařil a gólman Karel Šmíd. Dvojku Filipu Herajtovi tak dělá 44letý Petr Štochl, který oficiálně ukončil kariéru už na konci sezóny 2017/2018.

Talent po reprezentační přestávce nepředvádí přesvědčivé výkony, ale dokázal zvítězit ve třech ze čtyř duelů. V tabulce mu patří druhé místo o tři body za Karvinou.

Plzeň – Brno 23:19
Frýdek-Místek – Plzeň 24:25
Dukla – Plzeň 32:25
Brno – Plzeň 20:23
Plzeň – Lovosice 35:24
Přeji krásný středeční podvečer, vítejte u dohrávky 7. kola STRABAG Rail extraligy, ve které Talent tým Plzeňského kraje vyzve TJ Sokol Nové Veselí. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.