Házená - Extraliga muži - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Královo Pole - 28. listopadu 2020   18:00

Zubří
Zubří
6' Mořkovský  • 12' Jurka  • 14' Dobeš  • 15' B. Mizera  • 18' Havran  • 19' D. Mazurek  • 21' D. Mazurek  • 24' Havran  • 26' Jurka  • 32' B. Mizera  • 35' B. Mizera  • 37' Dobeš  • 40' Mořkovský  • 45' D. Mazurek  • 46' Dobeš  • 49' Mořkovský  • 60' Mořkovský
19:20
(10:9)
Královo Pole
5' Horut   • 7' Jezdimirović   • 10' R. Flajsar   • 18' Sekulić   • 21' R. Flajsar   • 26' Horut   • 30' Sekulić   • 34' R. Flajsar   • 35' Horut   • 42' Jezdimirović   • 45' Šipka   • 48' Šipka   • 57' Sekulić   • 59' Sekulić   • 60' Horut
Zubří
Š. Mizera, Malina, Š. Krůpa – Novák, Přikryl, Dokoupil, Vlk, Mořkovský, Válek, Havran, Fiala, Souček, Jurka, Palát, Hybner, Hlinka, D. Mazurek, Mičkal, Dobeš, I. Jirák, D. Lefan, B. Mizera.
Grulich, Gourgoumis, B. Pšenica – Šipka, M. Vaněk, Horut, V. Václav, Ženatý, Dostalík, Sedlák, Draškić, Sekulić, Jezdimirović, Burget, Hastík, Žvak, Kolečkář, Stein, R. Flajsar, Bosák.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a nejen u házené zase někdy na počtenou.
Po neuvěřitelném dramatu nakonec plný bodový zisk berou házenkáři Brna, kteří je získávají naprosto zaslouženě! Ve druhé půli byli o něco lepším týmem, navíc vždy dokázali odpovědět na domácí gól. Tři minuty před koncem se tak dostali do klíčového vedení, které si pak pohlídali a Zubří tak z dobře rozehraného duelu nebere ani jeden bod.
HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 19:20 (10:9)
Nejvíce branek: Mořkovský 6/2, Mazurek 3, Dobeš 3 – Horut 9/5, Sekulić 4, Flajsar 3. Sedmimetrové hody: 4/2 – 7/5. Vyloučení: 4:4.
60'
Mořkovský reaguje svou šestou trefou v zápase, avšak domácí už nemají dostatek času.
60'
Horut nejspíš pojišťuje výhru pro svůj tým.
59'
Mořkovský i pod tlakem v klidu proměnil sedmimetrový hod a čeká nás ještě pořádné drama.
59'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Erik Žvak).
59'
Sekulić v pádu neuvěřitelně tvrdě vypálil, Malina neudržel míč před brankovou čárou a Brno tedy vede o dva góly.
58'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Viktor Hastík).
57'
Střelecké mlčení na obou stranách prolomil až Sekulić, který tak po delší době překlápí vedení na stranu Brna.
56'
Také Flajsar rozezněl brankovou konstrukci, gól jsme tak neviděli už šest dlouhých minut.
55'
Havran pálil neuvěřitelně tvrdě, ale rozezněl jen brankovou konstrukci, což by ho mohlo ještě hodně mrzet.
54'
Oddechový čas pro hosty.
54'
Mořkovský výborně vystihl soupeřící pas, ale při následném úniku pálil moc brzo, přičemž jeho pokus skončil na břevnu.
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
52'
Horut poprvé při sedmičce selhal, pokazil si to úplně sám, protože mířil nad horní tyč.
52'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (David Mazurek).
51'
Jurka míří jen do hlavy soupeřícího brankáře, kterého to muselo opravdu hodně bolet, ale za zákrok mu to určitě stálo.
50'
Horut je při sedmičce nadále bezchybné, míč poslal přímo do pravého horního roh a zase je srovnáno.
49'
Mořkovský zničehonic vypálil z dálky a překvapil Gourgoumise přesným zakončením pod horní tyč.
49'
Žlutá karta pro realizační tým SKKP Handball Brno.
48'
Šipka byl luxusně uvolněn a následně se ještě lépe trefil přímo do levé šibenice.
47'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Radomír Válek).
46'
Dobeš skvěle využil prostoru na levé straně a míč dostal do sítě skrz ruce soupeřícího brankáře.
45'
Handball stále drží krok, o vyrovnání se tentokrát zasloužil Šipka.
45'
Gourgoumis si na tvrdé zakončení Mazurka sice sáhl, ale míč neudržel před brankovou čárou.
44'
Malina byl tentokrát v souboji s Jezdimiroviće úspěšnější a tak posílá své spoluhráče do útoku.
44'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
42'
Jedimirović předvádí svou tvrdou střelu a opět máme srovnáno.
41'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno.
40'
40'
Jako bych to ale zakřikl, protože vzápětí se prosazuje Mořkovský, i když to nebyla úplně nejlepší střela.
40'
Malina vytahuje další dobrý zákrok, oba brankáři jsou tak dnes ve skvělé formě.
39'
Fiala byl v úplně topové pozici, při které bylo těžké neskórovat, ale to se mu právě povedlo.
38'
Horut zkušeně proměňuje další sedmičku, chytře se trefil mezi nohy gólmana.
37'
Dobeš rychlý protiútok vzal na sebe a chytrým lobem přehazuje Gourgoumise.
36'
Domácí to výborně sehráli, Hybner však v pádu mířil pouze do brankáře.
35'
Na druhé straně se rozstřílel také Bohdan Mizera, který proměnil rychlý protiútok.
35'
Horut je při chuti, skvěle se uvolnil a nechytatelně zakončil ke vzdálenější tyči.
34'
Flajsar bez problémů skóruje z rychlé protiakce a hosté tak stále drží krok.
33'
Horut při delším útoku musel jít do daleké střely, ale s tou si zase skvěle poradil Horut.
32'
Domácí si rychle berou vedení zpět zásluhou Bohdana Mizery.
31'
Horut i nadále zůstává ze sedmičkách stoprocentní a máme po delší době srovnáno.
31'
Oba celky se v první půli soustředili zejména na defenzivu, kvůli čemuž jsme moc branek neviděli. Zpočátku se mnohem více dařilo hostům, kteří si vytvořili náskok, který však poté Zubří rychle stáhlo a samo se ujalo vedení. To bylo v jednu chvíli o čtyři branky, ale Brno ho postupně stáhlo a teď už prohrává jen o jeden gól, takže to ve druhém poločase bude ještě hodně zajímavé.
Druhý poločas začne přibližně v 18:51.
30'
30'
Sekulić se výborně otočil s míčem a následně překvapil brankáře střelou ke vzdálenější tyči.
29'
Zubří po oddechovém času začalo ještě aktivně útočit, k žádné nebezpečné střele se ale nemůže dostat.
28'
28'
Horut proměňuje druhý sedmimetrový hod v řadě přesnou střelou do pravého dolního rohu brány.
28'
ROBE už chce první půli dohrát v co největším klidu, většinu sil tak vrhají do obrany, takže se hostům opravdu těžko útočí.
26'
Hosté stále zvládají držet krok, Horut využil chyby soupeřící obrany.
26'
Domácí to luxusně vykombinovali, takže Jurka to měl při zakončení více než snadné a vstřeluje jubilejní desátou branku svého týmu.
25'
Horut je při sedmičce také bezchybný a snižuje tak na rozdíl tří branek.
24'
Havran skvěle poslal míč přímo do šibenice a skóruje už tak podruhé v zápase.
23'
Burget v dobré pozici zase napálil jen Malinu, který drží svůj tým dost cennými zákroky.
22'
Mořkovský už druhou sedmičku proměnil, trefil se k pravé tyči.
21'
Domácí také hned zamířili do protiakce, při které se zase prosadil mladík Mazurek.
21'
Flajsar to při brejku vyřešil dobře, zakončení nejprve naznačil a pak pálil do volné části branky.
20'
Dušan Šipka byl po přihrávce v dobré pozici, ale při zakončení podklouzl, kvůli čemuž poslal míč jen do gólmana.
19'
Mazurek se sám šikovně uvolnil a následně nedal brankáři šanci k zákroku.
18'
Brno rychle odpovídá zásluhou Sekuliće, ale pořád ztrácí jednu branku.
18'
Zubří se dokonce prosazuje v oslabení, Havran dostal dobrou přihrávku a následně se v klidu prosadil.
17'
Domácí se po úspěšné obraně přesouvají dopředu, kde samozřejmě útočí bez brankáře. Ke střele se ale moc netlačí, protože chtějí zabít co nejvíce času v oslabení.
16'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Bohdan Mizera).
16'
15'
Domácí v přesilovce otáčí vývoj zápasu, o gól se úplně sám postaral Bohdan Mizera.
14'
Dobeš dostal dobrou přihrávku na levou stranu, odkud se už bez problémů prosadil.
14'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Nikola Jezdimirović).
14'
Z dálky to tentokrát zkusil Horut, ale ten našel jen náruč Maliny.
12'
ROBE se po dlouhých šesti minutách konečně prosadilo, tentokrát se trefil Jurka.
12'
Ani Přikryl nedokázal proměnit sedmičku, to je opravdu obrovské trápení na domácí straně.
11'
Domácí při útočení zatím marně hledají cestu do brány, což se opakuje i tentokrát.
10'
Hosté to zatím zvládají lépe, při delší útočné akce nakonec našel cestu do sítě Flajsar.
7'
Jedimirović nádhernou střelou z dálky rozvlnil síť.
6'
Zubří už také dočkalo trefy zásluhou Mořkovského.
6'
Ani Stein není při první sedmimetrovém hodu úspěšný, také se trefil přímo do připraveného brankáře.
6'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (David Mazurek).
5'
Jako první rozvlnil síť Horut.
3'
Milan Malina i nadále drží svůj tým, kryje další tvrdou střelu a hecuje spoluhráče k úspěšnému útoku.
2'
Mořkovský pokazil první sedmičku, protože mířil přímo do připraveného brankáře.
2'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Dušan Šipka).
2'
Nikola Jezdimirović jako první střílí, avšak Milan Malina zkušeně chytá.
1'
SKKP Handball Brno
Brnu jde letos jednoznačně jenom o udržení, přičemž zatím tento boj moc úspěšně nezvládá. V pěti duelech totiž získalo jenom tři body za výhru a remízu, dva body přišly právě proti dnešnímu soupeři ze Zubří a zmiňovanou plichtu si dnešní hosté připsali v posledním zápase proti Hranici, čímž zlomili šňůru tří proher za sebou. Nyní už však bude chtít Brno konečně zvítězit, protože se mu letos proti Zubří daří, což se pokusí znovu potvrdit.

Poslední tři utkání
Hranice vs. Brno – 22:22
Brno vs. Jičín – 27:28
Frýdek-Místek vs. Brno – 34:31
HC ROBE Zubří
Zubří je po opětovném restartu ligy ve skvělé formě, dařilo se i před přestávkou, díky čemuž dnešní domácí mají na kontě už čtyři výhry za sebou. Před vynuceném přerušením soutěže si totiž vyšlápli na Duklu a Maloměřice, po delší pauze porazili také Lovosice a Frýdek-Místek, čímž skvěle napravili tři prohry ze začátku sezony a už se posunuli na sedmé místo. To samozřejmě ale chtějí ještě vylepšit, takže dnes zkusí přidat jubilejní pátou výhru v řadě.

Zubří vs. Frýdek-Místek – 27:25
Lovosice vs. Zubří – 32:39
Maloměřice vs. Zubří – 27:30
Dobrý podvečer! Česká extraliga házené tento víkend pokračuje dvanáctým kolem, v rámci kterého na sebe narazí Zubří a Brno. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.