Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Zubří - 14. listopadu 2021   10:30

Plzeň
Plzeň
5' T. Nejdl  • 9' Douda  • 12' Šindelář  • 14' Douda  • 15' Režnický  • 16' T. Nejdl  • 19' Režnický  • 21' Stehlík  • 26' Režnický  • 27' T. Nejdl  • 28' T. Nejdl  • 29' Stehlík  • 30' Linhart  • 33' T. Nejdl  • 34' Šindelář  • 39' Douda  • 40' Režnický  • 41' Šafránek  • 45' Stehlík  • 48' Stehlík  • 49' Vinkelhöfer  • 49' Linhart  • 53' Korbel  • 55' Douda  • 60' T. Nejdl
29:23
(15:11)
Zubří
Zubří
2' Mičkal   • 6' Dobeš   • 12' D. Mazurek   • 13' Jurka   • 16' Mořkovský   • 17' Mičkal   • 18' D. Mazurek   • 22' Přikryl   • 25' Mika   • 26' Mořkovský   • 28' B. Mizera   • 31' Jurka   • 32' Mancl   • 34' Mičkal   • 35' Jurka   • 36' Jurka   • 44' Mika   • 45' Jurka   • 50' Dobeš   • 52' Dobeš   • 60' B. Mizera   • 60' B. Mizera
Plzeň
Kichner Petr, Vacula Michal
SH 1 Plzeň
Zubří

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost. Vychutnejte si nedělní oběd a mějte hezký zbytek víkendu. Na viděnou.
Už v pátek se Plzeň představí v souboji dvou nejlepších týmů soutěže na palubovce Karviné. Zubří bude o den později hostit sedmou Kopřivnici.
Talent tým Plzeňského kraje – HC ROBE Zubří 29:23 (15:11)
Nejvíce branek: Douda 8/4, T. Nejdl 6, Stehlík 4 – Jurka 5, Mičkal 4/1, Dobeš 3. Rozhodčí: Kichner Petr, Vacula Michal. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 5:7.
Házenkáři Plzně zvítězili v součtu s evropskými poháry už pojedenácté v řadě a po včerejším zaváhání Karviné se výhrou 29:23 nad Zubřím dostávají do čela extraligové tabulky. Hosté se zkraje druhého poločasu rychle dotáhli na rozdíl jediné branky, pak ale několikrát prováhali možnost ke srovnání, což Plzeň trestala. I díky dalekonosným přesilovkovým trefám do opuštěné klece Zubří se Talent postupně dostal do úniku a rozhodl tak o svém vítězství.
60'
Dvě vteřiny před koncem ještě jedna branka Zubří. V krátkém sledu se podruhé trefil Bohdan Mizera. Víc už se toho nestane.
60'
Na protějším konci palubovky odpověděl domácí brankou Tomáš Nejdl.
60'
Kosmetická úprava skóre na straně Zubří. Prosadil se Bohdan Mizera.
60'
Ohlášena poslední minuta utkání.
59'
Filip Herajt a jeho další úspěšný zákrok. Tentokrát zlikvidoval levou rukou sedmimetrový hod Tomáše Mičkala.
58'
Pavel Přikryl se vymrštil do vzduchu. Herajt jeho ránu skrze clonu vytěsnil na levou tyčku.
57'
Jakub Douda byl při zakončení z pádu do brankáře faulován. Bylo to s faulem, a tak následovala sedmička. Tu domácí kanonýr znovu proměnil.
56'
Do gólových statistik se chtěl zapsat také brankář Filip Herajt. Ten mířil po úspěšném zákroku skrze celou délku palubovky vedle levé tyče.
55'
Jakub Douda trefil střelou přes celé hřiště opuštěnou branku Zubří. Je zřejmě rozhodnuto.
54'
Následoval sedmimetrový hod pro domácí celek, který střelou do levé části branky neomylně proměnil Jakub Douda.
54'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Fiala).
54'
Tomáš Mičkal proměnil nařízený sedmimetrový hod. Herajt si na balon sáhl, v cestě do branky mu ale nezabránil.
53'
Marek Korbel dostal pas před branku a střelou o zem zaznamenal svou první trefu v utkání.
52'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Daniel Režnický).
52'
Josef Dobeš krásnou otočkou ošálil dvojici protihráčů, poté se prosmýkl kolem třetího hráče a křižnou trefou ke vzdálenější pravé tyči snížil.
50'
Další dvouminutový trest pro lavičku Zubří, tentokrát za špatné střídání.
50'
Josef Dobeš mířil z bezprostřední blízkosti branky neomylně mezi Herajtovy ruce a pod břevno.
50'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík).
49'
Zubří opět neuspělo v útoku a zase doplatilo na hru bez brankáře. Po trefě Petra Linharta vede Talent už o šest branek.
49'
Po bloku domácí obrany vyslal Petr Vinkelhöfer dalekonosnou střelu přes celou délku palubovky přesně do opuštěné klece Zubří.
48'
Hned zkraje přesilovky vypálil z výskoku nekompromisně Jan Stehlík.
48'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
47'
Zdlouhavá akce Zubří gólem neskončila. Protiútok Plzně zakončoval střelou do brankáře Petr Linhart.
45'
Miroslav Jurka propasíroval míč z pravé strany se štěstím za Herajta. Pomalejší skákavý balon se došoural za brankovou čáru.
45'
Plzeň se zvládá prosadit i při vlastním oslabení. Jednadvacátou trefu přidal Jan Stehlík.
44'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Douda).
44'
Krásnou domácí akci zakončoval Douda střelou nad břevno. Z protiútoku Zubří zaskóroval nižší ranou z pravé strany Ondřej Míka.
42'
Chvíli se zdálo, že je zaděláno na drama. Zubří se ale nepovedlo i přes několik možností srovnat a následně Plzeň opět odskočila. Oddechový čas pro hosty.
41'
Ondřej Šafránek přehodil brankáře technickou střelou z levé strany na zadní tyč.
41'
Hlasatel vyvolává jméno domácího brankáře Filipa Herajta, který se v krátkém sledu blýskl dvěma úspěšnými zákroky.
40'
Na konci 40. minuty utkání se ze střední části palubovky prosadil v pádu Daniel Režnický.
40'
Zubří mělo hrát přesilovku, dvouminutovým trestem byla ale posléze potrestána hráčská lavice hostů.
40'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Šindelář).
39'
Nedáš – dostaneš. Jakub Douda vrací Talentu dvoubrankové vedení.
38'
Zubří už třikrát prováhalo možnost srovnat stav. Aktuálně se musí hosté bránit.
37'
Jeden z domácích se dostal po levé straně do samostatného úniku, tváří v tvář brankáři ale selhal!
36'
Plzeňská střídačka reaguje na situaci vcelku logicky oddechovým časem. Šňůru tří inkasovaných gólů v řadě je třeba zastavit.
36'
Podruhé se v krátkém sledu prosazuje Miroslav Jurka a rázem je to o jedinou branku!
35'
Miroslav Jurka dostal míč do pravého růžku palubovky a přesnou ranou na vzdálenější tyč prostřelil brankáře.
34'
Tomáš Mičkal na protějším konci hrací plochy koriguje skóre. Uvidíme, zda se Zubří ještě dokáží gólově dotáhnout.
34'
Teď už se Plzeňští radují. Střelou do spodní části branky se prosadil Jakub Šindelář. Je to opět o čtyři branky.
33'
Ondřej Šafránek se hnal na branku. V závěru akce se dostal do kleští dvou protihráčů. Možná i proto jeho střelu vytěsnil brankář nad břevno.
33'
První plzeňskou branku zaznamenal po změně stran Tomáš Nejdl. Prosadil se střelou z levé strany.
32'
Znovu rychlý brejk Zubří. Pavel Mancl dostal balon a byl úplně sám před brankářem. Svou možnost neprováhal a snížil na rozdíl dvou gólů.
31'
Rozehrávky se ujali domácí, v útoku ale neuspěli. První gól druhé části tak po rychlém protiútoku Zubří obstaral Miroslav Jurka.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:25.
Atraktivní duel mezi Plzní a Zubřím byl dlouho vyrovnaný. Pak ale dostali domácí favorité na konci poločasu k dispozici přesilovou hru a dokázali se utrhnout na aktuální rozdíl čtyř branek. V součtu s evropskými poháry má tak po třiceti minutách Talent zaděláno už na jedenácté vítězství v řadě, vede 15:11.
30'
30'
Na druhé straně opět čaroval Filip Herajt, jenž zlikvidoval střelu z levého křídla.
30'
Další blesková akce Plzně končí patnáctou brankou v síti Zubří. Tribuny rozjásal Petr Linhart.
30'
HC ROBE Zubří hraje v plném počtu.
30'
Ohlášena poslední minuta prvního poločasu.
29'
Západočeši jdou v přesilové hře do třígólového trháku. Po trefě Jana Stehlíka vedou poprvé o tři zásahy.
28'
Tomáš Nejdl využil prostoru na palubovce a se štěstím z náběhu prostřelil brankáře. Ten si na míč sáhl, propadl mu ale za záda.
28'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Hybner).
28'
Bohdan Mizera se pověsil do vzduchu a dělovkou k levé tyči nedal ze střední části palubovky Herajtovi šanci.
27'
Rychlá akce Talentu a je to znovu o dvě branky. Prosadil se Tomáš Nejdl.
26'
Lukáš Mořkovský uplatnil důraz proti domácí obraně a zvládl prostřelit i Herajta.
26'
Daniel Režnický převzal na pravé straně krátkou nahrávku a v pádu se položil do střely.
25'
Po návratu potrestaného Mořkovského snižuje Zubří na rozdíl jedné branky. Trefil se Ondřej Mika.
25'
Zubří dohrálo oslabení s míčem v rukou. Nyní už jsou hosté zpátky v plném počtu.
24'
Tentokrát si oddechový čas vyžádal Peter Dávid, slovenský trenér ve službách HC ROBE Zubří.
24'
Jakub Douda dává svůj čtvrtý gól v utkání. Malinu překonal podstřelem ze značky sedmimetrového hodu.
24'
Filip Herajt utěsnil prostor u pravé tyče a vyrážel střelu z ostrého úhlu.
23'
22'
Domácí útok skončil střelou, která byla vytažena nad břevno. Na druhé straně se po rychlém protiútoku prosadil Pavel Přikryl.
21'
Jan Stehlík obdržel přihrávku na pravou stranu a z výskoku mířil přesně do spodní části branky.
21'
Na začátku 21. minuty si domácí lavička vedená Petrem Štochlem vyžádala oddechový čas.
20'
Mezi domácí tyče se postavil Filip Herajt a uvedl se parádně, když zlikvidoval samostatný brejk jednoho z hostů!
19'
Plzni vrátil hubené vedení Daniel Režnický.
18'
Po prudké ráně Davida Mazurka z větší distance je znovu srovnáno. Zubří dotáhlo dvougólovou ztrátu.
17'
Tomáš Mičkal střílel z levé strany technicky do zadní tyče. Šmíd za míčem skočil, srazil si ho ale do branky.
16'
Trefuje se i Tomáš Nejdl. Oproti ospalému úvodu, kdy byl během pěti minut k vidění jediný gól, to teď padá na obou stranách.
16'
Na druhé straně reaguje úspěšnou trefou Lukáš Mořkovský.
15'
Obrana Zubří opět propadla a Plzeňští šli ve třech sami na brankáře. Slovo si vzal Daniel Režnický a poprvé posílá Talent do vedení o dvě branky.
14'
Domácí podnikli rychlý brejk. Střelou pod břevno ho z bezprostřední blízkosti zakončoval Jakub Douda.
14'
Talent tým Plzeňského kraje hraje v plném počtu.
13'
Na konci třinácté minuty zužitkoval početní výhodu Zubří výběhem z pravého křídle Miroslav Jurka.
12'
12'
Na protějším konci palubovky se prosadil Jakub Šindelář, jenž Plzni rychle vrátil vedení.
12'
David Mazurek se pověsil do vzduchu a dělovkou pod břevno, na kterou si Šmíd lehce sáhl, srovnal stav.
11'
Jakub Douda byl faulován při zakončení na levém křídle a následoval první sedmimetrový hod. Ten bezpečně proměnil.
9'
Jakub Douda si narazil míč se spoluhráčem a krásným padáčkem zakončil efektivní souhru Plzně.
7'
Plzeňští ubránili akci Zubří a útočili na vyrovnání. Balon skončil nad břevnem jen v ochranné síti. U balonu jsou tak znovu hosté.
6'
Nerozhodný stav dlouho nevydržel. Zubří vrátil rychle vedení Josef Dobeš.
5'
Hosté nejprve zakončovali vedle pravé tyče. Plzeň podnikla rychlou protiakci, na jejímž konci byl úspěšný Tomáš Nejdl. Prudkou ranou k levé tyči ukončil plzeňské čekání na úvodní branku.
4'
Karel Šmíd likvidoval slabší střelu o zem. Následný protiútok Talentu byl zastaven obranou Zubří. Fantastickým zákrokem se blýskl i hostující brankář.
3'
Další dvě akce Zubří. Nejprve se zaskvěl úspěšným zákrokem Karel Šmíd, následně přišla rána vedle. Nepřesně si dvakrát počínali v zakončení i Plzeňští.
2'
A nakonec jdou hosté přeci jen do vedení. Střelou z levé strany otevřel skóre Tomáš Mičkal.
1'
Hostující akce zastavena nedovoleným zákrokem. Následně se hosté dostali do zakončení. Tečovaná rána byla sražena napravo od branky. Zubří zůstává u balonu.
1'
Oba týmy jsou nastoupeny na palubovce. Plzeň bude hrát v oranžových dresech, Zubří v zelených.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, Kaplan, T. Nejdl, Linhart, Šafránek, M. Škvařil, Sedlák, Korbel, Vinkelhöfer, Stehlík, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Přikryl, Pšenica, Mancl, Mořkovský, Havran, Fiala, Jurka, Mika, Hybner, D. Mazurek, Dobeš, Mičkal, B. Mizera.

Rozhodčí: Kichner Petr, Vacula Michal.
Hezké nedělní dopoledne. Mužská extraliga v házené má dnes na programu dva zápasy 10. kola. V prvním utkání se spolu střetnou mužstva Talent tým Plzeňského kraje a HC ROBE Zubří. Roli výrazných papírových favoritů budou plnit házenkáři domácího celku.

Plzeň je s osmi výhrami a jedinou porážkou v dvanáctičlenné tabulce na druhém místě. Triumfem se může dostat o skóre do čela před Karvinou, která v sobotu překvapivě padla v Lovosicích a přišla tak o svou letošní neporazitelnost. Plzeň odehrála poslední mistrovský zápas 30. října na palubovce Jičína a vyhrála 32:26.

Špatně si nevede ani Zubří, které je s dvanácti body na pátém místě. Oproti Plzni má moravský tým odehrán o jeden zápas méně. Naposledy Zubří zničilo na domácí palubovce 41:29 třetí Lovosice a vyhrálo podruhé v řadě.

Plzeň vyhrála v souboji se Zubřím poslední tři vzájemné duely. Naposledy se tak stalo 6. prosince loňského roku, kdy doma Západočeši uspěli poměrem 33:29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.