Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Nové Veselí - 13. listopadu 2021   11:30

SHC Maloměřice
6' Havlát  • 13' F. Jung  • 19' F. Zeman  • 22' Barák  • 27' Havlát  • 31' Drásal  • 34' Hastík  • 34' Drásal  • 35' F. Zeman  • 40' Kučera  • 47' F. Jung  • 49' Hastík  • 50' Hliničan  • 52' Hastík  • 54' Dostalík  • 54' M. Jirák  • 56' Hliničan  • 56' F. Zeman  • 57' Hliničan
21:30
(7:16)
Nové Veselí
Nové Veselí
2' Melichar   • 4' Gregorovič   • 6' Gregorovič   • 8' Melichar   • 9' Halíček   • 10' L. Bartůněk   • 12' J. Flajsar   • 13' L. Bartůněk   • 14' Halíček   • 15' Dodica   • 17' J. Flajsar   • 20' Krčál   • 22' L. Bartůněk   • 27' Ptáčník   • 28' Burnazović   • 33' Halíček   • 38' Halíček   • 39' Dodica   • 41' Melichar   • 45' Krčál   • 52' Hajčman   • 55' Hajčman   • 57' Halíček   • 58' J. Flajsar   • 58' Hajčman   • 60' Miroslav Štohanzl
Halada, Kosmák
SH Maloměřice
Nové Veselí

Na rozdíl od loňské sezony vítězí Nové Veselí v základní části na palubovce Maloměřic. Hosté kontrovali utkání od první do poslední minuty. Domácím moc nefungoval postupný útok. Sokol odehrál drtivou část utkání bez Adama Ptáčníka. Nové Veselí se posunulo na třetí místo v tabulce extraligy. Odpoledne jej ale mohou přeskočit Lovosice v repríze jarního semifinále proti Karviné.

Pro Maloměřice se jedná o devátou prohru v tomto extraligovém ročníku. Domácí nezareagovali na včerejší první výhru Hranic v letošní sezoně. Brněnští jsou o skóre a i díky lepšímu vzájemnému zápasu předposlední před Hranicemi. Příští neděli je čeká důležitý souboj ve Frýdku-Místku.
SHC Maloměřice – Brno – TJ Sokol Nové Veselí 21:30 (7:16)
Nejvíce branek: Kučera 3/2, Hastík 3, Hliničan 3 – Halíček 5, Burnazović 5/4, J. Flajsar 3. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 5:3.
60'
Přece jen se povedlo hostům vstřelit třicátý gól díky rozeběhnutému Miroslavu Štohanzlovi.
60'
Havlát přihrával, ale odražený míč nezpracoval Dostalík na pivotu.
59'
Parolly zůstal ležet na palubovce, držel za se krk, ale je v pořádku.
58'
Havlát nahrál na levou stranu Hliničanovi, ten si na brankáře nepřišel.
58'
Hajčman zaběhl na pivota a donutil domácí k timeoutu.
58'
Flajsar z devítky k levé tyči prostřeluje brankáře.
57'
Hliničan posílá míč zleva k tyči a hosté si berou timeout.
57'
Halíček dává branku z pravého křídla na zadní tyč.
56'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Filip Zeman).
56'
Hliničan snižuje zleva.
55'
Hajčmanovi vyšla nahazovačka na levé straně s Flajsarem.
55'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
54'
Po křižném pasu do pravého křídla poslal Jirák balón k bližší tyči.
54'
Burnazović střílí k levé tyči za Koňaříka.
54'
Sedmička pro hosty.
54'
Dostalík odpovídá v pádu na pivotu.
53'
Martin Štohanzl zasahuje proti zakončení z levé spojky, ale následuje rychlá ztráta hostů.
52'
Hajčman si naskočil pro přesnou trefu z levého křídla.
52'
Po střele do nohy brankáře dorážel Hastík přesným lobem přes gólmana Martina Štohanzla.
51'
Dodica vyhrál jeden na jednoho na pravé straně, ale pak si vylámal zuby na Koňaříkovi.
50'
Dodica chyboval a Hliničan utekl po levé straně do trháku, který napálil k bližší tyči.
49'
Hastíkova střela z levé spojky propadla ke vzdálenější tyči.
49'
Martin Štohanzl chytil střelu z levé spojky, ale jeho nepřesný výhoz na pravou stranu sebral Kučera.
48'
Burnazović ji hodil o zem na svou levou stranu.
48'
Sedmička za faul na Krčála.
47'
Jung se prosadil z pravé spojky přes Bartůňka k zadní tyči.
47'
Koňařík si připsal zákrok proti levému křídlu.
46'
Martin Štohanzl šel na sedmičku a kryl střelu Kučery na gólmanovu pravou stranu.
46'
Miroslav Štohanzl vyloučen za bránění Dostalíka na pivotu.
45'
Krčál stržený na pivotu, i tak skóroval.
44'
Schams zakročil u své levé tyče proti Havlátovi ze spojky.
43'
Oddechový čas pro domácí.
43'
Burnazovičova střela z levé spojky skončila vedle vzdálenější tyče.
43'
Dostalík dostal nahrávku z levé spojky na pivota a chtěl slajzem obstřelit Schamse, ten ale vystihl jeho úmysl.
42'
Mazač pustil Koňaříka, ale Burnazovič poslal míč o zem na místo určení.
42'
Burnazovič faulovaný při dorážce vlastní střely z pravé spojky na přední tyč. Konkrétně Kučera si podle rozhodčího počínal nedovoleně zezadu a ještě uděluje protestujícímu Kučerovi dvě minuty, navíc sedmička.
41'
Po pasu z pravé spojky neuspěl Dostalík z vyložené šance na pivotu.
41'
Melichar si vyskočil na levé spojce a mířil k zadní tyči do protipohybu Mazače.
40'
Domácí kouč dostává kartu za protesty.
40'
Rozhodčí postřehli útočný faul domácích.
40'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Vít Kučera).
39'
Dodica skóroval ze spojky.
39'
Hastíkovu střelu ze země zastavila přední levá tyč, neujala se ani dorážka Drásala z levého křídla.
38'
Halíček zpracoval jeho výhoz a sám proti Mazačovi si vybral pravou tyč.
38'
Schams chytil střelu z levé spojky.
38'
Schams podržel hosty při vyložené šanci Drásala z levého křídla.
37'
Průraz hostů na levé straně při signalizované pasivitě.
36'
Melicharův pokus z levé spojky srazil Mazač rukama do zadní tyče.
35'
Sokol nechal Zemana volného před Schamsem a hosté si berou timeout.
35'
Dodicovu střelu z pravé spojky vytáhl Mazač rukama nad sebe.
34'
Drásal se položil do zakončení z levého křídla k druhé tyči.
34'
Hastík napnul síť ze střední spojky.
34'
Burnazovičovu střelu z levé spojky na přední tyč vyráží Mazač.
33'
Domácí ztratili míč na levé straně a hosté nikam nepospíchají.
33'
Schams zasáhl levou rukou proti Havlátovi a rychlý kontr zakončil Halíček k pravé tyči Mazače.
32'
Mazač kryje rukou loženku z levého křídla a zatíná pěst.
31'
Domácí dohráli akci až do levého křídla, kde nezaváhal Drásal.
31'
První poločas vyzněl jasně lépe pro Nové Veselí. Sedm branek za poločas, to je hodně málo. Domácí se hodně trápí v postupném útoku. Navíc Dostalík už byl dvakrát vyloučen a hraje pod hrozbou červené karty. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, jenže hostující celek vychytal několikrát při rychlém kontru Michal Mazač.
30'
30'
Dodica posunul Veselému do pravého křídla, ale Mazač odmítl vítězství Nového Veselí v prvním poločase dvouciferným rozdílem.
30'
Hastík si vyměnil míč s Popelou, ten byl na pravé spojce zablokovaný. Následně pokazil Hastík nahrávku do pravého křídla.
29'
Burnazović si vybral místo u levé tyče.
29'
Sedmička i na opačné straně po zákroku na Gregoroviće.
29'
Kučera poslal sedmičku na pravou stranu a i podruhé si věděl rady při této nastalé situaci.
28'
Sedmička po faulu na Hastíka na levé spojce.
28'
Burnazovič využil nedůrazu obrany na levé spojce.
27'
Havlát se prosazuje z levé spojky k druhé tyči. Pak se nešťastně srazil s Dodicou a byl zasažen do obličeje. Naštěstí je v pořádku.
27'
Ptáčník rychle zakončuje ze spojky.
26'
Hastík a ještě jeden hráč přichystali míč do levého křídla, ale na Koláře si počkal Schams.
26'
Hosté zakončili z levé spojky vedle zadní tyče.
25'
Schams likviduje střelu Zemana z levé spojky, pak fauloval Burnazovič.
25'
Zeman byl zdvojený na levé spojce Krčálem a Dodicou.
24'
Střela z levé spojky končí u přední tyče v náruči Mazače.
23'
Hastík si nerozuměl se spoluhráčem a uvidíme postupný útok Nového Veselí.
22'
Bartůněk přehodil brankáře z levého křídla.
22'
Zeman postrčil míč z levé spojky na Baráka a házenkář dnes debutující v letošní sezoně našel místo u pravé tyče gólmana.
21'
Ptáčník se objevil snad poprvé na place a Mazač vyrazil jeho střelu z pravé spojky u vzdálenější tyče.
21'
Dostalík podruhé vyloučen, třetí vyloučení by znamenalo červenou kartu.
21'
Schams se přesunul proti střele Zemana z výskoku ke své levé tyči.
20'
Krčál reagoval přesně v době, kdy byl víceméně sám před Mazačem.
20'
Výborný Mazač proti pokusu z levé spojky na bližší tyč, jenže Kolář neskóroval při brejku.
19'
Sníženo ze spojky Zemanem.
19'
Veselý si zpracoval míč na pravém křídle, ale Mazač zasáhl nohou.
18'
Oddechový čas pro hosty.
18'
Bartůněk běžel z levé strany na Mazače a pálil pod břevno, Mazač podržel rukama domácí.
17'
Kučera nasměroval míč z levé spojky přes Dodicu vedle zadní tyče.
17'
Flajsar zvyšuje z druhé vlny a levé strany o zem.
16'
Schams zavřel kratší tyč proti Jirákovi z pravého křídla.
16'
Jung dostal nahrávku od Hastíka a jeho střela vedle levé tyče byla tečována.
15'
Dodica posílá míč z výskoku na pravé straně do prázdné brány.
15'
Hastík trefuje z levé spojky levou nohu Schamse.
15'
Po nahrávce z pravé spojky mířil Halíček z pravého křídla na přední tyč, kde byl Mazač.
14'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Vít Kučera).
14'
Z této pozice střílel Jirák vedle protější tyče a hrát bude Sokol.
14'
Halíček využil křižného pasu na pravém křídle.
14'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
13'
Jung snížil v pádu na spojce k levé tyči
13'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Michal Dostalík).
13'
Bartůněk seběhl na levou stranu a sám proti Mazačovi se k tyči nemýlil.
12'
Havlátova nahrávka z levé spojky na pivota byla nepřesná.
12'
Flajsar prostřelil ze spojky Mazače do dolní části brány, domácí si berou timeout.
11'
Zeman kombinoval s Havlátem, ten ukončil domácí útok střelou z pravé strany vedle zadní tyče.
10'
Bartůněk obstřelil gólmana z levého křídla na opačnou tyč.
10'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Viktor Hastík).
10'
Hastík připravil míč z levé spojky na pivota Dostalíka, toho vychytal Schams ve vyložené šanci.
9'
Halíček proměnil trhák levačkou k pravé tyči.
9'
Miroslav Štohanzl vystihl pas na pravé křídlo a krátce poté přišli domácí o balón.
8'
Melichar vyskočil na středu a z devítky se prosadil k pravé tyči.
8'
Technická chyba Maloměřic znamená útok Sokola.
7'
Kučera snížil k levé tyči.
7'
Sedmička za zákrok Melichara na pravou spojku.
6'
Gregorovič využil rychlé dohrávky do levého křídla a poslal balón k delší tyči.
6'
Havlát zakončil z levé spojky k zadní tyči.
5'
V signalizované pasivitě se Havlát zbavil bránícího hráče na levé spojce, ale mířil do bližší tyče.
4'
Gregorovič z úhlu na pravé spojce propálil Mazače.
4'
Stržení do pivota vypíchl Melichar, domácí ještě zůstali u míče až pálil Kučera do pravé nohy Schamse.
3'
Další zákrok Mazače a Maloměřice útočí proti obraně 0:6.
3'
Havlát nahrál přes dva hráče z levé spojky, ale Drásal na levém křídle minul branku.
2'
Melichar skóruje na levou stranu.
2'
Havlát to celé dirigoval až vyskočil nad obranu a trefil levou nohu brankáře.
1'
Mazač chytá podstřel Melichara ze střední spojky a domácí jdou do postupného útoku.
1'
Nové Veselí nastoupilo v modrém a rozehrálo, Maloměřice hrají v zeleném.
1'

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Mazač – Hotárek, Popela, M. Jirák, F. Jung, Havlát, T. Musil, Kolář, Kučera, Drásal, Hastík, Hliničan, Dostalík, F. Zeman, Barák.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Martin Štohanzl – J. Flajsar, Veselý, Halíček, Dodica, L. Bartůněk, Melichar, Parolly, Burnazović, Krčál, Miroslav Štohanzl, Gregorovič, Hajčman, Ptáčník.

Rozhodčí: Halada, Kosmák.
Vzájemné zápasy
Po postupu Maloměřic do extraligy zvítězilo brněnské mužstvo jednou ze šesti zápasů. Stalo se tak v loňské sezoně v základní části, když doma přehrálo Nové Veselí poměrem 30:24.
SHC Maloměřice-Brno
Jeden ze dvou brněnských extraligových týmů působí v nejvyšší české soutěži od sezony 2019/20. V předchozích dvou sezonách se nesestupovalo. Domácí posílili v létě o Viktora Hastíka, který přišel z Králova Pole, společně s pivotem Michalem Dostalíkem. Maloměřičtí také disponují exkarvinským Geistem. Nicméně domácí zatím z devíti zápasů porazili jen Hranice v úvodním kole. Naposledy před reprezentační pauzou vedli po poločase na hřišti Karviné o tři góly, ale Baník zápas otočil a vyhrál 38:31.

Ještě dodejme, že v průběhu září došlo na maloměřické lavičce ke změně, kdy Vít Musil skončil na vlastní žádost kvůli velkému vytížení v osobním životě. Musil podotkl, že o konci uvažoval delší dobu. Po šesti sezonách jej nahradil Jiří Řezník.
TJ Sokol Nové Veselí
V loňské sezoně Sokol chyběl v play-off, ale letos se mu velice daří. Do dnešního utkání jde z pátého místa. Prohrál jen na Dukle a v Karviné. Doma ještě nezaváhal a na úvod extraligy vyhrál i v Plzni na palubovce mistra posledních dvou dohraných ročníků nejvyšší české soutěže. V tomto týdnu otočil osmifinále Českého poháru s Jičínem, ačkoliv po sedmnácti minutách prohrával 3:10. Trenér Kostka označil v rozhovoru pro Jihlavský deník vstup do zápasu za amatérský. Ve čtvrtfinále bude soupeřem Sokola Královo Pole. Jinak Nové Veselí těží z návratu Víta Schamse a opírá se o Adama Ptáčníka na spojce. Člen širšího reprezentačního kádru se rozhodně může probojovat do finální nominace na nadcházející evropský šampionát. Ten na začátku ledna uspořádá Maďarsko a Slovensko.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 10. kola házenkářské extraligy, ve kterém se střetnou SHC Maloměřice-Brno a TJ Sokol Nové Veselí. Začínáme v 11:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.