Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Karviná - 1. října 2021   19:15

Zubří
Zubří
2' B. Mizera  • 3' Mika  • 4' Havran  • 5' B. Mizera  • 7' Hybner  • 11' Havran  • 25' Mika  • 28' Mořkovský  • 30' Mořkovský  • 34' Fiala  • 37' D. Mazurek  • 39' Mořkovský  • 40' Havran  • 41' Jurka  • 47' Mořkovský  • 49' Jurka  • 52' Dobeš  • 56' Mika  • 59' Hybner  • 60' Jurka
25:28
(14:14)
Karviná
Karviná
3' V. Patzel   • 5' Solák   • 14' Solák   • 14' Fulnek   • 16' Skalický   • 20' Harabiš   • 20' Solák   • 20' Harabiš   • 23' S. Mlotek   • 24' Harabiš   • 28' Skalický   • 30' V. Patzel   • 36' Jan Užek   • 39' Skalický   • 40' S. Mlotek   • 43' Jan Užek   • 45' Fulnek   • 47' S. Mlotek   • 50' Jan Užek   • 52' Solák   • 53' Jan Užek   • 54' S. Mlotek   • 57' Fulnek   • 58' V. Patzel   • 59' Skalický   • 60' V. Patzel
Zubří
Š. Mizera, Malina – Přikryl, Pšenica, Mancl, Havran, Fiala, Jurka, Hybner, Mika, Dobeš, Mičkal, B. Mizera, Mořkovský, D. Mazurek.
Přemysl Fukala a Radek Mohyla
Robe Aréna Zubří
Karviná
Mokroš, N. Marjanović – Urbański, V. Patzel, Noworyta, S. Mlotek, Fulnek, Jan Užek, Solák, Široký, Nantl, Sobol, Franc, Skalický, Harabiš.

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost!
HC ROBE Zubří – HCB Karviná 25:28 (14:14)
Nejvíce branek: Mořkovský 9/5, Havran 3, Jurka 3 – V. Patzel 6/2, S. Mlotek 4, Jan Užek 4. Rozhodčí: Přemysl Fukala a Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 8/5 – 2/2. Vyloučení: 2:5. ČK: Malina (ZUB).
Karviná tak zůstala neporažena a upevnila si svou vedoucí pozici.
Skončil nám házenkařský svátek a derby Extraligy mužů. Souboj dvou neporaženýh týmů dopadl lépe pro zkušenější karvinský tým, který o svém vítězství rozhodl v závěru. Tam se přestalo dařit Mořkovskému v sedmičkách a naopak přišel trest na druhé straně.
60'
Jurka v poslední minutě ještě kosmeticky upravuje skore.
60'
Vojtěch Patzel přidává další branku střelou k tyči.
59'
Lukáš Hybner ještě vykřesal malinkou naději pro domácí, ale ta 72 sekund tři branky bude hodně těžké.
59'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
59'
Skalický přidává další branku a hosté mohou v derby slavit.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Nemanja Marjanović chytá! S největší pravděpodobnosti je rozhodnuto!
59'
Poslední dvě minuty zápasu
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Vojtěch Patzel přidal další branku a tohle pro domácí hráče už bude hodně těžké!
57'
Mika z křídla to zkusil, ale netrefil branku!
57'
Fulnek si vytovřil prostor a zakončil přesně k tyči.
56'
Mika dokázal prostřelil hostujícího brankáře a snížil na rozdíl jediné branky.
54'
Na druhé straně trestá Mlotek a posílá Karvinou do dvoubrankového vedení!
54'
Nemanja Marjanović znovu chytá Mořkovskému sedmičku!
54'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
53'
Jan Užek v přesilové hře poslal Karvinou znovu do vedení.
53'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Pavel Přikryl).
52'
Josef Dobeš na druhé straně po pár přihrávkách dokázal znovu vyrovnat.
52'
Solák na druhé straně toho využívá a posílá karvinský tým po druhé v zápase do vedení.
51'
Mořkovský sedmičku neproměnil, tohle může být klíčový zákrok!
50'
Užek na druhé straně v tísni poslal míč k pravé tyči.
49'
Jurka překonal hostující brankáře střelou podél nohy a tyčky.
49'
Užek střelou z dálky Mizeru opět nepřekonal. Domácí tak mohou znovu se dostat do vedení.
48'
Domácí přišli o míč po technické chybě.
47'
47'
Slavomír Mlotek si vytvořil prostor a z levé strany zakončil na přední tyč.
47'
Mořkovský dokázal přidat další branku, již devátou v tomhle utkání. Tato přišla střelou o zem.
46'
Havran zbytečně ztratil míč, když poslal svůj pokus přesně do prostředka brány.
45'
Patrik Fulnek si udělal prostor a ze spojky z dálky trefil přesně pod horní tyč.
45'
Trenér Brůna vidí žlutou kartu.
43'
Ondřej Mika trefuje břevno hostující branky!
43'
Jenže to se jim nepovedlo, naopakl přišel trest po rychlé kombinaci zásluhou Užeka. Ten poslal svůj pokus pod horní tyč.
43'
Solák nevyzrál na Mizeru, Zubří tak bude mít šanci navýšit své vedení.
42'
Odpískané prorážení domácím.
42'
Mizera teď podržel domácí hráče výborným zákrokem.
41'
Jurka potrestal chybu karvinských v kombinaci.
40'
Havran na druhé straně ale poměrně rychle dokázal vrátit domácí znovu do vedení.
40'
Slavomír Mlotek se dokázal prosadit tentokráte ze spojky na pravé straně.
39'
Mořkovský nechytatelnou střelou poslal domácí znovu do vedení.
39'
Skalický měl hodně prostoru na zakončení, když mu pomohli pivoti. Zkušený karvinský hráč toho dokázal využít.
37'
Mazurek z dálky střelou přes bloky karvinských trefil přesně.
37'
Na obou stranách se nám teď množí technické chyby.
37'
Nemanja Marjanović teď vyrazil střelu Mořkovského.
36'
Užek technickou střelou k tyči dokázal znovu srovnat stav.
35'
Karvinští se teď z křídla nedokázali prosadit.
34'
Trenér Brůna si vzal čas na poradu.
34'
Štěpán Fiala se stal prvním úpěšným střelcem druhého poločasu, protrhl tak střelouckou smůlu úvodních minut.
31'
Úvod druhého poločasu je plný nepřesností.
31'
Přestávka je u konce, budeme pokračovat.
Máme za sebou první poločas, který byl jak na houpačce. Zubří si v něm vytvořilo náskok pěti branek, poté ale hosté zařadili druhý stupeň, domácí tvořili technické chyby a Karviné se tak podařilo vyrovnat.
30'
30'
Mořkovský střelou dolů k pravé tyči vyrovnal.
30'
Vojtěch Patzel dostává Karvinou v závěru prvního poločasu do vedení a to střelou pod horní tyč.
29'
Odpískané kroky domácím, Karviná má možnost se dostat do vedení.
28'
Ondřej Skalický se prosazuje umístěnou střelou z levého křídla.
28'
Mořkovský z dorážky se ale na podruhé prosadil.
28'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
27'
27'
Patzel ze sedmičky opět srovnal stav tohoto utkání.
27'
Malina vyběhl a zasáhl hráče, došlo ke kontaktu i s rozhodčím ale podle pravidel je to přímá červená karta!
25'
Mika vymetl pavučiny v hostující bráně. Nemo se jen ohlédl.
25'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Václav Franc).
24'
Harabiš křídla zakončuje střelou pod horní tyč.
24'
Lukáš Mořkovský proměnil střelou dolů k levé tyči další sedmičku.
23'
Slavomír Mlotek se prosazuje z levé spojky střelou k tyči.
22'
Mořkovský přes prsty ze sedmičky překonal Nema.
21'
Oba brankáři teď drží své týmy!
20'
Domácí se dopustili další technické chyby! Karviná tak bude mít možnost se dostat do vedení.
20'
Denis Harabiš se znovu prosadil a máme tak vyrovnáno.
20'
Domácí trenér reaguje a bere si oddechový čas.
20'
Dělovka Soláka z dálky zapadla až do brány, máme to tak už pouze o jednu branku.
20'
Harabiš se prosazuje střelou z křídla na zadní tyč.
20'
Na druhé straně se předvedl i hostující gólman.
19'
Patzel na domácího brankáře tentokráte nevyzrál.
18'
Jenže špatně si přihráli i domácí, a tak Karvinští mohou znovu dopředu.
17'
Fulnek se dopustil další špatné přihrávky.
17'
Lukáš Mořkovský překonal ze sedmičky střelou dolů i Nema.
16'
Sobol tvrdým zákrokem sejmul domácího hráče, budou to jen dvě minuty.
16'
Ondřej Skalický zakončil při signalizované pasivitě střelou z křídla na zadní tyč.
14'
Fulnek teď potrestal ztrátu domácích po rychlé hostující kombinaci.
14'
Solák proměnil svou kombinaci a snížil na rozdíl čtyř branek.
13'
Do branky se dostal teď místo Mokroše Nemo.
13'
Mořkovský proměňuje další sedmičku.
13'
Franc za připomínky k rozhodčím vidí další žlutou kartu.
13'
Skalický napomínán žlutou kartou.
12'
Patzel nedokázal zakončit. Domácí mají možnost navýšit svůj náskok.
12'
Brůna reaguje na technické chyby svých hráčů a bere si oddechový čas.
11'
Matěj Havran z dalšího brejku přidává další branku.
10'
Na druhé straně Mořkovský sedmičku proměnil. Poslal ji dolů k levé tyči hostující branky.
9'
Patzel si počkal, udělal náznak a pak střelou mezi ruky pod horní tyč zakončil sedmičku.
9'
Ztráty v utoku se teď dopustili domácí, Karviná tak bude mít možnost snížit.
8'
Další zbytečná ztráta hostujících hráčů po technické chybě.
7'
Hybner z rychlého protiútoku přidává další domácí branku.
7'
Zbytečná ztráta Fulneka.
7'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Miroslav Jurka).
7'
Nepřesná přihrávka domácích, přišli tak o míč.
6'
Fulnek z brejku trefuje pouze břevno!
6'
Patzel fauloval, bude z toho jen devitimetrový hod.
6'
Patzel se dopustil technické chyby, byli mu odpískané kroky.
5'
Mizera ve výskoku si počkal a překonal v pádu Mokroše.
5'
Solák se prosazuje podstřelem přízemní střelou.
4'
Zubří utíká znovu do dvoubrankového vedení a to zásluhou Havrana, který prostřelil vše co mu stálo v cestě.
3'
Patzel se z hranice brankoviště prosadil a snížil na rozdíl jediné branky.
3'
Mořkovský vyloučen na dvě minuty.
3'
Před MIkou se otevřel prostor a zkušený domácí hráč toho dokázal využít.
2'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Lukáš Hybner).
2'
Bohdan Mizera prvním úspěšným střelcem, Mokroš si na míč sáhnul, brance nestačil zabránit.
1'
Solák prvním napomínáným hráčem, vidí žlutou kartu.
1'
Do prvního poločasu budou rozehrávat domácí hráči Zubří.
1'

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Přikryl, Pšenica, Mancl, Havran, Fiala, Jurka, Hybner, Mika, Dobeš, Mičkal, B. Mizera.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Urbański, V. Patzel, Noworyta, S. Mlotek, Fulnek, Jan Užek, Pelák, Solák, Široký, Nantl, Sobol, Franc.

Rozhodčí: Přemysl Fukala a Radek Mohyla.
Šlágr dostali na starost rozhodčí Přemysl Fukala a Radek Mohyla.
Oba týmy se na posledy potkaly v loňském play-off, které bylo překvapivě hodně vyrovnané. Serie dospěla tehdy do rozhodujícího pátého zápasu, kde uspěli hráči karvinského Baníku.
Nejlepší hráči:

HC ROBE Zubří
Miroslav Jurka – 24 branek

HCB Karviná
Vojtěch Patzel a Dominik Solák – 20 branek
Kromě toho, že je to zápas odvěkých rivalů, tak v letošním ročníku je to zápas dvou neporažených týmů. Jak domácí Zubří, tak hostující Karviná zatím v této sezóně ještě neprohráli. Karviná má nepatrně lepší skóre, tak je v průběžné tabulce na první pozici. Zubří je hned za ní.
Hezký den všem fanouškům házené, čeká nás házenkařský šlágr a duel odvěkých házenkařských rivalů. V pátém kole nás čeká souboj na ostří nože mezi hráči Zubří a Baníkem Karviné. Zápasem vás provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.