Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Strakonice - 29. října 2022   18:00

Jičín
Jičín
1' Hlava  • 2' A. Dolejší  • 3' Kovařík  • 3' Hlava  • 4' Matouš  • 7' Kovařík  • 9' Kovařík  • 12' Pekař  • 13' A. Dolejší  • 14' A. Dolejší  • 15' Matouš  • 18' Matouš  • 19' J. Hájek  • 23' A. Dolejší  • 23' Kovařík  • 23' A. Dolejší  • 25' Š. Drbohlav  • 27' Matouš  • 27' J. Drbohlav  • 28' Matouš  • 29' A. Dolejší  • 30' J. Drbohlav  • 34' Matouš  • 35' J. Dolejší  • 36' Thorovský  • 37' Hlava  • 45' Kovařík  • 46' Matouš  • 47' Thorovský  • 48' Š. Drbohlav  • 49' Thorovský  • 53' Š. Drbohlav  • 53' J. Drbohlav  • 54' Matouš  • 55' Doškář  • 59' Matouš  • 60' Thorovský
41:25
(23:9)
Strakonice
Strakonice
5' Bičiště   • 5' Bičiště   • 8' Bičiště   • 8' Baierling   • 10' Nový   • 16' Nový   • 27' Nový   • 28' Nový   • 30' Krejčí   • 31' M. Nejdl   • 37' Němec   • 38' Bičiště   • 39' Bičiště   • 40' Krejčí   • 40' Bičiště   • 41' Němec   • 42' Bičiště   • 44' Wildt   • 45' Němec   • 46' Bičiště   • 54' Bičiště   • 56' Bičiště   • 57' Bičiště   • 58' Bičiště
Jičín
Michal Hanák, Luboš Pavlíček
Strakonice

O2XYWORLD HBC Jičín – HBC JVP Strakonice 1921 41:25 (23:9)
Nejvíce branek: Matouš 13/4, A. Dolejší 6, Kovařík 5 – Bičiště 12, Nový 4, Němec 3. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/1. Vyloučení: 5:4.
Jičín si připisuje dva body do tabulky za vítězství 41:25 nad Strakonicemi. Ve druhém poločase hosté zabrali a osmi brankami v řadě trochu korigovali nepříznivé skóre z prvního poločasu. Poté domácí házenkáři začali dávat zase branky a nedopustili drama, které by mohlo vzniknout na konci zápasu a utkání dovedli do pohodového konce.
60'
Brankář Pleva nejdříve chytil pokus hostujícího hráče a pak poslal do úniku Thorovského a ten v pohodě dává branku do prázdné svatyně.
60'
Matouš dostává dvě minuty na konci utkání.
59'
Matouš dostal přihrávku na pravou stranu a prostřelil Mráze.
59'
David Bičiště dostává dvě minuty za faul na Doškáře.
58'
Bičiště tentokrát mířil do spodní části branky.
57'
Kdo jiný za Strakonice může dát branku než David Bičiště.
56'
Lavička Strakonic si vzala oddechový čas.
56'
Filip Matouš proměňuje sedmičku.
56'
Michal Krejčí si šel podruhé odpočinout na dvě minuty.
56'
Bičiště úplně přesně do stejného místa se trefuje jako u předchozí branky.
55'
Za nedovolené hraní nohou jde na dvě minuty Ženatý.
55'
Doškář dává branku na druhé straně.
54'
David Bičiště dává šestou branku, je nejlepším střelcem Strakonic.
54'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Filip Matouš).
53'
Jiří Drbohlav tak jako jeho brácha šel sám proti Mrázovi a dává branku.
53'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Štěpán Drbohlav).
52'
Fencl měl výhodu sedmičky, ale nedává, vychytal jej Pleva.
51'
Jiří Drbohlav usilovně se snažil zastavil protihráče, jsou z toho však dvě minuty.
51'
Hosté si vzali oddechový čas.
50'
Opět Filip Matouš dává branku ze sedmičky.
50'
Martin Nový fauloval Štěpána Drbohlava a sudí mu bez rozmyšlení udělují dvojku.
50'
Filip Matouš v pohodě ze sedmičky dává gól.
50'
Michal Krejčí fauloval na brankovišti a je vyloučen na dvě minuty.
49'
Šimon Thorovský dává branku z levého křídla.
49'
Lukáš Fencl dává branku ze sedmičky, když poslal míč kolem domácího brankáře.
48'
Kovařík krásně našel ve výskoku Štěpána Drbohlava a ten se nemýlil.
47'
Rychna prodloužil míč na Thorovského, který z levé strany překonal Mráze.
46'
46'
David Bičiště nejprve vystřelil rána byla sražena a poté se k němu balon odrazil a přehodil brankáře Machalického.
45'
Martin Kovařík dává po dlouhé době branku Jičína.
45'
Tak Strakonice pomalu a jistě dotahují skóre. Němec dostal milimetrový pas a dokázal se prosadit. Strakonice daly osm branek po sobě.
44'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Eduard Wildt).
44'
Oba dva brankáři nyní podržely svá mužstva.
42'
Marek Nejdl předal míč zadovkou na Bičiště a ten tvrdou ranou skóroval.
41'
Strakonicím se ve druhém poločase daří střílet branky. Němec dostal přihrávku na pivota, ze kterého se prosadil.
40'
Opět protiútok Strakonic slaví úspěch. David Bičiště dává branku. Domácí lavička si vzala oddechový čas.
40'
Krejčí dostal milimetrový pas a s přehledem dává branku Strakonic.
39'
David Bičiště napřáhl z velké dálky a tvrdou ranou překonal Machalického.
38'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (David Bičiště).
37'
Martin Hlava ihned z protiútoku dává branku.
37'
Střela strakonické spojky byla sražena na brankovišti, balon si našel Němec a dává branku.
36'
Thorovský dává branku do otevřené hostující obrany.
35'
Jiří Dolejší se prosmýkl kolem strakonické obrany a udělal si místo na střelu a dává branku.
34'
Marek Nejdl střílel z osy hřiště nad branku.
34'
33'
David Bičiště nedává sedmičku, Machalický čaruje.
32'
Wildt nedává ani svoji druhou sedmičku v zápase, znovu dobře zasáhl Machalický.
32'
Thorovský jde za faul na brankovišti odpykat dvě minuty.
31'
Nejdl dává první branku ve druhém poločase.
31'
Jičín vede o poločase nad Strakonicemi 23:9. Zatím působí utkání jako hra kočky s myší. Domácí si zkraje vytvořili pětibrankový náskok, který hosté postupně korigovali na 6:4. Ale poté už na domácí hráče nestačili. Jičín přidával jednu branku za druhou a je prakticky rozhodnuto už o poločase, že dva body zůstanou v Jičíně.
30'
30'
Jiří Drbohlav trochu se štěstím překonal Mráze, který nestačil balon před brankovou čárou zpacifikovat.
30'
Michal Krejčí si seběhl na střed hřiště a dostal přihrávku, kterou přetavil v branku.
29'
Martin Kovařík dokonale našel Aleše Dolejšího, který nezklamal a dává branku.
28'
Martin Nový opět v akci, domácí mu dali prostor ke vstřelení branky.
28'
Matouš Filip překonal na první tyč Mráze, který si ji nepohlídal.
27'
Jiří Drbohlav dostal přihrávku od svého bráchy Štěpána a dává dvacátou branku Jičína.
27'
Nový z prostoru brankoviště dává branku.
27'
Jičín dlouho kombinoval, sudí zvedli už ruku, hned ale dal branku Matouš.
25'
Štěpán Drbohlav naznačil nejprve střelu, natáhl na sebe hráče a poté překonal Mráze.
24'
Pek podstřelem namířil míč jen do levé tyče.
24'
Martin Kovařík zastavil hostujícího hráče s faulem na brankovišti a je nařízena sedmička.
23'
Aleš Dolejší šel na brankáře Mráze z levé strany a proměnil.
23'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Kovařík).
23'
Martin Kovařík podstřelem orazítkoval břevno, odražený balon dopravil za brankovou čáru Aleš Dolejší.
22'
Strakonice zahrávaly sedmičku, Wildt nastřelil však nohu Machalického, který balon vykopl. Domácí kouč si vzal time – out.
21'
Mráz nyní dvakrát podržel své mužstvo nejprve zakročil proti střele z brankoviště a následně od pivota.
19'
Hájek krásnou střelou z dálky a do šibenice prostřelil Mráze.
18'
Krásná spolupráce domácího celku vyvrcholila přihrávkou na Filipa Matouše, který překonal Mráze na zadní tyč.
17'
David Machalický předvedl dobrý zákrok proti střele hostujícího hráče.
16'
Nový dostal krásnou přihrávku od spojky a po delší době dává branku Strakonic.
15'
Hostující obrana byla dost prostupná a nabídla střeleckou příležitost Filipovi Matoušovi, která prostřelil Mráze.
14'
Aleš Dolejší dostal přihrávku na levé křídlo a překonal Mráze.
13'
Jiří Dolejší vyslal do sóla Aleše Dolejšího, který dává desátou branku Jičína.
13'
David Machalický nyní vyrazil tvrdou střelu od pravé spojky Strakonic.
12'
Jan Pekař dostal krásnou přihrávku na brankoviště a v pohodě proměnil.
11'
Filip Matouš bezpečně proměnil sedmimetrový hod.
11'
Jiří Dolejší byl faulován Novým a bude z toho sedmička.
10'
Martin Nová dává branku Strakonic.
9'
Na druhé straně ihned Jičín skóruje Martinem Kovaříkem.
8'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Lukáš Baierling).
8'
Jičín kombinoval kolem brankoviště, sudí už avizovali pasivitu, nakonec domácí hráči o míč přišli vlastní chybou.
8'
David Bičiště zatím jako jediný autor branek Strakonic.
7'
Martin Kovařík šel jako tank na branku Strakonic a překonal hostujícího brankáře.
6'
Jičín přišel o vstřelení branky, jelikož sudí viděli útočný faul.
5'
Tentýž hráč v dalším útoku dává svoji druhou branku v zápase.
5'
David Bičiště dává v paté minutě první branku Strakonic.
5'
Martin Kovařík zadržel pivota na brankovišti a vidí žlutou kartu.
4'
Filip Matouš ze samostatného úniku dává pátý gól Jičína, hostující lavička si vzala oddechový čas.
3'
Strakonicím se nedaří ve finální fázi, nedávají ani nejvyloženější šance. Martin Hlava šel do brejku, který potvrdil
3'
Martin Kovařík napřáhl ze spojky a tvrdo ranou překonal strakonického brankáře.
2'
Také druhý útok hostům nevyšel, po srážce leží na palubovce Nejdl, který se těžce z ní zvedá.
2'
Strakonice se neprosadily, domácí šli hned od přečíslení a dávají branku Alešem Dolejším.
1'
Martin Hlava otevírá skóre dnešního utkání, když se prosadil z pravého křídla.
1'

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Freiberg, Ženatý, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, J. Hájek.
Trenér: Petr Mašát

HBC JVP Strakonice 1921: Mráz – Nový, A. Nejdl, Miklas, Němec, Pek, Fencl, M. Nejdl, Baierling, Bičiště, Krejčí, Wildt.
Trenér: Michal Zbíral

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Strakonice mají o jeden bod méně a jsou na předposledním místě v tabulce, po úvodním vítězství nad Kopřivnicí získaly ještě bod za remízu s Brnem, oba zápasy hráli na své palubovce, na hostujících hřištích ještě logicky nebodovaly, neměly k tomu ani blízko, tak, jak Nový Jičín.
Nový Jičín je v tabulce na 11. místě se ziskem 4 bodů, posledních pět zápasů prohrál a v dnešním zápase bude chtít protrhnout tuto negativní bilanci. Domácí hráči mají i trochu smůly, jelikož poslední dva zápasy v lize prohráli o jednu branku, doma s Prešovem 26:27 a v Lovosicích 27:28.
Příjemný sobotní podvečer, vítám vás u sledování 10. kola Chance ligy mužů, ve kterém se střetnou O2XYWORD HBC Nový Jičín a HBC JVP Strakonice 1921.