Házená - Extraliga muži - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Dukla - 16. prosince 2022   17:00

Plzeň
Plzeň
3' Douda  • 7' Tonar  • 11' Stehlík  • 15' Režnický  • 18' Douda  • 19' Režnický  • 20' Bláha  • 23' Kosteski  • 24' Terzić  • 27' Šindelář  • 27' Terzić  • 29' T. Nejdl  • 30' Kosteski  • 30' Režnický  • 31' Douda  • 37' Chmelík  • 40' Douda  • 40' Terzić  • 43' Režnický  • 46' Chmelík  • 48' Říha  • 49' Stehlík  • 51' Říha  • 53' T. Nejdl  • 55' Režnický  • 57' Režnický  • 58' Douda  • 59' Stehlík
31:33
(15:21)
Dukla
Dukla
4' F. Březina   • 5' F. Březina   • 9' F. Březina   • 10' Krušberský   • 11' M. Březina   • 12' F. Březina   • 13' F. Březina   • 14' M. Březina   • 15' Krušberský   • 16' J. Rakouský   • 17' J. Rakouský   • 19' Šůstek   • 20' Šůstek   • 21' F. Březina   • 21' Křístek   • 21' J. Rakouský   • 24' Hlinka   • 25' Krušberský   • 26' J. Rakouský   • 27' F. Březina   • 29' Moravčík   • 32' M. Březina   • 32' M. Březina   • 35' Hlinka   • 35' M. Březina   • 40' Hlinka   • 43' M. Březina   • 45' J. Rakouský   • 52' F. Březina   • 54' Hlinka   • 55' M. Březina   • 58' J. Rakouský   • 60' Moravčík
Plzeň
Králíček, Letev
SH 1 Plzeň
Dukla

Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha 31:33 (15:21)
Nejvíce branek: Režnický 6, Douda 6/1, Stehlík 5/2 – F. Březina 8, M. Březina 7, J. Rakouský 6. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/0. Vyloučení: 3:5.
Dukla Praha svůj výkon z prvního poločasu, kde vedla v jednu chvíli už o devět branek nezopakovala. Domácí naopak hru ve druhé půli zlepšili a v závěru utkání jsme měli možnost sledovat drama s dobrým koncem pro Duklu. Zápas rozhodl až v poslední minutě Matúš Moravčík a to znamená, že Plzeň poprvé v letošní sezoně přišla doma o body. Pokud dnes Lovosice vyhrají v Zubří, tak přezimují na čele tabulky a odsunou Plzeň na druhé místo!
60'
Matúš Moravčík rozhoduje o osudu tohoto utkání a Dukla Praha si odveze z Plzně překvapivě dva body!
59'
Jan Stehlík dává gól a je to už pouze o jednu branku!
58'
Jakub Douda opět snižuje!
58'
Jiří Rakouský byl úspěšný na straně hostů! Sledujeme napínavý závěr zápasu!
57'
Opět to byl Daniel Režnický, který skóruje a Plzeň už je zase na dostřel.
56'
Filip Herajt předvedl důležitý zákrok!
55'
Režnický z protiútoku ještě dává domácím naději.
55'
Další branku hostů přidává Martin Březina.
54'
Marek Hlinka dává snadnou branku, Plzeň totiž často hraje bez brankáře.
53'
Tomáš Nejdl zvládl zakončit rychlý protiútok domácích a opět je to jen o dvě branky.
52'
Vypadalo to na prorážení Filipa Březiny. Rozhodčí ale nakonec uznal jeho trefu.
51'
Martin Říha snižuje z křídla na rozdíl dvou branek!
50'
Další neúspěšný útok Dukly!
49'
Další gól přidává Jan Stehlík a už je to jen o tři branky. Plzeň je zpátky ve hře!
48'
Martin Říha opět ukrojil kousek z náskoku hostů, který se začíná ztenčovat!
47'
Dukle je signalizována pasivita.
46'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha.
46'
Jan Chmelík skóruje z křídla a snižuje na rozdíl pěti branek.
45'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jiří Rakouský).
44'
Jan Stehlík se opět nemýlil ze sedmimetrového hodu.
43'
Martin Březina zaznamenal svou šestou branku v utkání.
43'
Daniel Režnický se prosadil jako další z domácích hráčů.
41'
Hosté jsou již také kompletní.
40'
Stefan Terzić využívá zkrácenou přesilovou hru.
40'
40'
Marek Hlinka odpovídá třetí brankou v utkání.
40'
Jakub Douda využil většího prostoru na hřišti a snižuje na rozdíl šesti branek.
39'
Matúš Moravčík inkasuje za faul na Terziće svůj druhý dvouminutový trest v dnešním utkání.
38'
Křístkovu střelu ze sedmičky lapil Šmíd.
38'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík).
38'
37'
Jan Chmelík se dnes poprvé zapisuje do listiny střelců.
37'
Domácím bylo odpískáno prorážení a tato přesilovka se Plzni vůbec nedaří.
36'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
36'
35'
A tentokrát skóruje Martin Březina, který to stihnul také ještě v oslabení.
35'
Marek Hlinka toho dokonale využil a trefuje se v oslabení.
34'
Petržala předvedl další důležitý zákrok, když z křídla vychytal Říhu.
34'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
33'
Jan Stehlík neměl problém překonat Petržalu ze sedmimetrového hodu.
32'
Martin Březina se trefil přes celé hřiště do odkryté klece.
32'
Martin Březina rychle odpověděl na branku Doudy.
31'
31'
Jakub Douda vyskočil na spojce a ještě při přesilovce vstřelil gól.
31'
Dukla Praha zatím podává vynikající výkon, kterým zaskočila domácí házenkáře. V poločase bohatém na góly si hosté udržují od 10. minuty luxusní náskok a Plzeň to bude mít proti velmi koncentrované hře Dukly ve druhém poločase velmi těžké. Druhý poločas začne přibližně v 17:52.
30'
30'
Ještě jedna branka v podání Daniela Režnického.
30'
Nikola Kosteski využívá přesilovku.
29'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jakub Krušberský).
29'
Tomáš Nejdl snižuje náskok Dukly.
29'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Matúš Moravčík).
27'
Rychlý protiútok domácích využívá Stefan Terzić.
27'
Filip Březina přidává svou sedmou branku v utkání!
27'
Z pivotu poprvé skóruje i Jakub Šindelář.
26'
25'
Na druhé straně se prosadil Jakub Krušberský.
24'
Teprve první branku v utkání dává také Stefan Terzić.
24'
Marek Hlinka se trefuje ze spojky a už je to o osm branek. Domácí zkoušejí hru bez brankáře.
23'
23'
Poprvé se v dnešním utkání trefil i Nikola Kosteski.
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Douda).
23'
21'
Jiří Rakouský ještě jednou stihl využít početní výhody.
21'
Daniel Křístek dává další branku hostů, současně se na hřiště vrací první vyloučený domácích.
21'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Martin Říha).
21'
Filip Březina skóruje již pošesté!
20'
Z pivotu se prosadil Bláha.
20'
Přesilovku hned využívá David Šůstek.
19'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Daniel Režnický).
19'
Daniel Režnický se trefuje dnes podruhé a snižuje manko západočechů.
19'
Šůstek odpovídá z rychlého kontru Dukly.
18'
Po dlouhé době se prosazují i domácí, jmenovitě Jakub Douda.
17'
Jiří Rakouský podruhé za sebou překonává Šmída.
16'
Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje.
16'
V brankostroji hostů pokračuje Jiří Rakouský.
15'
Druhou branku v utkání si připisuje Jakub Krušberský a hosté jsou v plném počtu.
15'
Na straně domácích snižuje Režnický.
14'
Martin Březina vyskočil na jedenácti metrech a jeho projektil také končí v síti.
13'
Na značku sedmimetrového hodu se tentokrát postavil Douda a Petržala ho opět vychytal!
13'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Matúš Moravčík).
13'
Filip Březina má dnes nabito a přidává další branku!
12'
Další rychlý protiútok v podání Dukly, který úspěšně zakončil Filip Březina.
11'
Na druhé straně rychle odpověděl Stehlík.
11'
Martin Březina proměnil rychlý kontr Dukly a ta už vede o tři branky.
10'
Nejdl trefuje tyč!
10'
10'
Další branku hostů dává Jakub Krušberský.
9'
Filip Březina opět ztrestal tuto chybu domácích.
9'
Nikola Kosteski trefil pouze břevno.
9'
Stehlík si došel na brankoviště pro faul a bude z toho sedmička pro domácí.
7'
Michal Tonar vystřelil ze země z deseti metrů a míč prošel až do sítě.
6'
Petržala vychytal pokus Šindeláře z pivotu.
5'
Po technické chybě domácích se prosadil opět Filip Březina.
4'
Filip Březina využil svou šanci z rychlého protiútoku.
3'
Jakub Douda k křídla překonává Petržalu.
1'
Dukla měla v prvním útoku možnost sedmimetrového hodu. Šůstka skvěle vychytal Šmíd.
1'
Hráči právě nastupují na palubovku.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Douda, Bernhard, Terzić, Kosteski, T. Nejdl, Zeda, Dubský, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický.
Trenér: Petr Štochl

HC Dukla Praha: Graberman, Votava, Petržala – Zelenka, Vojtela, F. Březina, Bolehovský, Rumian, Krušberský, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, Moravčík, M. Rakouský, Šůstek.
Trenér: Michal Tonar

Rozhodčí: Králíček, Letev.
V pátek od 17:00 nás čeká šlágr 18. kola Chance Extraligy mužů v házené, který obstará domácí Talent tým Plzeňského kraje, na jehož palubovku zavítá Dukla Praha. Oba týmy si zopakují tři týdny starý souboj, kdy se dohrával zápas 5. kola v Praze s výsledkem 34:40 ve prospěch Plzně.

Talent tým Plzeňského kraje je v letošní sezóně suverénní a je lídrem tohoto ročníku. Hořkost porážky poznal pouze jednou, a to v 10. kole na hřišti Zubří. V minulém kole Plzeň překvapivě remizovala v Novém Veselí, čehož využily Lovosice, které už na vedoucí Plzeň ztrácí pouze jediný bod. V ostatních duelech dokázali domácí házenkáři vždy zvítězit a v celkovém součtu nasbírali za sedmnáct utkání úchvatných 31 bodů.

Jakub Douda – 64 branek.

HC Dukla Praha se aktuálně nachází na 4. místě tabulky. V letošním ročníku dokázala v jedenácti zápasech zvítězit a v jednom případě si ze zápasu odnesla bod za remízu. V dnešním utkání zkusí Dukla jako první obrat o body tým ze západu Čech na jeho vlastní půdě.

17. kolo: Dukla Praha – Jičín 35:22
16. kolo: Dukla Praha – Nové Veselí 37:32
4. kolo: Jičín – Dukla Praha 31:36
15. kolo: Frýdek-Místek – Dukla Praha 28:32