Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tatran Prešov : Královo Pole - 3. prosince 2022   18:00

Tatran Prešov
5' López García  • 5' López García  • 7' Davidović  • 10' Ivanović  • 12' Fech  • 13' Rábek  • 14' Rábek  • 15' Kasatkin  • 16' Davidović  • 17' López García  • 21' Urban  • 23' Urban  • 29' Davidović  • 32' Davidović  • 34' Urban  • 35' Urban  • 36' Rábek  • 38' Fenár  • 38' Davidović  • 39' Fenár  • 41' Rábek  • 45' Rábek  • 46' Mitaľ  • 46' Davidović  • 48' Davidović  • 49' Kasatkin  • 50' Urban  • 53' Fenár  • 54' Davidović  • 56' Kimák-Fejko  • 59' Chajan  • 60' Davidović
32:22
(13:10)
Královo Pole
7' Stein   • 10' Strack   • 10' Kocich   • 19' Strack   • 20' Strack   • 23' Zahradníček   • 26' Zahradníček   • 29' Zahradníček   • 30' Zahradníček   • 32' Kocich   • 35' Zahradníček   • 37' Zahradníček   • 38' Stein   • 40' Strack   • 44' Stein   • 44' Kocich   • 47' Kocich   • 49' Stein   • 59' Zahradníček   • 59' Bosák
Jiří Králíček – Milan Letev
Hala Prešov

Tatran Prešov – SKKP Handball Brno 32:22 (13:10)
Nejvíce branek: Davidović 9, Rábek 5, Urban 5 – Zahradníček 7, Kocich 4, Strack 4. Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev. Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/2. Vyloučení: 3:1.
Zápas je u konce. Ze začátku to ještě vypadalo, že by Brno mohlo kontrovat a třeba se skórem ještě něco udělat, ale nakonec se Prešov utrhl a jednoduše se dostal do velkého vedení, které proměnil.
60'
Další krásná rána, tentokrát to byl Marko Davidović, který napřáhl za obranou a propálil vše, co mu stálo v cestě.
59'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jakub Bosák).
59'
Danylo Chajan dostal přihrávku a pálil z výskoku. Jeho rána ze středu proletěla až do branky.
59'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jan Zahradníček).
56'
Peter Kimák-Fejko skočil do brankoviště a míč poslal pod nohami brankáře Brna. Tatran vede již o deset branek.
54'
Marko Davidović si vzal míč na sebe a vmetl ho z výskoku do levé šibenice.
54'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu SKKP Handball Brno (Radek Flajsar).
54'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Lukáš Urban).
53'
Prešov pokračuje ve skórování i po oddechovém čase. Tentokrát málem protrhl síť Erik Fenár.
50'
Lukáš Urban pátou trefou v utkání navyšuje náskok Tatranu už na sedm branek.
49'
Jednoduchá kombinace Prešova, kterou zakončil Vjačeslav Kasatkin, skončila gólem a domácí znovu vedou o šest branek.
49'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
48'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Marko Davidović).
47'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Martin Kocich).
46'
46'
Damián Mitaľ velice rychle navýšil Prešovu vedení o další gól, nyní už tedy Tatran vede o šest.
45'
Krásná dělovka Olivera Rábka padla do branky poté, co ji sice gólman zbrzdil, ale nezastavil.
44'
Martin Kocich snižuje druhou rychlou brankou Brna. Tentokrát ze samostatného úniku.
44'
41'
Druhý oddechový čas si vzal Pavel Hladík, trenér Brna.
41'
Na druhé straně se prosadil Oliver Rábek.
40'
Sebastián Strack vyskočil nad obranu soupeře a pěknou střelou k zemi poslal šestnáctý brněnský míč do sítě.
39'
Prešovu se podařilo ještě jednou využít tuto přesilovou hru, když se trefil Erik Fenár.
38'
Marko Davidović využil přesilovku střelou z pravého křídla pod víko branky Kéniku.
38'
Dvouminutový trest pro realizační tým SKKP Handball Brno.
38'
Žlutá karta pro realizační tým SKKP Handball Brno.
38'
Erik Fenár unikl po pravé straně a následně zapsal pěkný gól po prostřelení gólmana.
38'
Adam Stein posílá míč do branky Prešova a slovenský celek tak už vede jen o dvě branky.
37'
Tatran neproměnil další sedmimetrový hod. Oliver Rábek míč poslal do nohy, kterou brankář Brna vystřelil pěkně vysoko.
37'
Jan Zahradníček snižuje dnes již svou šestou brankou.
36'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Oliver Rábek).
35'
Jan Zahradníček se prosadil krásnou střelou z pravého křídla, kdy míč vhodil na vzdálenější tyčku.
35'
Radek Flajsar se prosadil pěknou střelou ze sedmimetrového hodu a tak snížil na rozdíl čtyř tref.
35'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Marko Davidović).
35'
Prešovu druhý poločas vychází na jedničku. Lukáš Urban právě vstřelil třetí Tatranu v řadě.
34'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Lukáš Urban).
32'
32'
Martin Kocich otevírá střelecké statistiky druhého poločasu. Trefil se hezky z pravé strany do středu branky.
31'
První poločas je za námi. Po pomalém úvodu se Tatran rozjel a vypadalo to, že Brno, které hraje pouze v jedenácti hráčích, nedokáže držet krok. Prešov si opravdu vytvořil velký náskok, ale ten kvůli bídné poslední pětiminutovce prokaučoval, a nyní už vede jen o tři branky.
30'
30'
Jan Zahradníček se prosadil krásným obloučkem přes brankáře z pravého křídla.
29'
Čtyři minuty to trvalo, než se Prešov prosadil. Po timeoutu to zvládl Marko Davidović.
29'
Trenér Tatranu si bere oddechový čas a svolává hráče k sobě.
29'
Jan Zahradníček snižuje i do třetice a Brno se tak dostalo u jen na tříbrankové manko.
26'
Brno přežilo další útok Tatranu bez inkasování a následně se po dlouhé kombinaci prosadil Jan Zahradníček.
25'
Prešov nezvládl sedmičku! Oliver Rábek míč poslal přímo do středu branky, kde míč vyrazil brankář Brna.
23'
23'
Po neproměněném útoku na obou stranách to nyní už zvládl Lukáš Urban, který se tak také prosadil dvakrát v řadě.
21'
Lukáš Urban předvedl hezký proskok obranou a z následné bomby zavěsil pod víko.
20'
Sebastián Strack pálí podruhé v řadě a Brno stahuje na čtyřgólové manko.
19'
Brno se prokombinovalo přes hráče Tatranu a Sebastián Strack dobře zakončil.
17'
Sergio López García má na kontě již třetí gól v dnešním utkání a Prešov má zase obrovské vedení.
16'
Tatranu se v oslabení naopak daří a znovu skóruje. Tentokrát to byl Marko Davidović střelou z křídla do středu.
15'
Na čtyři branky znovu navýšil a první patnáctiminutovku gólem uzavřel Vjačeslav Kasatkin.
14'
Tentokrát se na sedmičku postavil Radek Flajsar, který již byl úspěšný a jednoduchou střelou o zem proměnil.
14'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Oliver Rábek).
14'
Oliver Rábek se prosazuje znovu, tentokrát z levé strany.
13'
Prešov zvyšuje už na rozdíl tří branek a zásluhu na tom má Oliver Rábek.
12'
Na druhé straně se naopak prosadil střelou do středu branky Tomáš Fech.
12'
Martin Kocich si vzal na starost sedmimetrový hod, který ale neproměnil. Míč poslal přímo na střed do gólmana.
10'
Martin Kocich velice rychle kontroval.
10'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Nikola Ivanović).
10'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Sebastián Strack).
7'
Marko Davidović vstřelil další domácí branku.
7'
Jako první se za Brno prosadil Adam Stein.
5'
Sergio López García přidává druhou branku hned po té první.
5'
Sergio López García se prosadil jako první střelec až v páté minutě, a t o z rychlého úniku.
1'

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti – Rábek, Mitaľ, Fech, Chajan, Fenár, Ivanović, Kasatkin, López García, Michalka, Davidović, Urban, Kimák-Fejko, Caballero Hernandez, Carapkin.
Trenér: M. Gernát

SKKP Handball Brno: Grulich, Ilić – Ratkovský, Kocich, R. Flajsar, Strack, Žvak, Janda, Stein, Zahradníček, Bosák.
Trenér: P. Hladík

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev.
Královo Pole je na tom hůř. V posledních pěti zápasech získalo pouze bod při remíze s Novým Veselím. Předtím prohrálo v Jičíně a s Frýdkem-Místkem, poté zase nedokázalo vzdorovat Dukle. Naposledy předvedlo výrazně zlepšený výkon proti Plzni, s níž dlouho drželo vedení, ale v dramatické koncovce padlo 23:25. Propadlo se tak ligovou tabulkou až na desátou pozici, na které nyní figuruje se 11 body.
Není tomu dávno, co Prešov ukončil smlouvu trenéru Radoslavu Antlovi. Ten u týmu skončil po remíze s Kopřivnicí, které předcházela další remíza, a to s Karvinou. Už s Markem Gernátem na střídačce ale slovenský mistr prohrál v Lovosicích, a to hlavně kvůli špatnému výkonu v posledních deseti minutách, kdy se prosadil jen jednou. Tatran se tak nyní nachází na čtvrté místě se 17 body, a na Talent jich už ztrácí 11.