Házená - Extraliga muži - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tatran Prešov : Nové Veselí - 18. prosince 2022   17:00

Tatran Prešov
2' Chajan  • 4' López García  • 5' Chajan  • 5' Caballero Hernandez  • 6' López García  • 7' Caballero Hernandez  • 8' Urban  • 8' Chajan  • 13' Ivanović  • 15' Urban  • 17' Ivanović  • 19' Caballero Hernandez  • 20' Caballero Hernandez  • 22' Ivanović  • 23' Caballero Hernandez  • 25' Ivanović  • 27' López García  • 28' Caballero Hernandez  • 30' Caballero Hernandez  • 30' Carapkin  • 33' Caballero Hernandez  • 35' Carapkin  • 40' López García  • 45' Kasatkin  • 47' Davidović  • 53' Urban  • 54' Mitaľ  • 58' Kasatkin  • 60' Chajan
30:22
(20:16)
Nové Veselí
Nové Veselí
1' Melichar   • 5' Bartůněk   • 7' Tomášek   • 11' Halíček   • 13' Tomášek   • 13' Gregorovič   • 19' Bartůněk   • 19' Bartůněk   • 20' Hajko   • 22' Halíček   • 24' Tomášek   • 26' Bendicsek   • 29' Ma. Štohanzl   • 33' Krejz   • 37' Hajko   • 46' Tomášek   • 50' Tomášek   • 53' Gregorovič   • 57' D. Flajsar
Šlezingr, Špunar
Hala Prešov
Nové Veselí

Tatran Prešov – TJ Sokol Nové Veselí 30:22 (20:16)
Nejvíce branek: Caballero Hernandez 8, Chajan 4, Ivanović 4 – Hajko 5/3, Tomášek 5, Bartůněk 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3. Vyloučení: 6:7.
Ve druhém poločase bylo k vidění spoustu nepřesností a technických chyb. Toho může litovat hlavně Nové Veselí, které ve druhé půli skórovalo pouze šestkrát. Prešov si své vedení pohlídal hlavně díky své precizní obraně a dokázal své vedení ještě navýšit. Tímto zápasem začíná zimní přestávka Chance Extraligy, její kolotoč se znovu rozjede 28. ledna zápasem Lovosice-Maloměřice a dohrávkou 17. kola mezi Frýdkem-Místkem a Prešovem. Fanoušci házené se mohou ve středu těšit na obě semifinále poháru a od 11. ledna startuje MS v házené mužů, ale bohužel bez české účasti.
60'
Ještě jedna branka v podání Chajana a ta už bude v dnešním utkání pravděpodobně poslední.
60'
Zápas se už pouze dohrává v poklidném tempu.
60'
Hosté jsou v plném počtu.
59'
Oddechový čas pro tým Tatran Prešov.
59'
Domácí jsou již v pěti hráčích.
59'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Marko Davidović).
58'
Kasatkin z pivotu zvyšuje vedení domácích.
58'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Vít Brabec).
57'
David Flajsar už pouze koriguje stav utkání. O vítězi je rozhodnuto!
57'
Druhé vyloučení pro Hernandeze.
56'
O minutu později sledujeme stejnou situaci. Obrana 1-2-3 dělá hostům velké problémy.
55'
Prešov navíc vysunul obranu a Novému Veselí je signalizována další pasivita.
54'
Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí.
54'
Damián Mital vsítil z křídla další branku domácích a troufám si říct, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto.
53'
Lukáš Urban si připisuje třetí branku v utkání.
53'
Jiří Gregorovič se nyní nemýlil z pivotu a rovněž střelou o zem snižuje.
52'
Domácí jsou v plném počtu.
51'
Erik Fenár střelou o zem proměňuje sedmimetrový hod.
51'
Sedmička pro domácí!
50'
Adam Tomášek toho využil a snižuje na rozdíl pěti branek.
50'
Nikola Ivanović je rovněž vyloučen podruhé.
49'
Domácí s přehledem kontrolují hru v druhé půli a šance Nového Veselí na získání bodů se snižuje.
47'
Marco Davidović se prosazuje dnes vůbec poprvé.
47'
Hosté hrají v plném počtu.
46'
V oslabení snižuje tvrdou střelou z dálky Tomášek.
45'
Faulovaný Kasatkin stihl ještě úspěšně zakončit.
45'
Ákos Bendicsek je také dnes podruhé vyloučen.
45'
Obrázek hry je stále stejný. Oba týmy teď ztratily míč po špatných přihrávkách.
43'
Hráči Nového Veselí se těžko prosazují přes dobrou obranu Prešova, nyní jsou u míče domácí díky ukázkovému bloku.
42'
Hosté museli rychle zakončovat, střelu z dálky si pohlídal Čupryna.
42'
40'
Domácí zvyšují zásluhou Lópeze.
40'
Ve druhém poločase sledujeme řadu nepřesností a technických chyb.
38'
Gregorovič šel sám na domácího brankáře, ten ho však skvělým zákrokem vychytal.
37'
Marian Hajko přidává pátou trefu v utkání.
37'
36'
Ani jeden z týmů teď nedokázal vsítit branku.
35'
Carapkin zakončil z pivotu a zvyšuje vedení domácích.
35'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Adam Tomášek).
33'
Hernandez se prosazuje z rychlého protiútoku.
33'
Při signalizované pasivitě zakončoval Lukáš Krejz a jeho střela z dálky končí v brance.
32'
Nové Veselí je již také kompletní.
31'
To se ovšem nestalo a Štohanzl si připisuje úspěšný zákrok.
31'
Domácí jsou v plném počtu a mohou využít zkrácené početní výhody.
31'
Tatran Prešov je zatím po prvním poločase lepším týmem a do šaten odchází s čtyřbrankovým náskokem. Nové Veselí však zatím podává sympatický výkon a druhá půle slibuje zajímavý vývoj utkání. V dresu Prešova se sedmkrát trefil Hernandez, na druhé straně je zatím nejúspěšnější Marian Hajko se čtyřmi zásahy. Druhý poločas začne přibližně v 17:53.
30'
30'
Pět vteřin před koncem poločasu přidává ještě jeden gól domácí Carapkin.
30'
Posedmé v utkání se prosadil Hernandez.
30'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek).
29'
Prešov to zkoušel v oslabení bez brankáře a to se vymstilo. Přes celé hřiště se trefil brankář Štohanzl.
29'
Hajko se potřetí prosazuje ze sedmimetrového hodu.
29'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Nikola Ivanović).
29'
28'
Další gól v početní výhodě vsítil Hernandez.
27'
López Garcia hned využívá přesilovku.
27'
Přichází druhé vyloučení Miroslava Štohanzla v dnešním zápase.
26'
Ákos Bendicsek snižuje tentokrát z levé spojky.
25'
Nikola Ivanović přidává svou čtvrtou branku v utkání.
24'
24'
Střela Adama Tomáška ze spojky končí také v síti.
23'
Hernandez využil zkrácené početní výhody.
22'
22'
Z křídla se trefuje Robert Halíček.
22'
Nikola Ivanović sice sedmičku nedal, dostal se ale k dorážce a z té už skóroval.
22'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Tatran Prešov (Nikola Ivanović).
22'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
20'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Pavel Caballero Hernandez).
20'
Hernandez přidává z rychlého protiútoku již svou čtvrtou branku v utkání.
20'
Hajko se nyní poprvé prosadil i ze hry.
19'
Timeout domácím pomohl a Hernandez zvyšuje vedení domácích.
19'
19'
Bartůněk přidává rychle další branku a už je to jenom o jediný gól.
19'
Domácí se dopustili technické chyby a toho využil z rychlého kontru Bartůněk.
18'
Za bránění v brankovišti byl nařízen sedmimetrový hod pro Nové Veselí. Marian Hajko nasadil domácímu gólmanovi jesličky.
17'
Dalším úspěšným střelcem Prešova je Nikola Ivanović.
15'
Lukáš Urban se prosadil střelou ze střední spojky.
13'
Jiří Gregorovič dává svou první branku v zápase.
13'
S rychlou odpovědí přispěchal Nikola Ivanović.
13'
Adam Tomášek snižuje na rozdíl dvou branek.
12'
12'
Hernandez mířil mezi nohy. Tentokrát byl brankář hostí úspěšnější.
12'
Sedmička pro Prešov!
11'
Další branku v přesilovce obstaral Halíček.
10'
Za faul Lópeze byl nařízen sedmimetrový hod, který proměnil střelou o zem Marian Hajko.
10'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Sergio López García).
10'
9'
8'
Třetí branka v zápase v podání Chajana.
8'
Urban byl sice faulovaný, ale stačil vsítit branku.
8'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič).
7'
Za hosty snižuje Tomášek.
7'
Nyní je to už o čtyři branky zásluhou Hernandeze.
6'
Sergio López Garcia přidává další branku domácích.
5'
Prešovu teď vrátil dvoubrankový náskok Hernandez.
5'
Na druhé straně rychle odpověděl Bartůněk.
5'
Rychlý kontr domácích využívá Chajan.
4'
Žlutá karta pro tým Tatran Prešov (Roman Carapkin).
4'
Z křídla byl úspěšný López.
2'
Při signalizované pasivitě vyrovnává Chajan.
1'
Z devíti metrů se ze střední spojky trefuje Melichar.
1'
První poločas rozehrají hosté.
Hráči právě nastupují na palubovku.

Tatran Prešov: Leben, Čupryna – Mitaľ, Chajan, Fenár, Ivanović, Kasatkin, López García, Michalka, Davidović, Urban, Kimák-Fejko, Caballero Hernandez, Carapkin.
Trenér: Marek Gernát

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, Melichar, Parolly, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Brabec, Tomášek, Bendicsek, D. Flajsar.
Trenér: Jan Běloch

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.
V neděli od 17:00 se v rámci 18. kola Chance Extraligy mužů v házené odehraje vůbec poslední utkání před zimní přestávkou mezi Prešovem a Sokolem Nové Veselí.

Tatran Prešov se aktuálně nachází na 5. místě tabulky, má ale odehráno o dvě utkání méně než ostatní týmy. Slovenský tým má na svém kontě devět výher, tři remízy a čtyři prohry, což v celkovém součtu znamená 21 bodů.

Nikola Ivanović – 44 branek.

TJ Sokol Nové Veselí figuruje na 9. místě se šestnácti body s bilancí šesti výher a sedmi proher. Další čtyři body si Nové Veselí připsalo za čtyři remízy. Smírně skončil i vzájemný souboj obou dnešních soupeřů v 5. kole (22:22), který se však hrál na půdě celku z Vysočiny.

17. kolo: Nové Veselí – Plzeň 29:29
16. kolo: Dukla Praha – Nové Veselí 37:32
15. kolo: Nové Veselí – Jičín 27:25
14. kolo: Nové Veselí – Frýdek-Místek 29:27
13. kolo: Nové Veselí – KP Brno 19:19