Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tatran Prešov : Plzeň - 4. února 2023   19:00

Tatran Prešov
4' López García  • 8' Urban  • 8' Davidović  • 10' López García  • 10' Rábek  • 14' Urban  • 18' Rábek  • 21' Ivanović  • 22' Urban  • 23' Ivanović  • 25' Fech  • 26' Gogola  • 26' López García  • 28' Rábek  • 30' Gogola  • 31' Gogola  • 34' Kravčák  • 36' Gogola  • 37' Gogola  • 38' Urban  • 44' López García  • 46' Fech  • 48' López García  • 48' Rábek  • 51' Kravčák  • 52' Davidović  • 55' Fech  • 58' Kasatkin  • 59' Fech  • 60' Urban
32:37
(16:17)
Plzeň
Plzeň
1' Chmelík   • 2' Chmelík   • 6' Šindelář   • 7' Šafránek   • 10' Stehlík   • 11' Douda   • 15' T. Nejdl   • 16' Šafránek   • 17' Režnický   • 18' Škvařil   • 21' Tonar   • 22' Režnický   • 24' Režnický   • 27' Režnický   • 30' Stehlík   • 32' Douda   • 34' Kosteski   • 36' Kosteski   • 37' Šafránek   • 38' Stehlík   • 39' Herajt   • 40' Režnický   • 41' T. Nejdl   • 42' Kosteski   • 45' Douda   • 51' Režnický   • 51' Šafránek   • 52' Režnický   • 54' Šafránek   • 54' Režnický   • 56' T. Nejdl   • 56' Kosteski   • 58' Režnický   • 59' Šafránek
Kichner, Vacula
Plzeň

Plzeň poráží Prešov i podruhé v letošní sezoně. Vyhrála v přestřelce 37:32. Emotivní duel nabídl házenou ve skvělém tempu. Západočeši se posouvají do čela Chance Extraligy o bod před Lovosice s lepším vzájemným zápasem. Severočeši dnes padli v Karviné. Do konce základní části zbývá šest kol. Plzeň má následující los: doma Strakonice, venku Hranice, doma Zubří, venku Maloměřice, doma Karviná, venku Kopřivnice.
Tatran Prešov – Talent tým Plzeňského kraje 32:37 (16:17)
Nejvíce branek: López García 6/1, Rábek 5/1, Gogola 5 – Režnický 9, Šafránek 6, Kosteski 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 6:7.
60'
Urban ještě seběhl na levou spojku do druhé vlny.
60'
Po Doudově postrčení neproměnil Nejdl vyloženou šanci.
60'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Tomáš Fech).
59'
Fech přehazuje Herajta z pravého křídla.
59'
Dva hráči dohráli na Šafránka do levého křídla, ten si věděl rady o zem.
58'
Kasatkin koriguje z šestky. Tohle už by Plzeň zvládne.
58'
Nejdl nachystal míč pro pivota Režnického, ten napálil balón k pravé tyči.
57'
Tatran tečoval střelu Doudy z levé spojky vedle bližší tyče, Plzeň ještě bude pokračovat v útoku.
56'
Chmelík ukončil souhru střední spojky s Kasatkinem na pivotu a Kosteski skóroval ze samostatného úniku.
56'
Nejdl se prosadil z levé spojky a tohle vypadá hodně nadějně pro Plzeň.
55'
Fech překonává Herajta z pravého křídla na vzdálenější tyčku.
54'
Rábek byl zastaven Chmelíkem a Režnický i díky tomu měl před sebou prázdnou bránu.
54'
Teď už Šafránek posílá míč z pravé strany do prázdné brány zcela v souladu s pravidly.
54'
Míč se odrážel od levé tyče prázdné brány, Šafránek chtěl dorážet z hranice brankoviště, jenže přešlápl.
53'
Douda byl zbrklý, chtěl z půle hned trefit prázdnou bránu.
52'
Davidovič se opřel do střely z výskoku na pravé spojce na přední tyč.
52'
Už to vypadalo, že domácí půjdou po hrubce Doudy do brejku, ale hosté udrželi balón a Režnický byl za chvíli sám před brankářem.
51'
Kravčák nabíhal na pravou spojku do druhé vlny a k tyčce rozvlnil síť.
51'
Šafránek upláchl po levé straně do samostatného úniku.
51'
Režnický zpracoval nahrávku ze spojky a otočil se na pivotu.
50'
López skóruje o zem a Tatran už jen pouze mínus dva.
50'
Rábek si došel pro sedmičku na levé spojce.
49'
Stehlík chyboval, míč vystihl Rábek a Plzni se dobře rozehrané utkání začíná komplikovat.
48'
Rábek se trefil z výskoku na spojce na pravou stranu do Herajtova protipohybu.
48'
Stehlík zkazil křižnou přihrávku z pravé spojky.
48'
Po krocích Stehlíka se zjevil López na levé straně za obranou Plzně.
47'
Nejdl potrestán dvojkou za faul na pravé křídlo.
46'
Herajt inkasuje Fechem z pravého křídla.
46'
Davidovič prorážel na levé spojce, Plzeň nikam nepospíchá.
45'
Stehlík rozdával nahrávky z pravé spojky až asistoval o gólu Doudy.
45'
Proti střele ze spojky se přesunul Herajt ke své pravé tyči.
44'
Stehlík udělal útočný faul na pravé spojce, domácí začnou od Colodetiho.
44'
Oddechový čas pro Talent tým Plzeňského kraje.
44'
López zakončuje brejk z levé strany.
44'
Brankář Tatranu vykopl pravou nohu proti střele z levé spojky.
43'
Urban vyloučen za zastavení Škvařila na středu.
42'
Rábek přihrával do levého křídla, to upadlo, potom středem na pivota Kasatkina, toho vychytal Herajt.
42'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Ondřej Šafránek).
42'
Kosteski už z pravého křídla nutí Tatran k timeoutu.
42'
Prešov je nyní v krizi, ani teď neskóroval a bude čelit postupnému útoku.
41'
Nejdl dostal nahrávku pod sebe a mířil z pravé spojky na vzdálenější tyč do protipohybu gólmana.
41'
Carapkin se na pivotu zbavil bránícího hráče, ale jeho lob z levé strany skončil na horní síti.
40'
Plzeň vede poprvé v zápase o čtyři góly, Režnický běžel zleva na prázdnou bránu.
39'
Gólman Herajt trestá nepřesnou dohrávku do levého křídla výhozem přes celé hřiště do prázdné brány.
39'
Šafránek neuspěl z levého křídla a rozehraje tak Urban s Gogolou.
38'
Urban si na levé straně odstavil hráče a směřoval svůj pokus kolem Herajta.
38'
Stehlík přesný z pravé spojky na bližší tyč.
38'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Sergio López García).
38'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Šindelář).
37'
Šafránek kontruje z levého křídla na bližší tyč.
37'
Gogola pokořil Herajta pokusem z pravé spojky přes blok.
36'
Kosteski přidává svůj další zásah z pravého křídla.
36'
Gogola dostal ze spojky Tatran na kontakt.
35'
Plzeň se ukvapila ze spojky a útočit tak bude Prešov.
34'
Herajt byl krátký na pokus z pravé spojky na zadní tyč z ruky Kravčáka.
34'
Kosteski procedil míč do sítě z pravého křídla.
34'
Herajt si poradil se střelou z pravé spojky, Tatran už je kompletní.
33'
Šafránek se dopustil faulu na Rábka na levé spojce. Je to celkově vyhrocené. Ne, že by to vadilo.
32'
Douda využil toho, že se Colodeti nestačil vrátit do brány.
32'
Z nařízené sedmičky překonal Škvařil gólmana Colodetiho.
31'
Urban udělal faul na Kosteskiho na pravé spojce, dostane dvojku, k Urbanovi běžel Šafránek.
31'
Herajt byl bez šance proti Gogolově bombě z výskoku na pravé spojce.
31'
Plzeň dobře vstoupila do zápasu a hned dvakrát vedla o tři góly. Nicméně o tohle vedení přišla. Nakonec ale přece jen vyhrála první poločas ranou Stehlíka do horního rohu brány. Zatím se hraje ve velkém tempu. Utkání má obrovský náboj a emoce. Mimochodem momentálně platí, že pokud Plzeň v Prešově neprohraje, tak půjde do čela Chance Extraligy. Lovosice totiž prohrály v Karviné.
30'
30'
Stehlík vymetl z pravé spojky bližší šibenici.
30'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Łukasz Gogola).
29'
Škvařil viděl prostor u levé tyče.
29'
A bude házet sedmičku za zákrok na Režnického, lavičce Tatranu se tento výrok nelíbí.
29'
Tatran srazil střelu Nejdla z levé spojky, Plzeň ještě zůstane na míči.
29'
28'
Rábkovi se povedlo srovnat z pravé strany.
28'
Tečovaná střela Stehlíka skončila na ruce brankáře pod břevnem.
28'
Rábek minul pravou tyč.
27'
Sedmička pro Tatran za faul na levou spojku.
27'
Po pasu Stehlíka z levé spojky se otočil Režnický na pivotu.
26'
A López ze stejné herní situace vyrovnává.
26'
Gogola z trháku snižuje.
26'
Proti Michalu Tonarovi se přesunul brankář k zadní tyči.
25'
25'
Fech využil zadovky na pravém křídle a pálil na bližší tyč.
24'
Škvařil si vyměnil míč se spoluhráčem a poslal míč zleva na pivota, odkud Režnický přehodil gólmana.
23'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Nikola Ivanović).
23'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík).
23'
Škvařil viděl na levém křídle Beneše, jeho střelu zneškodnil gólman a dorážející Režnický udělal přešlap.
22'
Urban zaznamenal desátou trefu Tatranu z otočky na levé spojce.
22'
Plzeň to sehrála až na zakončujícího Režnického na pivotu.
21'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Roman Carapkin).
21'
Ivanovič si navedl míč na zakončení z pravé spojky.
21'
Michal Tonar přebral přihrávku a obstřelil brankáře z levé spojky na zadní tyč.
20'
Kroky slovenského mužstva, jenže Kosteski si nerozuměl s Režnickým.
19'
Herajtovi pomohla tyčka, vůbec poprvé se na hrací ploše objevuje Michal Tonar.
18'
Škvařil obtáhl bránícího hráče na střední spojce a mezi nohama gólmana skóroval.
18'
Škvařil byl přerušený na devíti metrech, vyhazuje Režnický.
18'
Rábek využil na levé spojce náhozu z pravého křídla.
18'
Chmelík vyloučen za zákrok na vyskakující levou spojku.
17'
Při svém prvním střídání se prosazuje Režnický v pádu na pivotu, Prešov si bere timeout.
16'
Herajt úspěšný proti levému křídlu a hned rozehrál plzeňskou akci.
16'
Plzeň ztrestala zbytečnou ztrátu Tatranu přihrávkou do levého křídla na Šafránka.
15'
Nejdl musel trefit prázdnou bránu z levé strany.
14'
Šafránek spálil šanci z levého křídla a na hřiště naskočí Kasatkin.
14'
Urban srovnává z levé spojky okolo Stehlíka.
13'
Míč si vzal při sedmičce Škvařil a mířil pod pravou nohu gólmana.
13'
Rábek fauloval v signalizované pasivitě pivota Šindeláře a bude pykat.
13'
Zápas má od úvodu pořádný náboj.
12'
Po útočném faulu Tatranu jde Plzeň do postupného útoku.
12'
Sudí uklidňoval Jiřího Hynka a na plzeňskou lavičku už seběhl delegát.
11'
Škvařil byl zablokovaný, ale pak vyslal ránu ze střední spojky Jakub Douda.
10'
Rábek naběhl na levou spojku do druhé vlny.
10'
Stehlík skóruje z šestky k pravé tyči.
10'
López otáčí vývoj duelu z levé strany.
9'
Sudí zvedli ruku, podstřel Škvařila z levé spojky se neujal a odražený balón ukořistil Carapkin.
8'
Škvařilovi nevyšla dohrávka z levé spojky na pivota a Davidovič posílá míč do prázdné brány. Vedení Plzně 4:1 je minulostí.
8'
Gólman vyrazil střelu Škvařila z devítky a Urban se trefil do prázdné brány.
7'
Rábek proměňuje k pravé tyči. Sudí ještě musel uklidňovat Petra Štochla.
7'
Nejdl vyloučen za faul na pravé křídlo, nařízena sedmička.
7'
Plzeň rozehrála zprava až za obranu na Šafránka a hosté vedou díky němu o tři góly.
6'
Stehlík připravil míč ze spojky pro pivota Šindeláře.
5'
Odpískán faul na Stehlíka na pravé spojce.
5'
Střela z úhlu na levém křídle končí vedle brány Herajta.
4'
Technická chyba Talentu.
4'
Po ztrátě Škvařila utekli domácí do přečíslení zakončené Lópezem z levé strany.
3'
Střela z pravé spojky na zadní tyč pleskla o ruku Herajta.
2'
Šafránek získal míč a poslal do Chmelíka do trháku, ten k levé tyči nezaváhal.
2'
Plzeň postavila obranu 1:5 s vytaženým Šafránkem.
1'
Chmelík otevírá skóre z pravého křídla.
1'

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti – Rábek, Mitaľ, Fech, Chajan, Fenár, Kravčák, Gogola, Ivanović, Kasatkin, López García, Davidović, Urban, Kimák-Fejko, Carapkin.
Trenér: Gernát

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Douda, Kosteski, T. Nejdl, Šafránek, Zeda, Škvařil, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Beneš, Šindelář, Režnický.
Trenér: P. Štochl

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
Výsledky Prešova jsou upřímně zklamáním. Slovenský tým je aktuálně čtvrtý o pět bodů za Karvinou se zápasem k dobru. V průběhu sezony již sáhl k odvolání trenéra Antla. Na pozici hlavního kouče se přesunul Marek Gernát. Tatran v zimě posílil Polákem Lukaszem Gogolou a prodloužil smlouvu s ruskou spojkou Kasatkinem. Především se ale o minulém víkendu blýskl v mezinárodní SEHA lize skalpem severomakedonského Vardaru Skopje v poměru 27:23. Přitom balkánský celek opanoval v letech 2017, respektive 2019 Ligu mistrů.
Talent tým Plzeňského kraje
Plzeň se bude podle všeho přetahovat s Lovosicemi o vítězství v základní části. Do jejího konce zbývá odehrát sedm kol. Momentálně je o bod druhá za Severočechy. Západočeši ve středu deklasovali Jičín 34:22. Do sestavy se vrátil Ondřej Šafránek a Milan Škvařil. Naopak absentují gólman Marek Štefanič a kapitán Petr Vinkhelhöfer. Hosté se během zimní pauzy rozloučili se spojkou Stefanem Terzičem. Ten nenaplnil očekávání klubu.