Házená - Extraliga muži - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Lovosice - 16. prosince 2022   18:10

Zubří
Zubří
2' Mazurek  • 5' Šišák  • 8' Palát  • 10' Kyryljuk  • 11' Palát  • 13' Mičkal  • 14' Mazurek  • 15' Havran  • 17' Havran  • 22' Mičkal  • 23' Weintritt  • 24' Mazurek  • 32' Palát  • 34' Mičkal  • 36' Havran  • 37' Mazurek  • 42' Havran  • 43' Palát  • 44' Havran  • 47' Havran  • 50' Mičkal  • 51' Bajer  • 54' Palát  • 56' Mazurek  • 58' Bajer  • 59' Bajer  • 60' Hlavenka
29:33
(13:19)
Lovosice
Lovosice
2' Horák   • 4' Chotěborský   • 7' Bogdanić   • 9' Trkovský   • 10' Chotěborský   • 13' Holubec   • 13' Chotěborský   • 15' Trkovský   • 16' Petryčenko   • 17' Horák   • 18' Motl   • 19' Trkovský   • 20' Horák   • 21' Chotěborský   • 22' Motl   • 24' Trkovský   • 30' Horák   • 35' Holubec   • 37' Heřmanovský   • 40' Trkovský   • 42' Bogdanić   • 44' Horák   • 45' Trkovský   • 45' Holubec   • 47' Horák   • 55' Stach   • 57' Malý   • 58' Malý   • 60' Bogdanić
Zubří
Horáček, Novotný
Robe Aréna, Zubří
864 diváků
Lovosice

HC ROBE Zubří – Lovci Lovosice 29:33 (13:19)
Nejvíce branek: Havran 6, Palát 6/1, Mazurek 5 – Trkovský 6, Horák 6, Bogdanić 5/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 4:6. ČK: Petryčenko (LOV). Diváci: 864.
Zubří prohrálo pátý zápas v řadě a na jaře bude mít spoustu práce se samotným postupem do play-off. S Lovosicemi drželo krok do osmnácté minuty, pak nastal zlom a hosté si vypracovali náskok, který jim vydržel až do konce. Lovci tak střídají na čele tabulky Plzeň, která dnes podlehla Dukle.
60'
Fanoušky Zubří potěšila zadovka Havrana, kterou se uvolnil Hlavenka a uzavřel stav na 29:33.
60'
Role se otočily. Bajer zaváhal a z úniku překonal Krůpu Bogdanić.
59'
Bogdanić zkazil přihrávku na Horáka. Bajer samostatný nájezd využil, ale Zubří už nemá moc času na další dramatizaci.
58'
Hezkým sólem se o slovo přihlásil Bajer. To už také končí vyloučení Mazurka.
58'
Bogdanić opět ukázal parádní souhru s Malým, který střelou o tyč asi definitivně rozhoduje o výhře Lovosic.
57'
Prostor na hřišti dostal Randýsek. Zkusil i vystřelit, ale na Adamíka si nepřišel.
57'
Bogdanić rychle přihrál do křídla. Do vzduchu se odrazil Malý a také se poprvé uvedl gólem.
56'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (David Mazurek).
56'
Krůpa byl trefen do levé ruky Trkovským. Hostům to nezafungovalo ani v obraně, kterou překonal Mazurek.
55'
Palát si nerozuměl s Bajerem. Tato ztráta může domácí hráče hodně mrzet, Lovosice teď nikam nespěchají.
55'
Mezi střelce se poprvé zapsal Stach. Opět je to o pět gólů.
54'
Bogdanić nechal vyniknout zákrok Krůpy. Naopak slalomu Paláta gólové vyvrcholení nechybělo.
53'
Trochu statický útok zubrů skončil nepovedenou střelu Paláta. Sáhl do ní Stach.
52'
Mazurek ztratil kontrolu nad míčem. Za hosty se neprosadil Heřmanovský, který měl hodně místa na pravé straně.
52'
Motl vybojoval sedmičku, ze které padl gól Bogdaniće.
51'
Bajer profitoval z přihrávky do pravého křídla a vykřesal domácímu týmu naději na vyrovnání. Zbývají čtyři góly.
51'
Trkovský ve vzduchu narazil do Havrana. Po hvizdu už ránu vypustil, ale Krůpa ji do branky nepustil.
50'
Faul na Motla. Na zemi ale skončil Šišák, který si nechává protahovat levou nohu.
50'
Oddechový čas Lovosic.
50'
Ani v pasivitě Bogdanič neskóroval. Rychlý kontr Mičkala dopadl přesně podle domácích představ.
49'
Bogdanič z velké výšky síť nerozvlnil. Poté přihrával Holubcovi, jenž si vynutil další z faulů.
49'
Horák byl tahán za dres Hlavenkou. Lovci získávají další cenné sekundy a míří za vítězstvím.
48'
Palát se podepsal pod první neproměněnou sedmičku tohoto zápasu. Bránu těsně minul.
48'
Horák chyboval. Palát v protiakci přihrál Mazurkovi, jenž nepřekonal Dohnala. Vzhledem k faulu to bude sedmička.
47'
Proti Havranovi nikdo nevystoupil a překvapil hostující obranu přesnou ranou z dálky.
47'
Motl si došel pro faul. Následně na ose prodal své ohromné kvality Horák a zapsal šestý gól.
46'
Mičkalův lob po dlouhé přihrávce Paláta přistál na horní tyčce hostující branky.
46'
Téměř přesně v polovině druhé části požádala domácí lavička o oddechový čas.
45'
Do branky Lovosic se postavil Dohnal, který přes celé hřiště sledoval gólovou akci Holubce.
45'
Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jaroslav Trkovský).
44'
Rozdíl pěti gólů okamžitě zmenšil Matěj Havran.
44'
Horák se uvolnil na úkor Šišáka a střelou po zemi přechytračil domácího gólmana.
43'
Třetí vyloučení a následně červená karta pro tým Lovci Lovosice (Sergij Petryčenko).
43'
Krásný průnik Paláta. Kromě gólu navíc zařídil třetí trest pro Petryčenka.
43'
Mazurkova střela do tyče přišla až po faulu Petryčenka. Zubří bude dál bušit do zavřené obrany.
42'
Bogdanič předchozí zaváhání odčinil perfektní koncovkou. Lovosice navíc získaly míč zpět.
42'
Bogdanič ztratil balon, který v protiútoku doručil do hostující branky Havran.
41'
U Hybnera už jsou nosítka. Není pochyb, že dnešní zápas pro něj skončil už dvacet minut před koncem.
41'
Po střetu s Horákem zůstává ve velkých bolestech ležet Hybner. Zapotřebí je zásah doktora.
40'
Trkovský na samotném konci oslabení skóroval z vlastní půlky do prázdné kasy.
40'
Krůpa skvěle lapil střelu odskočeného Holubce. Domácí odpovídají postupným útokem.
39'
Palát se nemýlil. Oba týmy jsou při sedmičkách stoprocentní.
39'
Stach si počínal nedovoleně při bránění Hybnera. Na programu bude sedmička Paláta.
38'
Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Tim Jenko Bogdanić).
37'
Heřmankovský zprava našel volné místo na přední tyči Krůpovy brány.
37'
Mazurek si oběhl obránce naskládané na ose a zleva zvýšil domácí šance na úspěch.
36'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Lovci Lovosice (Tim Jenko Bogdanić).
36'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Tomáš Mičkal).
36'
Matěj Havran natáhl z dálky a Adamík musel lovit balon ze sítě.
36'
Technická chyba Zubří potrestána nebyla. Horák před nepřesnou střelou udělal kroky.
35'
Přes Trkovského a Motla šel míč na Holubce, jenž z hranice brankoviště zakulatil gólové konto Lovců.
35'
Mazurek nepřekonal Adamíka. Vzápětí se vyznamenal také Krůpa, kterého zastihl start druhé půle v dobré formě.
34'
Krůpa zase podržel domácí hráče, za které v útoku nepřekonal gólmana Kyryljuk.
34'
Trkovský si vylámal zuby na Krůpovi. To Mičkal gólový recept našel a dal svůj čtvrtý gól.
33'
Motlova střela doprostřed branky gólem neskončila. Mičkal na druhé straně netrefil odkrytou bránu.
32'
Lovci ztratili přesilovku i šestigólový náskok. K domácí radosti se prosazuje Dušan Palát.
32'
Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Sergij Petryčenko).
Heřmanovský vyplaval na pravém křídle, ovšem Krůpa vytáhl perfektní zákrok.
31'
Po vyrovnaném začátku, kdy se vyznamenávali oba gólmani, se začala projevovat lepší forma Lovosic. Lovci začali být produktivní a vybudovali si poločasové vedení o šest branek.
30'
30'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Matěj Havran).
30'
Teď už si Horák troufl jít až do zakončení a těsně před koncem poločasu z dálky skóroval.
30'
Těsně bráněný Horák přihrál Motlovi, jehož pokus tečoval Šišák.
29'
Přikryl z pravého křídla přestřelil vzdálenější tyč. Lovosice mohou zase odskočit.
29'
K velké nelibosti publika byla hostům přiřknuta sedmička, se kterou si Motl opět poradil.
28'
Trkovský našel na křídle Chotěborského, který orazítkoval tyč. Mazurka na druhé straně vyčapal Adamík.
27'
Horák předal míč Petryčenkovi, který byl obestoupen třemi hráči Zubří. Těm byl odpískán faul.
Díky přešlapu domácí obrany mohly Lovosice dál útočit. Střelu z pasivity však Krůpa vytěsnil.
26'
25'
Tomáš Mičkal si dovolil střelu nad hlavou gólmana a zkorigoval stav na rozdíl čtyř branek.
25'
Palát udělal krásnou otočku. Horák ho o kus dál zboural a je to sedmimetrový hod.
25'
Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Jan Heřmanovský).
25'
Palát si na hostujícího gólmana nepřišel, ale na druhou stranu získal aspoň přesilovku.
24'
Krůpa už delší dobu své spoluhráče nepodržel. Nyní byl krátký na přesnou ránu Trkovského.
24'
David Mazurek našel mezeru mezi nohama vyskakujícího Adamíka.
24'
Petryčenko byl při střele faulován. Motl nařízenou sedmičku proměnil s velkou jistotou.
23'
Poprvé v zápase zapisuje branku také Weintritt, jenž přijal balon od Havrana.
22'
Motl udělal z domácích obránců statisty a na hezký únik navázal trefou do černého.
22'
Ojedinělé sehrávky do levého křídla využil Mičkal efektní technickou střelou.
21'
Mazurkovi se střela nepovedla. Chotěborský domácím utekl a dalším gólem donutil domácí lavičku vzít si oddechový čas.
21'
Po nahrávce Paláta trefil Mazurek jen vnější boční síť. Domácím každopádně míč zůstal, rozhodčí viděli teč.
20'
Zkušený Pavel Horák využil volného prostoru a navýšil náskok Lovců už na 13:9.
19'
Pěkné přenesení těžiště na levou stranu nepadlo na úrodnou půdu kvůli nepřesné mušce Paláta.
19'
A už o tři. Domácí ztratili míč a v brejku dvou na prázdnou branku kapitulovali z ruky Trkovského.
18'
Horák našel vpravo Motla, který se jako tank prodral ke střele. Poprvé je to o dva góly.
18'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Petr Hlavenka).
17'
Horák to zase bral na sebe. Tentokrát už se trefil mimo dosah pravé ruky brankáře Krůpy.
17'
Horákova střela na střed branky byla pro Krůpu chytatelná. Havran byl z delší vzdálenosti úspěšnější.
16'
Po chudším začátku se góly začínají kupit. Lovosicím vrátil nejtěsnější náskok Petryčenko.
15'
Gól Trkovského hostům na dlouho nepomohl, Havran z brejku okamžitě odpověděl.
15'
15'
Motl byl Hlavenkou složen k zemi. Brzy na to začala být signalizovaná pasivita Lovosic.
14'
Mazurek reaguje střelou mezi nohama gólmana.
13'
Chotěborský si udělal místo ke střele a hostům se tak vyplatil risk bez gólmana.
13'
Tomáš Mičkal dvojnásobnou početní výhodu brzy proměnil ve vyrovnávající gól.
13'
Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Pavel Horák).
13'
Vydařený úsek v oslabení korunovala trefa Holubce.
13'
Důraz Horáka byl v souladu s pravidly. Zubří se v přesilovce ještě nedostalo na balon.
12'
Lovosice tahají čas na útočné polovině. Po neúspěšné střele jim balon zůstal, ovšem Trkovský na Krůpu nevyzrál ani napodruhé.
11'
11'
Mazurek vypálil do nohy Adamíka. Po rozehrávce Zubří se trefil až Palát.
11'
Bogdanič fauloval Paláta. Sám ale utrpěl nějaké šrámy a na palubovce ho nahrazuje Holubec.
10'
Chotěborský si věděl rady v úniku. Zubří si poprvé bere oddechový čas.
10'
Horákův pokus z osy hřiště se neujal. Z podobné pozice na druhé straně skóroval Kyryljuk.
9'
Před Mazkurkem se otevřel volný prostor, který zavřel až vynikající Adamík.
9'
Hra se po dalších zákrocích začala přelévat. Střelecké štěstí se usmálo až na pronikajícího Trkovského.
8'
Po přihrávce Paláta došlo k faulu Mazurka. Kombinace Zubří pokračovala až do gólové střely Paláta.
7'
Bogdaničův projektil z pravé strany se tentokrát zastavil až za zády domácího gólmana.
7'
Gólů zatím moc nepadá. Krůpa i Adamík si připsali další kvalitní zákroky.
6'
Lovci o balon přišli. V domácím brejku udělal Mičkal přešlap.
5'
Tečovaná přihrávka Havrana prošla k Šišákovi a ten z hranice brankoviště srovnal na 2:2.
5'
David Mazurek udržel míč ve hřišti, jenže ho přihrál jen do rukou protihráčů, za které neúspěšně pálil Horák.
4'
Hostům stačil ke gólu rychlý protiútok se zakončením Chotěborského.
4'
Další faul Horáka na Paláta. Zubří v pasivitě balon ztratilo kvůli krokům.
3'
Krůpa zneškodnil pokus Trkovského. Na protější straně byl vychytán také faulovaný Palát.
2'
Levačka Davida Mazurka záhy ruší čisté konto brankáře Adamíka.
2'
Krůpa si připsal skalp Horáka. Palát ale chyboval a Horák z brejku otevřel skóre.
1'
Střelu Paláta vyrazil Adamík a hra se poprvé stěhuje před branku domácího týmu.
1'
První útok vede Zubří, které nastupuje v zelených dresech. Lovci jsou v bíločerné kombinaci.
1'

HC ROBE Zubří: Krupa, Krůpa – Přikryl, Weintritt, Havran, Randýsek, Hybner, Mazurek, Mičkal, Cibulec, Palát, Šišák, Hlavenka, Kyryljuk, Bajer, Mizera.
Trenér: Peter Dávid

Lovci Lovosice: Adamík, Dohnal – Holubec, Chotěborský, Motl, Petryčenko, Trkovský, Bednařík, Horák, Karlovec, Stach, Heřmanovský, Malý, Bogdanić.
Trenér: Martin Hrib

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Lovci Lovosice

Hosté se chystali na dlouhou cestu do Zlínského kraje v dobrém rozmaru. V sedmnácti odehraných kolech jen dvakrát okusili příchuť porážky, přičemž ta poslední s vedoucí Plzní byla o jediný gól 36:37. Lovosice rychle najely zpět na vítěznou vlnu. Zvládly tři předchozí souboje, v nichž postupně udolaly Prešov, Strakonice a Hranice (41:26). V tabulce jim patří druhá pozice s jednobodovým mankem na úplné čelo.
HC ROBE Zubří

Házenkáři Zubří prochází slabším obdobím. Po remíze s Hranicemi a těsné výhře nad Jičínem prohráli čtyři zápasy v řadě a v tabulce české nejvyšší soutěži klesli na šesté místo, kde mají jen bodový náskok na deváté Nové Veselí. Naposledy Zubří padlo o deset gólů s Kopřivnicí a podtrhlo svou zlou formu na hřištích soupeřů. Z devíti případů se v probíhající sezoně vracelo s plným počtem bodů jen jednou.
Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola házenkářské Chance ligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Zubří a Lovosicemi!