Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Dukla - 19. dubna 2024   18:00

Královo Pole
3' Tóth  • 4' Kukulovski  • 5' Tóth  • 6' Kukulovski  • 9' Bosák  • 11' Bosák  • 12' D. Janda  • 14' Stein  • 15' Vukićević  • 16' D. Janda  • 19' Tóth  • 21' Tóth  • 23' Bosák  • 24' Vukićević  • 26' R. Flajsar  • 28' Vukićević  • 30' Kocich  • 30' Tóth  • 33' Vukićević  • 33' Bosák  • 38' Kukulovski  • 40' Kocich  • 41' Erbes  • 51' Vukićević  • 52' Vukićević  • 54' Kasal  • 56' Vukićević  • 57' Kocich  • 59' Stein
33:26
(20:15)
Dukla
Dukla
2' Erebai   • 3' Dokoupil   • 6' Dokoupil   • 7' Dokoupil   • 14' J. Rakouský   • 15' Erebai   • 16' Hlinka   • 19' J. Rakouský   • 25' Erebai   • 27' Dokoupil   • 35' Vojtela   • 36' Erebai   • 37' Vojtela   • 38' Hlinka   • 46' Hrubý   • 48' Duda   • 49' Bolehovský   • 51' Erebai   • 52' Bolehovský   • 54' Bolehovský
Čapek, Veselý
Dukla

SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha 33:26 (20:15)
Nejvíce branek: Vukićević 10/3, Tóth 5, Bosák 4 – Tonar 6/6, Erebai 5, Dokoupil 4. Rozhodčí: Čapek, Veselý. Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/6. Vyloučení: 5:3.
Královo Pole zvítězilo na svém hřišti nad Duklou 33:26 a významně se přiblížilo konečnému pátému místu v této sezoně Chance Extraligy. Pražané budou v odvetě dohánět výraznou ztrátu, což nebude proti výborně hrajícímu brněnskému celku vůbec snadné. Brno může prohrát o šest gólů, aniž by hrozilo, že přijde o páté místo.
60'
Oddechový čas pro tým SKKP Handball Brno.
59'
Tonar se ze sedmičky nemýlil, dává gól k pravé tyči.
59'
Dochází k ostré výměně názorů po důrazném průniku hostujícího hráče, při němž prorazil obranu Brna. Rozhodčí viděli faul domácích a nařizují sedmičku.
59'
Už na rozdíl osmi gólů zvyšuje na druhé straně hřiště Adam Stein!
58'
Ani krátká přestávka nepomohla hostujícímu týmu k tomu, aby v útoku dokázal zakončit akci snížením ztráty.
57'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha.
57'
Pražanům se nyní v koncovce nedaří, naopak Královo Pole využívá každou příležitost k protiútoku. Kocich zvyšuje na rozdíl sedmi branek.
56'
Dukle nevyšla útočná kombinace podle představ. Zisk míče přetavil v další gól brněnských Vukičevič.
54'
Klid do koncovky do rukou domácích přidává Kasal svou první trefou v utkání. Prostřelil brankáře z osmi metrů.
54'
Znovu to při útoku Dukly vzal na sebe Bolehovský a snižuje na rozdíl čtyř branek.
52'
Z dálky přes obranu soupeře se do protipohybu brankáře trefuje Bolehovský.
52'
Střelu k levé tyči usměrnil z hranice devítky opět domácí Vukičevič.
51'
Na druhé straně hřiště snižuje Erebai.
51'
Vukičevič přidává svůj další gól, tentokrát ze hry. Je už na osmi brankách.
50'
50'
Defenziva domácích zastavila akci soupeře, Královo Pole může zase o něco uskočit ve skóre.
50'
Vukičevič dostal možnost házet sedmičku a střílí tentokrát k pravé tyči.
49'
Parádní střelou z levé strany do pravého horního růžku se trefil Bolehovský!
48'
Navíc se vylučuje, dvě minuty dostává domácí Bosák.
48'
Horní tyč zastavila střelu Bosáka, načež z rychlého protiútoku snižuje Duda!
47'
Oba celky si vyměnily neúspěšné útoky, k míči se vrací domácí házenkáři.
46'
Poprvé v utkání se střelecky prosazuje Martin Hrubý v dresu Dukly.
45'
Vukičevič uspěl se střelou k levé tyči.
45'
Faul na k brankovišti pronikajícího Kukulovskiho. Sedmička pro domácí.
45'
A nakonec po střele vedle pravé tyče Dukla o míč přichází.
44'
Dukla má velký problém se zakončením útoku. Pohyblivá obrana Králova Pole nepouští soupeře k jednoduché střele.
44'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Jakub Tóth).
44'
Při signalizované pasivitě už musela Dukla zakončit útok. Pyško střelu z nějakých deseti metrů vyráží, hosté se k odraženému míči dostali a zůstávají v útoku.
42'
Domácí nyní delší postupný útok nedokázali vykombinovat do vyložené střelecké pozice a o míč přichází.
41'
Uspěchaná akce Dukly, střela zamířila vedle brány.
41'
Domácí se vrátili do útoku a střelou zpoza devítky přes obranu se trefil Erbes!
40'
Kocich si po seběhu kolem obrany poradil i s brankářem Petržalou.
39'
Ani pražský celek se v útoku nyní neprosadil. Domácí se vrací k míči.
39'
Petržala dokázal vystihnout směr střely a vyráží míč! Vukičevič tentokrát sedmičku nevyužil.
39'
Dukla fauluje na hranici brankoviště střílející hráče Králova Pole, rozhodčí nařizuje sedmičku.
38'
Blesková akce Dukly, kterou gólem zakončuje Hlinka.
38'
Vysoko do vzduchu se vyšrouboval a přes dva protihráče se prosadil Kukulovski.
37'
Nejen, že se Dukla ubránila útoku oslabeného soupeře, ale ještě velmi rychle po přechodu do útoku našla na křídle volného Vojtelu, který snižuje na 18:22.
36'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
36'
Erebai proměňuje rychlý protiútok! Navrch se bude vylučovat na straně domácích.
36'
Šikovným podstřelem se pokusil prosadit Bosák z hranice devítky, ale Petržala míč vytěsnil.
35'
Vojtela koriguje skóre a snižuje na rozdíl šesti branek.
35'
Dlouhá útočná kombinace domácích tentokrát úspěšnou střelu na bránu nepřinesla.
34'
Hosté opět v útoku přichází o míč, který jim tentokrát utekl do zámezí.
33'
Ztrátu Dukly trestá bleskovým protiútokem Bosák!
33'
Tentokrát už domácí skórují! K levé tyči poslal střelu Vukičevič.
32'
Dukla svou akci ke skórování rovněž nedovedla. Rozdíl byl v tom, že v bráně domácích úspěšně zasáhl Pyško.
31'
Rozhodčí signalizuje kroky a Královo Pole přichází v útoku o míč.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
V ofenzivně laděném střetnutím zatím mají vyšší úspěšnost střelby hráči Brna, kteří vedou nad Duklou 20:15. Pokud by obdobný náskok uhájili, měli by výraznou výhodu před odvetou v Praze.
30'
30'
Nejen, že Pyško vychytal útok Dukly, ale ještě se domácím povedlo do konce půle zakončit další vlastní akci, kterou proměňuje Tóth!
30'
Rychlá souhra na hranici brankoviště, odkud se z levé strany po náskoku trefuje Kocich.
29'
Duklu hodně drží nad vodou úspěšné sedmičky Michala Tonara. Zároveň Brno od vyššího vedení sráží vyšší počet faulů na zakončující protihráče.
28'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
28'
Vukičevič se dokázal prosadit přes protihráče a zvyšuje na 18:14. Byl při zakončení faulován, takže se také vylučuje na straně Dukly.
27'
27'
Po delší době se střelecky prosadil Jiří Dokoupil, jenž vsítil svou čtvrtou branku.
26'
Domácí zrychlili kombinaci v útoku, čehož využil k průniku obranou Flajsar.
26'
Tonar se i tentokrát dokázal prosadit.
25'
Vylučuje se na obou stranách. Na straně domácích dostává dvě minuty Bosák, na straně hostů Moravčík. Dukla bude zahrávat sedmimetrový hod.
25'
Erebai se trefil z levé strany na bližší tyč.
24'
Blesková akce Vukičeviče, který vrací Brnu pětibrankový náskok.
24'
Tonar se z čáry sedmimetrového hodu nemýlil. Brnu nevyšlo prostřídání brankářů.
23'
Bosák dostal nahrávku za obranu a rychlý kontr přetavil ve vedení už o pět branek!
22'
Na druhé straně ovšem míč také končí vedle brány.
22'
Výborný zákrok Pyška po střele Březiny z náskoku do brankoviště. Brankář Brna odrazil míč mimo tyče.
22'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné rychlé útoky. K míči se vrací hráči Dukly.
21'
21'
Náskok do brankoviště přetavil Tóth ke střele k pravé tyči! Rozdíl ve skóre činí čtyři branky.
20'
Povedená střela k levé tyči, těsně nad zemí. Brankář Brna však dokázal zasáhnout svou nohou a dává svým spoluhráčům možnost znovu navýšit náskok.
19'
Brno sice v obraně vybojovalo míč, ale při protiútoku se domácí dopouští útočného faulu.
19'
Okamžitě odpovídá úspěšnou střelou z hranice brankoviště Tóth!
19'
Jiří Rakouský se trefuje zpoza brankoviště k levé tyči.
18'
Brno dostalo možnost zahrávat sedmimetrový hod, který s přehledem proměnil Vukičevič.
18'
Defenziva Brna ubránila akci soupeře a domácí mají šanci zvýšit své vedení!
17'
Až příliš mnoho prostoru dostal na levé straně Ratkovský, který toho využil k volné střele z osmi metrů.
17'
Michal Tonar dostal další příležitost k exekuci sedmimetrového hodu a tentokrát se nemýlil.
16'
Brno svůj náskok odmítá pustit a i v oslabení se mu daří proměnit útočnou akci. Janda zvyšuje na 10:8.
16'
Hlinkovi se povedlo využít menšího počtu hráčů soupeře a pronikl obranou k brankovišti.
15'
15'
Svižně zahraná kombinace domácích. Vukičevič se trefuje z hranice devítky.
15'
Erebai se příliš nerozpakoval a zakončil akce hostů po pár sekundách.
14'
Adam Stein se prosadil z hranice devítky a znovu dostává Brno do dvoubrankového vedení.
14'
Domácí ovšem ztrátu soupeře nepotrestali. Naopak, Dukla vybojovala v obraně míč a rychlý protiútok využívá J. Rakouský!
13'
Hosté se dopustili při přechodu do útoku prorážení, což znamená ztrátu míče.
12'
Brno zvyšuje vedení na dvě branky! Na pravé straně byl k nezastavení Janda.
11'
Tonar trefil pouze nohu domácího gólmana!
11'
Dukla dostane po faulu na střílejícího hráče možnost házet sedmičku.
11'
Bosák úspěšným zakončením z křídla posílá brněnský celek poprvé v utkání do vedení.
10'
Dlouhý útok hostujícího týmu skončil střelou nad bránu Brna.
9'
Na levém křídle dostal ideální nahrávku Bosák, který po seběhu k brankoviště srovnává na 5:5.
9'
A další úspěšný zásah domácího gólmana, tentokrát po střele ze středu brankoviště.
9'
Výborný zákrok nohou na druhé straně hřiště předvedl také brankář Pyško. Dukla nicméně zůstává u míče.
8'
Petržalovi se povedlo odrazit střelu z levé strany na opačnou stranu, kde se míče chopila obrana Dukly.
7'
Za Duklu se opět prosadil Dokoupil, jenž dává už třetí gól na začátku střetnutí.
6'
Do protipohybu brankáře Dukly se trefil Kukulovski.
6'
Dukla, konkrétně Dokoupil, velmi rychle odpovídá. Krátký útok končí gólem.
5'
Skvěle se na středu na hranici brankoviště uvolnil za obranu Jakub Tóth, který po náskoku prostřelil Petržalu.
5'
Tonar dostal možnost zahrávat sedmimetrový hod a trefil se k levé tyči.
4'
Brankáři obou týmů nyní zasáhli proti rychlým zakončením před brankovištěm.
4'
Domácím se povedlo ubránit akci soupeře a z rychlého protiútoku se prosadil Dejan Kukulovski.
3'
O první gól brněnského celku se postaral Tóth.
3'
Na druhé straně se naopak pod horní tyč trefuje Dokoupil.
2'
Povedená rychlá kombinace na levé křídlo, zakončení však úspěch domácím nepřineslo. Střela šla vedle.
2'
Nakonec přeci jen Erebai otevřel skóre střetnutí.
1'
Dlouhá kombinace Dukly přinesla sehrávkou na hranu brankoviště, kde ale byl útok zastaven obranou soupeře. Hosté zůstanou u míče.
1'

SKKP Handball Brno: Pyško, Furman – Kocich, Huska, Ratkovský, Tóth, R. Flajsar, Erbes, Burget, Kukulovski, D. Janda, Kasal, Stein, Bosák, Vukićević.
Trenér: Pavel Hladík

HC Dukla Praha: Petržala, Seger – Vojtela, Duda, Březina, Bolehovský, Erebai, Krušberský, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, Tonar, Moravčík, M. Rakouský, Hrubý.
Trenér: Michal Tonar

Rozhodčí: Čapek, Veselý.
Letošní sezona Chance Extraligy v házené mužů pomaličku vrcholí. V pátek se začne rozhodovat o konečném pátém místě tohoto ročníku. Do dvouzápasové série se probojovali házenkáři Dukly Praha a SKKP Handball Brno. Zatímco Dukla ustála souboj s Frýdkem-Místkem, který porazila ve dvou zápasech rozdílem jediného gólu, Brno si porazilo se Zubřím díky domácímu vítězství 39:25, což bylo pro jejich soupeře v odvetě nedostižitelné.

Hledat favorita v tomto dvojzápase je hodně ošidné. Oba týmy v této sezoně proti sobě dokázaly vyhrát domácí zápasy. V listopadu zvítězilo Brno 34:31, v únoru naopak Dukla 35:26. Papírové předpoklady před prvním utkáním mírně favorizují hostující Duklu.