Házená - MOL liga ženy - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Most : Písek - 13. dubna 2019   18:00

Most
Most
4' Mikulášková  • 5' Eksteinová  • 6' Stříšková  • 10' Šustková  • 11' Kovařová  • 12' Kovařová  • 18' Šustková  • 19' Mikulčík  • 24' Zachová  • 26' Kovařová  • 29' Kovařová  • 34' Šípová  • 36' Šípová  • 37' Stříšková  • 39' Kovařová  • 40' Jungová  • 44' Šípová  • 45' Janoušková  • 48' Janoušková  • 53' Zachová  • 58' Stříšková  • 60' Šustková
30:15
(16:7)
Písek
Písek
3' K. Kubišová   • 11' Pešková   • 23' Kvášová   • 23' Součková   • 30' Pešková   • 32' Pešková   • 35' Kvášová   • 37' Kvášová   • 39' Kvášová   • 51' Kvášová   • 52' Kvášová
Most
Müllnerová, Novotná – V. Dvořáková, Stříšková, Jungová, Šustková, Šípová, Mikulčík, Janoušková, Mishevska, Kovařová, Kostelná, Zachová, Mikulášková, Eksteinová.
Hájek, Nezbeda
Sportovní hala Most!
325 diváků
Písek

Z mé strany je to již dnes opravdu vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a budu se těšit z házené příště napočtenou!
Dnešní utkání sledovalo 325 diváků.
DHK Baník Most poráží Písek poměrem 30:15 a stává se po základní části nejlepším českým týmem!

Před pár okamžiky skončilo utkání posledního kola základní části MOL Ligy a Most v něm potvrdil roli nejlepšího českého týmu po základní části. Po první půli, kterou vyhrál o devět branek poměrem 16:7, sice slevil ze svého tempa, nicméně i nadále svého soupeře jasně přehrával a vyhrál suverénním poměrem 30:15. Na svého soupeře nemusí Most v play-off čekat, díky prohře Veselí nad Moravou bude právě tento tým soupeřem v českém play-off. Za chvíli proběhne předání stříbrných medailí za druhé místo v MOL Lize, prvenství si opět zajistily Michalovce.
60'
Poslední devítimetrový hod se ani neházel, neboť Kubišová položila sportovně míč.
60'
Ale domácí hráčky se dočkaly! Z levé spojky to na sebe vzala Šustková a propálila Kržovou na levé tyči!
60'
Poslední minuta a Most má asi poslední šanci na dvojnásobný rozdíl branek v zápase. Je to ale pomalý útok.
59'
Kubišová dostala trošku do obličeje, sudí raději přerušují hru a zkoumají její stav. Po krátké pauze pokračujeme dále.
58'
Kroky od Kubišové a Baník vyráží vstříc třicáté trefě. Tento útok se to rozhodně nepovede, neboť přihrávka na pivota byla moc vysoká.
58'
Stříšková využívá přesilové hry na levém křídle a teď je jenom otázka, zda dá Most 30 gólů. Má na to bezmála ještě tři minuty.
58'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Hana Kvášová).
57'
Novotná házela míč pro Zachovou do brejkové situace, proti byla však písecká obránkyně, která přihrávku odebrala do zámezí.
57'
Další brejk Mostu a další gól. Teď už to je jenom o tom, až nastane závěr utkání.
56'
Rychlý protiútok po chycené střele navíc proměnila jedna z domácích hráček a navyšuje na 27:15. Hru navíc opouští Kvášová kvůli zranění.
55'
Teď už jenom jediná přihrávka, vše se staví na Kvášovou, která sice vystřelila, Novotná si ale připsala skvělý zákrok!
55'
Pasivní hra od hostujících hráček, zbývají už jenom čtyři přihrávky.
54'
Baník je znovu v útoku a zápas se již jenom dohrává. Písku končí sezona a Most má jasnou pozici po základní části, takže ani jeden už nemá motivaci.
53'
Zachová se z pravého křídla nemýlila a Most vede znovu o 11 branek!
53'
Janoušková dostala přihrávku za obranu, ze šesti metrů mířila do protipohybu gólmanky, jenže trefila jenom pravou tyčku!
52'
Technická chyba Mostu při rozehrávce a Kvášová proměňuje další rychlý brejk.
51'
Střelu Novotné, která prošla na šest metrů, úspěšně zachytila Müllnerová a připisuje si po delší době zákrok!
51'
Kvášová využívá z levé spojky i tuto přesilovou hru a zmírňuje stav na jedenáctigólovou ztrátu.
50'
Mishevska dostává za tvrdou srážku s Novotnou dvě minuty a moc se tedy na hřišti neohřála.
49'
Novotná při kličce podklouzla, sudí nicméně pískají faul na její osobu a díky tomu zůstanou Jihočešky v útoku.
48'
Eresken Krouská ztratila kontrolu nad míčem a těžila z toho opět Janoušková, jejíž rychlý brejk dává vedení Mostu již o 12 branek!
47'
Janoušková sice dosáhla další trefy z pravého křídla, tentokrát ale s přešlapem, a proto nemůže být trefa uznána.
46'
Technické chyby na obou stranách, přesto se Písek dostal ke 13. gólu a stav je tedy 24:13.
45'
Zvláště, když se do další brejkové situace dostala Janoušková a proměnila ji. Mám snad takový pocit, že došlo v brance Písku ke změně a nyní chytá Kržová.
44'
Technická chyba Písku značí míč v zámezí a rychlý přechod před písecké brankoviště, kde byla v zakončení neomylná Šípová a tohle už je debakl.
43'
Pasivní hra Mostu nepřinesla žádný užitek pro domácí, naopak slabou střelu Šípové v klidu vykryla Preslová a posílá své spoluhráčky vpřed.
43'
Kostelná při otočce byla faulována a Most zůstane v útoku i nadále.
42'
Oddechový čas pro Černé Anděly v čase 41:56.
42'
Hostující gólmanka neskórovala ani podruhé, tentokrát poslala míč vedle pravé tyče!
41'
Střela Dvořákové během hry bez gólmanky byla slabá a Preslová ji chytila. Následně se pokusila o hod do prázdné branky, jenže ji zastavila pravá tyč!
40'
Zároveň byl tento gól Jungové posledním, co domácí #13 v zápase udělala. V obranné činnosti se totiž dopustila dalšího faulu, který je oceněn potřetí, což značí červenou kartu!
40'
Jungová se z pivota prosazuje na stojnou nohu Preslové a přidává 22. gól domácího týmu.
39'
Kvášová drží prapor Písku, její další střela z devíti metrů byla pro Müllnerovou nechytatelná.
39'
Kovářová se dostala po delší době do hry a první útok oslavila gólem z devíti metrů.
38'
Dva rychlé góly na obou stranách upravují stav zápasu na průběžných 20:11.
37'
Další dvouminutovou hru v přesile zase Písek využívá, zasloužila se o to ze střední spojky Kvášová.
37'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Tereza Eksteinová).
37'
Baník bere druhý poločas trošku exhibičně. Na levém křídle měla téměř spojkový úhel Stříšková a přehozem Preslové upravuje na desetigólový rozdíl!
36'
Šípová po jednoduchém překřížení proběhla na devět metrů a přes obránkyni zakončila přetahem na delší tyč!
35'
Z rychlého protiútoku se prosazuje po technické chybě Mostu Kvášová!
35'
Na pravé spojce se otevřel prostor pro píseckou spojku, Mikulčík ale z křídla výborně dostoupila a přerušila.
34'
Šípová už během hry v plném počtu individuální akcí zkušeně překonala Preslovou a může se vrátit do obrany spokojena.
33'
Dvořáková byla na střední spojce přerušena a celý signál musí sehrát Andělé rychleji, neboť jim je signalizována pasivita.
32'
Mostecké hráčky jsou nyní na tahu a jdou do hry bez gólmanky, bude se tedy hrát 6 na 6.
32'
A převahu jedné hráčky Písečanky využívají! Z pravého křídla měla Pešková mnoho prostoru a snižuje na ztrátu osmi branek.
31'
Ani na domácí straně se nepodařilo prosadit a hostující hráčky jsou znovu na tahu. Dokonce přijde vyloučení, dvě minuty dostává podruhé Jungová.
31'
Müllnerová vytáhla další skvělý zákrok proti střele Kubišové ze střední spojky!
31'
První poločas je minulostí a nabídl nám poměrně nezáživnou házenou s jasnou převahou Mostu, který od první minuty jde za výhrou. Písek ale toho zejména v úvodu půle mnoho prostřílel, spoustu střel a šancí pochytala skvělá Müllnerová, jejíž úspěšnost je velice vysoká. Druhá půle už bude zřejmě trošku v lehčím tempu, neboť o vítězi tohoto zápasu není zřejmě pochyb. Posledních třicet minut začne cca za 8 minut.
30'
30'
Poslední devítimetrový hod po odpískání provedla jedna z píseckých hráček, avšak skóre se již nemění.
30'
Domácí hráčky v útoku sehrály přesně dohodnutý signál a upravují na 16:7.
30'
Poslední minutu zápasu otevřela Pešková z pravého křídla a Müllnerové míč prošel přes ruku.
29'
Už to vypadalo na odpískanou pasivní hru pro Most, nakonec to na sebe vzala Kovářová z pravé spojky a o levou tyč přidává svůj čtvrtý gól v tomto zápase!
28'
Ani na druhé straně se nepovedlo prosadit a v polovině 28. minuty je stav stále 14:6, což je neměnné i po dalším útoku Písku.
27'
Eresken Krouská v něm ale selhala, při zakončení zřejmě nechtěně upadla a Müllnerové nedělalo problém jí vychytat!
27'
Sedmimetrový hod pro Písek, důvodem bylo bránění v brankovišti.
26'
Hostující hráčky navíc ztratily vlivem technické chyby balon a byl tu další rychlý protiútok Mostu a už to je o osm branek.
26'
Z toho pak vytěžila mnohé Kovářová, která přesně zakončeným rychlým protiútokem nedala šanci Preslové.
25'
Písek byl pak v útoku vystaven pasivitě a střelu z deseti metrů výborně vychytala Müllnerová!
24'
Zachová ihned po rozehrávce využívá laxního návratu hostí do obrany a prosazuje se v tomto utkání poprvé.
23'
Mostečanky se dopustily v útočné fázi technické chyby a byl tu brejk Písku, v něm se nemýlila Součková a snižuje na pětigólový rozdíl.
23'
Kombinace s pivotem slavila na písecké straně úspěch, tentokrát vyběhla Kvášová proti míči a ze šesti metrů se prosadila do vinglu.
22'
Vše se zdá býti v pořádku, do sportovní haly na třídě Budovatelů se nicméně vracíme za stavu 11:4 pro Most.
20'
Technické problémy s WiFi se promítají i do samotného přenosu, proto nezbývá čekat, až se to v Mostě spraví a budeme moci pokračovat.
20'
Ani z levého křídla to Písku nejde, tentokrát to byla střela na bližší tyč, ve finále na bližší síť. Baník šel dopředu, nicméně v čase 19:56 si bere trenér Dávid oddechový čas.
19'
Kombinace píseckých hráček končila střelou Kubišové na delší tyč, jenže domácí gólmanka toto jasně odhadla a získává míč do své moci!
19'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Linda Jungová).
19'
Na jedné straně chycená střela Müllnerovou, o tři sekundy později pak před Preslovou Mikulčík, která ze šesti metrů nedala hostující gólmance šanci!
18'
Most je v pasivní hře, písecká obrana nyní šlape velice dobře. Ale nedošlapala, neboť tvrdým podstřelem vypálila Šustková a její střela skončila až v síti.
17'
Na střední spojce si po kříži naběhla hráčka Písku a i přes faul snižuje na čtyřgólový rozdíl.
16'
Střelecké mlčení nyní neprolomila ani Šustková ze sedmičky, trefu na levou stranu Preslová odhadla bez problémů a připisuje si první zákrok!
16'
Ani domácí tým nevytěžil z útočného tažení devátý gól a to samé platí i o hráčkách Písku, neboť opět skvěle zachytala domácím Müllnerová!
15'
Müllnerová je nyní k nepřekonání, nyní se nicméně muselo po jejím zákroku přerušit, neboť schytala z pravé spojky tvrdou ránu do obličeje!
14'
Zatímco v mostecké hale nejde WiFi, Písek útočí, neboť se Černí andělé dopustili technické chyby.
13'
Müllnerová si připsala opět další zákrok a Mostečanky mohou po tomto proměněném útoku vést již o pět branek!
13'
Šustková úspěšně zakončila opět do protipohybu Preslové a Baník si začíná brát větší náskok.
13'
Další sedmička pro Most, tentokrát ji vybojovala opět Kovářová, když šla přesně mezi dvě hráčky.
13'
Přihrávka do pivota od Šustkové byla pokryta, pivotka Jungová pak faulována.
12'
Most pokračuje dále ve svém koncertě. Opět nechala písecká obrana prostor pro Kovářovou, která se vůbec nemýlila a přidává svůj druhý gól.
11'
Kovářová umí střílet z dálky, tentokrát to potvrdila důraznou střelou z deseti metrů, Preslová byla bezmocná.
11'
Písecké hráčky ale snižují na 5:3, z pravého křídla úspěšně zakončila náskok Pešková.
10'
Šustková využila toho, že Müllnerová opět zachytala a domácí #15 se dostala do brejku, který zakončila zkušeně gólem.
10'
K němu se postavila Kvášová a suverénně jej proměnila!
9'
Písečanky byly sice v pasivní hře, Šetelíková na pivotu však ubojovala sedmimetrový hod!
9'
Na střední spojce výborně zabojovala písecká Kvášová a udržela útok pro hostující tým.
9'
První oddechový čas přichází v čase 8:13 a vybírá si jej písecký tým.
8'
Kovářová vytloukla bloky a Písek podnikl rychlý brejk, proti Šetelíkové se však skvěle vytáhla Müllnerová!
7'
Šustková se postavila k sedmičce a zkušeně do protipohybu Preslové ji proměnila. Mostečanky vedou již o tři branky.
7'
Merglová na levém křídle nedosáhla na přihrávku a hra se otáčí. Most si došel pro sedmimetrový hod!
6'
Mostecká obrana velice dobře působí a dostává hostující hráčky pod tlak. Nyní zachytala dobře Müllnerová a poslala do brejku Stříškovou, která navyšuje na dvě branky.
5'
Eksteinová dostala přihrávku do pivota a se štěstím prostřelila Preslovou!
4'
Preslová si připsala další skvělý zákrok proti střele Kovářové ze střední spojky!
4'
Mikulášková z pravého křídla ale rychle ustanovuje vyrovnaný stav zápasu.
3'
Kubišová z pravé spojky výhodu jedné hráčky navíc využívá a otevírá stav dnešního utkání!
3'
Ta samá hráčka pak hrála úmyslně nohou a během 13 sekund dostává dvě minuty.
2'
Mikulčík za faul na pravé spojce inkasuje žlutou kartu.
2'
Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Veronika Mikulášková).
2'
Písecké hráčky se propracovaly přes Šetelíkovou až do zakončení, leč byl odpískán faul.
1'
Dohrávka na pravé křídlo od mosteckých hráček sice dopadla, nikoli už zakončení, Preslová si připsala první zákrok!
1'
Začíná poslední utkání v základní části pro mostecké Anděly, kteří obstarávají i výhoz!
1'
-3'

DHK Baník Most: Müllnerová, Novotná – V. Dvořáková, Stříšková, Jungová, Šustková, Šípová, Mikulčík, Janoušková, Mishevska, Kovařová, Kostelná, Zachová, Mikulášková.

Sokol Písek: Preslová – Kozáková, K. Kubišová, Michková, Kvášová, Kržová, Hauserová, Velková, Merglová, Novotná, Talafousová, Šetelíková, Součková, Eresken Krouská, Pešková.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda.
Příjemnou sobotu do všech obrazovek přeji! Tentokrát se z mostecké arény přihlásíme s textovým přenosem z posledního kola MOL ligy! O play-off je již dávno rozhodnuto, poslední kolo nic pro oba týmy neřeší. Nicméně Most chce potvrdit svoji pozici jednoho z nejlepších českých týmů a proti Písku, kterému již o nic nejde, bude chtít odstranit své nedostatky ve hře, jak tvrdí mostecký trenér Dávid. Naladí se Most na vítěznou vlnu před play-off? To se dozvíme od 18:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.