Házená - MOL liga ženy - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Šaľa - 5. ledna 2019   18:00

Poruba
Poruba
4' Smetková  • 8' Smetková  • 11' Desortová  • 13' Smetková  • 14' Andrýsková  • 18' Michalíková  • 19' Smetková  • 23' Konečná  • 24' Konečná  • 27' Desortová  • 31' Desortová  • 34' Baumbachová  • 34' Baumbachová  • 35' Desortová  • 36' Andrýsková  • 42' Smetková  • 45' Mýlková  • 46' Minarčíková  • 46' Minarčíková  • 49' Michalíková  • 56' Desortová  • 60' Michalíková
25:19
(12:11)
Šaľa
Šaľa
3' Königová   • 5' Pócsíková   • 12' Vargová   • 13' Vargová   • 23' Vargová   • 26' Pócsíková   • 28' Bahýlová   • 30' Rácková   • 33' Némethová   • 35' Pócsíková   • 38' Pócsíková   • 39' Takáčová   • 40' Bahýlová   • 52' Tisajová   • 53' Gajdošová   • 56' Königová
Poruba
Fukala, Mohyla
Šaľa

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.
DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 25:19 (12:11)

Nejvíce branek:
Smetková 8/3, Desortová 5, Michalíková 3 – Némethová 4/3, Pócsíková 4, Vargová 3.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3.
Vyloučení: 5:3.
Je konec. Poruba sice do dnešního duelu nevstoupila nejlépe, ale nakonec z něj odchází vítězně. Přitom musela více 18 minut dotahovat manko, ale poté, co se jí to podařilo, tak Duslo k vedení již nepustila. Poločasové skóre pro Šaľu bylo velmi příznivé a jednobrankové manko znamenalo zajímavou podívanou do druhé půle.

Domácí hráčky ovšem ve druhé třicetiminutovce ukázaly svůj potenciál a i díky výborně obraně trestaly nejen soupeřovy risky bez brankářky. Šaľa se ve druhém poločasu jen těžko prosazovala a často její akce ztroskotávaly na výborně Mučkové, která navázala na povedený výkon své kolegyně Krebs z prvního poločasu. Ostravanky nakonec dotáhly duel do vítězného konce v poměru 25:19 a doma tak zůstávají i nadále stoprocentní.
60'
60'
Krásnou přihrávkou na brankoviště se prezentovala v posledních vteřinách Barbora Mýlková, která zde oslovila seběhnuvší Michalíkovou. Ta ranou přes prsty pečetí výhru Poruby.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
59'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Michaela Sekulová).
59'
Z domácího pohledu mohlo být ještě veseleji. Minarčíková nyní znovu mířila přes celé hřiště do odkryté brány, ale trefila pouze tyč.
58'
Valerie Smetková nepohrdla nabídnutou sedmičkou a vypadá to, že Poruba již dnešní duel zvládne.
58'
To byla dost možná klíčová situace. Némethová z hranice sedmimetrového hodu napálila tyč a Mučková tak zvyšuje procento úspěšnosti zákroků.
57'
Mučková nyní vytáhla vynikající zákrok proti střele z brankoviště, ale je tady sedmička pro hosty.
56'
Desortová však bleskurychle vrací úder. Poruba znovu vede o čtyři góly.
56'
Königová následně zakončila pěknou kombinaci do pivota a je to opět jen o tři.
55'
Desortová předvedla výborný návrat a obranný zákrok, když zády ke hře roztáhla ruce, načež jí balon trefil a mohla tak založit rychlý brejk. V něm ovšem z jasné pozice nechala Baumbachová vyniknout Csákovou.
55'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Vargová tentokrát pálila sama ze střední spojky, ale na její ránu k tyči si Mučková dobře počíhala.
53'
Vargová nezištně prostrčila míč do pivota na Gajdošovou, která se s ním bleskurychle otočila a poté nekompromisně překonala vybíhající Mučkovou.
52'
Až teď je Mučková překonána. Nakonec na domácí gólmanku vyzrála Tisajová na pravém křídle.
51'
Rácková nyní pokazila přihrávku do křídla, kterou zachytila Baumbachová. Ta ovšem také nepřihrála přesně a útočit tak budou opět hráčky Šaľy.
50'
Duslo se marně snaží překonat Mučkovou. Nyní na domácí brankářku nevyzrála se svou ranou z osmi metrů ani Rácková.
49'
Tady se dost možná láme chleba. Mučková znovu podržela svůj celek a Michalíková poté trefila opět prázdnou klec hostů.
48'
Skvělá Mučková. Ta si opět počíhala na ránu z pravého křídla a domácí házenkářky mohou náskok ještě více navýšit.
47'
Bahýlová se dokázala rychle vrátit pro míč, za kterým pádila i jedna z domácích a útok Dusla může pokračovat.
46'
Ani oddechový čas Duslu nepomohl. Z pravého křídla trefily hostující hráčky tyč, načež se míč odrazil k Minarčíkové, která znovu pálila přes celé hřiště do prázdné brány.
46'
Oddechový čas pro hosty.
46'
Poruba zvládla obrat soupeřky o míč při obraně a Minarčíková následně přes celé hřiště trefuje opuštěnou bránu Šaľa, které se risk bez gólmanky nevyplatil.
45'
Teď to ale už Porubě vyšlo. Barbora Mýlková si počínala úspěšně na osmi metrech, načež poprvé v utkání rozvlnila síť svou ranou.
44'
Sudí Fukala viděl na brankovišti zřejmě útočný faul Konečné a odebírá tak míč domácím hráčkám.
43'
Poruba nyní nedokázala zakončit svůj útok a při signalizované pasivitě jim Slovenky sebraly čistě míč.
42'
Do akce tak musel znovu masér hostů, který odvedl Némethovou na střídačku. Můžeme opět pokračovat.
42'
Mučková poté výborně zakročila proti ráně soupeřky a následně vyběhla pro míč k brankovišti. Tam se v souboji o balon střetla s Némethovou, která zůstává ležet na palubovce.
42'
Valerie Smetková se po delší odmlce přihlásila o slovo a je z toho její první gól ve druhé půli.
41'
Tyčka nyní zachránila Porubu. Mučková se marně natahovala po ráně ze středu.
40'
Před Bahýlovou se nyní ve středu obrany Poruby otevřela doslova dálnice, kterou hostující hráčka s grácií využila ke vstřelení kontaktní branky.
39'
Takáčová posléze bleskurychle využívá přesilovku, když vyzrála na Mučkovou ranou z levého křídla.
39'
Königová již ale opustila palubovku po svých a hra může opět pokračovat.
39'
Na hrací ploše zůstává ležet Königová, která byla zasažena Andrýskovou nešťastně do obličeje. Hostující házenkářka již je v péči lékaře.
39'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková).
38'
Pócsíková poté využila více prostoru na pravém křídla a ranou kolem hlavy překvapila Mučkovou.
37'
Poruba znovu výborně bránila. Útok Dusla nakonec zakončovala z úhlu Takáčová, která ale branku Mučkové minula.
36'
Poruba předvedl opravdu bleskový atak. Smetková rozehrála míč do strany, kde proskočila na brankoviště Andrýsková a Csáková byla poté bez šance.
35'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Bahýlová).
35'
Eliška Desortová si nyní naskočila na středu a i přes faul Bahýlové dokázala přidat šestnáctý gól Poruby.
35'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková).
34'
A opět Baumbachová. Z pozice, ze které před malou chvíli skórovala, nyní zakončila rychlý protiútok Poruby.
34'
Adéla Baumbachová se rovněž poprvé zapisuje mezi střelkyně. A sice ranou z levého křídla.
33'
A tak udeřilo na druhé straně. Némethová neměla problém z pravé spojky snížit na rozdíl jednoho gólu.
32'
Smetková však zatím na střelecký vítr nenavázala. Ladicsové pohodlně vykopla její tečovanou ránu.
32'
Na výborný výkon Krebs z první půle navazuje ve druhém poločase Mučková, která zneškodnila náskok z pravého křídla.
31'
Desortová si v úvodu druhé půle elegantně naskočila na devíti metrech a povedenou střelu umístila k tyči mimo dosah Ladicsové.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:46.
Úvodní část zápasu je za námi. Do ní vstoupily lépe hostující hráčky, které si od začátku duelu vypracovaly až tříbrankový náskok. Poruba ovšem díky zlepšené obraně dokázala průběh otočit a v 18. minutě poprvé vedla. Ostravanky posléze také odskočily na rozdíl tří gólů, avšak Duslo se v závěru zvládlo přiblížit na jeden gól, který vydržel až do vypršení 30 minut.
30'
30'
Andrýsková v poslední devítce neprostřelila zeď Dusla a první půle je u konce.
30'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová).
30'
O svůj první střelecký úspěch zápasu se postarala také hostující Rácková a Slovenky jsou již v těsném kontaktu s domácími.
29'
Snad poprvé se na palubovce objevila i Mýlková, která ihned pálila z pravé spojky. Ladicsová si však na její ránu dobře počíhala.
28'
Bahýlová se dobře vyklonila při střele z brankoviště a i když byla lehce přistrčena Konečnou, tak dokázala překonat Krebs v bráně Poruby.
28'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
27'
Eliška Desortová z dalšího rychlého útoku vyzrála na Csákovou a je tady opět tříbrankové vedení Ostravanek.
26'
Opět to vypadalo, že si hostující hráčky nebudou vědět rady s aktivní obranou Poruby, ale pak si ne pravém křídle naskočila Pócsíková a ranou na zadní tyč skóruje.
25'
Porubská lavička je na nohou. Krebs totiž dvěma výbornými zákroky zlikvidovala šance Šaľy, jejíž hráčky jen marně kroutí hlavami.
24'
Konečná ale následně druhým gólem v řadě kontruje. Csáková v bráně Dusla neměla šanci.
23'
Vargová ovšem velmi rychle odpovídá na inkasovanou branku a snižuje znovu na rozdíl dvou branek.
23'
Smetková se nyní převtělila do role nahrávačky. Krásnou přihrávkou do pivota oslovila Konečnou, po jejíž střele propadl se štěstím míč za brankovou čáru.
22'
Také Némethová si poradila z nařízené sedmičky a Krebs překonala ranou pod břevno.
22'
Ostravský celek dále navyšuje vedení. Sedmičku proměnila opět Valerie Smetková, která je zatím s přehledem nejlepším střelkyní duelu.
21'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
21'
Už už to vypadalo, že bude Porubě signalizovaná pasivita, když přišla přihrávka do pivota, kde byla Konečná faulována. Sedmička pro Porubu.
20'
Poruba viditelně zlepšila hru v obraně a Slovenky si s ní moc nevědí rady. Ostravanky i díky Krebs ubránily další útok Šaľy.
20'
Slovenky to nyní zkoušely bez brankářky a málem se jim risk nevyplatil. Domácí hráčky totiž dokázaly získat míč, ale poté opuštěnou bránu netrefily.
19'
A rázem je to o dvě branky. Smetkové to dnes opravdu pálí a svůj další projektil poslala ze středu opět do horní poloviny brány.
18'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková).
18'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová).
18'
Poruba se dostává v 18. minutě poprvé do vedení. Odražený míč se po zákroku brankářky dostal k Michalíková, která jej pohotově uklidila do brány.
16'
Smetková si vzala poté nařízenou sedmičku a z ní se nemýlila. Svou ránu poslala na opačnou stranu, než kterou zvolila Ladicsová.
16'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková).
15'
Tento podstřel hostů z levé spojky neměl žádnou naději na úspěch. Krebs tak měla velmi snadnou práci.
14'
14'
Andrýsková nyní zachytila těžkou přihrávku, poté se na levé spojce protáhla hravě až na brankoviště a celou akci chladnokrevně zakončila.
13'
Smetková zatím drží prapor Poruby nahoře. Další ranou ze střední spojky, tentokrát ze země, překonává Ladicsovou k levé tyči.
13'
13'
Vargová se nyní dobře uvolnila na osmi metrech a svou střelu umístila přesně k tyči. Krebs se po balónu marně natahovala.
12'
Vargová ovšem bleskurychle vrací dvoubrankový náskok na stranu slovenského týmu, čímž opět využívá přesilovou hru.
11'
Eliška Desortová ovšem kontruje při vlastním oslabení a ranou do horní poloviny brány překonává Ladicsovou.
10'
Némethová opět sedmimetrový hod proměňuje a díky tomu Šaľa opět odskakuje.
10'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
10'
Maiwaelderová nyní faulovala při střelbě z křídla Tisajovou a sudí Fukala nařizuje sedmičku.
9'
Vynikající zákrok Krebs. Ta se vyznamenala proti prudké ráně Ráckové z osmi metrů. Šaľa nicméně zůstane u míče.
9'
Jenže laciná chyba v útoku stojí Porubu míč a bude se tak muset opět bránit tlaku Šaľy.
8'
Valerie Smetková opět ranou ze střední spojky do protipohybu gólmanky snižuje na rozdíl jediného gólu.
7'
Andrýsková se po ubráněném útoku pokusila vysunout Maiwaelderovou, ale před tou zachytila míč jedna z vracejících se hráček Šaľy-
6'
Poruba navíc nyní chybovala v útoku, ale nakonec další gól zatím neinkasovala. Takáčová po rychlé souhře pálila z jasné pozice do břevna.
5'
Duslo to nyní výborně sehrálo při přesilovce do křídlo, odkud vymetla vzdálenější horní roh Pócsíková.
5'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
5'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Alžběta Michalíková).
4'
Posléze se již prosazují i domácí hráčky. Jako první se mezi střelkyně zapisuje ranou ze střední spojky Valerie Smetková.
3'
Königová však poté již z rychlého brejku navyšuje vedení hostů.
3'
Némethová však vzápětí po dalším nepovedeném útoku Poruby zakončovala útok hostí. Avšak vysoko nad.
2'
Némethová se proti domácí brankářce vyznamenala a z hranice sedmimetrového hodu otevírá skóre.
2'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková).
2'
Po faulu Andrýskové na brankovišti nepřekonala Krebs Königová. Nicméně je tady sedmička pro hosty.
1'
Poruba díky aktivní hře ubránila první atak Slovenek, avšak Andrýsková po rychlém přechodu minula bránu soupeřek.
1'
Zbývá už jen představit rozhodčí duelu. Zápas odřídí pánové Přemysl Fukala a Radek Mohyla.
Na hrací ploše právě probíhá představování jednotlivých hráček a do začátku duelu zbývají už jen minuty. Jako první přibíhají na palubovku hostující hráčky.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková, Krebs – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Michalíková, Prašivková, Minarčíková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková.

HK Slovan Duslo Šaľa: Csáková, Ladicsová – Takáčová, Rácková, Gajdošová, Špendlová, Königová, Pócsíková, Ušiaková, Bahýlová, Némethová, Vargová, Tisajová.

Poslední tři vzájemná utkání

24.2.2018 Poruba – Šaľa 24:24
14.10.2017 Šaľa – Poruba 26:19
25.2.2017 Poruba – Šaľa 20:21
HK Slovan Duslo Šaľa

Slovenky jsou na tom ještě lépe než jejich soupeřky. Z devíti zápasů vytěžily 14 bodů a okupují tak 2. příčku s bilancí sedmi výher a dvou porážek.

Stejně jako Ostravanky se Duslo pyšní výbornou defenzívou, která doposud obdržela pouhých 209 gólů, díky kterým je obrana Šaľy druhá nejlepší v lize.

Na palubovkách soupeřek se Šaľa představila v pěti střetnutích, z nichž posbírala 6 bodů. Právem jí tak patří 2. pozice v tabulce venkovních klubů.

DHC Sokol Poruba

Ostravský celek odehrál před dlouhou pauzou zaviněnou mistrovstvím Evropy ve Francii a také českým pohárem devět utkání, ve kterých posbíral 10 bodů, jenž mu vynesly prozatimní 7. místo v MOL lize.

Během přestávky sehrály Ostravanky Final Four domácího poháru, ve kterém však padly v semifinále proti Mostu, který slavil vítězství po remíze 23:23 až závěrečném rozstřelu.

Poruba se dlouhodobě může opřít o velmi dobrou obranu. Ta v dosavadním průběhu inkasovala jen 211 branek a řadí se tak k nejlepším defenzívám soutěže.

Před vlastním publikem si navíc DHC počíná výborně. Ze čtyř duelů vytěžilo plný počet 8 bodů, za což Ostravě náleží 4. místo v tabulce domácích týmů.

9.11.2018 Banovce – Poruba 29:29
3.11.2018 Poruba – Prešov 35:22
26.10.2018 Veselí – Poruba 29:29
20.10.2018 Poruba – Písek 31:21
13.10.2018 Most – Poruba 24:16
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 10. kola MOL ligy mezi Porubou a Šaľou. Zápas začíná v 18:00.