Házená - MOL liga ženy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Zlín - 7. října 2018   18:00

Poruba
Poruba
2' Polášková  • 5' Desortová  • 6' Konečná  • 10' Michalíková  • 11' Polášková  • 13' Revajová  • 16' Mýlková  • 21' Desortová  • 22' Andrýsková  • 23' Michalíková  • 25' Smetková  • 26' Smetková  • 27' Andrýsková  • 28' Desortová  • 28' Smetková  • 30' Desortová  • 37' Konečná  • 41' Polášková  • 43' Polášková  • 44' Polášková  • 45' Konečná  • 49' Michalíková  • 50' Michalíková  • 54' Konečná  • 56' Maiwaelderová  • 58' Polášková  • 60' Polášková
30:14
(18:8)
Zlín
Zlín
9' Herbočková   • 17' Polomíková   • 24' Kříčková   • 25' Herbočková   • 28' Matejíková   • 33' Nygrýnová   • 38' Kříčková   • 38' Herbočková   • 53' Polomíková   • 55' Hradilová
Poruba
Baader, Novotný
Zlín

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.
DHC Sokol Poruba – HC Zlín 30:14 (18:8)

Nejvíce branek: Desortová 7/3, Polášková 7, Konečná 4 – Herbočková 4/1, Polomíková 3/1, Hradilová 2/1.
Rozhodčí: Baader, Novotný.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 9/4.
Vyloučení: 3:6.
Je konec. Poruba si výhru v dnešním duelu za svůj výkon jednoznačně zasloužila a rozhodující náskok si vypracovala hned v prvním poločase, kde se střelecky dařilo zejména Desortové.
Ve druhé půli se Zlín často snažil o korekci stavu při hře bez brankářky, avšak jeho útočná snaha byla dnes téměř na bodu mrazu. Hostům se nedařilo ani ze sedmimetrových hodů, když neproměnili hned pět z nich. Ostravským hráčkám se nakonec v závěru přeci jen povedlo přidat jubilejní třicátý gól a díky výhře 30:14 si udržely domácí stoprocentní úspěšnost.
60'
Silvie Polášková pár vteřin před koncem přeci jen dává třicátou branku domácích.
60'
Polomíková po dlouhé době prolomila smůle ze sedmiček ranou mezi nohy Krebs.
58'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
58'
Ovšem ani Lenka Sekulová nezlomila dnešní trápení Zlína ze sedmiček. Bránu domácích minula.
57'
Kříčková byla na brankovišti nyní postrčena a je z toho další sedmička pro Zlín.
56'
Na povedenou ránu Hradilové odpovídá opravdu bleskově v následném útoku Maiwaelderová.
55'
Gól vstřelil tým HC Zlín (Lenka Hradilová).
54'
Michaela Konečná ovšem rychle odpovídá vybojovaným gólem z hranice brankoviště.
53'
Polomíková si výborně sběhla z křídla na střed. Domácí obrana na ní úplně zapomněla, a tak měla hostující hráčka velmi snadnou pozici ke skórování.
51'
Ten navíc proměňuje dnes při chuti hrající Desortová a manko Zlína tak opět narůstá.
51'
Konečná se rvala jako lvice na brankovišti a odměnou jí je sedmimetrový hod.
50'
A znovu Michalíková. Nyní se křídlo Poruby prosazuje při trháku ranou ze země do horního rohu.
49'
Michalíková velmi rychlou kličkou ošálila Lenku Sekulovou a poté pohodlně překonává Rybníčkovou.
48'
Velmi pěkně to sehrály hostující házenkářky, ale Herbočková poté v jasné pozici na brankovišti znovu selhala.
47'
Zlín znovu marně dobýval v šesti hráčkách obranu Poruby, která se ubránila i za cenu velmi nepřesné rány hostů z desíti metrů.
46'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Lenka Sekulová).
46'
Nygrýnová skvěle prošla až na brankoviště, ale poté bránu trestuhodně minula.
46'
Oddechový čas pro hostující Zlín.
45'
Konečná nejprve zapracovala výborně v obraně a poté zpracovala těžkou přihrávku do trháku, načež propasírovala míč do brány mezi tyčí a hostující brankářkou.
44'
A opět Polášková v akci. Tentokrát využila roztažené obrany hostů a Rybníčková neměla šanci zasáhnout.
43'
Polášková se nenechala rozhodit bránícími hráčkami Zlína a po dobrém náskoku zvyšuje opět na rozdíl deseti gólů.
43'
Domácí lavička si také vybírá oddechový čas.
43'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Karolína Ševčíková).
42'
Zlín v šesti lidech jen těžce hledá recept na pevnou domácí obranu, kterou nyní marně dobýval.
41'
Jako vítr vlétla nyní do rozhozené obrany Zlína Polášková a prudkou ranou dává dvacátý gól Ostravanek.
40'
Zlín prakticky celý druhý poločas hraje v útoku s riskem bez brankářky, což mohla nyní Poruba potrestat. Jenže Michálíkové s Desortovou a přechod na útočnou polovinu nepodařil.
38'
A vzápětí přichází další snížení. Tentokrát při trháku přehodila Krebs Natálie Herbočková.
38'
O to víc se musí hosté snažit skórovat ze hry. Kříčková to nyní na pivoty zvládla na výbornou a je to opět o devět branek.
37'
Zlínské trápení ze sedmimetrových hodů pokračuje. Herbočková nyní vůbec netrefila bránu.
37'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková).
37'
Čehož vzápětí využívá Konečná, která úspěšně zakončila rychlý kontr Poruby.
36'
Zlín to znovu zkouší v sedmi, ale nyní byla rána z levé spojky výborně sražená Smetkovou.
35'
Andrýsková poté velmi dobře zablokovala ránu ze středu a Krebs se posléze snažila trefit přes celé hřiště odkrytou bránu. Ke smůle domácích ji však minula.
34'
Andrýsková nyní nezpracovala nezištnou přihrávku Mýlkové a spolu se svým spoluhráčkami se bude muset opět bránit.
34'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Gabriela Nygrýnová).
33'
Gabriela Nygrýnová si zapisuje svou první branku a snižuje na rozdíl devíti gólů.
32'
Mýlková poté ve vyložené pozici na brankovišti přešlápla a na první přesný zásah druhé půle tak stále čekáme.
31'
Jenže ani Zlín na druhé straně neuspěl, a tak se hra přelévá opět na polovinu hostujícího týmu.
31'
Smetkové nyní rána ulétla hodně vysoko a první útok Poruby ve druhém poločase nebyl úspěšný.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
První půle je za námi. Poruba v ní těžila z dobré obrany, se kterou si hostující celek často nevěděl rady. Samozřejmě se dostával do vyložených střeleckých pozic, ale domácí brankářka Krebs dnes zatím chytá velmi dobře a svým soupeřkám zlikvidovala navíc i tři sedmičky. Její spoluhráčky poté její výkon podpořily i v útočné fázi, kde se dařilo zejména Desortové a po půlhodině hry tak vedou o deset gólů.
30'
30'
V posledních vteřinách poločasu dokázala Desortová za pomocí teče hostující zdi překonat brankářku Stojarovou a Poruba si tak odnáší do kabin pohodlný náskok.
30'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Monika Kříčková).
30'
Probíhá poslední minuta první půle.
29'
Eliška Desortová opět proměňuje sedmimetrový hod a Poruba již vede o devět gólů.
28'
Stojarová nyní zastavila střelu Smetkové, ale poté si nešťastně srazila balon do vlastní brány.
28'
Matějíková se posléze probila až na brankoviště a ranou za tyč překonává Krebs.
28'
Poruba ale rychle odpovídá. Patnáctou branku přidává Desortová.
27'
Herbočková si počkala na pohyb Krebs a střelu ze sedmičky poslala k pravé tyči.
27'
Zlín nyní riskoval při útoku bez brankářky, ale míč ztratil. Andrýsková poté přes celé hřiště skóruje do opuštěné brány.
26'
Po velmi rychlé pasáži hry se pískala sedmička pro domácí. Tu s přehledem proměnila opět Eliška Desortová.
26'
26'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková).
26'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Barbora Mýlková).
25'
Gól vstřelil tým HC Zlín (Natálie Herbočková).
25'
Žlutá karta pro tým HC Zlín (Natálie Herbočková).
25'
24'
Krebs sice vyrazila ránu z deseti metrů, ale míče se ujala hostující Kříčková, která již domácí gólmanku propálila.
23'
Na další kontr Poruby však již byla krátká. Michalíková vymetla horní růžek hostující brány.
22'
Stojarová nyní zabránila jasné šanci při trháku i s trochou štěstí, když při zákroku míč přisedla a udržela jej před brankovou čarou.
22'
Veronika Andrýsková následně úspěšně zakončila rychlý brejk Poruby. Jedná se o její první přesný zásah v utkání.
21'
Desortová druhou sedmičku Poruby již využívá a její celek tak opět vede o čtyři góly.
20'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Lucie Polomíková).
20'
Poruba ukazuje, že její obrana není náhodou nejlepší v lize. Nyní se sice Křičková ocitla samotná na brankovišti, ale provinila se přešlapem.
19'
Zlín mohl posléze přejít do rychlého kontru, avšak v něm se dopustil kroků. Míč tak mají znovu domácí házenkářky.
18'
Polášková ovšem se svou ranou do dolní poloviny brány selhala a Stojarová tak má další úspěšný zásah.
18'
V osmnácté minutě přichází vůbec první sedmička pro domácí tým po faulu na hranici brankoviště.
17'
Polomíková zůstala nyní zapomenutá na hranici brankoviště, odkud nedala Krebs žádnou šanci zasáhnout.
16'
Střelecký účet dnešního duelu si otevírá také Barbora Mýlková, která posílá svůj tým do čtyřbrankového náskoku.
15'
Neuvěřitelné. Krebs likviduje další výborným zákrokem druhou sedmičku. V součtu s jednou nastřelenou tyčí z této pozice je Zlín na 3 neproměněných sedmimetrových hodech. Tentokrát nebyla úspěšná znovu Hradilová.
15'
Vzápětí po dalším faulu Poruby přichází zlínská sedmička číslo 5.
14'
Domácí se nyní nedokázali prosadit do větší šance, a tak jejich útok zakončovala neúspěšnou ranou z devíti Andrýsková.
14'
Hostující lavička si zhruba v polovině první půle vybírá oddechový čas.
13'
Žlutá karta pro tým HC Zlín (Karolína Ševčíková).
13'
Mýlková opravdu krásnou přihrávkou přes půl hřiště ve velké tísni našla v trháku naběhnuvší Revajovou, která trefila horní růžek zlínské branky.
12'
Zlín měl posléze k dispozici již čtvrtou sedmičku, ale Ševčíková nyní napálila jen tyč.
12'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Mária Revajová).
11'
Desortová nyní vzala situaci na sebe a ze střední spojky křižnou střelou přidává pátý gól Poruby.
10'
Jenže Poruba si bere zpět jednobrankový náskok. Michalíková se v rychlém brejku nemýlila a trefila se přesně pod břevno.
9'
Kolářová na sebe výborně navázala pravé křídlo Poruby a poté míč poslala do šance Herbočkové, která neomylně přehodila Oleksandru Krebs.
8'
Vzápětí se ale domácí brankáře zaskvěla a střelu schytala nejspíš do krku. Zlín v následném útoku nebyl úspěšný a útočí tedy znovu ostravský klub.
7'
Karolína Ševčíková si následně vzala na starost již třetí sedmičku Zlína. Krebs tentokrát neměla šanci zasáhnout.
7'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
6'
Michaela Konečná dostala krásnou přihrávku do pivota a z této pozice se zachovala jako zkušená harcovnice a Stojarovou chladnokrevně přehodila.
6'
Velmi dobrá obrana Poruby znovu zafungovala a Andrýsková schytala tvrdou ránu někde do oblasti břicha. Na tahu jsou opět domácí.
5'
Nyní však hostující celek ztratil míč a Eliška Desortová pláchla přes celé hřiště a trhák neomylně zakončila.
4'
Porubě se zatím příliš nedaří v útoku a po dalším rychlém brejku zakončovala z jasné pozice Kříčková. Krebs však vytáhla další vynikající zákrok.
3'
Kříčková vzápětí opět uplatnila svůj důraz na brankovišti a vybojovala další sedmimetrový hod. Z něj byla tentokrát Hradilová neúspěšná a výborný zákrok si přispala Oleksandra Krebs.
2'
Na druhé straně ovšem po pěkné přihrávce Mýlkové srovnává stav ranou z pravého křídla na zadní tyč.
1'
Hradilová se z čáry sedmimetrového hodu nemýlila a trefila se přesně pod horní tyč.
1'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
1'
Hned v první minutě byla na pivotu faulována Kříčková a je tady sedmička pro Zlín.
1'
Na palubovce jsou postupně představovány hráčky obou celků a za malou chvíli jdeme na věc.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Krebs – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Michalíková, Prašivková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Revajová.

HC Zlín: Rybníčková, Benedíková, Stojarová – Herbočková, Nygrýnová, Hradilová, Ševčíková, Kolářová, L. Sekulová, Polomíková, Kříčková, Matejíková.

HC Zlín

Zlín je na tom o poznání lépe než jeho soupeř. Po třech kolech ještě nepoznal hořkost porážky a s 5 body sídlí na 3. místě.

Velkou výhodou Zlína je velmi dobrá defenzíva. Ta doposud inkasovala jen 68 branek, které mu vynesly vizitku nejlépe bránícího týmu MOL ligy.

I na cizích palubovkách si zatím vede skvěle. Ze dvou zápasů vytěžil 3 body a vévodí tak tabulce venkovních družstev.

Dosavadní ligová utkání

23.9.2018 Slavia – Zlín 26:26
16.9.2018 Zlín – Plzeň 27:21
9.9.2018 Banovce – Zlín 21:30
DHC Sokol Poruba

Ostravský celek má za sebou v nové sezóně tři mistrovská utkání, ve kterých ovšem pouze jednou zvítězil. Díky 2 bodům tedy sídlí až na 10. místě.

Ve svých utkáních sice neinkasuje moc gólů, díky čemuž je jeho obrana jednou z nejlepších v soutěži. Na druhou stranu se mu ovšem nedaří ani v útočné fázi a s 65 vstřeleným brankami je vůbec nejhorším celkem ligy.

Před vlastním publikem sehrál pouze jeden duel, ale dokázal v něm porazit pražskou Slavii. Dva získané body stačí na 9. místo v tabulce domácích klubů.

22.9.2018 Michalovce – Poruba 36:26
12.9.2018 Poruba – Slavia 22:17
8.9.2018 Olomouc – Poruba 19:17
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání ženské házenkářské MOL ligy mezi Porubou a Zlínem. Utkání začíná v 18:00.