Házená - MOL liga ženy - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Slavia - 1. března 2020   17:00

Poruba
Poruba
1' Polášková  • 3' Polášková  • 6' Polášková  • 10' Polášková  • 11' Desortová  • 13' Zemanovičová  • 20' Polášková  • 24' Maiwaelderová  • 26' Mýlková  • 27' Smetková  • 30' Desortová  • 32' Desortová  • 34' Maiwaelderová  • 34' Smetková  • 39' Smetková  • 41' Maiwaelderová  • 46' Maiwaelderová  • 50' Konečná  • 51' Polášková  • 55' Konečná  • 57' Polášková  • 59' Maiwaelderová
26:26
(13:16)
Slavia
Slavia
7' Galušková   • 9' Franková   • 9' N. Svobodová   • 10' V. Fryčáková   • 17' Galušková   • 18' Svobodová   • 19' Jačková   • 21' Pokorná   • 22' Míšová   • 23' Pokorná   • 25' Pokorná   • 29' Pokorná   • 30' V. Fryčáková   • 36' Novotná   • 37' Franková   • 47' Míšová   • 54' Franková   • 55'    • 56' Svobodová   • 58' V. Fryčáková   • 60' Franková
Poruba
Roháčková, Devátá, Mučková, Krebsová – Kučerová, Mýlková, Dybalová, Konečná, Farářová, Smetková, Maiwaelderová, Andrýsková, Polášková, Prašivková, Misková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Novobilská, Zemanovičová, Špaková, Zálesná.
Slavia
Pusztaiová, Koudelková, Řezáčová, Michalská, Šlejtrová – Franková, K. Brožová, Továrková, Míšová, Novotná, Večeřová, Jačková, Pokorná, N. Svobodová, Líbalová, V. Fryčáková, Vítová, Svobodová, Galušková, Chlupová, Škvorová, Carasolová, Gajuleteová, Issová.

Ode mě je to již pro dnešní den vše. Já se s Vámi loučím a určitě se těším zase někdy příště u textového přenosu z házené na shledanou.
DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 26:26 (13:16)
Nejvíce branek: Polášková 9/2, Maiwaelderová 5, Desortová 5/2 – Galušková 6/4, Franková 4, Pokorná 4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 2:3. ČK: realizační tým (SLA).
Utkání 23. kola MOL ligy žen mezi domácí Porubou a hostující Slavii Praha skončilo remízou 26:26. Spokojenějším týmem může být určitě hostující Slavia, která sice v několika pasážích vedla, ale byla to hlavně domácí Poruba, která převzala otěže ke konci zápasu a vedla. Hostující Franková ale v poslední minutě dokázala vyrovnat skóre a Slavia Praha tak nedopustila dotažení se Poruby k třetímu místu.
60'
Střelu Silvie Poláškové dokázala hostující Řezáčová vychytat. Míč se ale odrazil znovu k domácí hráčce. Vzápětí vznikl tlak a hostující obrana měla co dělat s aktivním pohybem domácích. Pár sekund před koncem se ke střele odhodlala opět Polášková, ale její pokus končí mimo bránu. Utkání tak končí remízou 26:26.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Domácí obrana nedokázala uhlídat hostující Frankovou a ta povedenou střelou k tyči srovnává minutu před koncem stav utkání na 26:26.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Poruba ale opět vede! Maiwaelderová zakončuje úspěšnou akci domácích střelou z levého křídla.
58'
Fryčáková zcela nehlídaně prošla z levé strany až na hranici brankoviště, odkud z bezprostřední blízkosti překonává Mučkovou.
57'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
57'
Vzápětí na druhé straně ve výskoku úspěšně zakončuje k tyči Silvie Polášková.
56'
Svobodová se dostala na střední spojce k zakončení a nemýlí se. Dostává Slavii do vedení 23:24.
56'
Pokus Poláškové ze střední spojky končí znovu mimo bránu.
55'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
55'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha.
54'
Franková dokázala úspěšně zakončit míč za záda Mučkové.
53'
Polášková neúspěšná. Její střela končí v ochranné síti.
52'
51'
Silvie Polášková si naběhla na levou spojku odkud tvrdou střelou ve výskoku zvolila střelu do protipohybu brankářky. Pokus byl úspěšný a domácí Poruba tak vede 22:20.
50'
Michaela Konečná obdržela přihrávku na pivota, odkud v pádu překonala brankářku Michalskou.
50'
Tvrdá střela hostující hráčky z pravé spojky končí za bránou v ochranné sítí.
49'
Na obou stranách jsme nyní viděli technické chyby na útočných polovinách. U míče je nyní hostující Slavia Praha.
47'
Míšová z hranice brankoviště v pádu vyrovnává stav utkání.
46'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba.
46'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Slavia Praha (Veronika Galušková).
46'
Maiwaelderová vzápětí rychle skóruje a zvyšuje vedení na rozdíl dvou branek.
46'
Zblokovanou střelu Svobodové chytá Mučková.
45'
44'
Brankářka Mučková řádí! Nejprve vychytala střelu z dálky. Její vyražený pokus se ale opět dostal do rukou hostující hráčky, která rychle rozehrála další akci. Následně přihrála spoluhráčce, ta ihned zvolila střelu do protipohybu Mučkové, která však konečky prstů vyráží!
44'
42'
Hala nyní tleská vestoje. Domácí brankářka Mučková dokázala vychytat samostatný únik hostující hráčky a drží tak nerozhodné skóre. Vzápětí domácí přišly o míč a opět Mučková úspěšná.
42'
Domácí obrana dokázala nyní ubránit hostující naléhání v pasivitě dvěma úspěšnými bloky.
41'
Máme opět srovnáno zásluhou Maiwaelderové, která zakončuje přesně z levé spojky.
40'
Poruba měla po technické chybě hostů další šanci, nedokázala ji však využít.
39'
Valérie Smetková zakončuje útočné snažení domácích krásným obloučkem nad Michalskou a dostává míč do sítě. Poruba prohrává rozdílem jedné branky.
38'
Důležitý zákrok si nyní proti tvrdé střele připisuje Mučková.
37'
Poruba nyní měla výhodu sedmimetrového hodu. Domácí hráčka však nastřeluje pouze pravou tyč hostující brány, od které jde míč do zámezí.
37'
Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Vendula Fryčáková).
37'
Julie Franková navyšuje vedení hostujícího celku.
36'
Adéla Novotná dostala přihrávku na pravé křídlo, z kterého pak neměla sebemenší problém skórovat.
35'
Domácí Mučková si připsala úspěšný zákrok. Následně rychle rozehrála míč na svou kolegyni, která se však dopustila kroků a přichází tak o míč.
34'
Červenou kartu obdržela Eliška Jačková (DHC Slavia Praha).
34'
Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha.
34'
Valerie Smetková dokázala v rychlém brejku obejít poslední hráčku, která ji stála v cestě a následně v pádu překonala bezmocnou Michalskou. Máme tak srovnáno a v ostravské hale to nyní žije.
34'
Nyní už to nebyl přešlap a tak se Maiwaelderová úspěšně zapisuje mezi střelce.
33'
Dva úspěšné zákroky si připisuje domácí brankářka Mučková.
32'
Domácí hráčka sice dopravila míč z pravého křídla do brány, rozhodčí ale branku neuznávají pro přešlap.
32'
A je to Eliška Desortová, která zakončuje akci domácích tvrdou střelou z levé spojky.
31'
První útočné snažení druhého poločasu bude mít na starost Poruba.
31'
Je za námi první poločas střetnutí, ve kterém se v úvodu dostala do vedení domácí Poruba zásluhou Silvie Poláškové, která se v krátkém časovém sledu dokázala několikrát prosadit. Následně se ale na domácí straně začaly kupit technické chyby na útočné polovině a ty pramenily v několik proměněných rychlých protiútoků. Druhý poločas začne přibližně v 17:53.
30'
30'
Trestný hod na straně Poruby neúspěšný. Hostující obrana dokázala zablokovat pokus domácí hráčky a první poločas je u konce.
30'
Vendula Fryčáková ale na druhé straně opět úspěšná.
30'
Desortová koriguje skóre, když povedenou střelou k tyči překonává hostující Michalskou.
29'
Slavia se po další technické chybě domácích dostala k míči. Ten se dostal až k Tereze Pokorné, která už neměla problém dostat míč z bezprostřední blízkosti do brány.
28'
Eliška Jačková už neměla čas a tak se rozhodla k tvrdé střele ze střední spojky. Její střelu ale dokázala domácí brankářka Mučková vyrazit za brankovou čáru a Poruba tak získává míč.
27'
27'
Smetková využila rychlého brejku domácích, když dostala přihrávku na pravé křídlo a následnou střelou k pravé tyči Michalské střílí branku.
26'
Po delší odmlce se prosazuje také domácí Poruba. Mýlková se dostala až na hranici brankoviště odkud povedenou střelou k tyči dává domácím naději v podobě snížení skóre.
26'
25'
Další technickou chybu domácích hráček na útočné polovině využívá Tereza Pokorná, která v úniku překonává Mučkovou.
24'
Maiwaelderová nyní skórovala z poměrně zajímavé akce, když se srazila s dvojici protihráček, rozhodčí ale nechali hru běžet a domácí hráčka střelou z levého křídla obstřelila Michalskou.
23'
Tereza Pokorná se dostala do rychlého protiútoku a nekompromisně překonala domácí brankářku.
22'
Mišová dostala přihrávku na pivota, otočila se s míčem a v pádu zakončila míč za záda Mučkové.
21'
Tereza Pokorná na druhé straně zcela nehlídaná prošla až na brankoviště, odkud povedenou střelou o palubovku dopravila míč do sítě.
20'
Silvie Polášková střelou ze střední spojky srovnává stav utkání.
20'
Michalská dnes drží svůj tým. V krátkém sledu přidává další povedený zákrok.
20'
19'
Slavia se dostává do vedení zásluhou Elišky Jačkové.
18'
Michalská si připisuje úspěšný zákrok.
18'
18'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Magdaléna Svobodová).
17'
Veronika Galušková se dostala k míči po faulu na svou osobu, vyskočila nad hranici obrany a povedenou střelou vymetla šibenici brány Poruby.
16'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
16'
16'
Baumbachová z levého křídla nastřelila jen tyč hostující svatyně.
15'
Veronika Galušková zakončuje sedmimetrový hod tvrdou střelou k tyči.
14'
Sedmimetrový hod bude zahrávat Slavia Praha.
14'
Úspěšný zákrok si připisuje Michalská, která dokázala svým tělem vytěsnit pokus domácí hráčky na tyč. Hostující celek je u míče.
13'
Barbora Zemanovičová si vyskočila nad obranu Slavie a z pozice střední spojky skóruje přesně k tyči hostující brány.
12'
Nyní jsme byli svědky nepřesností na obou stranách.
11'
Eliška Desortová úspěšná z pozice pivota, odkud v pádu nedává šanci brankářce Michalské.
10'
Fryčáková se uvolnila na pivotu, obdržela přihrávku a poté úspěšně zakončila svůj pokus do sítě.
10'
Silvie Polášková má střeleckou fazónu. Pátá střela a pátá branka. Nyní byla úspěšná z hranice brankoviště.
9'
Svobodová se prosazuje úspěšně z pivota.
9'
Julie Franková prošla skrz obranu a pod domácí brankářkou dostává míč do brány.
8'
Znovu je to Mučková, která dokázala vychytat pokus hostů ze střední spojky.
8'
7'
Galušková se uvolnila na pravém křídle a přes ruku dokázala skórovat k pravé tyči domácí brankářky.
6'
Polášková znovu úspěšná a z třetí střely si připisuje třetí branku.
6'
Rovněž na druhé straně se činí brankářka Mučková, která drží svůj tým.
5'
Pokus Desortové dokázala zblokovat hostující obrana. U míče tedy stále domácí.
4'
Výborný zákrok si připisuje na své konto Michalská, která dokázala vykopnout nohou pokus domácí hráčky z hranice brankoviště.
3'
3'
A Polášková přidává také druhou branku Poruby, tentokráte se krásně uvolnila na středu hřiště a skóruje.
1'
První branku utkání si připisuje Polášková povedeným průstřelem z pravé spojky. Michalská v bráně si sice sáhla na míč, ale neúspěšně.
1'
První útočnou akci utkání má na starost hostující celek.
1'
Vzájemné zápasy:

29.12.2019 DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 30:25
06.11.2019 DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 24:23
04.05.2019 DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 23:24
28.04.2019 DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 21:21 (26:24)
25.01.2019 DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 28:24
DHC Sokol Poruba

Domácí házenkářky budou chtít tímto zápasem ještě zasáhnou do bojů o medailové pozice. V lize se Porubě daří stejně dobře jako Slavii, když od nového kalendářního roku dokázaly vyhrát všechny utkání až na poslední střetnutí v Mostu, kde nestačily ostravské hráčky na první celek tabulky 27:35 a mohly tak sledovat oslavy házenkářek Mostu, které si s předstihem zajistily titul mistryň MOL ligy pro ročník 2019/2020. Poruba ztrácí na třetí Slavii 3 body, ale má zápas k dobru a právě jestli dnes utkání ovládne, může se dotáhnout na rozdíl jediného bodu a ještě pořádně zamíchat s pořadím. Statisticky je na tom nejlépe Eliška Desortová, která dokázala jako jediná v týmu nastřílet 100 branek.
DHC Slavia Praha

Celek z hlavního města zažívá famózní období sedmi vítězství v řadě. Naposledy to byla Dunajská Streda, která 4. ledna dokázala na domácí palubovce remizovat se Slavii 33:33. Od té doby však Slávistky dokázaly třikrát vyhrát na domácí půdě postupně s Hlohovcem (40:29), Zlínem (38:25) a Olomoucí (31:30), následně si poradili na palubovce Nového Veselí (24:33) a poté znovu série tří výher doma proti Michalovcům (28:26), Hodonínu (32:20) a naposledy 36:24 s Šalou. Slavii Praha tak patří skvělá třetí pozice v tabulce, kterou budou chtít svěřenkyně trenéra Františka Urbana ještě vylepšit. Co se týče statistik, nejlepší střelkyní týmu je Tereza Pokorná, jenž dokázala v letošní sezóně zaznamenat již 131 zásahů a patří ji solidní 4. pozice v tabulce střelců.
Všem příznivcům házené přeji pěkný nedělní podvečer, při sledování 23. kola MOL ligy žen mezi týmy DHC Sokol Poruba a DHC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.