Házená - MOL liga ženy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Veselí n/M : Šaľa - 30. srpna 2019   18:00

Veselí n/M
Veselí n/M
3' Olšová  • 5' Pastorková  • 8' Kučerová  • 9' Kubáčková  • 10' Kubáčková  • 11' Kučerová  • 13' Vodná  • 13' Olšová  • 21' Vodná  • 23' Pastorková  • 25' Kutálková  • 28' Víchová  • 32' Olšová  • 33' Kutálková  • 39' Pastorková  • 41' Víchová  • 43' Víchová  • 45' Kučerová  • 47' Kutálková  • 52' Kubáčková  • 55' Vodná  • 57' Kučerová  • 57' Kučerová
27:29
(14:15)
Šaľa
Šaľa
2' Trepáčová   • 7' Némethová   • 14' Königová   • 16' Trepáčová   • 17' Königová   • 20' Rácková   • 20' Königová   • 23' Janičićová   • 24' Matušincová   • 26' Matušincová   • 27' Janičićová   • 29' Ušiaková   • 30' Matušincová   • 31' Janičićová   • 32' Matušincová   • 34' Janičićová   • 35' Ušiaková   • 46' Janičićová   • 48' Rácková   • 50' Trepáčová   • 51' Trepáčová   • 53' Ušiaková   • 53' Janičićová   • 56' Rácková   • 59' Pócsíková   • 60' Ušiaková
Veselí n/M
Fukala, Mohyla
Veselí nad Moravou
Šaľa

SHK Veselí n.M. – HK Slovan Duslo Šaľa 27:29 (14:15)
Nejvíce branek: Kučerová 9/4, Pastorková 3, Vodná 3 – Janičićová 6, Matušincová 5/1, Ušiaková 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 6:6. ČK: Michálková (VNM).
Veselí nakonec prohrálo se Šaľou o dvě branky 27:29. Domácí házenkářky vedly v prvním poločase o pět branek, ale tento náskok ztratily a nakonec první poločas vyhrál slovenský celek. Ve druhém dějství se skóre přelévalo ze strany na stranu a hostující mužstvo urvalo vítězství v samém závěru.
60'
Veselí už hraje vabank bez brankářky, domácím útok nevyšel, do konce zápasu je 15 sekund.
60'
Šaľa dává branku zásluhou Ušiakové, konec zápasu si hosté už pohlídají.
59'
Pócsíková dává branku Šaľy, nyní je na tahu Veselí.
57'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Yuliia Kučerová).
57'
Kučerová koriguje stav zápasu na 26:27.
56'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa.
56'
Michálková je vyloučena potřetí na dvě minuty a to znamená, že viděla červenou kartu.
56'
Stejná hráčka se snažila zakončit znovu, ale rána byla zblokována.
55'
Vodná snižuje na rozdíl jedné branky střelou do protipohybu.
53'
Janičičová dává branku z křídla, hosté vedou sedm minut před koncem o dvě branky.
53'
Ušiaková přesnou ranou z osy hřiště do šibenice dává branku.
52'
Tereza Kubáčková vyrovnává prudkou střelou k tyči.
51'
Trepáčová proskočila domácí obranou a Šaľa vede.
50'
Kučerová je dnes ze sedmiček stoprocentní a vyrovnává opět stav zápasu.
50'
Kouč Hudák si bere time-out.
50'
Trepáčová vrací Šaľe vedení o jednu branku, tento zápas slibuje drama až do samotného konce.
49'
Matušincová vyrovnává stav zápasu proměněnou sedmičkou.
48'
Némethová odchází s grimasou na lavičku, jelikož špatně došlápla a potřebuje ošetření.
48'
Rácková vpádu překonala domácí brankářku a stále je to o jednu branku.
47'
Opět z křídla se mění skóre, ale na druhé straně zásluhou Kutálkové.
46'
Janičičová z levého křídla se nemýlila a prostřelila Nejezchlebovou.
46'
Trepáčová vystřelila ze středu hřiště, přímo do brankařky Nejezchlebové.
45'
Kučerová prvně naznačila, že bude přihrávat, a pak vypálila tvrdou ránu do šibenice.
43'
Víchová byla na pravém křídle úplně sama a toho následně plnohodnotně využila.
43'
Nikola Rácková je podruhé vyloučena na dvě minuty.
42'
Kubáčková se pokusila o střelu, její pokus byl zblokovaný hostující obranou.
41'
Šaľu zachránila tyč po střele, odražený míč našla Vichová a podruhé už Fergalákovou prostřelila.
40'
Nejezchlebová předvedla výtečný zákrok a podržela svůj celek. Domácí brankářka i napodruhé na brankové čáře zářila.
39'
Kubáčková prostrčila míč na Pastorkovou a ta prostřelila brankářku Šaľy.
38'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Diana Michálková).
38'
Fargaláková skvělá opět proti Víchové, která si na ni vylámala zuby.
38'
Kučerová krásně našla Víchovou, která šla sama na brankářku, ale tu neprostřelila.
37'
Fergaláková podržela svůj celek, když se vracela do branky a zasáhla letící míč, který šel do branky a vytáhla ho na tyč.
37'
Kučerová proměňuje svoji třetí sedmičku v zápase.
36'
Rácková je vyloučena na dvě minuty, když faulovala Michálkovou.
35'
Ušiaková dává branku hostí, kteří jsou skoro stoprocentní v druhém poločase.
34'
Janičičová dává za krátký časový úsek další branku slovenského celku.
33'
Kutálková dává branku Veselí a zase je to jen o jednu branku.
32'
Matušincová opět dává svému celku náskok dvou branek.
32'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Barbora Olšová).
31'
Adriana Janičičová dává branku z levého křídla, Šaľa poprvé v zápase vede.
31'
30'
30'
Matušincové první pokus byl zblokovaný, domácí obrana balon nestačila odvrátit a podruhé se už hostující hráčka nemýlila.
29'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Nina Ušiaková).
28'
Víchová našla ztracený míč za obranu Šaľy a prosadila se.
27'
Janičičová z křídla dává branku a vyrovnává stav zápasu. Veselí hraje o dvě hráčky méně a bude to mít v poli hodně těžké.
27'
Další vyloučení v domácím mužstvu, na lavici jde Kučerová.
26'
26'
Matušincová se prosadila přes Michálkovou a překonala Hřebejkovou na přední tyč.
25'
Na druhé straně odpovídá hned Kutálková.
24'
Matušincová dává branku Šaľy.
24'
Kučerová se ze sedmičky nemýlila a dává domácímu celku opět dvoubrankové vedení.
24'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová).
24'
Némethová však sedmičku neproměnila proti střídající Hřebejkové, která zůstala v brance.
23'
Šaľa bude házet sedmičku za bránění v brankovišti.
23'
Anna Vodná je potrestána žlutou kartu.
23'
Pastorková přesouvá misku vah na stranu Veselí.
23'
Janičičová lobem přehodila Nejezchlebovou a vyrovnává na 10:10.
22'
Navíc byla ještě vyloučena na dvě minuty podruhé Kubáčková.
22'
Némethová dává branku ze sedmičky.
21'
Vodná se dokázala uvolnit přes dvě hráčky a skórovat.
20'
Königová zase utekla domácí obraně a snižuje už na rozdíl jedné branky.
20'
Domácí kouč na to reaguje oddechovým časem.
20'
Šaľa je najednou zpátky v zápase, z rychlého kontru dává gól Rácková.
19'
Víchová se snažila přelobovat Fargulákovou, ale neuspěla.
17'
Königová z protiútoku dává branku, když nedala šanci Nejezchlebové.
16'
Hostující celek koriguje na rozdíl čtyř branek.
16'
Žlutá karta pro tým SHK Veselí n.M. (Diana Michálková).
14'
Königová po dobré souhře spoluhráček dává branku z brankoviště.
13'
Olšová dává branku Veselí a domácí jsou nyní v laufu, to nutí hostujícího kouče k druhému oddechovému času.
13'
Némethová to zkoušela z dálky, ale Nejezchlebová ji vychytala.
13'
Anna Vodná proměňuje přesilovku Veselí, které vede už o pět branek.
12'
Königová faulovala Vodnou na hranici brankoviště a dostala dvě minuty.
11'
Kučerová dává další branku domácího celku. Při další slovenské akci se zaskvěla Vanda Nejezchlebová.
11'
Némethová proměňuje sedmičku střelou do pravé šibenice.
11'
Tereza Kubáčková faulovala při střelbě a dostává dvě minuty.
10'
Šaľa přes úpornou obranu útok neproměnila a naopak domácí z rychlého kontru dávají branku Kubáčkovou.
9'
Veselí dobře brání v obraně, hostující hráčky se strašně těžce prosazují.
9'
Hostující kouč Packa si vzal oddechový čas.
9'
Kubáčková se prosazuje z pravé spojky.
9'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Andrijana Janičićová).
8'
Kučerová opět dává Veselí dvoubrankové vedení.
7'
Némethová z hodně velké dálky překonala Nejezchlebovou, hráčka Šaľy musela střílet, jelikož sudí avizovali pasivitu.
6'
Ani domácí celek nevstřelil branku a na tahu jsou hosté.
6'
Slovenský celek svoji možnost na snížení stavu nevyužil a do útoku jdou Panenky.
5'
Šaľa hrála bez brankářky a dokázala toho tahu využit Kristína Pastorková a dává branku skoro přes půl hřiště.
4'
Kučerová sedmimetrový hod bezpečně proměnila.
4'
Néméthová faulovala domácí hráčku za dvě minuty a navíc Veselí bude házet sedmičku.
3'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová).
3'
2'
První branku Šaľy dává Trepáčová.
2'
Tereza Kubáčková nedovoleně zastavila hostující hráčku a viděla žlutou kartu.
1'
Možnost vstřelit první branku zápasu domácí hráčky nevyužily.
1'
Jako první šlo do útoku mužstvo Veselí.
1'
-5'
Dvojice rozhodčích přivádí hráčky do středu palubovky. Následně bude hlasatel divákům představovat jména házenkářek obou mužstev.

SHK Veselí n.M.: Hřebejková, Novotná, Nejezchlebová – Kučerová, Pastorková, Vodná, Štipčáková, Víchová, Kubáčková, Kutálková, Olšová, Michálková, Boorová, Klimešová.

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Trepáčová, Novotná – Rácková, Matušincová, Takáčová, A. Obstová, Gajdošová, Janičićová, Königová, Pócsíková, Ušiaková, Némethová.

Ivana Bahýlová – ukončená činnost

Od nové sezóny bude u hráčské lavičky stát bývalý kouč slovenské reprezentace žen Ján Packa, který nahrazuje Michala Lukačína. Také Šaľankám se vydařila příprava, když neprohrály jediný zápas, vyhrály dva turnaje v Olomouci a na domácí palubovce v Šaľe. Do týmu přišla nejlepší střelkyně loňského ročníku Matušincová z Bánovců a problém s gólmankami vyřešilo vedení příchodem Novotné z Mostu.

Dominika Valovičová (spojka) – ukončila činnost
Veronika Žitňanová (křídlo) – Bánovce n.B.

Domácí házenkářky absolvovaly přípravu v domácích podmínkách a během ní sehrály i několik přípravných zápasů – se Zlínem, Olomoucí, s polským Jaroslawem. Tak jak bývá zvykem, v letním přestupovém okénku došlo k několika hráčským změnám. Do klubu se zpět vrací z nedalekého Hodonína brankářka Vanda Nejezchlebová a spolu s ní přichází do Veselí Laura Víchová, dále z Velkého Meziříčí Anna Vodná, která má zkušenosti z angažmá v Olomouci. Naopak ve veselském týmu nebudou pokračovat Klaudia Michnová, Eva Veselková, Dagmar Lukšíková, Dominika Valovičová a Veronika Žitňanová, která přestupuje do Bánovců.
Příjemný páteční podvečer z Veselí nad Moravou. Předehrávkou 1. kola mezi SHK Veselí nad Moravou a HK Slovan Duslo Šaľa začíná nový ročník MOL ligy.