Házená - MOL liga ženy - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Šaľa - 17. ledna 2021   17:30

Slavia
Slavia
3' Míšová  • 4' Míšová  • 8' V. Fryčáková  • 8' V. Fryčáková  • 9' Galušková  • 11' M. Svobodová  • 12' Novotná  • 13' Míšová  • 18' Novotná  • 20' M. Svobodová  • 20' Míšová  • 22' Míšová  • 23' Novotná  • 32' Galušková  • 33' Novotná  • 34' Novotná  • 36' M. Svobodová  • 40' Galušková  • 43' Novotná  • 48' Galušková  • 48' V. Fryčáková  • 51' Novotná  • 56' Novotná  • 57' Míšová  • 58' V. Fryčáková  • 60' Galušková
27:26
(14:16)
Šaľa
Šaľa
1' Špendlová   • 2' Königová   • 7' Königová   • 8' Königová   • 9' Špendlová   • 12' Ušiaková   • 20' Varjassiová   • 20' Königová   • 22' A. Obstová   • 22' Pócsíková   • 27' Tulipánová   • 29' Ušiaková   • 32' Varjassiová   • 36' Königová   • 44' Varjassiová   • 46' Varjassiová   • 50' Špendlová   • 54' Némethová   • 56' Königová   • 57' Varjassiová   • 59' Ušiaková   • 60' Némethová
Slavia
Blanár, Opava
Hala Slavia Praha
Šaľa
Furgaláková – Tulipánová, Königová, Ščipová, Némethová, Varjassiová, Pócsíková, Zlatinská, Tisajová, Kusyová, Špendlová, Ušiaková, Takáčová, Pálová, A. Obstová, Vorzáčková.

DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa 27:26 (14:16)
Nejvíce branek: Novotná 8, Galušková 6/1, Míšová 6 – Königová 6, Némethová 6/4, Varjassiová 5. Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 2:6.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo vyrovnanou podívanou, která přesto vyzněla pro favorizovanou Slavii, jenž se raduje z vítězství poměrem 27:26. Slovan sice vstupoval do druhého poločasu při dvoubrankovém vedení, nicméně domácím se poměrně rychle povedlo výsledek zvrátit ve svůj prospěch, načež ho udržel až do závěrečné sirény. Slavia si tak připisuje velice cenné body do tabulky.
60'
Tak ještě jedna trefa, poslední branku obstarala Natália Némethová.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Zřejmě je rozhodnuto. Domácí Veronika Galušková poslala brankářku na druhou stranu.
59'
Nina Ušiaková měla na zádech protihráčku, přesto se jí bez výskoku povedlo trefit k pravé straně.
58'
Na levém křídle si do střelecké pozice seběhla Vendula Fryčáková, která o zem mířila naprosto ukázkově.
57'
Vzápětí to na sebe vzala Petra Varjassiová, která po manévru uklidila míč k tyči.
57'
Adriana Míšová se rovněž dokázala prosadit a její celek odskakuje zpět na rozdíl dvou branek.
56'
Přichází důležité snížení. V oslabení na rozdíl jediné branky snižuje Barbora Königová.
56'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková).
56'
Znovu se prosazuje domácí Adéla Novotná, která v těžké pozici dokázala zamířit k levé tyči.
55'
V posledních minutách sledujeme taktickou bitvu, při které ani jeden z týmů nechce udělat sebemenší chybu.
54'
Ono to bude ještě hodně zajímavé. Přes protihráčky se vrhla Natália Némethová, která mířila naprosto přesně.
53'
Vzápětí další nedovolený zákrok, po kterém došlo k rychlé rozehrávce, přičemž se zakončení sneslo pouze do břevna.
52'
Slovan se při předchozí akci nedokázal prosadit, na druhé straně jsme sledovali obranný zákrok od hostující hráčky.
51'
Dostali jsme do závěrečné desetiminutovky a tu přesnou střelou otevírá domácí Adéla Novotná.
50'
Na druhé straně se dokázala prosadit Nikola Špendlová, která mířila přesně pod horní konstrukci.
49'
Hezký lob z levé strany nakonec dopadl kousek vedle branky Slovanu.
48'
O důležitou branku se nyní navíc postarala Vendula Fryčáková, která posílá domácí do dvoubrankového vedení.
48'
Posléze se o přesný zásah postaral Veronika Galušková, která se povedlo najít prostor u levé tyče.
47'
Domácí Svobodová to na pravém křídle vzala na sebe, jenomže orazítkovala pouze brankovou konstrukci.
46'
Slovan se dostal do protiútoku, při kterém to dokázala vyřešit Petra Varjaissová, který tak srovnává krok.
45'
Na druhé straně se do střelecké pozice natlačila Novotná, která v tomto případě pouze trefila brankářku.
44'
Po delší době se dokázala prosadit Petra Varjassiová, která z dálky mířila přesně k levé tyči.
44'
Oddechový čas pro hosty.
43'
A je tu vedení o dvě branky. Adéla Novotná ze své oblíbené pravé strany vykouzlila další přesný zásah.
42'
Do úniku se dostala hostující Obstová, která nebyla daleko od vyrovnání, nicméně trefila pouze levou ruku brankářky.
41'
Máme za sebou deset minut druhého poločasu, i nadále sledujeme taktickou bitvu, kterou zřejmě rozhodnou maličkosti.
40'
Nejprve se povedlo zakročit domácí brankářce, poté útočila Veronika Galušková, který ve složité situaci vykouzlila trefu.
39'
Ani Slavia nebyla při svém zakončení přesná, hra se tak otáčí na druhou stranu, kde se Slovan tlačí do přímého ohrožení branky.
38'
Do zakončení se pomalu a jistě dostávala hostující Ušiaková, jenomže ještě předtím se jednalo o technický přestupek.
37'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
36'
Magdalena Svobodová se drzým způsobem dostala kolem protihráčky a přesnou střelou srovnává.
36'
Slovan se přeci jenom dostává do vedení. Barbora Königová se dostala do úniku, při kterém se nemýlila.
35'
Slovan se v posledních minutách trápí, nyní znovu přišel o míč, avšak prozatím se dokázal ubránit.
34'
A dokonce máme srovnáno. Ještě v početní převaze to znovu stihla Adéla Novotná, která v úniku trefila přesně.
33'
Hned v úvodu přesilové hry to na sebe vzala Adéla Novotná, která mířila do vzdálenější šibenice.
33'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Petra Varjassiová).
32'
Na druhé straně ovšem přišla hodně rychlá odpověď, na pravém křídle měla totiž dost času Petra Varjassiová.
32'
Hned v úvodu druhého poločasu se dokázala prosadit Veronika Galušková, který mířila přesně mezi nohy.
31'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
31'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl možná až překvapivě vyrovnanou podívanou. Z poločasového vedení se nakonec raduje Slovan, který vede poměrem 16:14. I tak sledujeme hodně hezké momenty, dohromady jsme viděli třicet branek. Slavia zatím nepotvrzuje roli favorita, avšak na otočení výsledku má ještě celý druhý poločas.
30'
30'
Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková).
29'
Slovan zvládá koncovku prvního poločasu mnohem lépe, Nina Ušiaková z dálky mířila neomylně přesně.
28'
Slavia Praha nedokázala překonat val protihráče, proto musela znovu rozehrávat. Následné zakončení ale putovalo vedle branky.
27'
Martina Tulipánová se dokázala z otočky protlačit až do zakončení, které bylo velice přesné.
27'
Na druhé straně jsme sledovali další sedmimetrový hod, Veronika Halušková trefila pouze nohu brankářky.
26'
Přes blokující protihráčku se pokoušela zamířit Varjassiová, jejíž rána se poté dotkla brankové konstrukce.
25'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Terézia Takáčová).
24'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová).
24'
Natália Némethová se postaral o další úspěšnou sedmičku, míč poslal do pravé části branky.
23'
Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Julie Franková).
23'
Vysoká produktivita obou celků pokračuje. Adéla Novotná totiž z pravého křídla mířila naprosto přesně.
22'
Nepřesnost na straně domácích hráček přinesla únik v podání Katariny Pócsikové, která měla hodně snadnou práci.
22'
Vzápětí je tu rychlá odpověď v podání Alžběty Obstové, která se rovněž prosazuje vůbec poprvé.
22'
A z otočky byla úspěšná Adriana Míšová.
21'
K vidění byla další sedmička, Natália Némethová znovu poslala brankářku na druhou stranu.
20'
A další rychlý protiútok pro změnu předvedla Adriana Míšová, jejíž důrazná střela skončila až v síti.
20'
O dvacet vteřinek později ovšem snižuje Barbora Königová, která našla místečko u pravé tyče.
20'
Vzápětí se dokázala přesně k levé tyči prosadit Magdalena Svobodová, která svému celku vrací dvoubrankové vedení.
20'
A na rozdíl jediné branky se v pádu povedlo snížit hostující Petře Varjassiové.
19'
Hra se nám v posledních minutách pořádně uklidnila, přesto se v zakončení nepovedlo přesně trefit Míšové.
18'
A domácí celek se dokonce dostává do dvoubrankového vedení. Adéla Novotná měla na pravém křídle hodně času a přesně zamířila.
17'
17'
Sedmička také pro domácí celek. Veronika Galušková dokázala levou rukou zamířit do protipohybu.
17'
16'
V krátkém časovém sledu další sedmička, tentokráte Natália Némethová byla úspěšná.
16'
Do zakončení se před malým momentem dostal Fryčáková, který trefila pouze levou brankovou konstrukci.
15'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Olívia Ščipová).
14'
Katarina Pócsiková zmařila sedmičku, neboť míč poslala kousek vedle levé šibenice.
13'
A pražský celek se dokonce dostává do vedení. Po chybě Slovanu to na sebe vzala Adriana Míšová, která mířila pod břevno.
12'
Slavia Praha našla na pravém křídle naprosto volnou Adélu Novotnou, která zaznamenává svůj první zásah.
12'
Slovan trpělivě kombinoval. Nejprve střelu poslal vedle, poté se ovšem dokázala prosadit Nina Ušiaková.
11'
A v krátkém časovém sledu je znovu srovnáno, tentokráte díky Magdaleně Svobodové.
10'
Sledovali jsme první sedmičku tohoto zápasu. Postavila se k ní Natália Némethová, jejíž střela zapadla k levé tyči.
9'
Přesnost střel je zatím ukázková. Nyní se nemýlila ani Veronika Galušková, která zaskočila brankářku svižným pokusem.
9'
Nadvakrát se tlačila do zakončení Nikola Špendlová, která nakonec byla úspěšnější a posílá svůj celek do dílčího vedení.
9'
Žlutá karta pro tým DHC Slavia Praha (Adriana Míšová).
8'
Na odpověď jsme ovšem nemuseli dlouho čekat, ze své oblíbené levé strany se přesně trefila Vendula Fryčáková.
8'
V krátkém časovém sledu přesně zamířila Barbora Königová.
8'
Vzápětí se Vendula Fryčáková dostala k zakončení z levého křídla, který lobem poslala nad brankářku.
7'
Na jedné straně bylo trefeno břevno, na té druhé převzala těžkou nahrávku Barbora Königová, která se prosadila.
6'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
5'
Slovan se trpělivě dostává na druhou stranu, přičemž zatím nesledujeme žádný pokus o přímé zakončení.
4'
Žlutá karta pro tým DHC Slavia Praha (Veronika Galušková).
4'
A o necelou minutu později se Adriana Míšová znovu prosazuje, tentokráte se jí povedlo zakončit přesně svůj únik.
3'
Je sníženo. Po nedovoleném přestupku domácí pokračovali v kombinaci, kterou dokázala přesně vyřešit Adriana Míšová.
2'
Posléze domácí chybovali a po nahrávce se do úniku dostala Barbora Königová, která neměla sebemenší problém.
1'
Jako první se v tomto duelu prosadila Nikola Špendlová, která v tísni zamířila mimo dosah brankářky.
1'
Odstartovalo nám utkání, jehož úvodní rozehrávku si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

DHC Slavia Praha: Michalská, Koudelková, Šlejtrová – M. Svobodová, Holeňáková, Franková, Vostárková, Novotná, Jelínková Líbalová, Galušková, Míšová, N. Svobodová, Jačková, Studená, Holečková, V. Fryčáková.

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková – Tulipánová, Königová, Ščipová, Némethová, Varjassiová, Pócsíková, Zlatinská, Tisajová, Kusyová, Špendlová, Ušiaková, Takáčová, Pálová, A. Obstová.

Rozhodčí: Blanár, Opava.
HK Slovan Duslo Šaľa

Na opačné straně stojí outsider tohoto zápasu, kterým je HK Slovan Duslo Šaľa. Slovan se nyní nachází na osmé pozici, jenomže má za sebou pouhých sedm zápasů, na svého dnešního soupeře tak ztrácí jedenáct bodů. Šaľa letos vyhrála dvakrát, naposledy tomu tak bylo na domácím stadionu proti desátému Prešovu. Šaľa na tuto výhru nedokázala navázat v minulém hracím dni, i tentokráte hrála na domácí palubovce, kde ale nestačila na pátou Dunajskou Stredu, která vyhrála výsledkem 30:24.
DHC Slavia Praha

Házenkářky Slavie se po jedenácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné druhé pozici, přičemž na vedoucí Most ztrácejí už tři body. Pražský celek totiž v letošním ročníku zatím přišel o body ve třech zápasech, naposledy tomu tak bylo na domácí palubovce právě proti vedoucímu Mostu, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 28:26. Slavia se přesto řadí mezi trojici nejlepších domácím celků, z pěti zápasů se jí povedlo vyhrát hned čtyřikrát, jediná domácí porážka přišla právě v minulém kole proti Mostu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům házené! MOL liga žen má před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi DHC Slavia Praha a HK Slovan Duslo Šaľa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.