Házená - MOL liga ženy - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Most : Olomouc - 30. října 2021   17:30

Most
Most
2' Smetková  • 4' Smetková  • 5' Cholevová  • 8' Smetková  • 8' Andrýsková  • 9' Mikulčík  • 10' Smetková  • 13' Mikulčík  • 14' Stříšková  • 15' Maňáková  • 19' K. Kostelná  • 22' K. Kostelná  • 23' Eksteinová  • 25' Andrýsková  • 30' Mikulčík  • 31' Stříšková  • 32' Stříšková  • 33' Maňáková  • 34' Smetková  • 35' Andrýsková  • 37' Maňáková  • 43' Cholevová  • 45' Zemanová  • 47' Zemanová  • 48' Andrýsková  • 49' Mikulčík  • 52' Mikulčík  • 54' Mikulčík  • 57' Andrýsková  • 58' Zemanová  • 59' Cholevová
32:21
(15:10)
Olomouc
Olomouc
6' Kapsová   • 7' Kubáčková   • 12' Jansová   • 13' Jansová   • 16' Kubáčková   • 16' Kubálková   • 18' Kuxová   • 22' Kubálková   • 24' Kuxová   • 30' Kašpárková   • 33' Kašpárková   • 47' Kapsová   • 48' Kapsová   • 51' Jansová   • 56' Kuxová   • 57' Jansová   • 60' Hejlová
Most
Janssenová, Müllnerová – Zemanová, Stříšková, Andrýsková, Jungová, Mikulčík, Cholevová, Eksteinová, Smetková, Maňáková, Kroftová, K. Kostelná, Mikulášková.
Fukala Přemysl, Mohyla Radek
Sportovní hala Most
Olomouc
Haládiková, Polášková – Závišková, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Machačová, Možíšová, Hejlová, Kuxová, Kubálková, Kubáčková.

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 32:21 (15:10)
Nejvíce branek: Mikulčík 6, Andrýsková 5, Smetková 5 – Jansová 8/4, Kapsová 3, Kuxová 3. Rozhodčí: Fukala Přemysl, Mohyla Radek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 4:2. ČK: Andrýsková (MST).
Zápas 8. kola MOL ligy žen je u konce, papírový favorit dnešního utkání Černí andělé si svůj brankový náskok dokázali vypracovat již v úvodních minutách, kdy se jim ve 13. minutě podařilo odskočit na 8:3 a náskok už do konce utkání nepustili a v podstatě jej jen navyšovali koncentrovanou hrou. Olomoucké hráčky tak dnes odjíždějí z Mostu zpět na Hanou s prázdnou, ale za svůj výkon se rozhodně nemusejí stydět.
60'
Hejlová se protáhla přes bránící Zemanovou a zakončila do dolní poloviny branky.
59'
Cholevová si vyskočila vysoko nad bloky a poslala přesnou ránu do protipohybu Poláškové.
58'
Zemanová z levé spojky podstřelila obranu Olomouce.
57'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
57'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu DHK Baník Most (Veronika Andrýsková).
57'
Andrýsková a její dalekonosná rána se zastavila až v síti olomoucké branky.
56'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Natálie Kuxová).
56'
Dva perfektní zákroky teď vytasila Polášková v brance Olomouce, i díky ní teď náskok Mostu nenarůstá.
54'
Rychlý kontr zakončený Mikulčík, Černí andělé si pohodlně drží svůj náskok.
53'
Oddechový čas pro hosty.
52'
První sedmička Mostu v zápase. Do role střelkyně se postavila Stříšková a střelou o tyč byla úspěšná.
52'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Valentína Kapsová).
52'
Mikulčík znovu přesná při střele z levého křídla.
51'
Špatná rozehrávka Janssen přímo do ruky Jansové, která její zaváhání bez rozmyslu potrestala.
49'
Skvělá přihrávka Maňákové na Mikulčík a zakončení z pivota střelou mezi nohy. Povedená akce v podání Černých andělů.
48'
Kapsová propálila vše co jí stálo v cestě.
48'
Andrýsková a její vysoký výskok znovu slavil úspěch při zakončení.
47'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Markéta Zemanová).
47'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Valentína Kapsová).
47'
Druhý time-out pro Černé anděly.
46'
Pokud dnes něco Olomouci opravdu jde, pak jsou to sedmimetrové hody. Jansová si poradila s dánskou brankařkou Janssen a Hanačky tak mají 4/4 na sedmičkách.
46'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Barbora Kroftová).
45'
Zemanová se dobře protáhla přes dvě bránící hráčky Zory a zamířila přesně k pravé tyči.
44'
Jansová si poradila i se třetí sedmičkou, kterou dnes měla k dispozici, Janssen je na její pokusy zatím krátká.
43'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
43'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Charlotte Cholevová).
40'
Skvělý zákrok Janssen, která ve druhé půli nahradila Müllnerovou.
38'
Druhé dvouminutové vyloučení pro Andrýskovou v dnešním utkání, tentokráte se svou soupeřkou doslova zametla na palubovku.
37'
Jenže Černí andělé velmi rychle kontrují zásluhou Maňákové.
36'
Vůbec první sedmička v dnešním utkání přišla až z kraje druhé půle. Postavila se na ní Jansová a střelou do dolní poloviny branky překonala Janssen.
35'
Andrýsková využila své výšky a přes bloky propálila brankařku Olomouce.
34'
Smetková prokazuje svůj dnešní střelecký potenciál také ve druhém poločase. Rychlý náběh na púivota a přesná rána k tyči byla nad síly Haládikové.
33'
Maňáková se trefuje přesně střelou pod břevno ze střední spojky.
33'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková).
32'
Eksteinová sice nedokázala proměnit rychlý brejk, za ní se ale k odraženému míči dostala Stříšková a ta už si se situací poradit dokázala.
31'
Rychlá branka na úvod početní výhody, o kterou se postarala střelou z levého křídla Stříšková.
31'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
31'
První dějství nám přineslo rychlý vstup Černých andělů do zápasu a následné pětibrankové vedení. Pak se ale dokázaly střelecky prosazovat také hráčky z Hané a utkání se poměrně vyrovnalo. Umazat manko se však hráčkám z Hané nepodařilo. Bude druhá půle z jejich strany lepší a potrápí ještě hegemona soutěže z Mostu?
30'
30'
Ještě jedna branka do sítě Müllnerové před poločasovou přestávkou po tvrdé ráně Kašpárkové.
30'
Nakonec se podařilo čtyřicet vteřin před poločasovou sirénou překonat Haládikovou Mikulčík.
29'
Černí andělé teď nemohou zakončit přes neprůstupnou obranu Zory.
27'
V závěru poločasu si první time-out vybírá také hostujicí lavička.
25'
Andrýsková na druhé straně bleskově kontruje střelou přes postavené bloky.
24'
Kuxová ze střední spojky střelou přes bloky překvapila Müllnerovou v mostecké brance.
23'
Eksteinová a první branka Mostu dnes z pozice pravého křídla.
22'
Kostelná se protáhla mezi dvěma bránícími hráčkami Zory a zamířila přesně umístěnou ranou k pravé tyči.
22'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Klára Kubálková).
21'
Andrýsková dostává dvě minuty za zásah do obličeje protihráčky Kapsové.
19'
První dnešní zásah do černého zaznamenává slovenská spojka Kostelná střelou na vzdálenější tyč.
18'
První dnešní time-out míří na lavičku Černých andělů pro polského kouče ve službách Mostu Adriana Struzika.
18'
I přes signalizovanou pasivitu se v posledních vteřinách dokázaly Hanačky prosadit přes aktivní obranu Mostu.
16'
Dvě rychlé branky v krátkém časovém sledu dávají domácím jasně najevo, že hráčky Olomouce to dnes ještě rozhodně nezabalily. Dobře umístěná rána Kubálkové našla svůj prostor za brankovou čárou.
16'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
15'
Vystřídavší sestavě Černých andělů se daří, první zásah zapisuje také Maňáková.
14'
Probouzí se také loňská juniorka sezóny. Adéla Stříšková dostala přihrávku při akci 2 na 1 a střelou do horní poloviny branky překonala Haládikovou.
13'
Znovu se dokázala Jansová prosadit z pozice pivota, tentokráte zaznamenala další branky s pomocí pravé tyče.
13'
Domácí tým záhy odpovídá. Mikulčík dorazila střelu Kroftové a vrací Mostu pětibrankové vedení.
12'
Jansová teď dostala přesnou přihrávku na pozici pivota a střelou mezi nohy nedala Müllnerové šanci.
10'
Po delší době také zakončení Olomouce, střela Kašpárkové skončila vysoko nad brankou Müllnerové, která následně vychytala i situaci 1 na 1. Hráčky Zory tak zatím marně hledají recept na odčarování domácí branky.
10'
Smetková si tentokráte našla střeleckou pozici na pravé spojce a ukázala, že ani tahle pozice jí není cizí, trefila se přesně pod břevno olomoucké svatyně.
9'
Jestli něco umí velmi dobře Mostečanky potrestat, tak jsou to ztráty míčů soupeřek na vlastní polovině. Mikulčík z rychlého kontru tváří v tvář Haládikové překonala brankařku Olomouce.
8'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Veronika Andrýsková).
8'
Nepříjemný moment pro Černé anděly. Na palubovce teď zůstala ležet Cholevová, vypadá to na zranění kotníku.
8'
Smetková je dnes při chuti, její střelecká potence neutuchá ani po další přesně umístěné střele z pozice střední spojky.
7'
6'
Se štěstím se teď hostující hráčky mohou radovat z jejich úvodní trefy. Střela Kapsové skončila sražená bránícími hráčkami až v síti domácí branky.
5'
Špatná rozehrávka Hanaček na útočné polovině znamená tříbrankové vedení po rychlém kontru zakončeném Cholevovou.
4'
Dlouho se Černí andělé probíjeli přes dobře postavenou obranu Zory, až se to povedlo znovu Smetkové z obdobné pozice.
3'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
2'
Valerie Smetková otevírá skóre utkání střelou ze střední spojky přes bloky.
1'
V 8. kole MOL ligy přivítají mostecké házenkářky ve své hale celek Zory Olomouc. Hanačky z dosavadních sedmi odehraných kol vytěžily 9 bodů a v tabulce jim patří 6. místo. V posledním kole doma přehrály Hodonín 27:21.

Most už se po neúspěšném vystoupení v Evropské lize může soustředit pouze na MOL ligu. V tabulce mu zatím patří 2. místo za 12 získaných bodů ze sedmi zápasů. Baník hrál naposledy ligový zápas skoro před měsícem 2. října, kdy zvítězil na Slavii 29:35. Proti Olomouci by si domácí hráčky měly připsat další výhru na své konto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.