Házená - MOL liga ženy - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Dunajská Streda - 27. března 2022   17:00

Olomouc
Olomouc
3' Kubáčková  • 4' Kubálková  • 5' Kubáčková  • 9' Kubáčková  • 12' T. Fryčáková  • 18' Kašpárková  • 20' Kuxová  • 21' Kuxová  • 24' T. Fryčáková  • 28' Kašpárková  • 30' Kubáčková  • 33' Machačová  • 35' Kašpárková  • 36' Jansová  • 38' Hejlová  • 39' Kubáčková  • 43' T. Fryčáková  • 45' Jansová  • 48' Přikrylová  • 50' Kuxová  • 52' Machačová  • 53' Kuxová  • 60' T. Fryčáková
29:28
(14:15)
Dunajská Streda
5' Hudáková   • 10' Hudáková   • 10' E. Rajnohová   • 12' E. Rajnohová   • 13' R. Bíziková   • 14' R. Bíziková   • 16' Hudáková   • 19' R. Bíziková   • 23' Hudáková   • 24' Juhosová   • 25' R. Bíziková   • 26' E. Rajnohová   • 27' Sáriová   • 29' R. Bíziková   • 34' Hudáková   • 34' Juhosová   • 36' Élöová   • 38' Élöová   • 39' Sáriová   • 44' R. Bíziková   • 44' Élöová   • 49' P. Hornyáková   • 51' Sáriová   • 54' E. Rajnohová   • 56' Sáriová   • 59' B. Bíziková
Olomouc
Petr Kichner a Michal Vacula
SH DHK Zora (kapacita 600 míst)

Dnes je to ode mne vše. Doufám, že svůj nabitý víkend ještě okořeníte nějakým sportovním přenosem, a to i v těchto těžkých časech. Od klávesnice se s Vámi loučí Adam Sedlák. Děkuji za pozornost!
Tak to byla strhující bitva až do samého konce. Olomoucká Zora na tom zpočátku druhého poločasu nebyla vůbec dobře, ovšem v závěru zabrala, a proto tedy zaslouženě vítězí.První půle se nesla ve velmi bojovném duchu z obou stran, jelikož oba týmy se nacházejí na nejvyšších příčkách celé ligy. I přesto že domácí hráčky byly zpočátku jasně ve vedení, tak zatím prohrávají. Hodně akcí totiž končí buď ještě před střeleckým pokusem, nebo míče dokáže vychytat brankářka Mageraová, a to opravdu vynikajícími zákroky. Na druhé straně, Slovenky dokáží být velmi produktivní. To se tedy projevuje především na aktuálním skóre po první třicetiminutovce, kdy vedou o jednu branku. Druhá polovina zápasu se nesla opět ve velmi bojovném duchu, ve kterém opravdu rozhodovaly maličkosti. Ty se ale přiklonily více na stranu Zory. Nutno vyzdvihnout výkon domácí brankářky Poláškové, jež opět potvrdila svou neuvěřitelnou kvalitu. Slovenské hráčky si tedy teprve svou pátou prohrou v letošním ročníku připisují na své konto hořkou pachuť při tomto dalekém výjezdu až do Olomouce.
DHK Zora Olomouc – MŠK Dunajská Streda 29:28 (14:15)
Nejvíce branek: Kubáčková 5, Kuxová 4, T. Fryčáková 4 – R. Bíziková 6, Sáriová 6/2, Hudáková 5. Rozhodčí: Petr Kichner a Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/2. Vyloučení: 3:4. ČK: Hudáková (DST).
60'
Kapsová byla zfaulována, toto už domácí hráčky určitě zvládnou!
60'
Juhosová se snažila dostat ke střele, ovšem Kapsová ji v tom pohotově zabránila.
60'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková).
59'
Pokus od Kapsové se pouze otřel o tyčku hostující branky.
59'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Boglárka Bíziková).
58'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Klára Sovová).
58'
Kašpárková byla jasně stažena k zemi a nevypadá to s ní zrovna nejlépe, jelikož odchází mimo palubovku.
57'
Kucserová střílela jen nad branku Zory. Hra se tedy přesouvá ihned na druhou stranu.
57'
Kuxová na Mageraovou nevyzrála, protože slovenská brankářka byla v dobrém pohybu.
56'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Barbara Sáriová).
56'
Juhosová střílela velmi tvrdě, ale trochu nepřesně, protože Polášová ji s přehledem vychytala.
56'
Oddechový čas pro hosty MŠK Dunajská Streda.
55'
Na druhé straně se proti pravidlům činila útočící hráčka Demeterová, jež tak velmi lehce ztrácí míč.
55'
Krásný průnik Hejlové zastavila, ač za cenu faulu, Slovenka Reka Bíziková.
54'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Erika Rajnohová).
54'
Kombinaci zakončenou zásluhou Hudákové nenašla největší parametry.
53'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Natálie Kuxová).
53'
Polášková vystihla střelu Hornyakové, a proto může založit další útočnou akci Zory.
52'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Monika Machačová).
52'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Orsolya Virág Demeterová).
52'
Kuxová teď byla tvrdě zfaulována, a proto se domácí hráčky opět udrží na míči.
51'
51'
Reka Bíziková tentokrát ani nevystřelila, jelikož ji clonil velký blok.
51'
Sáriová si dnes může vylámat zuby! Brankářka Polášková jí v souboji totiž opět předčila.
50'
50'
Sovová se snažila prosadit, ovšem dopustila se menšího útočného faulu, jenž jí v tom zabránil.
49'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Panna Hornyáková).
49'
Po nepřesném pokusu od Hudákové se jen očima natáhla brankářka Michaela Polášková.
49'
Oddechový čas pro domácí DHK Zoru Olomouc.
49'
Samotný únik na branku v podání domácích neproměněn. Jansová totiž při zakončení trochu zazmatkovala.
48'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Martina Přikrylová).
48'
Další chyba v podání Juhosové, která zbytečně ztratila míč na útočné polovině.
47'
Tvrdý pokus od Kapsové skončil jen na břevnu hostující svatyně.
47'
Polášková se opět činila, tentokrát vychytala levou spojku v podobě Hornyákové.
46'
Brance od Kuxové předcházel faul, a proto tento gól určitě platit nebude.
46'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Barbara Sáriová).
45'
Juhosová dokázala trefit přesně ruku opět připravené brankářky Poláškové.
45'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
45'
Pěknou kombinaci zakončil Hejlová opět jen do tyče.
44'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Beatrix Élöová).
44'
Kuxová byla faulována, domácí hráčky tedy budou v útoku pokračovat.
44'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Réka Bíziková).
43'
43'
Sáriová se už málem radovala, ovšem na Poláškovou opět nedokázala vyzrát.
42'
42'
Hudáková dostává po faulu na Kuxovou zcela zaslouženou červenou kartu.
41'
Parádní zákrok předvedla Polášková proti ostrému pokusu od Hudákové.
41'
Slovenky jsou teď mnohem přesnější, a proto tedy též vévodí dnešnímu klání.
40'
Dobrou střelu od Kuxové dokázala Mageraová opět přesně vytěsnit mimo tři tyče.
40'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Barbara Sáriová).
39'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
39'
39'
Kombinaci hostí zakončila Sáriová jen do zadní stěny za brankou Poláškové.
38'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Štěpánka Hejlová).
38'
38'
Obrovskou chybu domácí hráčky nepotrestali, neboť nahrávku od Kapsové zachytila vracející se Hudáková.
37'
Polášková předvedla výborný zákrok proti tvrdé střele od Hudákové.
37'
Prudký pokus od Hejlové skončil pouze na obránkyni Bízikové.
36'
36'
35'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Magda Kašpárková).
35'
Pokus od Machačové vyrazila Mageraová mimo jakékoliv nebezpečí.
34'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Kata Juhosová).
34'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Anette Emma Hudáková).
34'
Hudáková se snažila prosadit, ovšem obranou Zory se jí to zatím nepovedlo.
33'
33'
Mageraová předvedla proti střele Fryčákové opravdu výborný zákrok!
32'
Kapsová se teď tvrdě srazila se spoluhráčkou Sovovou. Zvedá se sice ztěžka, ovšem pokračovat v zápase by měla.
32'
Reka Bíziková to zkoušela z úhlu chytře, ovšem na brankářku Poláškovou to nestačilo.
31'
31'
Pěkný pokus Jansové skončil nakonec pouze na tyči branky DACU.
31'
Vše se schyluje k záhajení druhé půle, která zachvíli započne.
První půle se nesla ve velmi bojovném duchu z obou stran, jelikož oba týmy se nacházejí na nejvyšších příčkách celé ligy. I přesto že domácí hráčky byly zpočátku jasně ve vedení, tak zatím prohrávají. Hodně akcí totiž končí buď ještě před střeleckým pokusem, nebo míče dokáže vychytat brankářka Mageraová, a to opravdu vynikajícími zákroky. Na druhé straně, Slovenky dokáží být velmi produktivní. To se tedy projevuje především na aktuálním skóre po první třicetiminutovce, kdy vedou o jednu branku. Uvidíme, s čím mužstva vyrukují do další pasáže tohoto klání.
30'
30'
30'
Pěkná střela od Kubálkové skončila pouze na připravené ruce od Mageraové.
29'
29'
Sovová byla při svém úniku ostře zfaulována. O trestné minuty se ale nakonec pro Rajnohovou nejedná.
28'
Polášková se činila velmi dobře proti ostré střele od Juhosovové.
28'
27'
27'
Pokus od Jansové dokázala chytit brankářka Mageraová.
27'
Machačová předvedla pěknou kličku, ovšem následně vůbec nezakončila.
26'
Rychlou akci Kapsové dokázala vystihnout brankářka Mageraová s velkým přehledem.
26'
Oddechový čas pro hostky z Dunajské Stredy.
26'
Rychlou akci domácích zakončila Kuxová pouze do tyče branky hostek.
25'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková).
25'
25'
Domácí hráčky jsou v defenzívě velmi slabé, z čehož pramení zbytečné branky.
24'
24'
24'
Kuxová založila na druhé straně další akci, která by mohla vést ke vstřelení branky.
23'
23'
Hudáková sice střílela, ovšem úplně mimo její představy.
23'
22'
Hejlová předvedla parádní naznačení, při čemž byla faulována.
22'
Sáriová sice mířila mimo, ovšem všemu předcházel faul na její osobu.
21'
21'
Rychlou akci domácích zakončila Kuxová nepřesnou střelou mimo branku.
20'
20'
20'
Akci DACU zastavila připravená brankářka Polášková svým zákrokem.
20'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
19'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Klára Sovová).
19'
18'
18'
Brance Kuxové předcházel faul, a proto tedy tento gól rozhodně nemůže platit.
17'
Bíziková se snažila protlačit dopředu, ovšem následně ji dokázala zastavit Kubáčková.
16'
Brankářka Mageraová se činila dalším parádním zákrokem proti pokusu od Jansové.
16'
15'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
15'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Beatrix Élöová).
15'
Dobrá kombinace domácích stále nabírá na obrátkách hry.
14'
14'
Pěkná střela od Bizikové skončila jen na pravé tyči domácí branky.
13'
13'
12'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Noémi Mageraová).
12'
12'
12'
Aktivní Kubáčková si vynutila hned několik faulů na svou osobu.
11'
Ostrý hod od Jansové dokázala ukrýt Mageravová ve svých připravených pažích.
11'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Magda Kašpárková).
10'
10'
9'
Hejlová se teď provinila proti pravidlům, a proto hostky stále zůstanou u míče.
9'
8'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu MŠK Dunajská Streda (Beatrix Élöová).
7'
Náramnou střelu od Kapsové dokázala brankářka Mageraová reflexivně vyrazit.
7'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
6'
Virág Demeterová předvedla pěknou akci, kterou ale zakončila úplně mimo její představy.
5'
5'
4'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Klára Kubálková).
3'
2'
DAC je opět v útoku, ovšem jedná se o velmi těžký postup k brance Olomouce.
1'
Na druhé straně Valentina Kapsová střílela pouze mimo branku.
1'
Hostky se ihned dostávjí do útoku, branku soupeřek ale ještě neohrozily.
1'
Vše je připraveno, utkání může začít.
Aktuálně nám do začátku utkání zbývá něco přes dvacet minut. Hráčky obou týmů jsou na palubovce v plném rozvičení.

DHK Zora Olomouc: Polášková (C), Haládiková – Kubáčková, Kašpárková, Machačová, Kapsová, Kuxová, T. Fryčáková, Přikrylová, Kubálková, Hejlová, Jansová, Sovová, Roupcová.
Trenér: Libor Malínek

MŠK Dunajská Streda: Mageraová – Élöová, B. Bíziková, E. Rajnohová, Virág Demeterová, Hudáková, R. Bíziková, Pénzesová, Sáriová, P. Hornyáková, Juhosová, Kucserová, Réka Mészárosová (C).
Trenér: Viktor Debre

Rozhodčí: Petr Kichner a Michal Vacula.
MŠK Dunajská Streda

Slovenky sice letos podávají velmi dobré výkony, ovšem v poslední době jim to úplně nevychází výsledkově. Posuďte sami remízu se skoro posledním Zlínem či úplně zbytečnou prohru proti dotírajícímu Písku. Poslední klání navíc hráčky se žluto černou barvou dresů též nezvládli, i když nutno zmínit, že tentokrát padly s hvězdným Mostem, jenž dokonce vede ligovou tabulku.
DHK Zora Olomouc

Domácí hráčky prožívají opravdu velmi houpavé období. Přeci jen v tomto měsíci nedokázali zvítězit ani v jednom případě při po sobě jdoucích utkáních. Navíc nezvládli klíčové bitvy se soupeřkami ze stejných pater tabulky. Za zmínku stojí hlavně zbytečná prohra s Lázněmi Kynžvart, které rázem Zoře odskočily o šest bodů, což je opravdu prachbídná škoda. Nesmí se ovšem zapomenout na poslední klání, jež dopadlo pro výběr Libora Malínka velmi dobře, neboť si poradil s polským KPR RUCH Chorzóv v poměru 31:18, a to ke všemu na vlastní palubovce.

Nejproduktivnější playerkou z pozice levé spojky je Natálie Kuxová s šedesáti osmi brankami. O pár příček za ní se drží Nikola Jansová s devětapadesáti úspěšnými hody. Nejtrestanějším členem kádru je pětadvacetiletá Valentina Kapsová se čtrnácti mínusovými minutami. Ve statistice úspěšnosti zákroků je dokonce v celé lize nejlepší Michaela Polášková, která si jich připsala hned dvě stě padesát sedm.
Hezký den všem příznivcům kvalitní házené! MOL Liga totiž pokračuje i třiadvacátým kolem, které nabídne mnoho zajímavých bitev. V jednom z nich se právě utká domácí DHK Zora Olomouc, jejichž soupeřem bude slovenská MŠK Dunajská Streda. Tímto přenosem Vás provede příjemně naladěný Adam Sedlák. Hezkou podívanou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.