Házená - MOL liga ženy - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kynžvart : Písek - 5. února 2023   17:00

Kynžvart
Kynžvart
3' Vávrová  • 4' Dvořáková  • 5' Patrnčiáková  • 6' Vávrová  • 8' Vávrová  • 10' Dvořáková  • 13' T. Michalcová  • 15' Dvořáková  • 19' Božovićová  • 20' Božovićová  • 21' Tesařová  • 23' Tesařová  • 24' Dvořáková  • 26' Vávrová  • 27' Patrnčiáková  • 28' Kapusniaková  • 29' Dresslerová  • 30' Patrnčiáková  • 37' Vávrová  • 39' Dresslerová  • 41' K. Königová  • 42' Vávrová  • 43' Dvořáková  • 46' Vávrová  • 48' Božovićová  • 50' K. Königová  • 50' K. Königová  • 51' Dresslerová  • 52' Dresslerová  • 54' K. Königová  • 56' Dvořáková  • 58' Vávrová  • 59' Patrnčiáková
36:29
(19:13)
Písek
Písek
4' Stellnerová   • 9' Korešová   • 11' M. Svobodová   • 11' E. Svobodová   • 12' Stellnerová   • 13' Stellnerová   • 16' Velková   • 18' E. Svobodová   • 26' Korešová   • 26' Korešová   • 27' M. Svobodová   • 32' Korešová   • 35' Korešová   • 36' Korešová   • 38' M. Svobodová   • 42' Stellnerová   • 42' Stellnerová   • 44' Korešová   • 47' Korešová   • 52' Korešová   • 54' Korešová   • 55' Korešová   • 57' Kordíková   • 58' Korešová   • 59' Plojharová
Kynžvart
Kremláček, Procházka
Hala Milana Prokeše, Kynžvart
200 diváků
Písek

Písek nevyužil prohry Mostu na Slavii a prohrál v Kynžvartu jasně 29:36. Drtivou část zápasu dotahoval. Domácím skvěle zachytala gólmanka Novotná. Jihočešky se dnes trápily a v případě rovnosti bodů po základní části skončí za západočeským celkem kvůli horší bilanci vzájemných duelů. Kynžvart odpověděl na včerejší výhru Plzně v Porubě a remízu Olomouce se Šal´ou.
Házená Kynžvart – Sokol Písek 36:29 (19:13)
Nejvíce branek: Vávrová 11/3, Dvořáková 6, K. Königová 4 – Korešová 15/3, Stellnerová 5, M. Svobodová 3. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Vyloučení: 7:5. Diváci: 200.
60'
Pískán faul na levou spojku Chlupovou, potom kroky Písku.
60'
Sedmičku Kordíkové vykopla Srpová pravou nohou k tyči vlastní brány.
60'
Sedmička pro Písek, Kynžvart posílá do brány Srpovou.
59'
Michalcová posunula z pravé spojky do pravého křídla, Patrnčiaková vystřelila na delší tyč.
59'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Iveta Korešová).
59'
Plojharová zamířila z pravé spojky na zadní tyčku.
58'
Razantní pokus Vávrové z levé spojky rozvlnil síť.
58'
Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Marija Božovićová).
58'
Na konci svého sóla pálila Korešová k levé tyči.
57'
Kordíková překonala Novotnou z levého křídla na opačnou tyč.
56'
V signalizované pasivitě rozehrával Kynžvart volný hod, Veronika Dvořáková vyskočila na pravé spojce a trefila se na vzdálenější tyč do protipohybu gólmanky.
56'
Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart.
55'
Korešová vystřelila přes dvě hráčky z levé spojky na první tyčku.
54'
Königová zakončuje samostatný únik z levé strany.
54'
Veronika Dvořáková udělala na levé spojce útočný faul.
54'
Korešová převzala balón na levé spojce a střílela na přední tyč.
53'
Dvojka pro Kapusniakovou za zákrok na Korešovou po ztrátě míče.
53'
Písek zahodil šanci z levého křídla.
52'
Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Katka Dresslerová).
52'
Korešová z devítky.
51'
Dresslerová zpracovala nahrávku na pivotu a poslala balón k pravé tyči.
51'
Korešová ji nedává, Novotná natáhla ruce u své levé tyče.
51'
Sedmička za faul na Korešovou na střední spojce.
50'
Po technické chybě Písku vyhazovala Novotná na levou stranu na Königovou a ta zakončila na bližší tyč.
50'
Königová ale doráží z levé strany.
49'
Vávrová trefuje levou tyčku.
49'
Novotná vykopla střelu Magdaleny Svobodové ze spojky.
49'
Brankářka Písku vytahuje ránu Patrnčiákové z pravého křídla, timeout pro Písek.
48'
Novotná podržela Kynžvart proti příležitosti z pivota.
48'
Proti zakončení Božovičové z levé spojky na zadní tyč se gólmanka ani nepohnula.
47'
Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Veronika Dvořáková).
47'
Korešová ze střední spojky procpala míč těsně za čáru.
46'
Vávrová zvyšuje o zem z levé spojky.
46'
Korešová předala míč na pravou stranu, potom zalepila Novotná střelu na bližší tyč.
45'
Podstřel Veroniky Dvořákové přizvedla jedna z hostujících házenkářek nad branku.
44'
Bránící hráčka vypíchla pas Korešové do pravého křídla, ale bylo to s přešlapem, pak Písek zkazil zadovku.
44'
Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Kristýna Königová).
44'
Korešová se prosazuje z výskoku na pravé spojce.
43'
Dvořáková se nemýlila k pravé tyči do protipohybu brankářky.
43'
Sedmička za faul na pivotku proti Písku.
42'
Magdalena Svobodová asistovala při gólu Stellnerové okolo pravé nohy gólmanky.
42'
Vávrová úspěšná z levé strany.
42'
Stellnerová skórovala silou vůle z pivota.
42'
Kynžvart sáhl k osobce na Korešovou.
41'
Dvě hráčky se postaraly o dohrávku do levého křídla na Königovou, ta směřovala na zadní tyč, Písek si bere timeout.
41'
Božovičová se snažila o přihrávku z levé spojky na pivota.
40'
Korešová míří ze sedmičky k levé tyči, Novotná vystihla stranu.
40'
Za faul na Magdalenu Svobodovou se bude házet sedmička.
39'
Po zkaženém pasu Magdaleny Svobodové ze středu na pivotku vyhazovala gólmanka a Dresslerová měla před sebou bránu.
39'
Vávrová narvala balón na levou stranu.
39'
Další sedmička pro Kynžvart, Preslová jde do brány.
38'
Magdalena Svobodová vyslala střelu z levé spojky na vzdálenější tyč.
38'
Vávrová proměňuje do pravé části brány.
38'
Königová faulovaná na levém křídle, sedmička pro Kynžvart. Chlupová dostane dvojku.
37'
Novotná zasáhla proti lobu z pravé strany a následuje postupný útok Západočešek.
37'
Vávrová kontruje z levé spojky na bližší tyč.
37'
Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Barbora Tesařová).
36'
Korešová prošla přes levou stranu na šestku a Kynžvart už vede jen o tři góly.
36'
Veronika Dvořáková se dopustila kroků na středu.
35'
Individuální akce Korešová dopadla gólem k tyči z šesti metrů.
35'
Tvrdá střela Vávrové z levé spojky skončila vedle protější tyče.
35'
Chlupová seběhla na pas Korešové na pravou spojku do druhé vlny a napálila bližší tyčku.
34'
Faul Dresslerové za dvě minuty ruší pasivitu.
33'
Božovičová udělala technickou chybu na pravé straně a do útoku jde Písek.
32'
Korešová vyskočila a vystřelila na pravou stranu.
31'
Shození Písku do pivota nepřineslo gól, stejně tak loženka Kynžvartu na levém křídle z ruky Königové.
31'
Písku vůbec nevyšel první poločas a to od samotného úvodu. Domácí zatím drží gólmanka Novotná a vypadá to, že Sokol neporazí Kynžvart ani ve druhém vzájemném zápase v letošní sezoně. Za svým soupeřem výrazně zaostává. Nevychází mu tolik dohrávka do pivota a ani hra sedm na šest.
30'
30'
Veronika Dvořáková neuspěla ze střední spojky.
30'
30'
Novotná vyrazila střelu z druhé vlny a levé spojky na vzdálenější tyč.
30'
Po ztrátě Písku posílá Patrnčiáková balón z dálky do prázdné brány.
29'
Písek minul z levé spojky zadní tyč a gólmanka se nestihla vrátit do brány proti Dresslerové.
28'
Vávrová vymetla pravý horní roh.
28'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Nela Nosková).
28'
Patrnčiáková byla faulovaná na pravé spojce, uvidíme sedmičku.
28'
Kapusniaková dostala pas za obranu a sama proti gólmance nezaváhala.
27'
Patrnčiáková se protáhla obranou k zakončení na levou stranu.
27'
Magdalena Svobodová je přesná z levé strany.
26'
Vávrová dostala nahrávku pod sebe a směřovala z pravé spojky na zadní tyč do protipohybu.
26'
Další trefa Korešové, tentokráte z levé spojky na přední tyč.
26'
Korešová se uvolnila zleva na střed.
25'
Nosková byla přerušena z levé strany.
24'
Po zakončení Veroniky Dvořákové z levé spojky opět Kynžvart vede o tři góly.
24'
Korešová sebrala nahrávku za obranu a přihrála po pravé straně, Nosková spálila tutovku sama proti brankářce.
23'
Kynžvart odskakuje Tesařovou z hranice brankoviště.
23'
Písku byla signalizovaná pasivita, po volném hodu byla Magdalena Svobodová zablokovaná.
21'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Jana Chlupová).
21'
Po krocích Písku běžela Tesařová sama na gólmanku a ačkoliv byla faulovaná Chlupovou, tak překonala brankářku.
21'
Kynžvart trefil z dálky levou tyč prázdné brány, Kapusniaková při snaze o dorážku přešlápla.
20'
Božovičová srovnává z pivota při souhře s Veronikou Dvořákovou z levé spojky.
20'
Kynžvart nasadil osobku na Korešovou, brankářka vykopla křižnou střelu Magdaleny Svobodové z levé spojky.
19'
Oddechový čas pro tým Sokol Písek.
19'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Barbora Velková).
19'
Božovičová obešla bránící hráčku a dostala ze spojky domácí na kontakt.
18'
Eva Svobodová ukončuje rychlý brejk zleva.
18'
Novotná chytila zakončení střední spojky, ale Kynžvart se neprosadil z trháku a pravé strany.
18'
Dvořáková minula pravou šibenici.
17'
Nařízena sedmička za zákrok na Vávrovou na levé spojce.
17'
Michalcová zakončovala z levé spojky na vzdálenější tyč, kde se natáhla Preslová.
16'
Korešová s Chlupovou připravily pozici pro Velkovou na pravém křídle, ta přehodila brankářku na zadní tyčku.
15'
Tečovaná střela Veroniky Dvořákové zapadla do sítě.
14'
Korešová posílá sedmičku k levé tyči do protipohybu Novotné, Písek vůbec poprvé vede.
14'
Domácí celek to zase dohrál do pasivity, střelu Michalcové z osy hřiště chytila gólmanka.
13'
Následuje gól Stellnerové z pivota k pravé tyčce.
13'
Michalcová reaguje z šestky.
12'
Stellnerová byla úplně nepokryta na středu a mířila k pravé tyči do protipohybu gólmanky.
12'
Rozhodčí zvedli ruku, pokus Vávrové skočil o zem vedle pravé tyče.
11'
Písku vyšel trhák zakončený Evou Svobodovou z levé strany.
11'
Na střelu Magdaleny Svobodové k pravé tyči si gólmanka sáhla.
10'
Dvořáková zakončila hned po převzetí míče z pravé spojky po ruce.
9'
Korešová snižuje ze střední spojky.
9'
Patrnčiáková přešlápla na pravé straně.
8'
V signalizované pasivitě střílela Vávrová z výskoku k levé tyči, míč těsně přešel čáru. Brankářka Preslová se tomu diví.
8'
Novotná vystihla loženku z levého křídla a Kynžvart jde do postupného útoku.
7'
Kynžvart přečetl sehrávku spojky na pivotku Stellnerovou.
7'
Preslová zasažena střelou Patrnčiákové z pravé strany, dostane dvě minuty.
6'
Vávrová vypálila z devítky k levé tyči.
6'
Brankářka vyráží střelu Písku ze střední spojky k levé tyči.
5'
Domácí tým dohrával až do pravého křídla, odkud vyslala ránu Patrnčiáková.
4'
Dvořáková odpovídá ze střední spojky.
4'
Stellnerová využila na pivotu nahrávky ze spojky k zakončení na pravou ruku brankářky.
3'
Vávrová srovnává z levé spojky.
3'
Písek, ani Kynžvart se neprosadil, nyní útočí domácí celek.
2'
Korešová poslala prudkou sedmičku k pravé tyči.
2'
Vávrová vyskočila na levé spojce a mířila na zadní tyč, kde měla gólmanka ruku.
1'
Kynžvart nastoupil v tmavém, Písek ve žlutém a modrých trenýrkách.
1'

Házená Kynžvart: Srpová, S. Novotná – K. Königová, Tesařová, Dvořáková, Vávrová, T. Michalcová, Patrnčiáková, Bezrukovová, Dresslerová, Božovićová, Kapusniaková, Hejkalová.
Trenér: Sabadka

Sokol Písek: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Velková, Nosková, Kordíková, Plojharová, Hanzelínová, Korešová, E. Svobodová, Bicanová, M. Svobodová, Stellnerová, Chlupová, Boorová.
Trenér: Pavlovský

Rozhodčí: Kremláček, Procházka.
To ambiciózní Kynžvart není na příčce zajišťující play-off, ale těsně pod ní. Jakožto pátý nejlepší český celek stíhá Olomouc, na kterou nestačil v loňské sérii o bronz a ve svém nováčkovském ročníku nedosáhl na cenný kov, ačkoliv k němu měl po druhém místě po základní části velmi dobře nakročeno. Účastník evropských pohárů doposud v kalendářním roce 2023 nebodoval. V neděli prohrál ve Zlíně a vypadl v semifinále Českého poháru s Mostem. Pro Západočešky může být povzbuzením, že úvodní partie této sezony dopadla na jihu Čech remízou 32:32. Kynžvart tehdy drtivou část zápasu vedl, v prvním poločase dokonce o šest branek.
Sokol sahá po postupu do vyřazovacích bojů, které mu v loňské sezoně těsně unikly. Jihočešky těží ze spolupráce dvou házenkářek s reprezentačními zkušenostmi, a sice hrající legendy Ivety Korešové a Aleny Stellnerové. Písek bude chtít přidat pátou výhru v roce 2023. V uplynulých dvou duelech se představil právě proti bývalým klubům obou opor. Nejprve v Mostě zvítězil 38:36, reprezentační kapitánka Korešová se prosadila patnáctkrát, následně v sobotu se pivotka Stellnerová podílela na skalpu pražské Slavie 33:21 jedenácti přesnými zásahy.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 15. kola MOL ligy, ve kterém se střetnou Házená Kynžvart a Sokol Písek. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.