Házená - MOL liga ženy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : DHC Plzeň - 5. října 2022   17:30

Slavia
Slavia
1' Vavroušková  • 2' Míšová  • 3' Vavroušková  • 4' Vavroušková  • 6' Míšová  • 8' Vavroušková  • 9' Vostárková  • 13' Weisenbilderová  • 15' Zimová  • 15' Holeňáková  • 18' Jestříbková  • 19' Švihnosová  • 20' Holeňáková  • 22' Jestříbková  • 23' Holeňáková  • 24' Míšová  • 24' Jestříbková  • 26' V. Fryčáková  • 28' Míšová  • 31' V. Fryčáková  • 35' Vostárková  • 36' Franková  • 37' Švihnosová  • 41' Švihnosová  • 42' Weisenbilderová  • 43' Weisenbilderová  • 45' Vostárková  • 48' Švihnosová  • 50' Zimová  • 51' Jestříbková  • 52' Zimová  • 53' Míšová  • 55' A. Novotná  • 56' Míšová  • 57' Míšová  • 59' Míšová  • 60' Zimová  • 60' Mulačová
40:28
(20:13)
DHC Plzeň
DHC Plzeň
3' L. Galušková   • 4' Franzová   • 11' Lásková   • 13' Schreibmeierová   • 17' Panošková   • 18' Panošková   • 19' Schreibmeierová   • 22' Schreibmeierová   • 26' Lásková   • 27' V. Galušková   • 30' Franzová   • 33' Franzová   • 34' Kepková   • 38' V. Galušková   • 40' Schreibmeierová   • 41' Formanová   • 44' Schreibmeierová   • 46' Formanová   • 47' Schreibmeierová   • 49' Schreibmeierová   • 54' Franzová   • 55' V. Galušková   • 57' Franzová
Slavia
Brzósková, Sovová
Sportovní hala Eden, Praha 10
157 diváků
DHC Plzeň
Řezáčová, Mancellari – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Schreibmeierová, Kantnerová, Formanová, Drozdová, Franzová, Panošková, L. Galušková, Tomanová, Lásková, D. Galušková, V. Galušková.

Házenkářky Slavie splnily náročnou dvacetigólovou normu v obou poločasech a Plzeň rozdrtily o 12 branek. Domácí neúnavně útočily od samého začátku a v celém zápase si nevybraly chvilku oddechu. Zápas tak byl jen otázkou skóre, Plzni nepomohlo ani parádní desetigólové představení Schreibmeierové. Nejlepší střelkyní domácích byla Míšová, přestože v úvodu několik šancí neproměnila. Slavia měla velkou podporu od obou brankářek a diváky dnes potěšila skvělou házenou.
DHC Slavia Praha – DHC Plzeň 40:28 (20:13)
Nejvíce branek: Míšová 8, Weisenbilderová 5/2, Zimová 4, Vavroušková 4, Švihnosová 4, Jestříbková 4 – Schreibmeierová 10/3, Franzová 5, V. Galušková 4/1. Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Sedmimetrové hody: 4/2 – 7/5. Vyloučení: 1:2. Diváků: 157.
60'
Domácí házenkářky stihly famózní čtyřicítku! Tereza Mulačová rozjásala halu tři vteřiny před koncem.
60'
Adéla Zimová zakončuje rychlou akci precizní ranou do šibenice.
59'
Hned po rozehrávce uspěla z brankoviště nepokrytá Adriana Míšová.
59'
Panošková vyhrává minisouboj sedmiček a snižuje.
58'
Mancellariová vyráží sedmimetrový hod Holeňákové, která tak nepotrestala faul na svou osobu.
57'
Rozstřílela se však také domácí Míšová.
57'
Franzová se protáhla na brankoviště a z levé spojky obstřelila brankářku.
57'
Na opačné straně Zimová odrazem o zem trefuje smolně břevno.
57'
Panošková z křídla střílí do těla brankářky Malé.
56'
Adriana Míšová využila neomylně samostatný nájezd.
55'
Gólové hody pokračují, síť napnula Veronika Galušková.
55'
Také Slavia na gól dlouho nečekala, do šibenice pálí Adéla Novotná.
54'
Plzeň odpovídá trefou Denisy Franzové.
54'
Střídající veteránka Mancellariová vystihla zakončení Míšové z křídla.
54'
Slávistky ztratily míč, jenže brejk tří na jednu zakončuje Kepková jen do tyče.
53'
Míšová hezky z opačné strany za "háčky" zadní tyče navyšuje na rozdíl deseti gólů.
52'
Veronika Galušková přešlápla při dorážce vlastní střely, z protiútoku pak zavěsila z křídla Adéla Zimová.
51'
Denisa Holeňáková zakončila průnik ranou do brankářky, na brankovišti však úspěšně dorazila Anna Jestříbková.
50'
Oddechový čas pro Plzeň.
50'
Adéla Zimová skóruje pěkně z křídla po přihrávce těsně bráněné Frankové.
49'
Schreibmeierová se prosmýkla na levé spojce a její účet je dnes již dvouciferný!
48'
Švihnosová dostává míč do běhu i od druhé ze slávistických brankářek Malé a zavěsila pod břevno.
47'
Nechytatelný švih k tyči z ruky Schreibmeierové, které přihrávala V. Galušková.
46'
Holeňáková prostrčila míč na Weisenbilderovou, která byla faulována při střele a sama proměňuje nařízenou sedmičku.
46'
Západočešky okamžitě reagují trefou Formanové, která si z křídla seběhla blíže středu.
45'
Rychlý protiútok zakončila bezchybně osamocená Tereza Vostárková.
44'
Skvělá Schreibmeierová však v závěru přesilovky zavěsila ze samostatné akce.
43'
Michaela Malá zneškodnila dnes podruhé Veroniku Galuškovou při sedmimetrovém hodu.
43'
Po rozvážné kombinaci Slavie švihla Weisenbilderová ukrytou střelu k tyči.
42'
Nejlepší střelkyně Plzně Simona Schreibmeierová proměňuje i třetí sedmičku.
42'
Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Tereza Mulačová).
42'
Úplně volná Weisenbilderová skóruje z pivota.
41'
Hana Formanová se prosadila z levého křídla poprvé v utkání.
41'
Po skvělé přihrávce Holeňákové prostřelila brankářku Plzně Švihnosová z křídla.
40'
V oslabení se trefuje k tyči Simona Schreibmeierová.
40'
Středem oslabené obrany prošla Franková, ovšem Řezáčová nadvakrát vyškrabuje ztlumenou střelu z brankové čáry.
40'
Vyloučení pro tým DHC Plzeň (Lucie Drozdová).
39'
Ztlumená střela Vavrouškové doskákala vedle plzeňské brány.
38'
Zadovku Bušauerové využívá Veronika Galušková ke gólové ráně zpoza devítimetrové čáry.
37'
Schreibmeierová se nemýlila ze sedmimetrového hodu.
37'
Další zákrok a přihrávku do běhu od brankářky Kudláčkové využívá proměněným nájezdem Nikola Švihnosová.
36'
Julie Franková zachytila těžkou vysokou přihrávku a prosazuje se střelou k zadní tyči.
36'
Dnešní utkání sleduje 157 diváků.
35'
Michaela Malá reflexivně vyráží sedmimetrový hod Veroniky Galuškové! To byl úspěšný záskok z lavičky.
35'
Z devíti metrů vymetla šibenici také domácí Tereza Vostárková, hrající se zalepenou bradou.
34'
Petra Kepková trefuje z levého křídla přesně vzdálenější růžek domácí brány.
33'
Míšová znovu neuspěla sama proti Řezáčové, která míč chytá do dlaně.
33'
Denisa Franzová zakončila průnik z pivota.
33'
Slávistky přenesly hru na pravé křídlo na Míšovou, jejíž střelu vystihla Karin Řezáčová.
31'
Petra Kudláčková vychytala Veroniku Galuškovou a připisuje si asistenci u gólu Venduly Fryčákové, kterou vyslala do protiútoku.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:20.
Pražanky jsou zatím jasně lepším družstvem, jejich náskok postupně narůstal až na devět gólů, hostům se ztrátu podařilo zkorigovat před přestávkou na sedm.
30'
30'
Plzeňské házenkářky zblokovaly střelu Denisy Holeňákové a z protiútoku pět vteřin před sirénou zakončuje o zem přesně k tyči její jmenovkyně Franzová.
29'
S vypršením předposlední minuty střílí vedle levé tyče V. Galušková.
29'
Řezáčová chytá tvrdou střelu domácí Frankové.
28'
Adriana Míšová však z bezprostřední blízkosti napnula síť na druhé straně a domácí stihly dvacítku ještě před přestávkou.
27'
Veronika Galušková propálila brankářku Kudláčkovou po rozehrávce z devítky.
26'
Za Plzeň se trefuje po delší kombinaci z otočky na brankovišti Pavlína Lásková.
26'
Za dres tahaná Vendula Fryčáková dostala míč od Vavrouškové a v pádu ze spojky zvyšuje na rozdíl devíti gólů.
25'
Kroky Slavie, jenže také Plzeň se vzápětí dopouští technické chyby.
24'
Krásnou souhru mezi Holečkovou, Holeňákovou a Jestříbkovou zakončuje posledně jmenovaná z pivota pod břevno.
24'
V pádu zavěsila pod břevno Adriana Míšová.
23'
Holeňáková se prosazuje ještě do nezformované obrany Plzně.
22'
Simona Schreibmeirová vymetla pavučiny z horního růžku domácí brány.
22'
Anna Jestříbková si počkala na pivotu nikým nebráněná a dává patnáctý gól Pražanek.
21'
Děkujeme brankářce Kudláčkové, která dvěma úspěšnými zákroky rychle za sebou trochu zvolnila ďábelské tempo změn skóre.
20'
Krásná akce Denisy Holeňákové, góly nestíhám ani zapisovat. Sedm jich padlo za dvě a tři čtvrtě minuty.
20'
Schreibmeierová snižuje ze sedmičky.
19'
Blesková odpověď Nikoly Švihnosové.
19'
Schreibmeierová pálí přesně o zem až do horního rohu.
18'
Anna Jestříbková vzápětí z brankoviště propálila brankářku mezi nohy.
18'
Podruhé v krátkém sledu skóruje osamocená Panošková z úniku.
17'
Novotná střílí jen do brankářky Řezáčové, která okamžitě uvolňuje dlouhým výhozem Terezu Panoškovou a ta nezaváhala.
15'
Samostatnou akci dotáhla Denisa Holeňáková a prostřelila Řezáčovou.
15'
Dominika Galušková se vysmýkla z držení, jenže v pádu trefuje pouze břevno slávistické branky.
15'
Adéla Zimová proměňuje samostatný únik.
14'
Vostárková přestřeluje, slávistky trochu opustila muška. Na druhé straně je ovšem zachránila výborným zákrokem Kudláčková.
13'
Z výskoku pěkně zavěsila Simona Schreibmeierová.
13'
Tečovaná střela Weisenbilderová prošla se štěstím do protipohybu brankářky.
12'
Sedmičku proměňuje na druhé straně také Veronika Galušková.
12'
Ze sedmimetrového hodu navíc trestá faul nejlepší střelkyně Slavie v sezóně Martina Weisenbilderová.
12'
Vyloučení pro tým DHC Plzeň (Pavlína Lásková).
12'
Malá skvěle vyškrabuje z horního růžku ránu Schreibmeierové.
11'
Z pravé spojky do šibenice snižuje Pavlína Lásková.
10'
Julie Franková zablokovala ránu Veroniky Galuškové, při brejku je jí ale pískáno prorážení.
10'
Kroky hostujícího družstva. Z protiútoku však Švihnosová z křídla přestřeluje.
9'
9'
Rychlým průnikem a bombou do šibenice se blýskla Tereza Vostárková.
8'
Vavroušková se uvolnila ze sevření dvou hráček a v pádu propálila gólmanku hostů.
8'
Prudkou ránu Láskové k tyči vystihla zatím výborná brankářka Malá.
8'
Teď Míšové nevyšlo další technické zakončení z křídla.
6'
Míšová svou chybu hned napravuje po plzeňské střele nad břevno přesným zakončením zprava po průniku Weisenbilderové.
5'
Adriana Míšová zpackala sedmimetrový hod, který chtěla proměnit lehkým obloučkem, jenže míč přistál na horní síti.
4'
Hned po rozehrávce završila hattrick Vavroušková, kterou nechaly Západočešky zase zcela osamocenou na pravé spojce.
4'
Z dálky se trefuje přesně Denisa Franzová.
3'
Plzeňská brankářka loví ze sítě další trefu Vavrouškové.
3'
Po přihrávce Veroniky Galuškové snižuje z voleje ranou pod břevno naskakující sestřenice Linda Galušková.
2'
Adriana Míšová byla také osamocená na pravé straně a o zem zvyšuje.
1'
Skóre otevírá z levé spojky Barbora Vavroušková, která zůstala úplně volná.
1'
Vostárková zakončila úvodní akci průnikem a střelou do brankářky Řezáčové, na druhé straně zasahuje úspěšně také Malá.
1'
Před zápasem se koná minuta ticha za 2. října zesnulého funkcionáře Slavie Petra Pílu.
Házenkářky Slavie budou hrát v sešívaných červenobílých dresech, Plzeň nastupuje s podporou bubeníků v černo-červených.

DHC Slavia Praha: Malá, Kudláčková – Holečková, Franková, Mulačová, Vostárková, Novotná, Holeňáková, Fryčáková, Zimová, Duranková, Míšová, Weisenbilderová, Švihnosová, Vavroušková, Jestříbková.
Trenér: Salač.

DHC Plzeň: Řezáčová, Mancellariová – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Schreibmeierová, Kantnerová, Formanová, Drozdová, Franzová, Panošková, L. Galušková, Tomanová, Lásková, D. Galušková, V. Galušková.
Trenér: Bureš.

Rozhodčí: Brzósková, Sovová.
DHC Plzeň byla zatím ve dvou utkáních doma stoprocentní a venku naopak. Tuto bilanci bude chtít v Edenu prolomit. Stejně jako slávistky prohrály i Západočešky navlas stejným poměrem 21:30 v Mostu, v minulém kole doma zdolaly Porubu hladce 30:23.
Veronika Galušková je s 38 góly průběžně druhou nejlepší střelkyní soutěže. Karin Řezáčová zase s 60 úspěšnými zákroky ztrácí jen jeden zásah na vedoucí Novotnou z Kynžvartu mezi brankářkami.
DHC Slavia Praha zahájila sezónu skalpem obhájce interligového titulu Michalovců, přemožitele našla po dalších výhrách ve Zlíně a nad Pískem až ve čtvrtém kole v českém mistru Baníku Most. Na severu Čech podlehly Pražanky o devět branek a klesly na třetí místo tabulky za stoprocentní Most a Šaľu.
Nejlépe to ze slávistek střílí Martině Weisenbilderové, která zatížila konta soupeřek 21 góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.