ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Bělorusko - 14. ledna 2018   20:30

Norsko
Norsko
1' Tønnesen  • 3' Tønnesen  • 5' Sagosen  • 7' Myrhol  • 13' Tønnesen  • 13' Myrhol  • 14' Gullerud  • 15' Tønnesen  • 18' Sagosen  • 19' Gullerud  • 25' Gullerud  • 32' Tønnesen  • 33' Sagosen  • 34' S. Johannessen  • 35' Gullerud  • 39' S. Johannessen  • 40' Sagosen  • 44' Myrhol  • 45' Bjørnsen  • 47' S. Johannessen  • 48' Sagosen  • 50' Gullerud  • 54' Myrhol  • 54' Jøndal  • 56' S. Johannessen  • 58' Bjørnsen  • 59' Myrhol  • 59' Sagosen
33:28
(15:12)
Bělorusko
Bělorusko
4' Šilovič   • 7' Šilovič   • 7' Karalek   • 12' Karalek   • 13' Kuleš   • 16' Gajdučenko   • 18' Rutenka   • 24' Karalek   • 25' Gajdučenko   • 27' Jurynok   • 30' Kuleš   • 31' Šilovič   • 35' Jurynok   • 39' Šilovič   • 40' Gajdučenko   • 40' Baranov   • 44' Baranov   • 48' Karalek   • 48' Gajdučenko   • 50' Baranov   • 52' Karvackij   • 53' Karalek   • 53' Baranov   • 54' Karvackij   • 55' Jurynok   • 60' Karvackij
Norsko
Načevski, Nikolov (oba MKD)
Žatika Sport Centre, Poreč
Bělorusko

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Tabulka skupiny B po 2. hracím dnu:
1. Francie – 4b.
2. Norsko – 2b.
3. Bělorusko – 2b.
______________
4. Rakousko – 0b.
Je dobojováno! Slušně zaplněná hala v chorvatské Poreči sledovala poměrně uvolněné utkání, ve kterém měli Norové od poloviny první půle herně i gólové navrch a bez větších problémů si svůj pětibrankový náskok uhlídali až do úplného konce. Bělorusové přes porážku neodehráli špatný zápas a kdo ví, jak by si vedli, kdyby nemuseli hrát celých dvanáct minut v oslabení.
Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen norský brankář Torbjørn Bergerud.
60'
Vadim Gajdučenko přispěchal s ještě jednou střelou, kterou Bergerud vyrazil mimo tři tyče.
60'
Pravděpodobně poslední korekce od běloruského týmu. Bergerud byl bez šance proti ráně Karvackého.
59'
A další třešnička na norský dort! Svůj únik dotáhl do gólového konce Sander Sagosen.
59'
Myrhol si vychutnal vyběhnutého Saldacenku, kterého z bezprostřední blízkosti přeloboval.
59'
Norové si vyžádali oddechový čas.
58'
Vadim Gajdučenko skóruje z nařízené sedmičky, ale Bělorusům už to s největší pravděpodobností nepomůže.
58'
Tangen v časové tísni stihl předat míč Bjørnsenovi, jenž se opět prosadil z pravého křídla.
57'
Důležitý zákrok v podání Torbjørna Bergeruda, který chytil do rukou projektil Alexandra Padšivalova!
56'
Zrovna Gøran Johannessen vběhl do poměrně rozevřené obrany a zvyšuje na 30:26!
56'
Johannessen po faulu Karalky přestřelil, ovšem Norové ještě zůstanou u balónu.
55'
Andrej Jurynok vyplaval z levého křídla a Bergerud byl na jeho pohotovou střelu krátký.
55'
Po ztrátách na obou stranách se Bělorusové rozhodli trochu uklidnit hru a postupně vymýšlí recept na norskou obranu.
54'
Snad poprvé v zápase o sobě dal vědět také Magus Jøndal, který skóruje z levé strany. S góly se teď roztrhl pytel.
54'
Karvackij ale okamžitě snižuje přesnou ranou z pravé spojky.
54'
Důležitý gól dává Myrhol a zvyšuje rozdíl mezi oběma týmy na rozdíl čtyř branek.
53'
Baranov vystihl přihrávku Sagosena a v úniku si poradil s Bergerudem. Rázem je to jen o tři góly!
53'
Bělorusko opět snižuje zásluhou Karalka.
52'
Norský kouč nechtě připustit žádné zbytečné komplikace a proto si vybírá oddechový čas.
52'
Seveřané taky zaváhali v kombinaci a pak nezabránili gólu z dalekonosného pokusu Karvackého.
51'
Maxim Baranov přišel o míč a Norové teď nemají důvod se bezhlavě tlačit do zakončení.
50'
Gullerud pošesté vystřelil a pošesté překonal Saldacenku. Žádné drama se v poslední desetiminutovce asi konat nebude.
50'
Baranov dokončil snahu svého spoluhráče a z dorážky dostal balón přes brankáře Bergeruda.
48'
Bjørnsen na pátý pokus neuspěl, Saldacenka pravačkou vyrazil míč mimo tři tyče.
48'
Gajdučenko vrazil do Johannessena a je vyloučen. Norové navíc budou házet sedmičku.
48'
Přesně mířenou střelu na druhé straně vyslal i Sagosen.
48'
Mírná korekce přichází od Karalka, který z pěti pokusů vstřelil hned čtyři góly.
47'
Gøran Johannessen to zkusil z dálky a zvýšil náskok norů už na rozdíl šesti branek. Bělorusové už to budou mít hodně složité...
46'
Bjarte Myrhol zatáhl za dres Karaleka a dostává dvouminutový trest. Bělorusové si zahrají přesilovku.
45'
Tønnesen přihrál doprava Sørheimovi, jehož střela z křídle proletěla okolo ruky Saldacenky až do plánovaného místa určení.
44'
Tønnesen prostrčil krátkou přihrávku za běloruskou obranu a Bjarte Myrhol už to měl z hrany brankoviště jednoduché.
44'
Norský gólman vychytal i Šiloviće, ale o pár sekund později už byl bez šance proti přečíslení a střele Baranova.
43'
Bergerud vytasil levou ruku a zneškodnil Jurynokovo zakončení z křídla!
43'
Alexandr Padšivalov udělal rychlou kličku, ale Røda se úplně nezbavil. Norskému hráči byl odpískán další nedovolený zákrok.
42'
Vladislav Kuleš Bergerudovu svatyni přestřelil. Bělorusové pak ustáli rychlý kontr, když fauloval Magnus Abelvik Rød.
41'
Kristian Bjørnsen je při sedmičkách stále stoprocentní. Skóroval i ze čtvrté příležitosti.
41'
Kuleš a Bochan mezi sebe sevřeli jednoho z Norů. Druhý jmenovaný je dokonce vyloučen.
40'
Baranov byl úplně volný na pravém křídle, kam také dostal přihrávku a Bergerud střelu k bližší tyči nezastavil.
40'
Pátá střela a čtvrtý gól pro Sagosena, který udeřil z dobrých deseti metrů.
40'
Vadim Gajdučenko nabral rychlost a střelou o zem dostal míč do brány. Po gólu nepříjemně dopadl a hlavou se udeřil o palubovku, kvůli čemuž musel být ošetřen.
39'
Johannessen si to namířil na osu hřiště a zanamenal svůj druhý gól v probíhajícím zápase.
39'
A byl to práce Šilović, který nekompromisní střelou z pravé spojky snížil na 16:19.
38'
Bělorusové přenesli hru doprava, kde byl sražen k zemi Šilović. Akce hráčů v zelených dresech pokračuje.
37'
Na druhé straně neuspěl ani Kuleš. Protiakci Norů zase ukončil zákrok Saldacenky proti Bjørnsenovi.
37'
Elvind Tangen dostal přihrávku do druhé vlny, ale z dálky nepřelstil zasahujícího Vjačeslava Saldacenku.
36'
Karalek jednoznačně fauloval Johannessena a Bělorusko stráví příští dvě minuty v oslabení.
36'
Poprvé v zápase jsme viděli nevyužitou sedmičku. Harbuz trefil jen pravou nohu brankáře Bergeruda.
35'
Okamžitou reakci zaznamenal Gullerud, který po přihrávce Sagosena i v pádu uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči.
35'
Jurynok dostal přihrávku na pravé křídlo, vletu se výrazně přiblížil brance a Bergerud byl bez šance.
35'
Vladislav Kuleš byl dvakrát faulovaný. Bělorusko ale pokračuje v ofenzivní akci.
34'
Gøran Johannessen vystoupal do obrovské výšky a znovu propálil Sabalenku. Norové poprvé vedou o čtyři góly.
34'
Faulovaný Tangen udržel míč pro Nory, jejichž oslabení pomalu končí.
33'
Tangen přenechal balón Sagosenovi, který ho pravačkou poslal z velké výšky až do sítě.
33'
Norové hrají v oslabení bez brankáře a snaží se probít přes obranu oděnou do zelených dresů.
32'
Hleb Harbuz využil i druhý sedmimetrový hod a ztenčil běloruskou ztrátu na rozdíl dvou branek.
32'
Vyloučení v týmu Norsko (Kent Robin Tønnesen).
32'
Běloruští obránci byli daleko od sebe a toho neomylně využil Tønnesen, který vrací Norům tříbrankový náskok.
31'
Šilović se nezaobíral blokem O´Sullivana a z pravé spojky překonal brankáře Norů.
31'
Úvodní půlhodina souboje mezi Norskem a Běloruskem lépe vyšla Seveřanům, kteří se okolo čtrnácté minuty utrhli do vedení a to si pohlídali až do přestávky. Bělorusové půjdou do druhého poločasu s tříbrankovým mankem a stoprocentně ještě mají šanci na zisk bodů.
30'
30'
Pár sekund před koncem poločasu se Bělorusové přece jenom stihli gólově prosadit. Na rozdíl tří branek snížil Kuleš.
30'
Norové zavřeli vrátka k vlastní brance a jejich protivníkům už je signalizovaná pasivita.
29'
Po faulu Gajdučenka se Kristian Bjørnsen opět postavil k sedmičce a mazácky poslal míč mezi nohy brankáře.
29'
Aktivní Šilovič dokončil přenesení hry na pravé křídlo, odkud neuspěl Rutenka.
28'
Norové v přesilovce u míče dlouho nevydrželi a nyní opět musí bránit. Východoevropané to zkouší bez brankáře.
28'
Šilovićovo zakončení bylo opět sražené. Bergerud v pádu vytáhl ruku a míč do branky nepustil.
27'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vladislav Kuleš).
27'
Norská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, čtvrtým zásahem v utkání zvýšil vedení Gullerud.
27'
Přesně s koncem oslabení se z levého křídla prosadil Jurynok.
26'
Sagosen si neporozuměl s Gullerudem a zavinil ztrátu. Dopředu tak hodně pomalu míří Bělorusové.
26'
Bergerud rychle zareagoval na teč svého spoluhráče a střelu mířící do protipohybu rukou vyrazil do bezpečí.
25'
Gullerud je v tomto zápase střelecky stále stoprocentní. Nyní to zkusil z pozice levé spojky a i potřetí byl úspěšný.
25'
Šilovič nedovoleně objal protihráče a je kvůli tomu na dvě minuty vyloučen.
25'
Vadim Gajdučenko natáhl z osy hřiště a míč se zastavil až za Bergerudovými zády.
24'
Vjačeslav Saldacenka čelil sedmičce a zakončení Kristiana Bjørnsena proletělo těsně nad jeho rukou do brány.
24'
Takřka šestiminutové čekání Bělorusů na gól ukončil Karalek, který technickou střelou přeloboval Bergeruda.
23'
Hned dva Norové skončili na zemi po zákrocích soupeřů. Rozhodčí k velkému nepochopení diváků nechávají pokračovat ve hře.
23'
Sedm minut před koncem první půle si běloruská lavička vybrala svůj oddechový čas.
22'
K exekuci sedmimetrového hodu se postavil Kristian Bjørnsen a vystřelil nad hlavu Saldacenky.
22'
Norská obrana zafungovala velmi dobře a další střelu zablokovala. Na druhé straně byl faulovaný Myrhol a je z toho sedmička.
21'
Ani Kuleš v signalizované pasivitě Bergeruda neprostřelil. Bělorusové dostávají ještě jednu šanci.
21'
Šilović krásně přihrál na hranici brankoviště Karalkovi, jenž byl faulován a v pádu vystřelil jen do Bergeruda.
20'
Saldacenka vychytal jednoho z norských reprezentantů a nyní sleduje postupný útok svých spoluhráčů.
20'
Gajdučenko posunul míč doprava k Rutenkovi, který o pár decimetrů minul vzdálenější tyčku.
19'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Maxim Babičev).
19'
Gullerud si v pohybu narazil se spoluhráčem a z osy hřiště přidal desátý gól Norů.
18'
Rutenka se konečně dočkal přihrávky na pravé křídlo a z výskoku překonal brankáře Bergeruda.
18'
Zakončujícímu hráči Běloruska bylo odpískáno prorážení. Norové rychle otočili hru a prosadil se Sagosen.
17'
Tønnesen vypálil do horní tyče za zády Saldacenky, který jinak nestihl vůbec reagovat.
17'
Artur Karvackij se svou dalekonosnou ranou neuspěl, Bergerud ji dobrým zákrokem vyrazil.
16'
Bělorusové znovu vybojovali míč a teď se mohou pokusit o srovnání skóre.
16'
Gajdečenko se dobře zorientoval a přes těsnou obranu z levé spojky udeřil.
15'
Johanessen zablokoval střelu Karvackého. Kent Robin Tønnesen vzápětí vystřelil přes celé hřiště a trefil prázdnou branku.
14'
Další asistence pro Sagosena, který tentokrát připravil gólovou pozici pro Magnuse Gulleruda.
14'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Sergej Šilovič).
13'
Sagosen prostrčil míč na Myrhola a ten opět dorovnal krok. S góly se rázem roztrhl pytel.
13'
Gól vstřelil tým Bělorusko (Vladislav Kuleš).
13'
Tønnesen ihned odpověděl a k norské radosti vyrovnal skóre na 5:5.
12'
Až teď se mění skóre, když se z hranice brankoviště prosadil Karalek.
12'
Po rychlé souhře na ose hřiště z dálky pálil Johannessen, ovšem Saldacenka byl znovu připraven.
12'
Už skoro pět minut čekáme na devátý gól tohoto zápasu. U míče aktuálně jsou Norové.
11'
Po faulu na Padšivalova následovala běloruská rozehrávka a další střela, která přes brankáře Bergeruda neprošla.
10'
Saldacenkovi nejprve pomohla tyč a posléze parádně vychytal dorážku nepokrytého Myrhola!
10'
Bergerud sklapl nohy k sobě včas a zakončení jednoho z Bělorusů zneškodnil.
9'
Šilović si to odvážně namířil mezi dva obránce, kteří ho zastavili s pomocí faulu. Běloruský útok pokračuje.
9'
Parádní souhru na malém prostoru zakončoval Myrhol, nicméně Saldacenka míč vyrazil levým zápěstím.
8'
A další žlutá karta. Za držení Johannessena ji uviděl Karalek.
8'
Žlutá karta pro tým Norsko (Göran S. Johannessen).
7'
Karalek dostal krátkou přihrávkou za obranu a z hranice brankoviště vyrovnal na 4:4.
7'
Veterán Nyrhol se dostal do úniku a v něm nezaváhal, když vystřelil vedle levé ruky Saldacenky.
7'
Šilovičova střela levačkou byla tečovaná O´Sullivanem. Míč výrazně zpomalil, ale Bergerud ho přesto nezastavil.
6'
Žlutá karta pro tým Norsko (Bjarte Myrhol).
6'
Kuleš se po nepřesné střele musel rychle vracet a se svými kolegy zbrzdil norský přechod do útočné fáze.
5'
Sander Sagosen poměrně jednoduše obešel Šiloviće a z levé spojky propálil běloruského brankáře.
4'
A je vyrovnáno! Nařízenou sedmičku neomylně využil Hleb Harbuz.
4'
Poprvé kapituluje také Bergerud, který nedosáhl na přesnou ránu z ruky Sjarheje Šiloviće.
3'
Běloruská obrana po zasažené tyči hodně pomalu zareagovala. Tønnesen se dostal k dorážce své vlastní střely a zvýšil na 2:0.
3'
Padšivalov napálil břevno a branková konstrukce pak zaúřadovala i na druhé straně po střele Tønnesena.
3'
Žlutá karta pro tým Norsko (Kent Robin Tønnesen).
2'
O´Sullivan se prezentoval dobrým blokem. O pár chvil později pálil i Kuleš a trefil brankáře Bergeruda.
2'
Důrazná obrana Norů nepustila ke střele Karalka. Akce Východoevropanů však může pokračovat.
1'
Sagosen ukončil obléhání běloruské obrany přihrávkou doprava k Tønnesenovi, jenž z první střely otevřel skóre zápasu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti a chystají se vyslechnout státní hymny.

Norsko: Bergerud, Christensen – Lie Hansen, Rød, Reinkind, Tangen, O'Sullivan, Sørheim, S. Johannessen, Gullerud, Bjørnsen, Jøndal, Tønnesen, Myrhol, Jakobsen, Sagosen.

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Kuleš, Babičev, Rutenka, Karvackij, Jurynok, Karalek, Citov, Bochan, Harbuz, Gajdučenko, Baranov, Padšivalov, Šilovič.

Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba MKD).
Vzájemné zápasy

07.06.2016 Norsko – Bělorusko 33:26
04.06.2016 Norsko – Bělorusko 36:33
19.01.2016 Bělorusko – Norsko 27: 29.
Bělorusko

Bělorusové se od roku 1994 ukázali jen na třech evropských šampionátech a ani jednou se neprokousali z nadstavbové fáze do semifinále. Letošní ročník ale rozehráli velmi nadějně, když v zápase s Rakouskem vyhráli rozdílem jedné branky 27:26 a mohou tak živit naději na postup ze základní skupiny, ve které Bělorusku patří druhé místo.
Norsko

Norové v Chorvatsku obhajují své čtvrté místo z předchozího evropského šampionátu v Polsku, kde v semifinále padli s Němci až v prodloužení a v utkání o bronz nestačili na Chorvaty rozdílem sedmi branek. Před dvěma dny se svěřenci hlavního trenéra Christiana Bergeho postavili úřadujícím mistrům světa z Francie, se kterými odehráli vyrovnanou bitku a prohráli o jediný gól 31:32.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.