ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Německo - 16. ledna 2020   20:30

Bělorusko
Bělorusko
4' Karalek  • 6' Šilovič  • 8' Šilovič  • 12' Gajdučenko  • 17' Nikulenko  • 18' Vajlupov  • 26' Vajlupov  • 27' Kuleš  • 30' Jurinok  • 33' Karalek  • 35' Kuleš  • 36' Brouka  • 40' Šilovič  • 41' Kuleš  • 43' Šilovič  • 45' Kuleš  • 47' Kuleš  • 48' Karalek  • 52' Kuleš  • 60' Padšivalov
23:31
(11:18)
Německo
Německo
3' Kühn   • 5' Drux   • 5' Kastening   • 7' Pekeler   • 8' Pekeler   • 9' Kastening   • 10' Häfner   • 11' Kohlbacher   • 13' Kastening   • 14' Gensheimer   • 16' Gensheimer   • 19' Kastening   • 21' Kühn   • 22' Gensheimer   • 23' Weber   • 25' Kühn   • 28' Schmidt   • 30' Wiencek   • 34' Häfner   • 37' Kühn   • 38' Zieker   • 39' Kastening   • 42' Golla   • 44' Weber   • 46' Golla   • 49' Weber   • 50' Kastening   • 53' Böhm   • 57' Reichmann   • 60' Weber
Bělorusko
Kurtagic (SWE), Wetterwik (SWE)
Wiener Stadthalle (Vídeň)
Německo

Německo potvrdilo papírové předpoklady, porazilo Bělorusko rozdílem osmi gólů 31:23. Naši západní sousedé si šli za vítězstvím od úvodních minut, kdy si vytvořili pohodlný náskok, a ten si drželi po celý zbytek utkání. Svěřenci kouče Prokopa se dostali do hry o postup do semifinále, museli by ale porazit všechny zbývající soupeře, včetně doposud stoprocentního Španělska.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Bělorusko – Německo 23:31 (11:18)
Nejvíce branek: Kuleš 6, Šilovič 4, Vajlupov 4/2 – Kastening 6, Kühn 4, Weber 4. Rozhodčí: Kurtagic (SWE), Wetterwik (SWE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1.
60'
Poslední slovo však mají Němci. Z pravé strany vystřelil Weber, brankář Saldacenka se za balónem natahoval marně.
60'
Poslední minutu utkání zahajuje gólem Padšivalov. Hodil míč nechytatelně k pravé tyči a připsal si první gól.
59'
Opět mohl skórovat Baranov, jenž si skvěle naskočil na nahrávku od spoluhráče. Tentokráte si ale vylámal zuby na Wolffovi, který má na kontě 12 zákroků z 34 střel. To je výborná statistika.
58'
Třetí sedmičku Běloruska v zápase si vzal na starosti Baranov. Zkušeně si počkal na pohyb gólmana, následně mu hodil míč do protipohybu k levé tyči.
57'
Jubilejní třicátou branku Německa zapisuje Reichmann, jenž využil moře volného prostoru na pravém křídle k milimetrově přesné střele na přední tyč.
56'
O vítězství Německa již není pochyb. Zvláště po dalším vyloučení Běloruska, odpočinout si jde Lukjančuk.
55'
Kuleš napřáhl k další tvrdé ráně, která orazítkovala pravou tyč. Při zakončení ovšem trefil do obličeje velmi tvrdě Druxe, který se naštěstí po chvíli sám zvedl na nohy.
54'
Naši západní sousedé nespoléhají jen na jednoho střelce, což se projevuje i na statistikách. Kromě gólmanů totiž každý hráč vstřelil alespoň jeden gól!
53'
Fantastická individuální akce v podání Böhma. Tento německý házenkář naznačil střelu, čímž zmátl hved dva protihráče. Posléze sám před brankářem nevsadil na razanci, nýbrž na vychytralost, parádním lobem přehodil Saldacenku.
52'
Bělorusové snižuje v oslabení, když se přes obránce uvolnil Kuleš, jenž vzápětí hodil míč do protipohybu brankáře Wolffa.
51'
K exekuci sedmičky se postavil Reichmann. S ledovým klidem hodil balón krátce po odpískání rozhodčího k pravé tyči.
51'
Komplikace pro Bělorusko. Za podražení soka je totiž vyloučen Gajdučenko, Německo navíc bude házet sedmičku.
50'
Mizernou rozehrávku soupeře vystihl Kastening, jenž měl dost prostoru na rozmyšlení, kam zakončí. Nakonec střelil balón k pravé tyči, Saldacenka byl bezmocný.
49'
Na levém křídle se obtočil kolem posledního hráče Weber, tváří v tvář gólmanovi posléze nezaváhal, skóroval hodem o zem.
48'
Bělorusko se nevzdává! Pět branek se ještě dá v závěrečných minutách určitě stáhnout, hattrick završuje Karalek.
47'
Prvenství nejlepšího střelce Běloruska přebírá zásluhou pátého gólu Kuleš. Házenkář zamířil neomylně k pravé tyči.
46'
Během pěti vteřin se Němci dostali ke střele, jež navíc byla gólová. Do střeleckých statistik se zapisuje Golla.
45'
Kuleš vystihl rozehrávku obránců. Dostal se díky tomu do samostatného úniku, který proměnil s velkým přehledem.
44'
Phillip Weber dokonale ukryl ránu za obránce, v době, kdy se Saldacenka zorientoval, byl míč v jeho síti.
43'
Rozdíl ve skóre činí opět pět branek. Pěknou střelou ze střední vzdálenosti se opět prezentoval Šilovič.
42'
Premiérový zásah v utkání si odbyl Johannes Golla. Ze střední vzdálenost zamířil přesně do levého dolního rohu.
41'
Druhý gól Bělorusů v krátkém časovém sledu. Po výborném zákroku brankáře se dopředu vydal Kuleš, brejk zakončil bezchybnou střelou k levé tyčce.
40'
Šilovič využil clonícího obránce ke skryté ráně, kterou Wolff spatřil opravdu na poslední chvíli. Zareagovat již nestihl.
39'
Poprvé o sobě dal vědět ve druhém poločase nejlepší střelec zápasu Kastening. Ten vystihl rozehrávku, předběhl obránce a ránou k pravé tyči skóroval.
38'
Po pravé lajně utekl všem hráčům Zieker. S brankářem si rovněž poradil ve velkém stylu, hodem o zem mu nedal šanci na zákrok.
37'
Rychlá odpověď v podání německého celku, další dělovou ránu totiž vypálil Julius Kühn, Saldacenka jen bezmocně pokrčil rameny.
36'
Za obranu dostal výborný pas Brouka. Bělorus se nezalekl vyběhnuvšího gólmana, podél jeho pravé nohy zaznamenal první zsáah v utkání.
35'
Kuleš se prohnal skrze dvěma obránci a střelou do pravého horního rohu snižuje na rozdíl pět branek.
34'
Naši západní sousedé střílí gól i v oslabení. Hra se odvíjela ve stejném počtu, neboť Němci hráli bez brankáře. Prosadil se Häfner.
33'
S velkým štěstím dokázal Karalek skórovat. Jeho lob totiž Wolff zachytil, ale až za brankovou čárou.
32'
V úvodu druhé půle přichází vyloučení na německé straně. Na dvě minuty si jde odpočinout Golla.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:20.
První poločas naplnil papírové předpoklady. Favorizovaní Němci jsou jednoznačně lepší než Bělorusové, což se pocohopitelně projevuje i ve skóre, naši západní sousedé vedou rozdílem sedmi branek. Ofenzivu německého mužstva táhne čtyřgólový Kastening, avšak zmínit musíme i gólmana Wolffa, jenž předvedl několik výborných zákroků.
30'
30'
S poločasovou sirénou dokázal snížit Jurinok. Svůj první gól ani moc neoslavuje, je si vědom velké ztráty na soupeře.
30'
Při útoku se běloruské mužstvo rozhodlo odvolat gólmana, a to se jim vymstilo! Wolff totiž předvedl výborný zákrok, míč se odrazil k Wiencekovi, a ten bez problémů hodil balón do prázdné brány.
29'
V závěru prvního poločasu si zahrají početní převahu i Němci, nedovoleným zákrokem se provinil Šilovič.
28'
Kolem obránce se skvěle obtočil David Schmidt, v pádu pak ještě na poslední chvíli stihl míč hodit za pomoci tyče do brány.
27'
Po rozehrávce na krátko napřáhl k ráně pravou rukou Kuleš, pro něhož se jedná o první úspěšný zásah v dnešním zápase.
26'
Na pravém křídle zapomněla německá defenziva na Vajlupoval. Ten hodně volnosti přetavil v gól, Wolffa prostřelil střelou k bližší tyči.
25'
Němci se prosazují i v početní nevýhodě. Jmenovitě tedy Julius Kühn, který se prezentoval tvrdým hodem z devíti metrů.
24'
Krátce po začátku přesilovky házeli svěřenci kouče Ševcova druhou sedmičku, u níž opět nechyběl Vajlupov. Znovu měl velké štěstí, míč hozený o zem těsně přešel přes brankovou čáru.
23'
Bělorusko má šanci snížit ztrátu, na dvě minuty je totiž za úder do obličeje vyloučen Hendrik Pekeler.
23'
Na hrací plochu se dostal Weber, který trenérovi důveru splatil okamžitě, když střelou k levé tyči propálil bezmocného gólmana.
22'
Naši západní sousedé naplno potvrzují roli favorita. Z levého křídla se prosadil Gensheimer, jenž svůj hattrick oslavil hlasitým povzbuzením.
21'
Julius Kühn vyprodukoval dělovou ránu, která letěla rychlostí 111 km/h. Brankář Mackevič se zorientoval až byl míč v síti.
20'
První sedmičku střetnutí házeli Bělorusové konkrétně Vajlupov. Při střele měl velké štěstí, Wolff se jí totiž pravou nohou dotkl, ale vytěsnit mimo tři tyče míč nedokázal.
19'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Timo Kastening je nejlepším střelcem utkání, na kontě má už čtyři zásahy.
18'
Druhý gól běloruských házenkářů v řadě. Vajlupov se uvolnil na pravém křídle a hodem k bližší tyči vstřelil branku.
17'
Pěknou průnikovou nahrávku dokázal zachytit Nikulenko. Bělorus se rychle ootočil a Wolffa prostřelil pod pravou rukou.
16'
Za obranou vyplaval nikým nepokrytý Gensheimer, který dostal gólmana na pravou stranu, zatímco míč hodil k levé tyči.
15'
Jurinok měl na ruce snížení, to by ale ve stoprocentní tutovce nemohl mířit dva metry nad. Házenkář jen smutně schoval hlavu do dlaní.
14'
Na jedné straně Belorusové při pokusu o lob neuspěli. Vzápětí stejnou variantu zkusil německý házenkář Gensheimer, jenž byl úspěšný!
13'
Na pravém křídle dostal příliš mnoho volného prostoru Kastening. Němec si seběhl na střed a skóroval hodem na zadní tyč.
12'
Gajdučenko si naskočil nad obránce a tvrdou střelou k pravé tyči rozradostnil běloruské fanoušky v hale.
11'
Faul gólmana nezabránil Kohlbacherovi v zakončení. Vleže prostřelil brankáře Mackeviče mezi nohama.
10'
Do střeleckých statistik se zapisuje Häfner. Německý házenkář využil obránce k ukrytí střely, gólman nic neviděl.
9'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Sergej Šilovič).
9'
Bělorusové mají v úvodu utkání hodně mezer v defenzivě. Do další takové se dostal Kastening, tváří v tvář Mackevičovi si věděl rady.
8'
Šilovič ukázal dobrou techniku, když míč hodil tak, aby těsně před Wolffem spadl na zem. Brankář si s těžkou situací neporadil.
8'
Druhý zásah Pekelera v krátkém časovém rozmezí. Tentokráte se v brejku ocitl po špatní rozehře soupeře, ani tentokráte nezaváhal.
7'
Do samostatného úniku se dostal Pekeler. S gólmanem si věděl rady, počkal si na jeho pohyb a míč poslal k levé tyči.
6'
Žlutá karta pro tým Německo (Patrick Wiencek).
6'
Po faulu a rozehrávce z devíti metrů vypálil Šilovič. Wolff se natahoval, avšak ke své pravé tyči dal ruku pozdě.
5'
Kastening proletěl skrze dvěma obránci jako vítr, sám před brankářem si následně věděl rady, zakončil k levé tyčce.
5'
I druhý útok německého celku se setkal s úspěchem, v pádu dokázal zakončot kolem pravé nohy gólmana Drux.
4'
Přichází velmi rychlé vyrovnání. Karalek se dlouho nerozmýšlel, co s míčem, prostě ho neomylně hodil do pravého horního rohu.
3'
Do vedení se dostává tým našich západní sousedů. Kühn střelou vypálil střelu, gólman se natahoval marně.
2'
První útok utkání patřil Bělorusům. Útok zakončil tvrdou střelou Kuleš, Wolff ale předvedl parádní zákrok pravou rukou.
1'

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Baranov, Brouka, Bochan, Gajdučenko, Kuleš, Karalek, Lukjančuk, Nikulenko, Padšivalov, Puchovskij, Šumak, Šilovič, Vajlupov, Jurinok.

Německo: Bitter, Wolff – Böhm, Drux, Gensheimer, Golla, Häfner, Kastening, Kohlbacher, Kühn, Pekeler, Reichmann, Schmidt, Weber, Wiencek, Zieker.

Rozhodčí: Kurtagic (SWE), Wetterwik (SWE).
Německo

Podobně jako Bělorusko, tak i Německo postoupilo do další fáze turnaje z druhého místa. Naši západní sousedé na úvod s přehledem porazili Nizozemsko, následně podle očekávání podlehli Španělsku, v souboji o postup pak sehráli až nečekaně dramatické střetnutí s Lotyšskem, které nakonec porazili o jedinou branku. Svěřenci trenéra Prokopa budou proti Bělorusku favoritem, ani oni ale nejsou favorizováni na postup do semifinále šampionátu.
Bělorusko

Házenkáři Běloruska potvrdily papírové předpoklady, když z předkola Eura postoupili za suverénním Chorvatskem z druhého místa. Svěřenci kouče Ševcova zatím sehráli poměrně jednoznačné zápasy, neboť Srbsko porazili o pět branek, s Chorvatskem prohráli o osm a Černou Horu zdolali rozdílem devíti gólů. V základní skupině to nyní Bělorusko bude mít o poznání těžší, postup do další fáze by byl překvapením.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování druhé fáze skupin, v utkání mezi Běloruskem a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.