Island - Maďarsko | ONLINE | 15.1.2020 18:15 | ME v házené mužů 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Island : Maďarsko - 15. ledna 2020   18:15

Island
Island
6' Sigurdsson  • 8' Sigurdsson  • 10' Petersson  • 11' Pálmarsson  • 12' Pálmarsson  • 13' Gíslason  • 17' Pálmarsson  • 20' Sigurdsson  • 22' Pálmarsson  • 23' Sigurdsson  • 25' Petersson  • 29' Kristjánsson  • 32' Smárason  • 33' Petersson  • 39' Gudmundsson  • 42' A. T. Gunnarsson  • 44' Trastarson  • 53' Kristjánsson
18:24
(12:9)
Maďarsko
Maďarsko
2' Hornyak   • 3' Bánhidi   • 16' Győri   • 19' Győri   • 21' Bánhidi   • 27' Ligetvári   • 30' Bóka   • 30' Bóka   • 32' Bánhidi   • 34' Bánhidi   • 37' Bánhidi   • 38' Bánhidi   • 40' Bóka   • 41' Bánhidi   • 44' Győri   • 46' Balogh   • 48' Szita   • 49' Szita   • 51' Bóka   • 53' Szita   • 56' Bánhidi   • 57' Nagy   • 58' Szita
Island
Marin (ESP) – Serradilla (ESP)
Malmö Arena, Švédsko
Maďarsko

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Island – Maďarsko 18:24 (12:9)
Nejvíce branek: Sigurdsson 4, Pálmarsson 4, Petersson 3 – Bánhidi 8, Bóka 4, Szita 4. Rozhodčí: Marin (ESP) – Serradilla (ESP). Sedmimetrové hody: 4/0 – 3/1. Vyloučení: 4:4. ČK: Jónsson (ISL).
Zápas je u konce. Island po nadějném prvním poločase naprosto selhal v tom druhém a vylámal si zuby na fantastickém brankáři Miklerovi, v celém druhém dějství vstřelil pouze šest branek! Maďarsko tak díky tomu postupuje do čtvrtfinálové skupiny a přenese si do ní maximální počet dvou bodů. Naopak Islanďané poprvé ztratili a mezi dvanáctku nejlepších půjdou s nulovým bodovým ziskem. To navíc znamená, že poslední mistři světa z Dánska jsou vyřazeni! Dnes to byl hlavně koncert neproměněných sedmiček, kterých bylo celkem šest!
60'
Nyní ještě pálí vedle Nagy.
60'
Zmar Islandu potvrzuje Viggo Kristjánsson, jenž nepřekonal Székelyho!
59'
Mikler opravdu čaruje, nyní vychytal Elíssona.
58'
Vítězství Maďarska nyní potvrzuje Szita!
57'
Island si ještě bere oddechový čas!
57'
Je rozhodnuto, další gól Maďarska dává Nagy a rozdíl už je pětibrankový!
56'
Jónsson byl zablokován, následně ztratil míč Pálmarsson!
56'
Bánhidi zřejmě definitivně rozhoduje svým osmým gólem v zápase!
55'
Nagy ztratil míč, to samé platí na druhé straně pro Trastarsona.
54'
Balohg pálí vedle, ale Gústavsson následně přihrává nepřesně.
53'
Naději Islandu ještě dokázal vykřesat K. Kristjánsson.
53'
Maďarsko vede už o čtyři góly zásluhou Szity! Tohle už Maďaři zřejmě nepustí!
52'
Mikler nyní vychytal i Gudmundssona!
51'
Island si bere oddechový čas.
51'
Tohle už vypadá s Maďarskem dobře, Bóka zvyšuje na rozdíl tří branek!
51'
Pálmarsson vyrobil další technickou chybu.
50'
Sigurdssona vychytal Mikler, na druhé straně trefuje tyč Nagy.
49'
Na druhé straně pálí přesně z devíti metrů Szita.
49'
Pálmarsson (ISL) míří vedle.
48'
Island bude moci srovnat, podruhé v zápase odpyká dvě minuty Bánhidi.
48'
Na druhé straně naopak skóruje ze spojky Szita.
47'
Gudjonssona nyní vychytal skvělý Mikler!
46'
Pálmarsson vyrobil chybu a tu potrestal Balogh střelou z devíti metrů.
45'
Svůj třetí dvouminutový trest si musí odpykat Jónsson a je vyloučen!
44'
Na druhé straně odpovídá hezkým obstřelem Trastarson.
44'
Vzápětí skóruje se štěstím Győri.
43'
Kristjánsson se dopustil útočného faulu.
42'
Gunnarsson se však dostal k dorážce a tu už proměnil.
42'
Gunnarsson ani tuto sedmičku neproměnil!
42'
Bánhidi nyní fauloval Gunnarssona a musí si odsedět dvě minuty.
41'
Bánhidi srovnává krok svým sedmým gólem v zápase.
40'
Elísson nepřekonal Miklera, maďarský gólman pak vychytal i následnou dorážku!
40'
Balogh fauloval Sigurdssona a je tu sedmička!
40'
Z levého křídla snižuje Bóka.
39'
Rychlý brejk úspěšně zakončil Gudmundsson.
39'
Útočného faulu se dopustil Jonsson, na druhé straně chybuje Győri,.
38'
A je to jen o gól, ze spojky se prosazuje Bánhidi, který dává už svou šestou branku v tomto duelu!
38'
Ránu Peterssona skvěle kryje Mikler.
37'
Na druhé straně snižuje na rozdíl dvou branek Bánhidi .
37'
Nyní byl při střelbě zablokován Pálmarsson.
36'
Na druhé straně pálí z devíti metrů mimo Balogh.
36'
Sigurdsson nyní trefil tyč.
35'
Ligetvári minul prázdnou branku.
35'
Smárason se dopustil útočného faulu.
34'
Problémy s časomírou, čas se musí vrátit o 13 sekund.
34'
Jónsson si musí odpykat dvouminutový trest.
34'
Maďarsko se snaží držet krok, ze spojky se krásně prosazuje Bánhidi.
33'
Petersson se prosazuje potřetí v tomto zápase po střele z devíti metrů.
32'
Vzápětí ale skóruje ze spojky Bánhidi, jenž se krásně obtočil kolem protihráče.
32'
Island okamžitě skóroval, nyní se prosadil Smárason.
31'
Bánhidi se dopustil útočného faulu.
31'
První poločas je za námi. Maďaři vedli v úvodu o tři branky, jenomže pak dlouho nedokázali skórovat a v průběhu 1. poločasu prohrávali i o pět gólů. Díky skvělému závěru snížili na rozdíl tří branek a jejich naděje na postup do čtvrtfinálové skupiny stále žije. Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
30'
30'
Po ztrátě Islandu to Maďarsko ještě zkusilo a v poslední vteřině snižuje na rozdíl tří branek Bóka.
30'
Bóka se uvolnil na levém křídle a zakončil přesně.
29'
Náskok Islandu zvyšuje Kristjánsson.
28'
Do branky se postavil Hallgrimsson a tentokráte vychytal Máthého!
28'
Bánhidi si vykoledoval sedmičku na Palmarssonovi, který byl navíc vyloučen na dvě minuty.
28'
Petersson nyní střílí vedle.
27'
Dvouminutový trest si musí odpykat Sipos.
27'
Ligetvári zakončil rychlý protiútok Maďarska.
26'
Island se snaží tlačit, ale nedokáže nebezpečné vystřelit.
26'
Győri se dopustil útočného faulu.
25'
Petersson dostal prostor a skóruje, Island už vede rozdílem pěti branek!
24'
Do branky se postavil Hallgrimsson a vychytal Balogha!
24'
Jónsson si jde odpočinout na dvě minuty.
23'
Island přešel do rychlého brejku a Sigurdsson při svém samostatném úniku nezaváhal.
22'
Pálmarsson přidává svou další branku v tomto utkání.
22'
Island to znovu zkouší postupným útokem.
21'
Bánhidi uplatnil své kilogramy a nádherně se trefil do bližšího horního rohu.
21'
Gústavsson střílel přes celé hřiště do prázdné branky, ale nedokázal ji trefit.
20'
Sigurdsson dostal trochu prostoru a také dává svou třetí branku v utkání.
19'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Peter Hornyak).
19'
Ligetvári zbytečně objal Pálmarssona a je vyloučen na dvě minuty.
19'
Na druhé straně zamířil přesně do bližšího horního rohu Győri.
18'
Pálmarsson tentokráte se svou střelou neuspěl.
18'
Tato střela z velké vzdálenosti končí nad brankou Islandu.
17'
Pálmarsson se rozstřílel a dává svou třetí branku v utkání.
16'
Maďarsko se prosazuje až teď, na rozdíl dvou branek snižuje Győri.
16'
Žlutá karta pro tým Island (Alexander Petersson).
15'
Island stále skvěle brání a soupeři nedovolí skórovat.
15'
Na druhé straně předvádí výtečný zákrok i Mikler.
14'
Gústavsson nyní vychytal Máthého.
14'
Maďarsko si bere oddechový čas, téměř osm minut už nedalo branku.
13'
Po famózní přihrávce od Pálmarssona skóruje na spojce zcela osamocený Gíslason.
13'
Island znovu u míče a snaží se něco vymyslet. Následně se oba výběry dopustily ztrát.
12'
Island přešel do rychlého brejku a vytváří si pětigólovou šňůru, nyní se podruhé prosadil Pálmarsson.
11'
Je tomu tak, z větší vzdálenosti se prosazuje Pálmarsson.
11'
Petersson vystihl rozehrávku a může jít poprvé v zápase do vedení.
10'
Islandu zřejmě oddechový čas pomohl, z dálky se prosazuje Petersson.
10'
Islanďanům se v útočné fázi nedaří, proto si berou oddechový čas.
9'
Kristjánsson vystřelil a byl při tom faulován.
9'
Na druhé straně se chvěje za brankářem Gústavssonem břevno.
8'
Pálmarsson skvěle našel Sigurdssona a ten se z křídla nemýlí.
8'
Island se snaží kombinovat, ale defenzíva Maďarska je zatím skvělá.
7'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Adrián Sipos).
7'
Máthé se hezky uvolnil, ale Gústavssona nepřekonal.
6'
První gól Islandu dává čtyřicetiletá legenda Sigurdsson.
6'
Následnou sedmičku proměnil Balogh.
5'
Bánhidi byl faulován a byl při tom faulován, následuje sedmimetrový hod.
5'
Mikler opět čaruje a znovu vychytal Pálmarssona! Vzápětí si připsal na konto další famózní zákrok!
4'
Na druhé straně se vytáhl Gústavsson proti střele Bánhidiho.
3'
Petersson nyní skóroval z pravého křídla, ale jeho branka neplatí.
3'
Maďaři to opět zvládli a po krásné akci vedou o dvě branky.
2'
Mikler se vytáhl proti sedmičce Gunnarssona a chytá!
2'
Na pravé straně se uvolnil Hornyak a dává gól kolem brankáře Gústavssona.
1'
Jako první útočili Islanďané a Pálmarsson gól nedal.
1'
A nyní zní halou v Malmö švédská hymna.
Právě slyšíme islandskou hymnu.

Island: Gústavsson, Hallgrimsson – Kristjánsson, Arnarsson, Elísson, Gíslason, Gudjonsson, Gudmundsson, A. T. Gunnarsson, Jónsson, Kristjánsson, Pálmarsson, Petersson, Sigurdsson, Smárason, Trastarson.

Maďarsko: Mikler, Székely – Balogh, Bánhidi, Bóka, Fekete, Győri, Hornyak, Ligetvári, Máthé, Nagy, Rosta, Sipos, Szita, Tóth, Ubornyák.

Rozhodčí: Marin (ESP) – Serradilla (ESP).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Průběžná tabulka Skupiny E:
1. Island – 4 body, skóre 65:53, 2 zápasy
2. Maďarsko – 3 body, skóre 50:49, 2 zápasy
3. Dánsko – 1 bod, skóre 55:56, 2 zápasy
4. Rusko – 0 bodů, skóre 48:60, 2 zápasy
Oba dva výběry na sebe naposledy narazily v přátelském měření sil před více než třemi lety a tehdy slavilo úspěch Maďarsko (30:27).
Také Maďarsko na šampionátu zatím neprohrálo a o postup bude bojovat na dálku právě s Dánskem. V dosavadním průběhu získalo tři body a k postupu mezi dvanáctku nejlepších potřebuje bodovat. Za určitých okolností by mu stačila i porážka o jednu branku, ale v tom případě by muselo vstřelit alespoň 31 branek. Pokud prohraje o 2 a více gólů a Dánsko zároveň ve večerním střetnutí porazí poslední Rusy, tak se s ME rozloučí. Maďaři nejprve vydřeli výhru s Ruskem (26:25), vzápětí neudrželi náskok právě s Dány a remizovali s nimi po výsledku 24:24.

Zápasy ve skupině E:
Maďarsko vs. Rusko – 26:25
Dánsko vs Maďarsko 24:24
Na ME házenkářů zbývá dohrát poslední skupina E a v ní je situace nesmírně zajímavá. Island si totiž vede nadmíru dobře a po dvou výhrách už jasně postupuje do čtvrtfinálové fáze. Zůstává jen otázkou, s jakým bodovým ziskem do ní půjde. Hned na úvod šampionátu šokoval výhrou 31:30 nad posledními mistry světa z Dánska, vzápětí dominoval proti Rusku a porazil ho vysoko v poměru 34:23. Tabulku skupiny E tak vede se čtyřmi body, a pokud dnes potvrdí úlohu mírného favorita, tak si přenese do další fáze dvoubodový zisk. V případě remízy bude mít na kontě jeden bod a jestliže prohraje, tak zůstane s nulou.

Dánsko vs. Island – 30:31
Island vs. Rusko – 34:23
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.