ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Chorvatsko  - 24. ledna 2020   18:00

Norsko
Norsko
2' O'Sullivan  • 4' Sagosen  • 11' Reinkind  • 13' Sagosen  • 20' Gullerud  • 23' Tangen  • 24' S. Johannessen  • 30' Gullerud  • 31' Tangen  • 34' Tangen  • 37' S. Johannessen  • 39' Gullerud  • 40' Tangen  • 42' Sagosen  • 46' S. Johannessen  • 48' Sagosen  • 50' S. Johannessen  • 52' Sagosen  • 54' Gullerud  • 60' Jöndal  • 62' Sagosen  • 67' Sagosen  • 68' Björnsen  • 71' Jöndal  • 75' Björnsen
28:29
(10:12)
Chorvatsko
Chorvatsko
2' Marić   • 5' Stepančić   • 7' Marić   • 9' Horvat   • 11' Mandić   • 12' Marić   • 13' Stepančić   • 17' Marić   • 20' Horvat   • 24' Cindrić   • 25' Duvnjak   • 30' Marić   • 31' Karačić   • 35' Karačić   • 35' Mandić   • 41' Duvnjak   • 44' Duvnjak   • 44' Matanović   • 50' Matanović   • 51' Horvat   • 56' Duvnjak   • 57' Duvnjak   • 61' Duvnjak   • 67' Stepančić   • 74' Marić   • 75' Horvat   • 80' Musa
Norsko
Lopez — Ramirez (oba ESP)
Stockholm, Tele2 Arena
Chorvatsko

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Je tu konec! Tohle semifinále nám nabídlo nesmírně vyrovnanou podívanou, ze které překvapivě vzešli vítězně chorvatští házenkáři, jejichž pohádka tedy pokračuje dál. Chorvati měli i velké štěstí, když v poslední minutě trefil jeden z Norů tyč. Jenže oni šli štěstí naproti, je tedy zcela namístě říct, že si postup zasloužili.
Norsko – Chorvatsko 28:29 (10:12)
Nejvíce branek: Sagosen 10/3, Gullerud 4, S. Johannessen 4 – Duvnjak 7/1, Marić 6, Horvat 4. Rozhodčí: Lopez — Ramirez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 4:6.
80'
První prodloužení skončilo.
80'
Musa z následného brejku střílí gól, Norové jsou poprvé na turnaji poraženi! Chorvatská senzace pokračuje dál!
80'
Tyč!
80'
Poslední útok v prodloužení mají k dispozici Norové! Když dají, je konec!
79'
Po střele norského házenkáře se ozvala tyč!
77'
Důležitý zákrok předvedl i Šego. Čekají nás nesmírně napínavé minuty.
77'
Bergerud fantastickým způsobem vychytal hráče soupeře.
75'
Začátek druhého poločasu druhého prodloužení.
75'
Konec prvního poločasu druhého prodloužení.
75'
Místo toho ovšem přichází srovnání z rychlého brejku, který přišel po špatné nahrávce.
75'
Šego chytá, Chorvati tak půjdou do druhého poločasu druhého prodloužení minimálně s jednobrankovým náskokem!
75'
Horvat proměňuje brejk!
74'
Dobře mířenou ranou odpovídá na druhé straně Marić.
71'
Z kraje druhého prodloužení se prosadil Magnus Jöndal.
Začátek prvního poločasu druhého prodloužení.
70'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
70'
Sedmimetrový hod pro Chorvatsko!
70'
To se neděje, je tu šance na poslední útok a srovnání!
69'
Horvat z pravé spojky poslal míč jen do boční sítě! Pokud nyní seveřané skórují, postoupí do finále.
68'
Norský brankář byl trefen do obličeje. Nic příjemného, ale myslím si, že za případný postup to jistě stálo.
68'
Po technické chybě balkánského týmu se do brejku dostal Björnsen a skóroval.
67'
Sagosen na sebe vzal tíhu okamžiku a srovnal. Sledujeme nesmírné drama.
67'
Stepančić posílá Chorvaty do vedení!
66'
První útok končí nepovedenou střelou Norů.
66'
Začal druhý poločas prodloužení.
65'
64'
Za signalizované pasivity vyprodukoval chorvatský hráč nepříliš povedenou střelu, se kterou si Bergerud poradil.
64'
Branková konstrukce zachraňuje Nory před inkasováním!
63'
Střela norského házenkářek ze střední spojky byla zablokována soupeřem.
62'
Chorvati se dožadovali faulu, průnik Horvata se však podle všeho obešel bez nedovoleného zákroku soupeře.
62'
Neotálejí ani Norové, kterým se zásluhou Sagosena podařilo vyrovnat.
61'
Duvnjak je dnes v ráži, nyní se trefil k protější tyči.
61'
Začal první poločas prodloužení.
Následuje krátká přestávka a prodloužení, které bude trvat dvakrát pět minut.
60'
Druhý poločas skončil.
60'
Chorvati si dávali příliš dlouho přednost, o postupujícím do finále tak rozhodne prodloužení.
60'
Oddechový čas pro Chorvaty.
60'
Třicet vteřin před koncem srovnává z levého křídla Jöndal!
59'
Minuta a deset sekund do konce utkání, míče se ujímají Norové!
58'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Norsko (Magnus Jöndal).
58'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić).
57'
Duvnjak je znovu úspěšný, Nory již začíná pořádně tížit nervozita.
56'
Duvnjak prostřelil blok ze střední spojky a srovnal.
55'
Tohle může Nory ještě mrzet! Sagosen trefil Ašanina do hlavy!
55'
Oddechový čas pro Nory.
54'
Nedáš, dostaneš! Šest minut před koncem se Norové zásluhou Gulleruda dostávají do vedení!
54'
Karačić utíkal po chybě soupeře sám na Bergeruda, kterého v obrovské šanci jen trefil do nohou!
53'
Přichází ztráta Chorvatů! Jeden z hráčů balkánského týmu udeřil do obličeje Gulleruda.
52'
Sagosen má v ruce kanón. Jeho střela ze střední spojky disponovala rychlostí přes 110 kilometrů v hodině.
52'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Matej Hrstić).
51'
Drama nám pomalu vrcholí. Stále to jsou ovšem Chorvati, kteří jsou o malinký krok napřed.
50'
Sebevědomě zkusil své štěstí z velké vzdálenosti Johannessen a udělal dobře, brankáři Chorvatska nedal sebemenší šanci.
50'
Na pravém křídle se ocitl nikým nehlídaný Matanović, jenž obstřelil brankáře soupeře.
49'
Vyloučení v týmu Norsko (Petter Överby).
48'
Sagosen potvrzuje roli nejlepšího střelce na turnaji střelou k levé tyči.
47'
Bergerud fantasticky zastavil ze spojky střílejícího soupeře!
46'
Vyloučení v týmu Norsko (Göran S. Johannessen).
46'
Johannessen vyslal jedovatou ránu do protějšího rohu brány, na kterou si zvládl Šego pouze sáhnout.
45'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
45'
Technická chyba norského celku. Trochu se divím, že po takovýchto školáckých chybách si nebere trenér Norska oddechový čas.
44'
Z rychlého kontru skóruje Matanović.
44'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
43'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen).
43'
Mamić jde na dvě minuty za faul na Sagosena. Nutno říct, že se jednalo o hodně kontroverzní výrok rozhodčího.
42'
Chorvatský hráč trefil Bergeruda! Norové budou moct jít do vedení.
42'
Po delší době o sobě dal vědět Sagosen, na kterého si jinak dnes Chorvati dávají pořádný pozor.
41'
Jen milimetry dělily Chorvaty od toho, aby ztratili míč. Nestalo se tak, díky Duvnjakovi si následně vzali vedení zpět.
40'
40'
A to se jim podařilo! Z pravé spojky zakončoval Tangen, jenž je dnes jeden z nejlepších hráčů Norů.
39'
Technická chyba Chorvatů, Norové budou mít tak nyní možnost vyrovnat na 15:15.
39'
Tangen našel na pivotovi stojícího Gulleruda, rozdíl ve skóre je tak zase minimální.
38'
Bergerud chytá zblokovanou střelu soupeře.
37'
Johannessen našel skulinku v obraně soupeře, skrz kterou snížil na rozdíl dvou branek.
36'
Po další chybě se situace opakovala, tentokrát skvěle zasáhl Bergerud a udržel Nory ve hře!
35'
O'Sullivan hloupě přišel o míč a vyslal Mandiće do samostatného úniku, jenž byl proměněn.
35'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Igor Karačić).
34'
Norové měli již delší dobu signalizovanou pasivitu, tak se zodpovědnosti ujal Tangen a prodral se k brankovišti, načež skóroval.
34'
Podstřel Duvnjakovi nevyšel, začátek druhého poločasu provází hodně nepřesností.
33'
Karačić z levého křídla napálil jen nohy Šega.
33'
Střela chorvatského hráče byl zablokována, hrát budou Norové.
31'
Gól vstřelil tým Norsko (Eivind Tangen).
31'
Karačić vyslal prudkou ránu, se kterou našel prostor mezi nohami norského brankáře.
31'
První poločas je za námi! V ní zvítězili překvapivě Chorvati, které po celou dobu držel fantastický Šego. Ten vykouzlil několik parádních zákroků a disponuje 55% úspěšností, což je v semifinále mistrovství Evropy fantastické.
Druhý poločas začne přibližně v 18:53.
30'
30'
V posledních vteřinách prvního poločasu se prosazuje Marić.
30'
Sagosen naznačil střelu, místo které nahrál na pivota, kde stál Gullerud, jehož projektil snížil na rozdíl jedné branky.
29'
28'
Šego chytá dalekonosný pokus Johannessena, když se natáhl k pravé tyči.
27'
Od břevna do tyče a ven z brány! Obrovská smůla pro skandinávský celek.
27'
Musa to zkusil ze střední spojky a napálil jen dlaň brankáře Norska, jenž si připsal další důležitý zákrok. Nutno říct, že oba brankáři jsou dnes skvělí.
26'
Gullerud napálil míč z pivota do tyče! Velká škoda pro Nory, akce byla pěkně vymyšlená.
25'
Duvnjak vymetl z pravé spojky protější roh brány.
25'
Vyloučení v týmu Norsko (Kristian Björnsen).
24'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen).
24'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Luka Cindrić).
24'
23'
A to se povedlo. Z pravé spojky poslal Tangen míč do protipohybu brankáře Chorvatska.
22'
Bergerud kryje pokus ze střední spojky, teď už potřebují snížit.
21'
Stepančić (CRO) i Björnsen (NOR) během několika málo vteřin nezvládli usměrnit míč za záda jednoho z brankářů.
21'
Střela chorvatského házenkáře byla zblokována bránícím soupeřem.
20'
Po delší době se prosazují i Norové. V pádu zakončoval přesně Gullerud.
20'
Z následné brejkové situace se prosazuje Horvat.
19'
Norský hráč měl na pravém křídle dostatek prostoru, v cestě mu však stál fantastický Šego.
19'
Cindrić zastavil samostatný únik soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout.
18'
Šego je dnes vynikající! Nyní zastavil Sagosena a užívá se zasloužené ovace!
18'
V krátkém časovém úseku se předvedli ve fantastickém světle brankáři obou celků.
17'
Marićova střela nepatřila mezi ty nejprudší, jenomže byla perfektně umístěna.
17'
Srovnat se nepodařilo Björnsenovi, jenž zakončoval na druhé straně z pravého křídla.
16'
Stepančić zkusil své štěstí s dalekonosným projektilem, neúspěšně.
16'
Žlutá karta pro tým Norsko (Petter Överby).
15'
Reinkind byl ze střední spojky zablokován, načež se míče zmocnil Šego.
15'
Žlutá karta pro realizační tým Chorvatsko.
15'
14'
Chorvatsko muselo za signalizované pasivity vystřelit, nicméně na projektilu si smlsl Bergerud.
13'
Sagosen přidává čtvrtou branku v tomto utkání a snižuje.
13'
Další hloupá ztráta je chorvatským týmem potrestána, ti tak jdou zásluhou Stepančiće do dvoubrankového vedení.
12'
Marić se prezentoval pěkným náběhem na pivota, odkud měl jednoduchou práci.
11'
Reinkind se doslova probojoval středem a propálil vše, co mu stálo v cestě.
11'
A znovu volný hráč na křídle, tentokrát na tom levém. Mandić si na parádičku netroufl, poslal míč podél nohy gólmana.
10'
Norové ztrácí zbytečně míč.
9'
Rychlá kombinace Chorvatů vyústila v to, že na pravém křídle se objevil nikým nehlídaný Horvat, který následně přeloboval brankáře Norska.
9'
8'
Sagosen byl zablokován, nicméně soupeři si počínali nedovoleně. Následuje sedmička.
7'
Duvnjak prostrčil míč mezi nohami hráče soupeře na Mariće, jehož pokus z pivota zapadl k tyči.
6'
5'
5'
Krkolomná kombinace Chorvatů přinesla srovnání, když se Stepančić protlačil ze střední spojky do dobré palebné pozice.
4'
Z levé spojky se dostal do střelecké pozice Sagosen a dostal Nory znova do vedení.
4'
Överby zablokoval pokus Karačiće z devíti metrů.
3'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
2'
Odpověď přichází vzápětí, postaral se o ní O'Sullivan.
2'
Marić dostal míč na pivotu, odkud se nemýlil a získal pro svůj tým vedení.
2'
Balkánských fanoušků si do Stockolmu našlo cestu spousta, dělají tak svým oblíbencům domácí prostředí.
1'
Za mohutného pískotu chorvatských fanoušků ztrácejí míč, a tak může hrát soupeř.
1'
První útok v tomto utkání mají k dispozici házenkáři norské reprezentace.
1'

Norsko: Christensen, Bergerud – Aar, Överjordet, Björnsen, Blonz, Gullerud, Gulliksen, Jöndal, S. Johannessen, Nikolaisen, O'Sullivan, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen.

Chorvatsko: Ašanin, Šego – Brozović, Cindrić, Duvnjak, Horvat, Hrstić, Karačić, Mamić, Mandić, Marić, Matanović, Musa, Šarac, Šipić, Stepančić..
Vzájemné zápasy

20.01.18 Chorvatsko – Norsko 32 : 28 (ME)
27.01.17 Chorvatsko – Norsko 25 : 28 po prodloužení (MS)
10.04.16 Chorvatsko – Norsko 27 : 21 (OH)
31.01.16 Norsko – Chorvatsko 24 : 31 (ME)
17.01.16 Norsko – Chorvatsko 34 : 31 (ME)
Chorvatsko

Chorvati přišli na ME 2020 o body jen jednou, nicméně určitě toho nesmírně litují. Kvůli remíze 22:22 se Španělskem narazí na Nory, se kterými budou mít určitě více práce jak se Slovinci.
Norsko

Norové zvítězili ve všech zápasech na šampionátu. Zatím nemají konkurenci, není tedy žádným překvapením, že jsou dnes považováni za favorita. Seveřané se mohou pyšnit nejlepším střelcem turnaje, kterým s jednapadesáti přesnými zásahy Sander Sagosen.
Přeji vám příjemný páteční večer u semifinálového utkání mistrovství Evropy. Utkají se v něm dva týmy, které v novodobé historii ještě ani jednou evropský šampionát nevyhrály. Zápas Norsko — Chorvatskou začíná v 18:00 .