ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Island - 21. ledna 2020   18:15

Norsko
Norsko
1' Jöndal  • 1' O'Sullivan  • 2' Sagosen  • 3' Jöndal  • 5' O'Sullivan  • 6' Överby  • 8' Sagosen  • 10' Reinkind  • 11' Sagosen  • 14' S. Johannessen  • 15' S. Johannessen  • 17' O'Sullivan  • 17' Reinkind  • 19' Sagosen  • 24' Jöndal  • 25' Sagosen  • 27' O'Sullivan  • 28' Gullerud  • 34' Björnsen  • 39' Reinkind  • 41' S. Johannessen  • 45' Reinkind  • 46' Gullerud  • 49' Sagosen  • 51' Överby  • 51' O'Sullivan  • 54' Sagosen  • 55' Sagosen  • 59' O'Sullivan
31:28
(19:12)
Island
Island
9' Pálmarsson   • 11' A. T. Gunnarsson   • 16' Sigurdsson   • 17' A. T. Gunnarsson   • 18' Gíslason   • 19' A. T. Gunnarsson   • 21' Gudmundsson   • 24' Kristjánsson   • 26' Trastarson   • 30' Jónsson   • 31' Elísson   • 32' Trastarson   • 34' Kristjánsson   • 38' Kristjánsson   • 39' Gudmundsson   • 43' Trastarson   • 44' Gudmundsson   • 46' Gudmundsson   • 48' A. T. Gunnarsson   • 50' Gudmundsson   • 51' Gíslason   • 54' Kristjánsson   • 59' Jónsson   • 60' Gíslason
Norsko
Raluy, Sabroso
Malmö Arena
Island

To už je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.
Norsko si zajišťuje postup do semifinále s předstihem. Island porazilo zejména díky povedenému začátku, kdy si vytvořilo sedmibrankový náskok. Ten poté Islanďané postupně snižovali, ale nakonec se k vyrovnání nedostali. Jejich naděje na postup tak dnešní porážkou skončily.
60'
Ýmir Örn Gíslason rozvlňuje síť v poslední sekundě utkání.
60'
Oddechový čas pro Island.
59'
Gól Elvara Örna Jónssona už na konečném výsledku nic nezmění.
59'
Vyloučení v týmu Norsko (Sander Sagosen).
59'
Christian O'Sullivan svým šestým gólem definitivně zajišťuje norské vítězství.
58'
Göran S. Johannessen skvěle vyrazil soupeřící přihrávku. Islandu tak už opravdu dochází čas.
57'
Sander Sagosen tentokrát míří jen na bránu, Islanďané tak okamžitě spěchají dopředu.
56'
Sigvaldi Bjorn Gudjonsson bez váhání proměňuje svou třetí sedmičku, ale otázkou zůstává, jestli to ještě bude stačit.
55'
Sander Sagosen možná bude rozhodujícím mužem zápasu, protože v té nejdůležitější chvíli se prosazuje už podruhé.
54'
Island stále nic nevzdává, v útoku rychle skóruje Viggó Kristjánsson.
54'
Sander Sagosen vrací svému celku pětibrankové vedení, trefil se mezi nohy Viktora Gisliho Hallgrimssona.
53'
Island to luxusně vykombinoval, ale Ýmir Örn Gíslason pak nastřelil jen brankovou konstrukci.
52'
Torbjörn Bergerud si připisuje dobrý zásah, jeho spoluhráči tak budou moci získat v útoku další sekundy.
51'
Christian O'Sullivan se po delší době trefuje z rychlého protiútoku.
51'
Islanďané bleskově snižují, Ýmir Örn Gíslason skóruje po pěkné otočce.
51'
Norové si pořád vrací čtyřbrankové vedení, nyní se o to postaral Petter Överby.
50'
Pořád je to o tři branky, přesnou střelou se prosazuje Olafur Andres Gudmundsson.
49'
Sander Sagosen nakonec překonává islandského brankáře, ale moc času na oslavu není, protože Island jde okamžitě dopředu.
48'
Norsko útočilo bez brankáře, což se po zákroku Viktoar Gisliho Hallgrimssona nevyplatilo, protože Arnór Thór Gunnarsson se přes celé hřiště trefil do prázdné brány.
47'
Vyloučení v týmu Norsko (Harald Reinkind).
46'
Magnus Gullerud skóruje uprostřed pádu, Norové tak stále drží čtyřbrankový náskok.
46'
Olafur Andres Gudmundsson se stává nejlepším střelcem Islandu, jeho další střela končí opět v síti.
45'
Vyloučení v týmu Island (Elvar Örn Jónsson).
45'
Harald Reinkind se prosazuje i přes faul, takže se minutu bude hrát pět na pět.
44'
Olafur Andres Gudmundsson snižuje na rozdíl třech branek, Island už je opravdu na dostřel.
44'
Vyloučení v týmu Norsko (Christian O'Sullivan).
43'
Oddechový čas pro Norsko.
43'
Island se stále drží ve hře, Haukur Trastarson je dalším třígólovým střelcem.
42'
Norové už se pochopitelně začínají soustředit hlavně na bránění. Když už jsou v útoku, tak se tam snaží být co nejdéle.
41'
Norsko strávilo celé oslabení v útoku, což nakonec vyústilo v gól Görana S. Johannessena.
40'
Sigvaldi Bjorn Gudjonsson je při sedmičce stále stoprocentní, míří mezi nohy norského gólmana.
40'
39'
Norové si rychle berou pětibrankový náskok zpět zásluhou Haralda Reinkinda.
39'
Olafur Andres Gudmundsson přesnou střelou z dálky opět snižuje.
38'
Norové se po čtyřech minutách prosazují, Sander Sagosen navíc využívá sedmičku.
38'
Viggó Kristjánsson měl před sebou spoustu prostoru, po přihrávce tak nechytatelně zakončil.
37'
Islanďané opravdu dobře brání, ve vlastním oslabení tak mohou snížit na rozdíl čtyř branek.
36'
Vyloučení v týmu Island (Ýmir Örn Gíslason).
34'
Viggó Kristjánsson chytrým dloubáčkem skóruje, takže už je to jen o pět branek.
34'
Také Torbjörn Bergerud pokračuje ve výborném výkonu, po svém zákroku poslal do úniku Kristiana Björnsena, který se poprvé v zápase prosadil.
33'
Viktor Gisli Hallgrimsson drží svůj tým ve hře, a připisuje si další dva zásahy.
32'
Haukur Trastarson se dobře uvolnil a překonal norského brankáře.
31'
Torbjörn Bergerud sice už dvakrát zasáhl, ale na střelu Bjarkiho Mára Elíssona už byl krátký.
31'
Norové si v prvním poločase vytvořili sedmibrankové vedení, který by jim měl na vítězství stačit. Island se ale ještě určitě pokusí alespoň o zdramatizování zápasu, takže nás určitě čeká zajímavá druhá půle.
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
30'
30'
30'
Elvar Örn Jónsson rychlou střelou zaskočil norského gólmana.
28'
Nakonec se přece jen prosadil Magnus Gullerud, Norsko tak stále drží hodně vysoké vedení.
28'
Viktor Gisli Hallgrimsson zasahuje opravdu velmi dobře, útok Norů však nekončí.
28'
Sigvaldi Bjorn Gudjonsson proměňuje sedmičku, Island tak stále ztrácí sedm branek.
27'
Vyloučení v týmu Island (Haukur Trastarson).
27'
Christian O'Sullivan se dokázal prosadit, i když byl faulován.
26'
Haukur Trastarson skvěle pálí z dálky, Island tak už skóruje podesáté.
25'
Sander Sagosen při svém druhém sedmimetrovém hodu dokázal uspět.
24'
Viggóvi Kristjánssonovi sice při zakončení podklouzla noha, ale i přesto zakončil nechytatelně pod horní tyč.
24'
Magnus Jöndal nepolevuje ve svém řadění, se čtyřmi brankami je nejlepším střelcem zápasu.
23'
Bjarki Már Elísson při své druhé sedmičce neuspěl, míč poslal přímo do Espena Christensena.
21'
Magnus Jöndal tentokrát při sedmičce neuspěl, Viktor Gisli Hallgrimsson skvělým zákrokem udržuje naději pro svůj tým.
21'
Olafur Andres Gudmundsson vypálil tak tvrdě, že Torbjörn Bergerud se míč srazil jen do sítě.
20'
Magnus Jöndal bez problémů využívá sedmimetrový hod, Norsko tak stále drží vysoké vedení.
19'
Arnór Thór Gunnarsson zůstal úplně volný na pravé straně, nabídnutou šanci dokázal využít.
19'
Sander Sagosen dalekonosnou střelou překonává trápícího islandského brankáře.
18'
Island rozhodně nic nevzdává, mezi střele se tak zapisuje také Ýmir Örn Gíslason.
17'
Oba týmy nyní proměňují své útoky, za Norsko se opět trefuje Harald Reinkind.
17'
Islanďané se konečně rozehráli, Arnór Thór Gunnarsson míří přesně do sítě.
17'
Také Christian O'Sullivan si už připisuje hattrick.
16'
Gudjón Valur Sigurdsson se prosazuje ukázkovou střelou, ale Island stále ztrácí sedm branek.
15'
Vyloučení v týmu Norsko (Göran S. Johannessen).
15'
15'
Göran S. Johannessen se sám dostal až k zakončení, které skončila za zády Björgvina Pálla Gústavssona.
14'
Jubilejní desátý norský gól dává Göran S. Johannessen.
13'
Bjarki Már Elísson bez problémů skóruje ze své první sedmičky.1
13'
Žlutá karta pro tým Norsko (Magnus Gullerud).
11'
Sander Sagosen už má na kontě hattrick.
11'
Arnór Thór Gunnarsson se dobře uvolnil na pravé strany, soupeřícímu brankáři tak nedal šanci k zákroku.
10'
Norové rozhodně nechtějí přijít o vysoký náskok, na inkasovanou branku tak vstřeleným gólem reaguje Harald Reinkind.
9'
Islanďané se poprvé prosazují až v deváté minutě, přesnou střelou z dálky rozvlnil síť Aron Pálmarsson.
8'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen).
8'
Sander Sagosen sice neproměňuje sedmičku, ale prosazuje se hned vzápětí z dorážky.
8'
Vyloučení v týmu Island (Janus Dabi Smárason).
8'
Dobře zasahuje také Björgvin Páll Gústavsson.
7'
Island vůbec neví, jak vymyslet nebezpečné zakončení. Janus Dabi Smárason to proto zkusil z dálky, ale norský brankář v klidu zasáhl.
6'
Žlutá karta pro tým Norsko (Sander Sagosen).
6'
Petter Överby se pěkně prosazuje v pádu.
5'
Další dvougólovým střelcem je Christian O'Sullivan, který naznačil tvrdou střelu, ale pak prostě lehce vystřelil k tyči.
4'
Žlutá karta pro tým Island (Elvar Örn Jónsson).
3'
Torbjörn Bergerud skvěle kryje střelu z dálky, jeho spoluhráči se tak mohou pokusit o pátý gól.
3'
3'
Norové zatím soupeře jasně přejíždějí, Magnus Jöndal se prosazuje už podruhé.
2'
Sander Sagosen ukořistil přihrávku soupeře, následný únik bez problémů využil.
1'
Další gól přidává Christian O'Sullivan, který skóroval prudkou střelou k pravé tyči.
1'
Magnus Jöndal se prosazuje hned z prvního útoku, do sítě míč dostal chytrým lobem.
1'

Norsko: Christensen, Bergerud – Nikolaisen, Sagosen, Överjordet, Överby, Jöndal, Björnsen, Gullerud, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Gulliksen, Blonz.

Island: Gústavsson, Hallgrimsson – Kristjánsson, Pálmarsson, Elísson, Sigurdsson, Gíslason, Gudmundsson, Petersson, A. T. Gunnarsson, Gudjonsson, Trastarson, Jónsson, Kristjánsson, Jóhannsson, Smárason.

Rozhodčí: Raluy, Sabroso.
Island
Island to má o dost složitější. Z předkolové skupiny E postupoval ze druhého místa, protože v posledním zápase podlehl Maďarsku. Tato prohra se tedy započítala už do hlavní části turnaje. Do ní však Island nevstoupil vůbec dobře, protože nestačil ani na Slovinsko. Islanďané však vykřesali naději na postup výhrou nad Portugalskem, díky čemuž jim ve skupině 2 nyní patří čtvrtá příčka. Pokud chce tedy Island pomýšlet na postup, potřebuje dnes alespoň bod. Výhra by byla samozřejmě lepší, ale Norsko určitě nebude chtít prohrát.

Norsko
Norsko je jedním ze třech týmů, které na tomto šampionátu ještě neprohráli. V předkole bez problémů vyhrálo skupinu D, kde si poradilo s Portugalskem, Francií a Bosnou. I v hlavní šestičlenné skupině se Norům dost daří, protože vyhráli nad Maďarskem i Švédskem. Norsko už tak má skoro jistý postup do play off, protože mu k němu chybí jediný bod. Uvidíme, jestli ho dnes ukořistí.

Norsko vs. Švédsko – 23:20
Norsko vs. Maďarsko – 36:29
Portugalsko vs. Norsko – 28:34
Francie vs. Norsko – 26:28
Norsko vs. Bosna – 32:26
Zdravím všechny fandy evropského házenkářského šampionátu! Pomalu začíná jít do tuhého, protože se bojuje o poslední místa do play off. Dnes to bude důležitý zápas zejména pro Island, který zkusí obrat o body zatím neporažené Norsko. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.