ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Švédsko  - 14. ledna 2020   20:30

Polsko
2' Pilitowski  • 3' Majdziński  • 6' M. Gębala  • 9' M. Gębala  • 12' M. Gębala  • 15' Chrapkowski  • 15' Moryto  • 16' Olejniczak  • 19' Sićko  • 19' Moryto  • 27' Majdziński  • 29' Czuwara  • 31' Syprzak  • 33' Sićko  • 34' Moryto  • 35' Sićko  • 38' Sićko  • 39' Sićko  • 40' Syprzak  • 43' Sićko  • 53' Sićko  • 54' Sićko  • 57' Dawydzik  • 60' Syprzak
26:28
(13:14)
Švédsko
Švédsko
2' E. du Rietz   • 4' Gottfridsson   • 6' E. du Rietz   • 9' Henningsson   • 10' Pettersson   • 13' Tollbring   • 20' Tollbring   • 20' Henningsson   • 22' A. Nilsson   • 23' Thurin   • 25' Tollbring   • 30' Pettersson   • 30' Pettersson   • 33' Gottfridsson   • 35' A. Nilsson   • 36' Gottfridsson   • 37' Gottfridsson   • 38' E. du Rietz   • 39' A. Nilsson   • 41' E. du Rietz   • 45' E. du Rietz   • 46' Gottfridsson   • 47' A. Nilsson   • 48' Pettersson   • 56' A. Nilsson   • 59' Thurin
Polsko
Kornecki, Morawski – Olejniczak, Sićko, Majdziński, Łangowski, Pilitowski, Syprzak, Moryto, Jarosiewicz, M. Gębala, Przybylski, Bondzior, Dawydzik, Chrapkowski, Czuwara.
Nikolov, Načevski (MKD)
Scandinavium, Göteborg (Švédsko)
11 061 diváků
Švédsko
Palicka, Appelgren – Darj, Henningsson, Pettersson, Tollbring, Jeppsson, Pellas, Gottfridsson, Arnesson, A. Nilsson, E. du Rietz, Chrintz, L. Nilsson, Thurin.

Polsko – Švédsko 26:28 (13:14)
Nejvíce branek
: Sićko 8, Syprzak 3, Moryto 3, Gębala 3 – Gottfridsson 5, Nilsson 5, du Rietz 5, Pettersson 5/1, Tollbring 4/1. Rozhodčí: Nikolov, Načevski (MKD). Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/2. Vyloučení: 3:3.
Domácí házenkáři neponechali nic náhodě a druhé postupové místo ze skupiny F si pojistili těsným vítězstvím nad Polskem. Hosty mohou mrzet tři neproměněné sedmičky, ale většinu zápasu (snad až na šňůru z 5:7 na 10:7) tahali za malinko kratší konec a vítězství Švédů, jimž navíc výborně zachytali oba brankáři, je asi zasloužené.
Polsko končí bez bodu poslední, Švédsko jde do další fáze s jednou porážkou.
60'
Kamil Syprzak čtyři vteřiny před koncem z brankoviště ještě upravuje třetí polskou porážku.
59'
Jack Thurin skóruje utěšenou střelou a domácí směřují za vítězstvím.
58'
Dnešní utkání sleduje 11 061 diváků.
57'
Potlesk pro Appelgrena, který vytěsnil střelu k tyči, o pár vteřin později se podobně vyznamenal i Morawski.
57'
Za Polsko bleskově odpovídá Dawid Dawydzik.
56'
Andreas Nilsson konečně po 8 minutách zase rozjásal göteborské obecenstvo.
55'
Oddechový čas si vybral islandský trenér domácích Andresson.
55'
Dnes již třetí neproměněný sedmimetrový hod Polska. Rafał Przybylski z něj málem přerazil břevno.
54'
Sićko krásně zavěsil z pořádné dálky přes celou švédskou obranu a běží si odpočinout na střídačku.
53'
Szymon Sićko si vzápětí dal úspěšné repete.
52'
Appelgren se ve švédské bráně uvedl úžasným postřehem a vyškrabuje Sićkův pokus.
51'
Sledujeme sérii ztrát a nepřesností, na obou stranách dostávají příležitost hráči z lavičky.
49'
Ze sedmimetrového hodu trestá faul na Moryta Rafał Przybylski.
48'
Poláci ztratili míč v útoku a Daniel Pettersson si užil zcela osamocený nájezd.
47'
Andreas Nilsson se obtočil kolem bílé přesily a z brankoviště šikovně o zem posílá domácí do rekordního trháku.
47'
Oddechový čas pro polskou družinu.
46'
Gottfridsson ihned využívá početní převahu.
46'
Do oslabení posílá Poláky faulem Rafał Przybylski.
45'
Polská přesilovka končí 1:1, v jejím závěru překonává Morawského Du Rietz.
44'
Švédové hráli bez brankáře, který po ztrátě míče upaloval zpátky a naštěstí pro něj Syprzak přepadl s míčem do brankoviště.
43'
V přesilovce nádherně zavěsil přes bránící hráče pod břevno Szymon Sićko.
43'
Henningsson div nestrhl ze Sićka bílý dres a musí si odsedět dvě minuty.
42'
Ze sedmimetrového hodu dostává Švédsko poprvé po změně stran do trháku Daniel Pettersson.
42'
Další výtečný postřeh švédského brankáře s českými kořeny proti Przybylskému a na druhé straně naopak Morawski nohama vychytal Du Rietze.
41'
Hned po rozehrání dotáhl akci pumelicí z dálky Ekdahl du Rietz.
40'
Kamil Syprzak završil rychlou výměnu míče z šesti metrů.
39'
Také Andreas Nilsson využívá krásnou přihrávku obloučkem přes dva hráče na brankovišti.
39'
Przybylski hezky prostrčil na Sićka, který se opět nemýlil.
38'
Góly padají v ďábelském tempu, dalším střelcem je Ekdahl du Rietz.
38'
Sićko z pravé spojky napálil spodní hranu břevna a míč se odráží za brankovou čáru.
37'
Andreas Miroslav Palicka vychytal zázračně Syprzaka a z protiútoku měl snadnou práci Jim Gottfridsson.
36'
Jim Gottfridsson skóruje ze středu.
35'
O okamžitou odpověď se po rozehrání zasloužil bombou z výšky Szymon Sićko.
35'
Z brankoviště se prosazuje Andreas Nilsson.
34'
A vzápětí napnul domácí síť Moryto z rychlého útoku.
33'
Lahůdkovou akci předvedl Szymon Sićko. Naznačil střelu, nechal dva hráče v modrém vyskočit, místo toho si bouchl míčem o zem a střílel bez překážek do sítě.
33'
V oslabení se polskou obranou protáhl Gottfridsson a trefuje.
31'
A Ekdahl du Rietz bude za faul na Przybylského dvě minuty pykat.
31'
Lékař musí na palubovku k Przybylskému, který inkasoval ránu do obličeje od Du Rietze.
31'
Moryto uvolnil na brankovišti Syprzaka, který po 29 vteřinách hry srovnává.
31'
Po úvodním dějství mají Švédové prakticky zajištěný postup, připomínám, že jim dnes stačí i porážka o 10 branek. Poláci stále bojují alespoň o třetí místo, k němuž potřebují zvítězit dvougólovým rozdílem. Oba celky si v poločase vybraly lepší a slabší chvilky, Poláci otočili z 5:7 na 10:7 a vzápětí naopak domácí stejnou sérií na 10:12.
30'
30'
Pettersson však po rychlé rozehrávce z devítimetrové čáry přece jen zajišťuje poločasové vedení Skandinávcům.
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil za Polsko Rafał Przybylski.
30'
Švédsko reaguje gólem Daniela Petterssona z pravého křídla.
29'
Jan Czuwara napravil své selhání a v závěru přesilové hry ze snadné pozice vyrovnává.
27'
Také druhý sedmimetrový hod Poláci zahazují, Jan Czuwara přestřeluje.
27'
Za faul na Bondziora dostává poprvé v zápase dvě minuty švédský házenkář, konkrétně Philip Henningsson.
27'
Maciej Majdziński zásahem z dálky ukončuje osmiminutový střelecký půst výběru Polska.
26'
S Poláky mohlo být ještě hůře, zcela osamocený Pettersson však napálil z brankoviště břevno.
25'
Když to nevyšlo ze sedmičky, trefuje Jerry Tollbring z kontru prázdnou polskou bránu. Domácí napodobují pětigólovou šňůru hostů.
24'
První neproměněný sedmimetrový hod domácích hráčů, na rozdíl od minulého souboje Tollbringa vychytal Morawski.
24'
Polské házenkáře navíc čeká oslabení, nedovoleným zastavením brejku se provinil Rafał Przybylski.
23'
Úspěšnou šňůru Švédska potvrzuje mladý debutant Jack Thurin.
22'
Domácí jsou na vlně. Sićko trefuje tyč a z brejku napnul síť zcela volný Andreas Nilsson.
20'
Palicka vychytal Syprzaka, Švédové získávají odražený míč a Philip Henningsson zakončuje jejich protiútok další přesnou trefou.
20'
Po 7 minutách radost v hale, střeleckou smůlu zlomil z levého křídla Tollbring.
19'
Odpočinek zřejmě nezabral, borci v bílém střílejí pátý gól v řadě. Nájezd proměňuje Arkadiusz Moryto.
19'
Oddechový čas pro domácí mužstvo. Papírovými domácími jsou dle zápisu v Göteborgu Poláci, na mysli mám ale Švédy.
19'
Polská série pokračuje, Sićko trefou z druhé vlny zvyšuje na rozdíl dvou gólů. Ten by stačil ke třetímu místu ve skupině.
18'
Morawski výborně zasahuje, další akce Švédů končí technickou chybou.
17'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Jerry Tollbring).
16'
Třetí gól v řadě pro Polsko, autorem je z brankoviště Michaił Olejniczak.
16'
Žlutá karta pro Polsko, viníkem je Rafał Przybylski.
15'
Arkadiusz Moryto napravil své zaváhání při sedmičce a samostatný útok dovedl do úspěšného konce. V polovině poločasu začínáme od nuly.
15'
Švédští házenkáři trefili tyč a z protiútoku skóruje Piotr Chrapkowski.
14'
Faulován byl Przybylski, jenže Morytovu sedmičku Palicka vyráží!
13'
Tollbring z křídla zavěsil na zadní tyč.
12'
Třetím gólem v zápase koriguje stav Maciej Gębala.
11'
Pilitowski si navíc vysloužil žlutou kartu.
11'
Ze sedmimetrového hodu nezaváhal Jerry Tollbring.
11'
Dvouminutový trest dostal Kamil Syprzak a Polsko bude hrát v oslabení.
10'
Z pravého křídla skóruje Daniel Pettersson.
9'
Podruhé se z podobné pozice prosazuje Gębala.
9'
Du Rietz pálil do tyče, Švédové se ale udrželi u míče a Henningson převažuje vedení na jejich stranu.
8'
Úspěšné zásahy si připsali oba brankáři, Andreas Miroslav Palicka i Andrzej Morawski.
6'
Z dálky vyslal gólovou ránu Kim Ekhdal du Rietz.
6'
Maciej Gębala zůstal zcela volný na brankovišti a vrací Polsku vedení.
5'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj).
4'
Jim Gottfridsson skóruje ze samostatné akce.
3'
Maciej Majdziński vzápětí po zásahu brankáře Morawského dostává z protiútoku Poláky do vedení střelou z brankoviště.
2'
Maciej Pilitowski prudkou levačkou z náběhu vyrovnává.
2'
Z levé spojky otevírá skóre zápasu Kim Ekhdal du Rietz.
1'

Polsko: Morawski, Kornecki – Olejniczak, Sićko, Majdziński, Łangowski, Pilitowski, Syprzak, Moryto, Jarosiewicz, Kondratiuk, Gębala, Przybylski, Bondzior, Dawydzik, Chrapkowski, Czuwara.

Švédsko: Palicka, Appelgren – Darj, Henningsson, Pettersson, Tollbring, Jeppsson, Pellas, Thurin, Gottfridsson, Arnesson, A. Nilsson, Du Rietz, Chrintz, L. Nilsson.

Rozhodčí: Nikolov, Načevski (MKD).
Hezký večer při sledování důležitého souboje házenkářského mistrovství Evropy, v závěrečném utkání skupiny F se v göteborgské aréně Scandinavium utká domácí reprezentace s výrazně omlazeným týmem Polska.

Lepší pozici mají před dnešním zápasem Švédové, kteří ale po vysoké výhře 34:21 nad Švýcarskem prohráli 19:21 se Slovinskem a dost si zkomplikovali další průběh turnaje. Pomohli jim však Slovinci, kteří v podvečer porazili Švýcary a vyhráli skupinu bez ztráty bodu. Země helvétského kříže již postoupit nemůže a Švédy posune dokonce i porážka o 10 gólů.

Polsko dosud prohrálo oba zápasy (23:26 se Slovinskem a 21:34 se Švýcarskem), k postupu potřebují polští házenkáří zvítězit nad Švédskem jedenáctibrankovým rozdílem a to se jeví jako utopie. Ovšem zázraky se dějí, nechme se překvapit.
Dvougólové vítězství zajistí našim severním sousedům alespoň 3. místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.