ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Island - 19. ledna 2020   14:00

Portugalsko
Portugalsko
10' H. Borges  • 15' Martins  • 16' Martins  • 17' Frade  • 20' Moreira  • 21' Martins  • 22' Martins  • 23' Martins  • 29' Martins  • 32' Ferraz  • 34' Ferraz  • 39' Areia  • 44' Areia  • 46' Areia  • 47' H. Gomes  • 49' A. Gomes  • 57' Areia
25:28
(11:14)
Island
Island
1' Smárason   • 2' Smárason   • 4' Sigurdsson   • 10' Smárason   • 12' Sigurdsson   • 13' Gíslason   • 15' A. T. Gunnarsson   • 17' Arnarsson   • 18' Petersson   • 27' Smárason   • 28' Smárason   • 33' Arnarsson   • 38' Sigurdsson   • 39' Arnarsson   • 41' Sigurdsson   • 43' Sigurdsson   • 44' Pálmarsson   • 50' Petersson   • 51' Petersson   • 55' Sigurdsson   • 58' Gudjonsson   • 59' Sigurdsson   • 60' Arnarsson
Portugalsko
Quintana, H. Gomes – Portela, Ferraz, Martins, Moreira, Silva, Salina, Rocha, H. Borges, Branquinho, Cavalcanti, A. Gomes, Areia, Antunes, Frade, Magalhaes.
Island
Gústavsson, Hallgrimsson – Kristjánsson, Pálmarsson, Elísson, Sigurdsson, Gíslason, Gudmundsson, Petersson, A. T. Gunnarsson, Arnarsson, Gudjonsson, Trastarson, Jónsson, Kristjánsson, Smárason.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Je konec! Island nakonec zvládl dnešní duelu a poráží Portugalsko 28:25. Portugalci sice v jedné fázi druhého poločasu stáhli náskok svého soupeře, ale nakonec už nedokázali přidat rozhodující zásahy. Naopak Island v závěru utkání vládl a nedal svému soupeři čas na obrat.
60'
Arnarson zřejmě napsal brankovou tečku za dnešním duelem!
59'
Sigurdsson přidal další branku a hosté odskakují na rozdíl dvou branek!
58'
Gudjonsson v dramatickém závěru vrací Island do vedení.
57'
Areia střílel z levého křídla a vymetl horní roh.
55'
Sigurdsson se dostal k ráně z hranice brankoviště a nedal gólmanovi nárok.
53'
Na hřišti nyní dominují obě defenzivy. Ani jeden z týmů se ne a ne dostat ke střele.
51'
Gól vstřelil tým Island (Alexander Petersson).
50'
Petersson se uvolnil na křídle a trefil branku!
49'
Je znovu vyrovnáno! Portugalsko teď hraje opravdu skvěle!
47'
Gomes se trefil z levé strany a snižuje na rozdíl jediné branky!
46'
Portugalsko ještě bojuje! Další branku přidal Areia.
44'
Pálmarsson na druhé straně skóroval z levého křídla.
44'
Areia dostal přihrávku na levou stranu a dělovkou pod břevno přelstil brankáře.
43'
Sigurdsson nyní hraje neskutečně a táhne Island!
42'
Další parádní zákrok brankáře Islandu! Severský celek se přibližuje triumfu!
41'
Sigurdsson takřka donesl míč do prázdné branky.
40'
Sigurdsson proměnil sedmičku a poslal Island do vedení!
39'
Areia však střelou z pravého křídla vyrovnal!
39'
Arnarsson se dostal do úniku a vrací Island do vedení!
38'
Na opačné straně bleskově srovnává Sigurdsson!
37'
Areia proměnil sedmičku a posílá Portugalsko do vedení!
36'
Portugalsko se usadilo před brankou soupeře a hledá si cestičku do zakončení.
34'
Ferraz ustál souboj na hranici brankoviště a střelou do dolního rohu srovnal!
33'
Arnarsson vrací Islandu vedení střelou pod břevno.
32'
Ferraz střílel z levého křídla a poslal míč do horního rohu branky.
31'
Úvod druhého poločasu je zatím velice opatrný. Ani jeden z týmů se ne a ne dostat do zakončení.
31'
Po první půli může být spokojenější Island, který lépe zvládl vstup do dnešního souboje, vypracoval si vedení a už jej nepustil. Portugalci sice zásluhou Martinse snížili, ale Island v závěru opět odskočil.
30'
29'
K sedmičce se tentokrát postavil Sigurdsson a proměnil.
29'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Miguel Martins).
28'
Islandu patří také závěr poločasu! Smarason je teď na koni!
27'
Island se po delší době dočkal branky! Střelou pod břevno se trefil Smarason.
26'
Jeden z Islanďanů se skvěle vrátil na vlastní polovinu a zastavil nepřesnou přihrávku soupeře.
24'
Nyní se ani jeden z týmů není schopen dostat do zakončení. Na hřišti kralují obě defenzivy.
23'
Martins opět překonal brankáře a Portugalsko už ztrácí jediný gól!
22'
Martins je teď opravdu nepolapitelný!
21'
Martins si našel prostor na levé straně a překonal brankáře.
20'
Moreira si našel prostor mezi obránci a krásnou střelou přelstil brankáře.
19'
Skvělou práci opět předvedl brankář Islandu, který vytáhl hned dva skvostné zákroky v řadě!
18'
Desátou branku Islandu přidává svižnou střelou Petersson.
17'
Arnarsson na opačné straně okamžitě odpověděl přesnou dělovkou.
17'
Frade dostal prostor na křídle a snížil.
17'
Snad první efektní zákrok v utkání předvedl proti Gunnarssonově dělovce také brankář Portugalska.
16'
A Martins rychle přidává také druhý přesný zásah!
15'
Na opačné straně se rychle trefil Martins.
15'
Gunnarsson krásnou střelou o tyč navýšil vedení Islandu.
13'
Gíslason dostal přihrávku na brankoviště a poslal míč přesně pod břevno.
12'
Sigurdsson dostal přihrávku na pravé křídlo a přehodil brankář obloučkem.
11'
Portugalsko se v útoku hodně trápí! Brankář Islandu vyčaroval další skvostný zákrok.
10'
Smárason se dostal do úniku, který s přehledem zakončil brankou.
10'
Až nyní se o první portugalský zásah postaral Borges!
9'
Portugalské trápení nadále pokračuje! Dělovku z pravé strany dokázal gólman Islandu vykopnout!
8'
Jeden z Islanďanů byl faulován krátce před brankovištěm. Severský celek bude pokračovat v kombinaci.
7'
Portugalsko se dralo do zakončení, ale rány celku z jižní Evropy zatím nejsou přesné.
6'
Elísson se postavil k sedmičce a vymetl horní roh.
4'
Další brejk Islandu přetavil v branku Sigurdsson.
3'
Portugalsko se zatím v útoku trápí. Střela z levé strany skončila na tyči.
2'
Gól vstřelil tým Island (Janus Dabi Smárason).
1'
Smárason se krásně trefil dělovkou z pravé strany a posílá Island do vedení.
1'
Portugalsko

Portugalsko je na tom zatím o něco lépe. Na svém kontě má totiž dva body. V základní skupině si Portugalci poradili Francií i Bosnou a Hercegovinou. V posledním duelu však nestačili na rozjeté Norsko, kterému podlehli o šest bodů. V prvním duelu další fáze však Portugalci přehráli o deset bodů Švédsko a stále živí naději na postup.
Island

Island si zrovna nebrousí zuby na postup ze skupiny 2! V konkurenci Norska, Slovinska, Portugalska, Maďarska a Švédska má zatím po dvou zápasech nula bodů a bude to mít velice těžké. Na šampionátu sice postupně porazil Dánsko i Rusko, jenže v posledních dvou zápasech nestačil na Maďarsko a v těsném duelu podlehl v pátek také Slovinsku.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání evropského šampionátu mužů mezi Portugalskem a Islandem. Duel začíná ve 14 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.