ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Maďarsko - 19. ledna 2020   16:15

Slovinsko
Slovinsko
2' Dolenec  • 5' Mačkovšek  • 6' Blagotinšek  • 7' Mačkovšek  • 8' Zarabec  • 12' Mačkovšek  • 13' Dolenec  • 14' Mačkovšek  • 17' Dolenec  • 22' Henigman  • 24' Cehte  • 25' Janc  • 26' Cehte  • 29' Cehte  • 30' Zarabec  • 34' Zarabec  • 41' Blagotinšek  • 45' Janc  • 46' Blagotinšek  • 47' Dolenec  • 48' Blagotinšek  • 53' Dolenec  • 54' Janc  • 56' Dolenec  • 58' Dolenec  • 58' Mačkovšek
28:29
(16:13)
Maďarsko
Maďarsko
1' Bánhidi   • 3' Győri   • 5' Bánhidi   • 7' Balogh   • 8' Győri   • 13' Szita   • 18' Bánhidi   • 20' Ligetvári   • 23' Bánhidi   • 27' Bóka   • 29' Győri   • 30' Bánhidi   • 32' Bánhidi   • 33' Máthé   • 37' Bánhidi   • 40' Bánhidi   • 42' Bánhidi   • 43' Nagy   • 44' Nagy   • 45' Rosta   • 46' Rosta   • 47' Ligetvári   • 49' Ligetvári   • 52' Ligetvári   • 54' Ligetvári   • 55' Nagy   • 57' Máthé   • 59' Ligetvári
Slovinsko
Oscar Raluy Lopez, Angel Sabroso Ramirez (oba Španělsko)
Maďarsko

Ode mě je to již pro dnešní den vše. Já se s Vámi loučím a těším se při sledování textového přenosu zase někdy na shledanou.
Slovinsko – Maďarsko 28:29 (16:13)
Nejvíce branek: Dolenec 8/1, Mačkovšek 5, Blagotinšek 4 – Bánhidi 9, Ligetvári 6, Győri 3. Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez, Angel Sabroso Ramirez (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 4:5.
Je dobojováno. Po velmi strhující koncovce se nakonec raduje Maďarsko, které se přestalo v druhé půli dopouštět technických chyb a skvělou práci jak v útoku, tak v obraně dokázali porazit Slovinsko 29:28 a připisují si důležité dva body do tabulky, kde se dotahují na 2. místo právě ke Slovinsku. Nejlepším hráčem byl dnes zvolen pivot Bence Bánhidi, který zaznamenal devět přesných zásahu a velkou měrou pomohl k výhře.
60'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Dean Bombac).
60'
Oddechový čas pro hosty. Zbývá 19 vteřin do konce utkání.
60'
U míče jsou nyní hráči Maďarska, kteří nikam nespěchají, uvidíme tak ještě dramatickou koncovku. Dostanou se Slovinci k míči?
60'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
60'
Sedmimetrový hod pro Slovinsko.
60'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Se štěstím se nyní dokázal prosadit Ligetvári, jehož střelu zblokoval Blaz Blagotinšek jen do protipohybu Klemena Ferlina, který už neměl šanci zasáhnout. Velká škoda pro Slovinsko a důležitá branka pro Maďarsko.
58'
Borut Mačkovšek se zjevil zcela sám na levém křídle a povedenou střelou skóruje.
58'
Jure Dolenec našel skulinku v obraně Maďarska a následně zakončuje kolem bezmocného Miklera.
57'
Dominik Máthé dává gól z pravé spojky.
56'
Z dorážky je Dolenec již úspěšný.
56'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Slovinsko (Jure Dolenec).
56'
Za faul na Deana Bombace nařízen sedmimetrový hod.
55'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Blagotinšek pokusem o přehození Miklera přehazuje jak jeho, tak i bránu.
55'
Bence Nágy se prosazuje z levé spojky a Maďarsko vede 5 minut před koncem o tří branky.
54'
Blaž Janc snižuje střelou z pravého křídla.
54'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Patrik Ligetvári).
53'
Jure Dolenec na druhé straně nekompromisně odpovídá z pravé spojky.
52'
Ligetvári v krátkém sledu přidává svou třetí branku. Další skvělá střela z pravé spojky.
51'
Nik Henigman se dopustil technické chyby, když se jeho míč odrazil od nohy a Slovinsko přichází o míč.
50'
Roland Mikler dnes ukazuje velkou pohodu. Střelu Zabice z pivota skvěle kryje a připisuje si devátý zákrok.
49'
Tvrdá střela Ligetváriho končí v síti.
48'
Blaž Blagotinšek znovu ukázal své fyzické proporce, když se dokázal procpat na pivotu a následně také skvělou střelou dostává míč do brány.
47'
Patrik Ligetvári tvrdou střelou z levé spojky bezchybný a prostřeluje Ferlina.
47'
Dolenec z pravé spojky dostává míč do brány.
47'
46'
Miklós Rosta dostal přihrávku na pivota a skvělou střelou se nemýlí.
46'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
45'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Janc).
45'
Miklós Rosta dostal přihrávku přes celé hřiště a zakončuje do prázdné brány.
44'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Nejc Cehte).
44'
Bence Nagy byl atakován obráncem, nedál se však a povedeným obstřelem od pravé tyče střílí branku.
43'
Maďarsko se dostává do vedení. Bence Nágy napřáhl z levé spojky a míč končí v síti.
42'
Mikler si připisuje sedmý úspěšný zákrok.
42'
Nyní je to přehlídka přesných zásahu pivotů. Tvrdá střela Bánhidiho končí u pravé tyče Ferlina.
41'
Blaz Blagotinšek na druhé straně odpovídá rovněž z pivota.
40'
Je vyrovnáno. Bence Bánhidi dokázal odpoutat dva protihráče a obdržel do volného prostoru míč. Jeho následná střela končí uprostřed brány.
39'
Bloky obránců Slovinska ale nedovolují Maďarsku skórovat. Jeden pokus skončil také na tyči, obrana stále drží.
39'
Rozhodčí však již ukazují pasivitu.
38'
V rychlém sledu nyní Slovinci přišli o míč na útočné polovině a Maďaři mají velkou šanci na srovnání stavu.
38'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Bence Nagy).
37'
Po ztrátách míče na obou stranách již nyní bezchybný Bánhidi snižuje z pivota na rozdíl jediné branky.
36'
Znovu skvělý Mikler pravou nohou vykopává neúspěšný pokus Mihy Zarabece.
36'
Ztráta míče Maďarska na útočné polovině.
35'
Jure Dolenece vynuloval povedený zákrok Rolanda Miklera.
34'
Miha Zarabec má v ruce neuvěřitelný dynamit. Další takový končí za bezmocným Miklerem.
33'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Dominik Máthé).
33'
Dominik Máthe skóruje z pravé spojky tvrdou střelou k levé tyči.
32'
Další skvělý zákrok Rolanda Miklera.
32'
A znovu kdo jiný než Bánhidi, našel si volný prostor na pivotu a z otočky dokázal dopravit míč za brankovou čáru.
31'
Neúspěšný útok Slovinců končí průrazem.
31'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme mohli vidět kvalitní hru na obou stranách. Slovinsko se však dokázalo vyvarovat většímu počtu ztrát a proto také zatím vede rozdílem tři branek 16:13. Druhý poločas začne přibližně v 17:06.
30'
30'
Miha Zarabec měl poslední tři vteřiny na skórování. Rozhodl se k tvrdému obstřelu a ten byl úspěšný.
30'
Bánhidi skóruje z pivota povedenou střelou doprostřed brány.
30'
30'
Borut Mačkovšek nedokázal vyzrát na skvěle postaveného Székelyho. Ten jeho pokus vyráží ke svým spoluhráčům.
29'
29'
Perfektní akci nyní předvedlo duo Hornyák – Győri. Prvně jmenovaný si naskočil na pravém křídle, místo střely však zvolil přihrávku do výskoku Gyorimu, který střílí branku.
29'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Nejc Cehte).
28'
Na druhé straně nedokázal prostřelit Bánhidi dnes skvělého Ferlina.
28'
Igor Zabic nastřeluje z pivota jen horní tyč.
27'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Adrián Sipos).
27'
Bendegúz Bóka zakončuje povedenou souhru z levého křídla.
26'
Slovincům dnes vychází střely z velké dálky. Další takovou nyní předvedl Nejc Cehte a byla znovu úspěšná.
25'
Blaž Janc využil ztráty míče Maďarů v útoku, unikl do rychlého brejku a z blízkosti propaluje Mártona Székelyho.
24'
Cehte povedenou střelou z pravé spojky zvyšuje.
23'
Mačkovšek nastřeluje levou tyč Székelyho brány.
23'
Rozhodčí již hlásili pasivitu, Bánhidi na poslední chvíli obdržel míč na pivota a v pádu dává gól.
22'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Nik Henigman).
22'
Nik Henigman dostal přihrávku a z následného výskoku skóruje.
21'
20'
Ligetvári ale již úspěšný z levé spojky.
19'
Neuvěřitelný zákrok nyní vytáhl Klemen Ferlin. Bendegúz Bóka se řítil zcela sám, následně vystřelil z bezprostřední blízkosti, ale jeho pokus famózně lapí Ferlin.
18'
Hornyák po zisku míče ihned fauloval protihráče a přichází o míč.
18'
Bence Bánhidi z pivota bezchybný.
17'
Jure Dolenec přidává svou třetí branku. Tentokráte obdržel přihrávku na pravé spojce, odkud také následně skóruje.
16'
Také na druhé straně se vyznamenal Márton Székely.
16'
Střelu Zsolta Balogha chytá pozorný Klemen Ferlin.
15'
Maďarsko hraje bez brankáře.
14'
Početní převahy využívá tvrdou střelou z levé spojky Mačkovšek.
14'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Bence Bánhidi).
13'
Zoltan Szita naznačil přihrávku, následně se ale rozhodl pro střelu a ta byla úspěšná.
13'
Jure Doleneč znovu využil díry v obraně a z pravé spojky skóruje.
12'
Ztráta míče Maďarska v útoku.
12'
Mačkovšek si krásně naskočil a tvrdou střelou posílá míč ze střední spojky do brány.
11'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh).
11'
Maďarsko bude zahrávat sedmimetrový hod.
10'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec).
9'
Slovinsko bude zahrávat sedmimetrový hod.
9'
Zcela volný si naskočil na hranici brankoviště Zsolt Balogh, jeho střela ale končí těsně mimo.
8'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec).
8'
Střední spojka Gyori nyní proskočil skrz obranu a kolem brankáře posílá míč do brány.
7'
Mačkovšek potvrdil své střelecké parametry, když krásně napřáhl a prostřelil bezmocného Ferlina.
7'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zsolt Balogh).
6'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
6'
A další branka Slovinska. Blagotinšek se skvěle uvolnil na pivotu, dostal přihrávku a následně se nemýlil.
5'
Mačkovšek povedenou střelou z levé spojky snižuje.
5'
Bánhidi přidává další branku z právého křídla.
4'
Na obou stranách jsme mohli v rychlém sledu vidět technické chyby a z nich následné ztráty míče.
3'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Zoltán Szita).
3'
Výbornou akci nyní zakončil Gyori, který zamířil přesně k levé tyči brány Ferlina.
2'
Na druhé straně taktéž z pravé spojky odpovídá Dolenec.
1'
Bánhidi se obtočil kolem protihráče na pravé spojce a zakončuje k pravé tyči.
1'
První útočnou akci má na starost Maďarsko.
1'

Slovinsko: Ferlin, Kastelic – Blagotinšek, Henigman, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte, Kodrin, Zarabec, Sostarić, Horžen, Żabič, Ovniček, Bombac, Mačkovšek.

Maďarsko: Székely, Mikler – Sipos, Balogh, Ligetvári, Bóka, Győri, Nagy, Rosta, Máthé, Bánhidi, Szita, Fekete, Ubornyák, Hornyak, Tóth..
Vzájemné zápasy:
13.6.2018 Maďarsko – Slovinsko 22:26
9.6.2018 Slovinsko – Maďarsko 24:29
15.6.2014 Slovinsko – Maďarsko 32:26
Slovinsko

Slovinská reprezentace přijela na šampionát ve velmi dobrém rozpoložení. Výhry s Černou Horou a Severní Makedonií bezprostředně před ME tomu byly náznakem. Skupinou projeli Slovinci bez ztráty bodu, když postupně 26:23 porazili Polsko, následně si poradili se stříbrným celkem z předchozího ME Švédskem 21:19 a konečně nedali šanci ani Švýcarsku 30:27. Formu potvrdili také v pátečním utkání s Islandem a v dnešním zápase budou určitě favoritem.
Maďarsko

Výběr Maďarska dokázal vyhrát základní skupinu, když porazili Rusko, Island a remizovali s celkem Dánska. V pátečním zápase skupiny o postup do semifinále turnaje nestačili na silné Norsko, kterému podlehli rozdílem sedmi branek 29:36.
Všem příznivcům házené přeji pěkné nedělní odpoledne při sledování utkání ME mezi týmy Slovinska a Maďarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.