ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Polsko - 10. ledna 2020   18:15

Slovinsko
Slovinsko
2' Blagotinšek  • 5' Blagotinšek  • 6' Janc  • 6' Cingesar  • 9' Janc  • 10' Mačkovšek  • 12' Cingesar  • 17' Mačkovšek  • 19' Mačkovšek  • 22' Kodrin  • 25' Janc  • 29' Żabić  • 31' Kodrin  • 33' Blagotinšek  • 37' Mačkovšek  • 41' Janc  • 44' Blagotinšek  • 45' Bombac  • 47' Żabić  • 50' Mačkovšek  • 51' Dolenec  • 53' Zarabec  • 54' Blagotinšek  • 60' Dolenec
26:23
(13:11)
Polsko
1' Moryto   • 7' Pilitowski   • 8' Krajewski   • 10' Pilitowski   • 12' Pilitowski   • 16' Krajewski   • 19' Moryto   • 22' Sićko   • 24' Dawydzik   • 26' Majdziński   • 28' Dawydzik   • 32' Sićko   • 36' Krajewski   • 42' Moryto   • 43' Krajewski   • 48' Przybylski   • 52' Kondratiuk   • 53' Jarosiewicz   • 58' Moryto   • 60' Moryto
Slovinsko
Polsko

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Slovinsko – Polsko 26:23 (13:11)
Nejvíce branek: Mačkovšek 5, Blagotinšek 5, Janc 4 – Moryto 8/3, Krajewski 4, Pilitowski 3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/3. Vyloučení: 4:5.
Slovinsko ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy dokázalo porazit Polsko 26:23 a zajistilo si do tabulky dva body. Rozhodující trhák přišel kolem 45. minuty, kdy Slovinci vybojovali pětigólové vedení a soupeře už k sobě zpátky nepustili.
60'
Ještě Moryto snížil na rozdíl tří gólů.
60'
Dolenec pronikl středem k brankovišti a proměnil svůj útok.
59'
Dolenec byl vychytán polským brankářem, Sicko ovšem následně ztratil míč a nevytěžil z polské šance nic.
58'
Slovinsko si bere oddechový čas.
58'
Rychlý protiútok Moryta, který snižuje na rozdíl tří gólů.
57'
Oba týmy si vyměnily nepřesné útoky.
56'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Slovinsko (Miha Zarabec).
55'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Polsko (Arkadiusz Moryto).
54'
Blagotinšek pronikl k brankovišti a skóruje 25. gól Slovinska.
53'
Gól vstřelil tým Polsko (Piotr Jarosiewicz).
53'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec).
52'
Kondratiuk snižuje na rozdíl čtyř branek, jenže Slovinci drží komfortní náskok v tuto chvíli a neměli by už přijít o vítězství.
51'
Dolenec dal další slovinskou branku.
50'
Mačkovšek zvýšil na rozdíl čtyř brankářů.
49'
Sicko se rovněž z pravého křídla nedokázal prosadit.
48'
Mačkovšek z pravého křídla neprostřelil brankáře Polska.
48'
Rychlý protiútok Poláků, který využil Przybylski.
48'
Ztráta Slovinců, konkrétně Bombac přichází o míč.
48'
Oddechový čas pro Slovinsko.
47'
47'
Zabič drží Slovinsko v pětigólovém vedení.
46'
46'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaż Janc).
45'
Chrapkowski dostává dvě minuty za faul, který přišel při střele Bombace.
45'
Bombac navíc znovu zvyšuje slovinské vedení.
45'
Výborná polská obrana nadvakrát nenechala soupeře úspěšně zakončit střelu a vybojovala míč.
44'
Blagotinšek nenechal polský tým dál stahovat svou ztrátu a trochu uklidnil svůj tým.
43'
Zarabec skórovat nedokázal a naopak rychle založený protiútok využil Krajewski.
42'
Moryto střelou z pravého křídla dokázal snížit ztrátu Poláků.
41'
Naopak Janc zvyšuje už na rozdíl pěti branek a to bude pro polské házenkáře už hodně obtížné stáhnout.
40'
Tyč a poté zblokovaná střela! Polský útok se nedokázal prosadit ani poté, co vypršelo jeho oslabení.
39'
Oddechový čas Polska.
39'
Pilitowski v útoku ztratil míč, Poláci ovšem drželi míč skoro minutu a pořádně ukrojili ze svého oslabení.
38'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
38'
Vyloučení v týmu Polsko (Piotr Chrapkowski).
38'
Napřed Krajewski a poté Blagotinšek se dopustili útočných faulů.
37'
Mačkovšek ovšem nalezl okamžitou odpověď ze středu devítimetrové hranice.
36'
Krajewski se vyhoupl do vzduchu na hranici devítky a poslal míč do levého horního rohu.
34'
Pilitowski z pravého křídla míjí bránu soupeře.
33'
Blagotinšek zvládl průnik středem k brankovišti a zvyšuje slovinské vedení.
32'
Sicko dokázal z hranice devítky využít i úvodní polský útok.
31'
Kodrin z levého křídla vstřelil úvodní gól druhého poločasu.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:08.
Slovinsko vede po prvním poločase o dvě branky a přiblížilo se prvnímu vítězství v základní skupině mistrovství Evropy. Polsko ale ukazuje, že rozhodně zápas nehodlá vzdát a snaží se s výsledkem něco udělat. Zatím se mu ale nedaří dorovnat skóre.
30'
30'
Jenže Zabic útok nevyužil! Polsko si rychle bere oddechový čas a bude mít šest vteřin na zakončení.
30'
Sicko nedokázal z hranice devítky skórovat. Slovinsko se dostává k míči a bere si oddechový čas.
29'
Zabič se prosadil z pravého křídla.
29'
Mačkovšek trefil pouze tyč polské branky. Slovinci dál útočí.
29'
Vyloučení v týmu Polsko (Dawid Dawydzik).
28'
Pokračující útok Polska využil Dawydzik a je to znovu o jediný gól.
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Maciej Pilitowski).
28'
Polsko bude po faulu Henigmana, který byl vyloučen, také střílet sedmičku.
28'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Nik Henigman).
26'
Majdzinski ze středu devítky přeskočil obranu soupeře a vysokou střelou nedal brankáři Slovinců šanci.
25'
Janc se z pravého křídla dokázal prosadit.
25'
Jenže polskou rozehrávku zachytil brankář Slovinska a zahasil hrozící brejk.
25'
Chyba Zarabce, který ztrácí míč.
24'
Dawydzik pronikl středem až k brankovišti a po náskoku snižuje.
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec).
23'
Faul na Dolence, je z toho sedmička pro Slovince.
23'
Sicko míjí střelu ze středu devítky.
22'
Ač Poláci dokáží vždy stáhnout ztrátu na rozdíl jednoho gólu, následně je Slovinci trochu uzemní, když dokáží podržet dvougólové vedení vlastním útokem.
22'
Prudká střela Szymona Sicka z hranice devítky prolétla kolem slovinského brankáře.
21'
Vyloučení v týmu Polsko (Przemysław Krajewski).
20'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Przemysław Krajewski).
20'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Miha Zarabec).
19'
19'
Moryto prostřelil brankáře Slovinska po průniku k brankovišti.
19'
Další trefa Mačkovšeka, který nyní táhne slovinskou ofenzivu.
17'
Majdzinski a poté Dolenec nedokázali prostřelit brankáře soupeřů.
17'
Mačkovšek z hranice devítky opět vrátil Slovincům dvoubrankový náskok.
16'
Ač Poláci neproměnili sedmičku, mohli dál útočit. A Krajewski nakonec dlouhý polský útok využil!
16'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Arkadiusz Moryto).
14'
Oba týmy si vyměňují neúspěšné útoky. Zadařilo se brankářům Ferlinovi i Korneckimu.
12'
Gól vstřelil tým Polsko (Maciej Pilitowski).
12'
Cingesar zvýšil na rozdíl tří branek.
11'
Moryto ztrácí míč, Slovinci mohou znovu zvýšit své vedení.
10'
Mačkovšek z levého křídla dokázal vrátit svému týmu dvoubrankový náskok.
10'
Pilitowski vstřelil znovu kontaktní gól. Polsko se v útoku chytlo.
9'
Nakonec se dokázali Slovinci v přesilovce dočkat a Janc vstřelil branku ze středu.
8'
Rychlý protiútok Krajewskiho, jenž vstřelil kontaktní gól.
7'
Vyloučení v týmu Polsko (Arkadiusz Moryto).
7'
Po dlouhých šesti minutách se dokázalo Polsko prosadit střelecky. Pilitowski snižuje z hranice devítky.
6'
Na levém křídle si seběhl k brankovišti Cingesat a zvyšuje už na 4:1!
6'
Langowski se neprosadil, brankář Ferlin zachytil míč a rozehrál rychlý brejk, který využil Blaž Janc.
5'
Žlutá karta pro tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
5'
Blagotinšek vstřelil druhý gól v utkání.
4'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. Langowski napálil tyč slovinské brány.
2'
Blagotinšek srovnal střelou ze středu brankoviště.
1'
Polský útok přináší úvodní branku zápasu. Moryto pronikl do brankoviště z levé strany.
1'

Slovinsko: Ferlin, Kastelić – Blagotinšek, Bombac, Cehte, Cingesar, Dolenec, Henigman, Horžen, Janc, Kodrin, Mačkovšek, Marguc, Ovniček, Żabić, Zarabec.

Polsko: Kornecki, Morawski – Bondzior, Chrapkowski, Dawydzik, M. Gębala, Jarosiewicz, Kondratiuk, Krajewski, Łangowski, Majdziński, Moryto, Pilitowski, Przybylski, Sićko, Syprzak..
Slovinsko zvládlo svou kvalifikační skupinu nejlépe, jak jen mohlo, když ji vyhrálo. Na kontinentální šampionát postoupilo podvanácté, a zároveň potřetí v řadě.

Na druhé straně Polsko v kvalifikační skupině 1 obsadilo druhé místo a poté, co na posledním evropském šampionátu chybělo.
Letošní mistrovství Evropy v házené, které se koná hned ve třech zemích, čeká druhý hrací den bojů v základních skupinách. V tomto přenose se budeme věnovat utkání skupiny F mezi Slovinskem a Polskem. Skupina F se hraje ve Švédsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.