ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Polsko - 16. ledna 2022   20:30

Bělorusko
Bělorusko
2' Gajdučenko  • 6' Vajlupov  • 8' Jurinok  • 12' Kulak  • 15' Jurinok  • 17' Karalek  • 18' Karalek  • 20' Gajdučenko  • 23' Vajlupov  • 28' Vajlupov  • 30' Gajdučenko  • 34' Karalek  • 36' Jurinok  • 38' Bochan  • 40' Astrašapkin  • 42' Astrašapkin  • 48' Vajlupov  • 57' Bochan  • 59' Kryvenka
20:29
(11:14)
Polsko
4' Olejniczak   • 6' Sićko   • 6' Sićko   • 8' Olejniczak   • 10' Daszek   • 10' P. Krajewski   • 11' P. Krajewski   • 12' Moryto   • 17' Sićko   • 19' Daszek   • 23' P. Krajewski   • 24' Daszek   • 26' Syprzak   • 33' P. Krajewski   • 37' Daszek   • 41' Olejniczak   • 43' Olejniczak   • 46' Sićko   • 49' Daszek   • 50' Pietrasik   • 51' Daszek   • 52' Syprzak   • 53' P. Krajewski   • 54' Moryto   • 56' Pietrasik   • 58' Pietrasik
Bělorusko
Saldacenka, Usik, Mackevič – Kulak, Astrašapkin, Nikanovič, Kryvenka, Jurinok, Zajcev, Aljochin, Gajdučenko, Bochan, Udaveňa, Samojla, Vajlupov, Karalek, Bjaljauskij, Kuleš.
Polsko
M. Kornecki, Zembrzycki, Skrzyniarz – Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak, Komarzewski, Bis, Sićko, Pietrasik, Pilitowski, Syprzak, Moryto, P. Krajewski, M. Gębala, Czapliński, Przybylski, Walczak, Zarzycki, Beckman.

Bělorusko – Polsko 20:29 (11:14)
Nejvíce branek: Vajlupov 5/1, Jurinok 3, Gajdučenko 3 – P. Krajewski 7/2, Daszek 6, Olejniczak 4. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 4:1. ČK: Aljochin (BLR).
Reprezentace Polska dnes, v domácí atmosféře, porazila Bělorusko 29:20. Zápas měl zcela jasný průběh, Bělorusové zktrátka tahali za kratší konec provazu. Michał Olejniczak byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů.
60'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Przemysław Krajewski).
60'
Poláci mají sedmimetrový hod.
59'
Vladislav Kryvenka dává branku z levého křídla.
59'
Polský dvojblok zastavil akci Bělorusů.
58'
Ariel Piotr Pietrasik dává branku pěkným lobem.
57'
Vjačeslav Bochan snižuje z pivota.
57'
Mateusz Kornecki skvěle zakročil proti střele z dálky.
56'
Ariel Piotr Pietrasik se prosadil ze střední vzdálenosti.
56'
Bělorusové ztratili míč a teď vypadají hodně odevzdaně.
55'
Poláci vedou o devět branek a nikam nespěchají.
54'
Arkadiusz Moryto šel středem do prázdné branky.
Oddechový čas pro domácí.
53'
Przemysław Krajewski skóruje do prázdné branky.
52'
Kamil Syprzak skóroval z pivota.
52'
Mateusz Kornecki zachránil během krátké doby Polákům dva jasné góly.
51'
Michał Daszek uzavřel na pivotu parádní polskou kombinaci.
50'
Bělorusové hrají bez brankáře.
50'
Ariel Piotr Pietrasik to v přesilovce vzal na sebe.
49'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Kiryl Samojla).
49'
Michał Daszek se trefil z úniku.
48'
Nikita Vajlupov se z dorážky prosadil.
48'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Bělorusko (Nikita Vajlupov).
48'
Artěm Karalek byl faulován, Bělorusové mají sedmičku.
47'
Poláci hrají hodně zataženě a Bělorusové musí jít do plných.
Ivan Mackevič zakročil nohou, Bělorusové jdu na míč.
47'
Mateusz Kornecki opět parádně zakročil.
46'
Szymon Sićko prošel obranou a prosadil se pěkným lobem.
46'
Bělorusové zablokovali polský útok.
45'
Poláci jsou v postupném útoku skoro 30 vteřin.
44'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Bělorusko (Nikita Vajlupov).
44'
Przemysław Krajewski fauloval, Bělorusko má 7m hod.
44'
44'
Mateusz Kornecki vychytal dvě střely Bělorusů v rozmezí šesti vteřin.
43'
Artěm Karalek byl držen při svém pokusu.
43'
Michał Olejniczak to vzal na sebe na pivotu.
42'
Oleh Astrašapkin propálil všechno, co mu stálo v cestě.
41'
Michał Olejniczak se trefil mezi nohy.
41'
Michał Daszek skončil na zemi, Poláci mají 9m hod.
41'
Ilja Usik lapil polskou střelu.
40'
Oleh Astrašapkin se dostal na pivota a prostřelil brankáře.
39'
Kiryl Samojla minul roh branky.
38'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Polsko (Przemysław Krajewski).
38'
Vjačeslav Bochan se prosadil z rychlého úniku.
37'
Michał Daszek se prosadil z pozice pivota.
36'
Andrej Jurinok se prosdil z levého křídla.
36'
Ilja Usik zachytil střelu, která mu šla opět do prostřed těla.
35'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Artěm Karalek).
34'
Artěm Karalek snižuje po střele ze křídla.
33'
Przemysław Krajewski dává branku po rychlém kontru.
33'
32'
32'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Andrej Jurinok).
32'
Polská družina nikam nespěchá a tahá čas.
31'
Poláci po 50 vteřinách ztratili míč a poté hned zachytili běloruský pokus o rychlý kontr.
31'
Polsko začalo druhou poločas na míči.
31'
Druhý poločas začne přibližně ve 21: 25.
Polská družina vyhrála první poločas poměrem 14:11 zcela zaslouženě. První dějství ovlivnilo vyloučení Mikalaje Aljochina, který šel ven ze hřiště po úderu do obličeje. Od té doby se Bělorusové dlouho nemohli dostat do tempa. V závěru první půlhodiny ale snižili na tříbrankový rozdíl a jsou na dostřel.
30'
30'
Vadim Gajdučenko uzavřel skóre prvního poločasu.
30'
Pokus Poláků o trefu do opuštěné branky se nepodařil.
29'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Arkadiusz Moryto).
29'
Michał Daszek skončil na zemi. Poláci mají k dispozici sedmimetrový hod.
28'
Nikita Vajlupov prošel obranou jako nůž máslem
28'
Hra po vyloučení postrádá tempo.
27'
Běloruský brankář ukázal třídu, ale jeho spoluhráči vzápětí vyrobili technickou chybu.
26'
Mateusz Kornecki parádně zakročil proti střele Vjačeslava Bochana.
26'
Kamil Syprzak to trefil z pivota.
25'
Oleh Astrašapkin trefil jenom rozkrok polského brankáře.
24'
Michał Daszek to trefil pěkně ze střední vzdálenosti.
23'
Nikita Vajlupov se prosadil z křídla.
23'
Przemysław Krajewski to vzal na sebě a Polsko vede o 4 branky.
22'
Vadim Gajdučenko minul z rychlého kontru.
21'
Michał Daszek získal Polákum 9m hod.
21'
Arťom Kulak byl zablokován.
20'
Bělorusové hrají bez gólmana.
20'
Vadim Gajdučenko snižuje v oslabení.
19'
Poláci hrají přesilovou hru.
Mikalaj Aljochin dal pěstí do obličeje a byl hned vyloučen.
19'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Mikalaj Aljochin).
19'
Na palubovce zůstal ležet jeden z hráčů Polska.
19'
Michał Daszek to trefil parádně z dálky.
18'
18'
Artěm Karalek dává gól z rychlého brejku.
18'
Przemysław Krajewski trefil jenom břevno.
17'
Artěm Karalek rychle snižuje.
17'
Szymon Sićko se prosadil ze střední vzdálenosti.
16'
Nikita Vajlupov v úniku selhal.
15'
Polsko vede o 4 a nikam nepospíchá.
15'
Andrej Jurinok dává branku z levého křídla.
14'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Polsko (Arkadiusz Moryto).
14'
Przemysław Krajewski trefil tyčku.
13'
Mateusz Kornecki vytáhl parádní zákrok.
13'
Artěm Karalek vytáhl fantastický blok.
13'
Bělorusi zatáhli na poslední chvíli za záchrannou brzdu.
12'
Arťom Kulak se prosadil z pivota a snižuje na čtyři branky rozdílu.
12'
Arkadiusz Moryto dává branku do opuštěné běloruské branky.
11'
Bělorusko se snaží uspat hada.
11'
11'
Przemysław Krajewski skóruje technickou střelou.
10'
Przemysław Krajewski se prosadil z rychlého kontru.
10'
Michał Daszek to vzal z křídla na sebe.
9'
Mateusz Kornecki zachytil tečovaný míč a Polsko je na balonu.
8'
Michał Olejniczak se nadvakrát prosadil.
8'
Andrej Jurinok se prosadil z křídla.
7'
Vyloučení v týmu Polsko (Maciej Gębala).
7'
Artěm Karalek byl držen a bude to 9m hod pro Bělorusko.
6'
Szymon Sićko rychle otáčí skóre.
6'
Vajlupov N. branku z rychlého úniku, rankář neměl nárok.
6'
Szymon Sićko rychle skóruje.
6'
Poláci udělali faul na útočné polovině a musí se rychle bránit.
5'
Bělorusko začíná od vlastního brnkáře.
5'
Polsko se v přesilovce podruhé k zakončení nedostalo.
5'
Andrej Jurinok trefil z křídla jenom tyčku.
4'
Žlutá karta pro tým Polsko (Przemysław Krajewski).
4'
Bělorusko hraje bez brankáče.
4'
Michał Olejniczak vyrovnal v přesilovce z pivota.
3'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
3'
Poláci nemají kudy.
2'
Vadim Gajdučenko otevřel skóre zápasu.
2'
Arťom Kulak se nedostal přes polskou hradbu těl.
1'
Poláci zastavili první snahu o běloruský útok.
Na míči začali první poločas hráči Běloruska.
1'

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Kuleš, Kulak, Astrašapkin, Nikanovič, Kryvenka, Jurinok, Zajcev, Aljochin, Gajdučenko, Bochan, Udaveňa, Samojla, Vajlupov, Karalek, Bjaljauskij.

Polsko: M. Kornecki, Zembrzycki – Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak, Komarzewski, Walczak, Bis, Sićko, Pietrasik, Zarzycki, Pilitowski, Syprzak, Moryto, P. Krajewski, M. Gębala, Czapliński..
BĚLORUSKO

Bělorusko se na úvod skupiny utkalo s Německem. Přestože předvedlo velice sympatický výkon a první poločas dokonce vyhrálo, nakonec nedokázalo soupeři vzdorovat až do konce a padlo o čtyři branky. Hrálo ale skvělý zápas. V tabulce je zatím bez bodu, stejně jako poslední Rakousko, ovšem je o příčku výš díky rozdílu skóre. Zbývá mu odehrát ještě duel s Polskem a Rakouskem.

POLSKO

Úvodním zápase pro Poláky byl duel s Rakouskem. To vstoupilo do utkání sympaticky, dlouho vedlo, ale ke konci poločasu si už Polsko vytvořilo a hlídalo dobrý náskok. Ten čítal tři branky a za celý druhý poločas se už nezmenšil, ba naopak, ofenzívní zápas nakonec dopadl rozdílem pěti branek 31:26. Poláci jsou tak díky rozdílu skóre v tabulce první, se dvěma body nad druhým Německem. Právě s tím se setká na závěr skupiny, po tomto zápase.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy spolu sehrály v historii už dost zápasů. Přesněji dvanáct, přičemž ten první se datuje na listopad 2011, kdy Polsko zvítězilo výsledkem 28:22. Naposledy se spolu ale týmy utkaly v prosinci roku 2019 a těsně vítězilo Bělorusko – 25:24. Celkově Poláci ovládli sedm vzájemných utkání, Bělorusové čtyči a jednou se zrodila remíza. Poslední dva zápasy ovšem vyhráli právě Bělorusové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.