ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Rakousko - 18. ledna 2022   20:30

Bělorusko
Bělorusko
3' Bjaljauskij  • 7' Karalek  • 8' Vajlupov  • 8' Samojla  • 12' Karalek  • 13' Kryvenka  • 16' Vajlupov  • 17' Karalek  • 19' Kulak  • 21' Kulak  • 23' Vajlupov  • 27' Kryvenka  • 29' Bjaljauskij  • 30' Astrašapkin  • 35' Astrašapkin  • 39' Karalek  • 41' Hiryk  • 44' Vajlupov  • 47' Astrašapkin  • 48' Bjaljauskij  • 50' Vajlupov  • 51' Kryvenka  • 54' Kryvenka  • 55' Bjaljauskij  • 57' Hiryk  • 60' Kryvenka
29:26
(16:16)
Rakousko
Rakousko
2' Frimmel   • 4' Bozovic   • 6' R. Weber   • 9' Bozovic   • 10' Posch   • 11' Zeiner   • 12' Bozovic   • 14' Bilyk   • 14' A. Hermann   • 18' Bilyk   • 20' Bozovic   • 24' Ranftl   • 28' Zivkovic   • 30' Zivkovic   • 32' Zeiner   • 34' Bozovic   • 35' Posch   • 40' Frimmel   • 46' Ranftl   • 48' Bilyk   • 49' Frimmel   • 51' Bozovic   • 56' Bozovic   • 57' Bilyk
Bělorusko
Mandák, Rudinský (oba SVK)
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
Rakousko

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Bělorusko – Rakousko 29:26 (16:16)
Nejvíce branek: Vajlupov 8/3, Kryvenka 5, Bjaljauskij 4 – Bozovic 7, Frimmel 5/2, Bilyk 4. Rozhodčí: Mandák, Rudinský (oba SVK). Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 2:5.
Vyrovnané měření sil nakonec vyústilo v úspěšný konec pro Bělorusko, které tak na turnaji uzmulo alespoň jeden zdárný výsledek v základní skupině. Rakousku druhá půle jednoduše nevyšla nejlépe, hlavně pak její závěr, a tak muselo skousávat svou třetí porážku na šampionátu.
60'
Kryvenka ještě z křídla pečetil konečné prvenství Běloruska v tomto klání.
60'
Patnáct vteřin do konce a míč drží ve své moci Bělorusko. Je jasné, že tenhle duel dotáhne do vítězného konce.
59'
Oddechový čas pro Bělorusko.
59'
Možná rozhodující okamžik tohoto utkání. Z křídla chtěl úřadovat Frimmel, jenže jeho střela se odrazila od země pouze do břevna. Času Rakousku nezbývá mnoho.
58'
Dvě minuty zbývají do konce tohoto utkání. Rakousko bude muset pořádně zabrat, aby ho alespoň zremizovalo.
57'
Rakousko se nevzdává, po trefě Hiryka přišla na řadu nyní ta od Bilyka. Hezká rýmovačka nám zpestřila rovněž tohle vyrovnané klání.
57'
Blesková akce Hiryka. Ten si seběhl do středu pole a okamžitě zacílil. Rakouská obrana nereagovala nejlépe, lépe řečeno vůbec.
56'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Viktor Zajcev).
56'
Bozovic se zasadil o snížení z pravé strany. Navíc pro Rakousko vybojoval přesilovku. Ještě tak má výběr ze středu Evropy šanci utkání zvrátit ve svůj prospěch.
55'
A také se Bělorusko opravdu dočkalo třígólového odstupu od svého soka. Bjaljauskij se mohl po svém přesném zakončení z levé strany pořádně zaradovat.
55'
Rakousko po time-outu rozehrálo svou akci velmi rychlůe, jenže Hermann selhal v zakončení a ze středu pole trefil jenom boční síť. Bělorusko na druhé straně může získat rozhodující náskok.
54'
Oddechový čas pro Rakousko.
54'
Parádně střelu soupeře, konkrétně Bilyka, zablokoval Karalek. Následně se míč dostal ke Kryvenkovi, jenž nasměroval míč přes celé hřiště do prázdné brány.
53'
Velká škoda pro Bělorusko, mohlo se dostat do menšího trháku. Jenže Bjaljauskij napálil jen bližší tyčku.
52'
Usik zase čaroval! Z dálky nedokázal najít recept na soupeřova brankáře opětovně Bozovic, jenž u spodního rohu brány narazil na protivníkovu nohu.
51'
Nyní góly padají s velkou pravidelností, prosadil se Kryvenka. V současné chvíli jako by mělo navrch přece jenom o trošku více Bělorusko.
51'
Bozovic a jeho další přesný zásah zápasu, v pořadí jeho šestý. Přetahovaná pokračuje i nadále.
50'
Vajlupov je zatím suverénně nejlepším střelcem Běloruska, našel nyní parádně skulinku mezi Doknicem a jeho bližší tyčkou.
49'
Nakonec ale Frimmel přece míč dostal do sítě, balón se totiž k němu po zásahu Usika odrazil, a napodruhé už tak byl běloruský gólman překonán.
49'
Frimmel ze sedmičky neuspěl. Fantasticky se vůči němu činil stále lepší a lepší gólman Usik.
48'
Bjaljauskij si ve středu pole naskočil a zamířil chytře do protipohybu brankáře Doknice.
48'
Bilyk zamířil opravdu nechytatelně do spodního rohu brány na bližší tyčku. Parádní zakončení Rakušana, těžko se mu může něco vytknout.
47'
Astrašapkin unikl do brejku, naběhl si do středu pole a z vyložené pozice snadno skóroval. Bělorusko je znovu ve vedení.
46'
Famózní křižná přihrávka přes celé brankoviště uvolnila Ranftl na druhém křídle. A ten pak pohotově srovnal účty zápasu.
45'
Bělorusko se poprvé v utkání dostalo do vedení! Vajlupov a jeho proměněná sedmička, třetí ze čtyř, tento počin zařídila.
44'
Bozovic, nejlepší šutér Rakouska, cílil, jako obvykle, z dálky, avšak jeho pokus svou nohou bravurně zastavil Usik. Ten se začíná postupně rozchytávat.
44'
Vajlupov už nyní přece udeřil, a to z křídla. Máme tedy ve finále opravdu srovnáno.
43'
Také Usikovi se podařilo uhájit míč před brankovou čárou. Weber zamířil z křídla do břevna, balón pak poskakoval v brankovišti, ale síť nakonec nerozvlnil.
42'
Doknic! Doknicův famózní zákrok. Rakušanům byla signalizovaná pasivita, Bělorusko mohlo udeřit z brejku, ale Vajlupov na svého soka nevyzrál. Moc důležitý zásah rakouského gólmana.
41'
Bleskově zužitkovaná přesilovka. Hiryk a jeho první přesný zásah tohoto souboje, prosadil se ze středu pole. Bělorusko je znovu soupeři velmi blízko.
41'
Vyloučení v týmu Rakousko (Alexander Hermann).
40'
Frimmel dostal přihrávku na levé křídlo a úspěšně zamířil. Rakousko znovu odskakuje. Tuhá bitva pokračuje i nadále.
39'
Karalek byl tím, kdo našel po delší době cestu za vstřeleným gólem v dresu Běloruska. Ze středu pole si věděl tenhle zkušený chlapík rady v koncovce.
39'
Fantazie! Usik nyní zachránil svůj tým od inkasované branky, sám na něj se řítil Weber. Bělorusko se tak stále může dotáhnout na svého soka na dostřel.
38'
Usik mezi třemi tyčemi secvakl své nohy včas, a tak si Bozovic další přesný zásah na své konto nepřipsal. Škoda pro Rakousko, mohlo odskočit na rozdíl tří branek.
37'
Doknic a jeho famózní zákrok proti téhle sedmičce! Vajlupov přitom nemířil úplně špatně, ale ne svého soka zkrátka nevyzrál.
36'
Rakousko urputně brání, Bělorusko těžko hledá skulinky v jeho obraně. Zhruba minutu se nedokáže propracovat ke kloudnějšímu zakončení.
35'
Posch se ocitl ve středu pole zcela nehlídaný, tahle akce nemohla skončit jinak než v pořadí devatenáctým gólem Rakušanů.
35'
Nějakou dobu trvalo, než se Bělorusko prosadilo, ale přece se mu to povedlo. Z pravé strany zacílil přesně Astrašapkin.
34'
Bozovic, nejaktivnější střelec Rakouska v prvním dějství, se uvedl svým pátým gólem. Jeho levačka je mnohdy tvrdá a nekompromisní, ostatně jako v tomto případě.
33'
Bělorusko zkraje druhé půle v útoku tápe, podobně jako v té první. A tak Rakousko může za chvilku odskočit na rozdíl dvou přesných zásahů.
32'
Zeiner je nakonec prvním, kdo rozsekl nerozhodný stav v rámci druhé půle. Měl poměrně snadnou pozici pro rozvlnění sítě, a to především díky perfektní přihrávce Bozovice.
31'
Dvě velké nepřesnosti na obou stranách. Takže první minuta utkání žádnou změnu skóre nemohla přinést.
31'
Rakousko vedlo v prvním poločase dokonce již o čtyři branky, Bělorusko ale postupně srovnalo krok, a po první třicetiminutovce je tak stav nerozhodný. Souboj o to, kdo neskončí v tabulce skupiny poslední, je zatím opravdu napjatý a vyrovnaný. A dá se očekávat podobný průběh i po obrátce.
30'
30'
Snad jen dvě vteřiny před koncem ještě za Bělorusko skóroval Astrašapkin. Rakušané tak vedení v prvním poločase neudrželi, koná se remíza.
30'
Zivkovic zaznamenal během krátké chvíle další přesný zásah. Uhraje Rakousko výhru v prvním poločase?
29'
Předchozí vyloučení bylo poměrně přísné, Bělorusko každopádně přesilovku využilo. Tečovaná střela Bjaljauského doputovala šťastně až do sítě.
29'
Vyloučení v týmu Rakousko (Tobias Wagner).
28'
Bělorusko při svém ofenzivním počínání ztratilo míč, naopak na druhé straně se prosadil Zivkovic. A tak se Rakousko znovu dostalo na koně.
27'
Usik vytasil mezi třemi tyčemi perfektní zákrok! Damböck na něj nevyzrál z křídla. A Bělorusko se tak může vůbec poprvé v klání ujmout vedení, pokud tedy uspěje při svém útočení.
27'
A máme po dlouhé době srovnáno! Rakousko v posledních minutách nedokáže uspět v koncovce, nyní z brejku úřadoval Kryvenka.
26'
26'
Vajlupov proměnil tuhle sedmičku. Jakmile rozhodčí zapískal, okamžitě se jal exekuce a jeho zvláštně točený pokus skončil u tyčky. Parádní zakončení, opravdu moc pohledné.
25'
Vajlupov se ocitl na pravé straně zcela sám před Doknicem. Nicméně rakouský gólman vytasil famózní zákrok! Bělorusko se tak na rozdíl jednoho gólu svému soupeři nepřiblížilo.
24'
Ranftl uspěl z křídla, ačkoli pálil z docela těžkého úhlu. První trefa Rakušana v tomto duelu. Parádní rána do vzdálenější šibenice.
23'
Karalek zachytil přihrávku soupeře, adresoval pak míč na rozeběhnutého Vajlupova, jenž brejk snadno zužitkoval. Najednou je rozdíl mezi oběma týmy jen jednogólový.
22'
Vajlupov se ujal první sedmičky Běloruska a byl úspěšný. Brankář Doknic zkrátka merunu v cestě do vlastní brány nezastavil.
22'
Vyloučení v týmu Rakousko (Janko Bozovic).
21'
Kulak napřáhl z dálky, jakmile se kličkou zbavil Hermanna, a tvrdě zacílil. Moc povedené zakončení Bělorusa, které měřilo 103 kilometrů v hodině.
20'
Když se rozjede Bozovic, je těžké ho zastavit. Urostlý Rakušan nyní z blízkosti snadno skóroval. Tvrdě a nekompromisně.
19'
Kulak se na levé straně umně uvolnil a podstřelil míč do sítě. Poměrně snadná trefa pro Bělorusa.
18'
Karalek sice zaznamenal už tři branky, tentokráte se však v koncovce neprosadil. Stále je tak manko Bělorusů čtyřgólové.
18'
Bilyk a jeho přesný zásah. Rakousko si i nadále udržuje od svého soka dostatečný odstup.
17'
17'
Karalek se hezky obtočil kolem svého soupeře Hermanna ve středu pole a zamířil do sítě. Navíc byl ještě faulovaný, Rakousko tak bude vylučované.
17'
Frimmel proměnil také svou druhou sedmičku. Nacílil míč nekompromisně do šibenice.
17'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Kiryl Samojla).
16'
Vajlupov měl na pravém křídle poměrně snadnou práci. Obdržel moc povedenou nahrávku a zasadil se o snížení stavu ze strany Běloruska.
15'
15'
První sedmička v tomto utkání končí úspěšným zakončením. Rakousko vede už o čtyři góly nad Běloruskem, přesně se trefil Frimmel.
14'
Poté, co Bochan neuspěl se svou střelou, založili Rakušané rychlý útok a zdárné ho zakončili, konkrétně zásluhou Hermanna.
14'
Bilyk a jeho blesková odpověď na trefu Kryvenky.
13'
První gól Bělorusů z křídla. Na sklonku třinácté minuty dostal přihrávku na levou stranu Kryvenka a zdárně zacílil.
12'
Karalek jako by věděl, že Bělorusko potřebuje zastavit lauf svého soupeře, a tak se díky své druhé brance v utkání postaral díky své šikovnosti o snížení stavu na rozdíl dvou gólů.
12'
Bozovic a jeho třetí přesný zásah v tomto utkání. Naskočil si ve středu pole, vletěl do volného prostoru jako uragán a zamířil přesně do šibenice.
11'
Po pár neúspěších v útoku se jako by Rakousko znovu dostává do tempa, v jakém se ocitalo na samém kraji. Ze středu pole nyní pálil přesně nestrážen Zeiner.
10'
Posch zase navrací vedení na stranu Rakouska.
9'
Po trochu opatrném začátku utkání jsou nyní oba týmy v útoku produktivní. Podruhé se na listinu šutérů zapisuje Bozovic.
8'
Nyní Rakousko neprožívá nejlepší pasáže hry. Bělorusové se v rychlém sledu dostali ke třem brankám, nyní zásluhou Samojly.
8'
A Bělorusko také skórovalo z rychlého brejku. Dostalo se tak k vyrovnání během poměrně krátké chvíle, a to díky Vajlupovovi.
7'
Karalek, dlouholetá opora běloruské reprezentace, se prosadil poprvé střelecky v tomto zápase.
7'
Tyčka také na rakouské straně. Bjaljauskij to udělal moc dobře, na pravé straně se umně propracoval do výhodné pozice, avšak napálil jen brankovou konstrukci.
6'
Weber podnikl rychlý brejk a úspěšně ho proměnil. Snadná práce pro Rakušana. Bělorusko opravdu v početní výhodě nehraje dobře.
6'
Zatím Bělorusko tuhle přesilovku nezužitkovává nejlépe. A mohlo být rádo, že nyní Rakousko neskórovalo v oslabení, konkrétně Zeiner, jehož střela mířila do tyčky.
5'
Vyloučení v týmu Rakousko (Nikola Bilyk).
4'
Bozovic napřáhl svou levačkou z dálky a zamířil parádně do spodního rohu brány. Rakušanům i druhý útok vyšel zdárně.
4'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Artěm Karalek).
3'
Bjaljauskij si z levé strany naběhl do střelecké pozice a vyrovnal. Tentokráte se už Bělorus v zakončení nezmýlil.
3'
Žlutá karta pro tým Rakousko (Alexander Hermann).
2'
Frimmel prvním úspěšným střelce tohoto klání. Hned první atak Rakušanům vyšel, a tak se ujali těsného vedení.
2'
Bjaljauskij byl prvním, kdo se opřel do balónu a vyslal první střelu na bránu, nicméně v koncovce neuspěl. Rakousko tak bude moci zakládat svůj útok.
1'

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka, Usik – Kuleš, Kulak, Astrašapkin, Nikanovič, Kryvenka, Jurinok, Zajcev, Lukjančuk, Bjaljauskij, Karalek, Vajlupov, Samojla, Udaveňa, Bochan, Hiryk, Gajdučenko, Aljochin.
Trenér: Šaucou

Rakousko: Doknic, Häusle, Möstl – A. Hermann, Bozovic, R. Weber, Posch, Frimmel, Dicker, Martinovic, Herburger, Zeiner, Schweighofer, Zivkovic, Ranftl, Damböck, Bilyk, Wagner, Hutecek.
Trenér: Pajovič

Rozhodčí: Mandák, Rudinský (oba SVK).
Zimný štadión Ondreja Nepelu bude mít rovněž slovenskou stopu, zápas totiž dostali na starost rozhodčí Mandák a Rudinský, kteří včera řídili klání mezi Severní Makedonií a Dánskem. Tenhle mač bude jedním z posledních v rámci první části tohoto turnaje, souběžně se bude konat už jenom střetnutí mezi Portugalskem a Nizozemskem.
Rakušané padli o pět branek s Polskem, následně stejným poměrem také s Německem, a proto jsou v průběžném pořadí přece o trochu výše, neboť Bělorusko prohrálo dohromady v obou duelech o třináct gólů. Pokud se tak středoevropskému mužstvu zdaří aspoň remizovat, umístí se v tabulce na třetí příčce, lépe řečeno ji udrží.
Tenhle zápas bude spíše jen jakýmsi okrajovým v rámci měření sil základní fáze evropského mistrovství. Jak Bělorusko, tak Rakousko jsou totiž ze hry o další kolo vyřazeny, a budou se tak prát o to neskončit v tabulce na posledním místě. Zatím na své konto po dvou zápasech neurvaly jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.