ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora  : Slovinsko - 17. ledna 2022   18:00

Černá Hora
Černá Hora
2' B. Vujović  • 3' Grbović  • 10' Čepić  • 11' Čepić  • 13' F. Vujović  • 13' B. Vujović  • 15' Grbović  • 18' Grbović  • 23' B. Andjelić  • 25' Simović  • 27' F. Vujović  • 29' B. Vujović  • 30' Grbović  • 33' B. Vujović  • 34' Čepić  • 36' Kaludjerović  • 38' Čepić  • 39' Vujačić  • 40' Grbović  • 44' Mijušković  • 46' Lazović  • 47' F. Vujović  • 48' B. Andjelić  • 49' Vujačić  • 50' Čepić  • 51' Radović  • 54' Čepić  • 56' S. Vujović  • 59' Grbović
33:32
(16:19)
Slovinsko
Slovinsko
1' Levc   • 3' Kodrin   • 6' Mačkovšek   • 7' Mačkovšek   • 10' Kodrin   • 12' Staš Skube   • 14' Gas. Marguč   • 15' Poteko   • 17' Staš Skube   • 19' Staš Skube   • 20' Dolenec   • 21' Blagotinšek   • 22' Kodrin   • 23' Dolenec   • 24' Sokolič   • 26' Blagotinšek   • 28' Gas. Marguč   • 30' Kodrin   • 32' Gas. Marguč   • 33' Janc   • 37' Blagotinšek   • 37' Kastelic   • 44' Staš Skube   • 45' N. Cehte   • 47' N. Cehte   • 48' Baznik   • 51' Sokolič   • 54' Makuc   • 58' Dolenec
Černá Hora
Slovinsko

Černá Hora – Slovinsko 33:32 (16:19)
Nejvíce branek: Grbović 6, Čepić 6, B. Vujović 4 – Staš Skube 4, Dolenec 4/1, Kodrin 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3. Vyloučení: 1:2. ČK: Simović (MNE).
Je konec! Černá Hora v parádním utkání poráž Slovinsko těsně 33:32 a postupuje do další fáze turnaje! Přitom po první půli vedlo Slovinsko o tři branky a vše nasvědčovalo tomu, že si postup pohlídá. Černá Hora ale po změně stran hrála mnohem rychleji a dorovnala krok. V závěru pak navíc začal skvěle chytat brankář, který pokryl dvě sedmičky v klíčových momentech a výrazně se pod triumf podepsal.
60'
Slovinci závěr duelu vůbec nezvládají! Další sedmičku neproměnil Marguč.
59'
Grbovič si naběhl na vysokou přihrávku, dobře se uvolnil a vrací Černou Horu do vedení.
58'
Jenže po další rychlé akci už vyrovnává Dolenec.
58'
Makuc nedává sedmimetrový hod! Obrovská euforie na straně Černé Hory.
57'
Dolenec zahodil příležitost na vyrovnání. Černá Hora teď může odskočit.
56'
Černá Hora se dokonce dostává do vedení! Vujović se trefil do prázdné branky.
56'
Kaludjerovič proměňuje další sedmičku. Je znovu srovnáno.
55'
Čepič si na středu našel palebnou pozici, ale jeho dělovka orazítkovala břevno.
54'
Makuc se hbitou kličkou dostal mezi dva soupeře a se štěstím dostal míč do sítě.
54'
Dramatický závěr utkání! Čepič se dostal do brejku a trefil se do dolního rohu.
53'
Dolenec neproměnil sedmimetrový hod. Brankář Černé Hory zasáhl reflexivně nohou!
53'
Černá Hora mohla znovu vyrovnat, ale technickou ránu ze středu zastavila branková konstrukce.
52'
Sedmimetrový hod Slovinska proměnil Sokolič.
51'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Mirko Radović).
51'
Slovinsku rychle vrací vedení zpět Sokolič.
50'
Je vyrovnáno! Deset minut před koncem dotahuje krok Čepič.
50'
Červená karta pro tým Černá Hora (Nebojša Simović).
50'
Baznik se tlačil do zakončení, nicméně důrazný obránce v červeném jej nepustil na hranici brankoviště.
49'
Vujačič si zpracoval sraženou přihrávku a pohotovou střelou o zem nedal brankáři nárok.
48'
Za Černou Horu po rychlé kombinaci reaguje Andjelić.
48'
Jan Baznik se přes celé hřiště trefil do odkryté branky.
47'
Cehte drží Slovinsko v dvobrankovém vedení. Jeho pokus si našel cestičku do horního rohu.
47'
Vujović se dostal k ráně z levé strany a poslal míč do horního rohu.
46'
Gólová podívaná stále pokračuje. Lazović se dostal k ráně ze středu a poslal míč do dolního rohu.
45'
Cehte otřel svou střelu o horní tyč a s její pomocí míč doputoval do sítě.
44'
Mijuškovič ustál souboj na hraně brankoviště a poslal míč mezi nohy brankáře.
44'
Skube Staš se uvolnil na středu a v pádu překonal brankáře.
43'
Slovinský brankář si vzpomněl na skvělé zákroky z první půle a vychytal ránu z křídla.
42'
Mačkovšek v důležitou chvíli proměnil sedmičku.
42'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Božo Andjelić).
41'
Černá Hora je nyní skutečně rozjetá. Hráči v červeném se znovu tlačili vpřed, ale nedokázali zakončit.
40'
Grbovič dostal přihrávku na hranici brankoviště, skvěle se otočil a nedal brankáři šanci.
39'
Remko Vujačić dělovkou do horního rohu snižuje na rozdíl dvou branek.
38'
Čepič švihem zpoza brankoviště otřel svou ránu o břevno a poslal míč do sítě.
38'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
37'
Kastelic střelou přes celé hřiště trefil odkrytou branku.
37'
Blagotinšek ustál souboj na hranici brankoviště a prostřelil gólmana přízemním pokusem.
36'
Kaludjerović dostal prostor na hranici brankoviště a poslal míč do dolního rohu.
35'
Blagotinšek se dostal do zakončení, ale podle rozhodčího přešlápl.
34'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Domen Makuc).
34'
Ofenzivní podívaná pokračuje i po změně stran. Čepič překvapil brankáře technickou střelou.
33'
Janc se prosadil dělovkou do dolního rohu.
33'
B. Vujović se dostal ke střele a poslal míč pod břevno.
32'
Marguč zahájil druhou půli přesnou střelou z křídla.
31'
První poločas končí! Po první půli mohou být spokojenější Slovinci, kteří sice měli pomalejší start do utkání a dlouho bojovali o to, aby se drželi na vyrovnaném stavu, ale v závěru poločasu se hráči v bílém rozstřílei a odskočili na rozdíl tří branek.
30'
30'
Z poslední akce první půle ještě stačil snížit Grbović.
30'
Slovinsko v závěru prvního poločasu pokračuje v kanonádě. Z křídle se trefil Kodrin.
29'
B. Vujović si naběhl na oblouček na polovinu soupeře a prostřelil brankáře.
28'
Marguč si dobře zpracoval přihrávku na pravé křídlo a levačkou zakončil na přední tyč.
27'
F. Vujovič utekl obráncům po levé straně a bez problémů se trefil k zadní tyči.
26'
Blagotinšek se prosmýkl za obranu Černé Hory a pohrál si s bezmocným brankářem.
25'
Simovič se uvolnil na hranici brankoviště a zakončil k levé tyči.
24'
Na levém křídle zůstal zapomenutý Sokolič, který překonal brankáře dělovkou na zadní tyč.
23'
Andjelič po dlouhé době přidává branku Černé Hory.
23'
Kanonáda Slovinska pokračuje! Mezírku mezi obránci v červeném potrestal Dolenec.
22'
Další rychlý brejk navíc proměnil Kodrin a Slovinci už vedou o tři branky.
21'
Favorit odskakuje na rozdíl dvou branek. Z levého křídla se trefil Blagotinšek.
21'
Slovinský brankář po delší době předvedl vynikající zákrok a nohou míč vytěsnil mimo branku.
20'
Po rychlé kombinaci si do palebné pozice naběhl Dolenec, který překonal brankáře dělovkou k tyči.
20'
Lazovič s přehledem střelou do dolního rohu proměnil sedmičku.
19'
Skube ustál další důrazný souboj na hranici brankoviště a nasadil brankáři jesličky.
18'
Grbovič se otočil kolem obránce a poslal míč do horního rohu.
17'
Slovinsko se dostává zpátky do vedení. Z úctyhodné vzdálenosti překvapil brankáře Skube.
16'
Grbovič chtěl přelobovat vyběhnutého brankáře, ale zasáhl jen tyč.
15'
Poteko dostal přihrávku na pozici pivota a z otočky se trefil do dolního rohu.
15'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Nemanja Grbović).
14'
Marguč se z pravé strany zbavil obránce a prostřelil bezmocného gólmana.
13'
B. Vujović proměnil svůj úprk ve vedoucí branku Černé Hory.
13'
Černá Hora stále drží s favoritem utkání krok. Vujovič se trefil ránou pod břevno.
12'
Staš Skube z rychlého protiútoku vrací vedení Slovinsku.
11'
Čepič vypálil přes clonu hráčů Slovinska a se štěstím míč procpal do sítě.
11'
Dolenec švihem do dolního rohu proměnil sedmičku.
10'
Čepič poslal míč z výskoku do dolního rohu.
10'
Slovinsko se poprvé v utkání prosadilo z křídla. Z levé strany se trefil Kodrin.
9'
Brankář Černé Hory si připsal dva skvělé zákroky v řadě. Při tom druhém míč doslova vyškrábl z brankové čáry.
8'
Mios Vujović s přehledem proměnil sedmičku Černé Hory.
7'
Mačkovšek se rozehrál k dobrému výkonu a přidává další přesný zásah Slovinska.
6'
Mačkovšek dělovkou z výskoku poslal míč do horního rohu.
5'
Brankář Černé Hory v úvodu utkání chytá skvěle. Nyní si připsal reflexivní zákrok špičkou boty.
3'
Grbovič si naběhl na přihrávku mezi soupeře a zakončil do dolního rohu.
3'
Kodrin napřáhl ke střele z velké dálky a odrazem o tyč rozvlnil síť.
2'
Vujovič se prosadil dělovkou pod břevno.
2'
Také Černá Hora se vydala do útoku, ale akce hráčů v červeném neskončila zakončením.
1'
Levc si naskočil proti obraně Černé Hory a napálil míč do dolního rohu.
1'
Slovinsko obstaralo výhoz do první půle dnešního souboje. Házenkáři v bílém se ihned tlačí vpřed.
1'

Černá Hora: Matović, Mijušković, N. Simić – F. Vujović, Čavor, Lazović, Čepić, B. Vujović, Radović, Milos Vujović, Kaludjerović, Simović, S. Vujović, Ševaljević, B. Simić, Božović, Lasica, Vujačić, B. Andjelić, Grbović.

Slovinsko: Baznik, Kastelic – Staš Skube, Blagotinšek, Henigman, Gas. Marguč, Janc, Dolenec, Levc, Poteko, N. Cehte, Kodrin, Zarabec, Ovnicek, Sokolič, Grošelj, Makuc, Mačkovšek, Suholežnik..
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu naposledy utkali v roce 2020. Slovinsko tehdy zvítězilo rozdílem patnácti branek. Slovinci navíc mají s dnešním soupeřem kladnou bilanci. Přehráli jej už šestkrát.
Slovinsko si to dnes s Černou Horou rozdá o postup do další fáze evropského šampionátu. Oba týmy totiž ve skupině přehrály Severní Makedonii, ale padly s favorizovaným Dánskem. V pozici favorita jde do dnešního souboje hostující Slovinsko, kterému se však vůbec nepovedl duel proti Dánsku, se kterým Slovinci padli rozdílem jedenácti branek.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství Evropy mužů mezi Černou Horou a Slovinskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.