ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Island - 20. ledna 2022   20:30

Dánsko
Dánsko
1' Gidsel  • 4' M. Hansen  • 6' Svan Hansen  • 6' Gidsel  • 8' Jensen  • 9' Jensen  • 13' Gidsel  • 17' M. Landin Jacobsen  • 20' Svan Hansen  • 23' Gidsel  • 24' Gidsel  • 28' Gidsel  • 29' Gidsel  • 32' E. Jakobsen  • 35' Lauge Schmidt  • 39' Gidsel  • 40' Gidsel  • 41' Svan Hansen  • 43' Svan Hansen  • 47' Svan Hansen  • 48' Jensen  • 53' E. Jakobsen  • 54' E. Jakobsen  • 60' E. Jakobsen
28:24
(17:14)
Island
Island
2' Ó. I. Magnússon   • 3' Ó. I. Magnússon   • 5' Smárason   • 6' Smárason   • 6' Ásgeirsson   • 7' Vidarsson   • 10' Torkelsson   • 11' Ó. I. Magnússon   • 15' Ásgeirsson   • 18' Ó. I. Magnússon   • 20' Arnarsson   • 26' Arnarsson   • 29' Ásgeirsson   • 33' Ó. I. Magnússon   • 34' Smárason   • 37' S. B. Gudjónsson   • 38' Ó. I. Magnússon   • 40' Torkelsson   • 45' Smárason   • 46' Ingason   • 48' Ó. I. Magnússon   • 57' Einarsson   • 59' Einarsson
Dánsko
Mirza Kurtagic – Mattias Wetterwik
Budapest Multifunctional Arena, Budapešť (Maďarsko)
Island

Dánsko – Island 28:24 (17:14)
Nejvíce branek: Gidsel 9, Svan Hansen 5, M. Hansen 5/4 – Ó. I. Magnússon 7, Smárason 4, Einarsson 3/1. Rozhodčí: Mirza Kurtagic – Mattias Wetterwik. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/1. Vyloučení: 4:6.
Zápas je u konce. Dánové si se soupeřem poradili. Přitom jejich vstup do druhého poločasu nebyl dobrý, Islanďané čtyřbrankovou ztrátu dotáhli na jedinou branku, ale nepovedl ose jim vyrovnat. S postupujícím časem pak výkon Islanďanů opadal, seveřané se dostali i do pětibrankové ztráty. Nakonec prohrávají o čtyři góly.
60'
Emil Jakobsen zaznamenal poslední branku z penalty. Míč poslal přímo pod víko soupeřovy svatyně po dvou naznačeních.
60'
Vyloučení v týmu Island (Janus Dadi Smárason).
59'
Teitur Örn Einarsson brejky prostě umí! Opět inkasoval velice dlouhou přihrávku, až před branku soupeře. A proměnil.
57'
Teitur Örn Einarsson dostal velmi dlouhý pas do běhu od gólmana. Míč vlastně chytil až těsně před brankovištěm, do kterého naskočil a proměnil šanci.
56'
Ómar Ingi Magnússon neproměnil sedmimetrový hod! Dánský brankář Möller odhadl směr míče a vychytal penaltu!
54'
Emil Jakobsen proměnil sedmimetrový hod. Tentokrát na penaltě vystřídal Hansena, který už třikrát neuspěl. A byl to dobrý tah, Dánsko poprvé v zápase vede o pět branek.
53'
Žlutá karta pro realizační tým Island.
53'
Po několika minutách bez gólů se parádním technicky naprosto skvěle provedeným obloučkem přes islandského gólmana prosadil Emil Jakobsen.
48'
Magnus Saugstrup Jensen využil toho, že brankář, který mu byl hodně blízko, měl ruce daleko od sebe a tak mu míč mezi ně poslal.
48'
Ómar Ingi Magnússon proměnil svou šanci parádní střelou z výskoku k zemi.
47'
Gól vstřelil tým Dánsko (Lasse Svan Hansen).
46'
Gól vstřelil tým Island (Daníel Tór Ingason).
45'
Mikkel Hansen neproměnil třetí penaltu ze svých dnešních sedmi pokusů. Tentokrát míč hodil do tyče.
45'
Vyloučení v týmu Island (Elvar Ásgeirsson).
45'
Gól vstřelil tým Island (Janus Dadi Smárason).
43'
Vyloučení v týmu Island (Arnar Freyr Arnarsson).
43'
Úplně identická branka, kterou opět zaznamenal Lasse Svan Hansen. Opět z pravého křídla a Dánsko má čtyřbrankový náskok zpět.
41'
Lasse Svan Hansen si z křídla seběhl k brance a jednoduše proměnil.
41'
Vyloučení v týmu Island (Daníel Tór Ingason).
40'
Gól vstřelil tým Island (Orri Freyr Torkelsson).
40'
Dánsko skóruje v oslabení! Mathias Gidsel unikl do samostatného brejku, který dokázal jednoduše proměnit a připsat si tak dnes už devátý gól.
40'
Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Saugstrup Jensen).
39'
Mathias Gidsel se proháčkoval na pravém křídle přes soupeře, naskočil si k brance a proměnil. Dvacátý gól Dánska v utkání.
38'
Island pokračuje ve snižování a už se dotáhl na jedinou branku! Ómar Ingi Magnússon se na středu zbavil soupeře driblováním a nsledně pronikl do brankoviště a skóroval.
37'
Sigvaldi Björn Gudjónsson se dostal do samostatného úniku, před brankářem zpomalil, pak vyskočil a tváří v tvář soupeři proměnil.
35'
Rasmus Lauge Schmidt se dneska prosazuje poprvé. Jeho rána prošla přes hradbu těl ve středu až do branky.
34'
Janus Dadi Smárason se protáhl obranou a následně skvěle tvrdě zakončil z letu do dolní pravé části branky.
33'
Ómar Ingi Magnússon ale odpovídá parádní střelou z pravé strany přímo do levého vinglu.
32'
Emil Jakobsen otevírá skóre druhého poločasu a opět Dány posílá do čtyřbrankového vedení.
31'
První poločas je za námi. V prvních patnácti minutách byla hra opravdu vyrovnaná, mírně lepší byl možná Island, ovšem nedostával se do většího vedení. Vinou jeho nedisciplinovanosti a také neproměněných střel, kterých dánský gólman pochytal několik, se Dánové nakonec dostali do vedení, a to místy i o čtyři branky. Nakonec se jde do kabin za tříbrankového vedení Dánska.
30'
30'
Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Landin Jacobsen).
29'
Gól vstřelil tým Island (Elvar Ásgeirsson).
29'
Mathias Gidsel je neuvěřitelný! Už má na kontě sedm gólů, protože nyní našel další díru v obraně soupeře a opět ji využil. Dánsko poprvé ve vedení o čtyři góly.
28'
Mathias Gidsel prošel z pravé strany ulicí mezi dvěma obránci do brankoviště a rychlou střelou zapsal svou dnešní šestou trefu.
26'
Šestá penalta pro Mikkela Hansena, druhá neúspěšná! Nyní míč poslal do hrudě brankáře Dánska, který se přesouval k levé tyči.
26'
26'
Gól vstřelil tým Island (Arnar Freyr Arnarsson).
25'
Mikkel Hansen se tentokrát na sedmičce vrátil k naznačování. Po dvou náznacích míč poslal do pravé strany.
24'
Z pravé strany po náběhu ke křídlu se prosadil střelou k tyči Mathias Gidsel a je to poprvé o dvě branky ve prospěch Dánska.
24'
Ómar Ingi Magnússon si vzal na starost sedmimetrový hod, ale neuspěl! Brankář soupeře ho vychytal na pravé stryně.
23'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mathias Gidsel).
20'
Vyloučení v týmu Dánsko (Simon Hald Jensen).
20'
Arnar Freyr Arnarsson rychle odpověděl na gól soupeře parádní trefou z nějakých dvanácti metrů. Naprostá paráda.
20'
Lasse Svan Hansen opět otáčí stav ve prospěch Dánů parádní střelou pod víko z pravého křídla.
18'
Mikkel Hansen se i přes předchozí neúspěch opět postavil na sedmičku. A nyní vůbec nenaznačoval, poslal míč přímo do pravého dolního rohu.
18'
Gól vstřelil tým Island (Ómar Ingi Magnússon).
17'
Magnus Landin Jacobsen odčinil své vyloučení, protože hned poté, co se zapojil do hry si naběhl na levé křídlo, inkasoval míč a "narval" ho přímo pod břevno.
15'
Elvar Ásgeirsson se protáhl škvírou mezi dvěma protihráči na středu hřiště, a z brankoviště už jednoduše propálil soupeřoa gólmana.
15'
14'
Mikkel Hansen má dnes svůj první neúspěch na penaltě! Před ní se do branky postavil druhý brankář Islandu, který skvěle vychytal.
13'
12'
Teitur Örn Einarsson na sedmičce ani nenaznačoval. Pozdržením střely ale znervóznil gólmana, který šel do zákroku a Einarssonovi se otevřela prázdná část branky.
12'
Mikkel Hansen si vzal na starost další penaltu. A jednoduše ji proměnil poté, co soupeřova gólmana naznačením poslal doprava a sám vhodil míč doleva.
11'
Ómar Ingi Magnússon poprvé v zápase unikl do samostatného brejku. Jednoduše proměnil a opět získal vedení pro svůj tým.
10'
Orri Freyr Torkelsson se prezentoval parádní hrou na levém křídle, seběhl si k brankovišti a míč poslal k bližší tyči. Takže je rychle znovu vyrovnáno.
9'
Magnus Saugstrup Jensen skóruje znovu, a byl to téměř identický gól, jako jeho předchozí. Dánsko se po delší době ujímá vedení.
8'
Magnus Saugstrup Jensen si zpracoval pas před brankovištěm, naskočil do něj a prodral ho za záda brankáře.
7'
Mikkel Hansen si vzal na starost první sedmimetrový hod v utkání. Několikrát naznačil střelu, nakonec míč poslal do levého dolního růžku.
7'
Vyloučení v týmu Island (Ýmir Örn Gíslason).
7'
Ellidi Snaer Vidarsson si přebral míč na levé straně a tvrdou ránou ho poslal přímo do branky.
6'
6'
6'
6'
5'
4'
Mikkel Hansen se prosazuje dělovkou z dálky přímo pod víko. Dánsko tak srovnává stav na 2:2.
3'
Ómar Ingi Magnússon otáčí skóre! Byl stáhnut soupeřem, přesto z brankoviště dokázal zamířit do šibenice. Možná má ale nějaké zranění.
2'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Magnus Saugstrup Jensen).
2'
1'
1'

Dánsko: N. Landin Jacobsen, K. K. Möller – Kirkelökke, M. Landin Jacobsen, E. Jakobsen, Lauge Schmidt, Jensen, Svan Hansen, Lindberg, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, J. T. Holm, Gidsel, Hald Jensen.
Trenér: Kai Johanssen

Island: Hallgrimsson, Björgvinsson – Smárason, V. Kristjánsson, Gíslason, Ó. I. Magnússon, Vidarsson, Ingason, Arnarsson, S. B. Gudjónsson, K. Ö. Kristjánsson, Einarsson, Torkelsson, Ásgeirsson.
Trenér: Gunnar magnusson

Rozhodčí: Mirza Kurtagic – Mattias Wetterwik.
DÁNSKO

Dánsko prošlo do hlavní části Mistrovství Evropy velmi hladce. Favorit skupiny neměl ani zrovna těžké soupeře. V cestě mu nejdřív stála Černá hora, kterou smetl výsledkem 30:21, následně pokořilo Slovinsko 34:24 a o deset branek zničilo také Severní Makedonii (31.21). Skupinu tak ovládlo s šesti body a celkovým skóre +30 (95:65).

ISLAND

Island si ve své skupině B předkola taktéž hladce poradil. Vyhrál všechny tři zápasy a zaznamenal šest bodů. Ovšem jeho skupina byla těžší, o postup se rvalo ještě Nizozemsko, Maďarsko a Portugalsko. Island cestu za postupem započal výhrou nad Portugalskem 28:24. Následně dva duely vyhrál těsně, o jednu branku. 29:28 proti Nizozemsku a 31:30 proti Maďarsku. Skupinu tedy taky zakončil s plným bodovým ziskem a jeho rozdíl skóre byl +6 (88:82).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy se převelice dobře znají. Sehrály totiž spolu už šestnáct utkání. To první už v lednu roku 2000, kdy v rámci mistrovství Evropy vítězil dánský tým 26:24. Naopak poslední duel se odehrál ve skupině předkol na ME 2020, kdy o jeden gól vítězil Island (31:30). Historická bilance pak vyznívá lépe pro Dány, kteří soupeře porazili desetkrát, zatímco Islanďané jen třikrát. A třikrát se týmy rozešly smírně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.