ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Island - 22. ledna 2022   18:00

Francie
Francie
2' Descat  • 3' N. Karabatić  • 4' Minne  • 7' Descat  • 10' Tournat  • 17' Monar  • 19' Tournat  • 22' Lenne  • 32' Lagarde  • 34' Minne  • 35' Tournat  • 40' Mem  • 42' Minne  • 44' Lagarde  • 50' Minne  • 53' Minne  • 55' Tournat  • 56' Tournat
21:29
(10:17)
Island
Island
3' Ó. I. Magnússon   • 4' Asgeirsson   • 6' V. Kristjánsson   • 6' Ó. I. Magnússon   • 8' V. Kristjánsson   • 10' Vidarsson   • 11' Ó. I. Magnússon   • 14' S. B. Gudjónsson   • 15' V. Kristjánsson   • 17' V. Kristjánsson   • 23' Ó. I. Magnússon   • 24' Ó. I. Magnússon   • 26' Ó. I. Magnússon   • 28' Ingason   • 29' Vidarsson   • 33' S. B. Gudjónsson   • 34' Vidarsson   • 36' Ó. I. Magnússon   • 43' Asgeirsson   • 45' V. Kristjánsson   • 48' V. Kristjánsson   • 53' Vidarsson   • 55' V. Kristjánsson   • 57' V. Kristjánsson   • 60' Einarsson
Francie
Nikolov, Načevski (oba MKD)
Island

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Francie – Island 21:29 (10:17)
Nejvíce branek: Minne 5, Tournat 5, Descat 5/3 – Ó. I. Magnússon 10/3, V. Kristjánsson 9/1, Vidarsson 4. Rozhodčí: Nikolov, Načevski (oba MKD). Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4. Vyloučení: 4:3.
Islanďané šli do zápasu s Francií s vědomím, že hrají o všechno. Buď zvítězí a vrátí se do boje o postup do semifinále, nebo prohrají a do medailových bojů nezasáhnou. Do souboje šli nabuzení, skvěle se pohybovali a kombinovali, k tomu výborně bránili a skvělý výkon předvedl i brankář Hallgrimsson. Výsledkem je překvapivé vítězství 29:21, kterým zaskočili favorizované soupeře. Francouzi, pasováni do rolí obřích favoritů zápasu, začali ztrácet kontakt se soupeřem zhruba po 12 minutách hry a od té chvíle to byla hlavně islandská show, během které se tento outsider zápasu dokázal vyburcovat k senzačnímu výkonu a vrátit se do bojů o semifinále.
60'
Kterou ale Hallgrimsson chytá!
60'
Při průniku obranou byl tvrdě atakován Tournat. Ještě se vylučuje. Gudjonsson dostává dvě minuty a Francie bude házet sedmičku.
60'
K pravé tyči poslal míč Einarsson, Island vede o osm branek!
60'
Hallgrimsson se ještě v závěru blýskl dalším z řady parádních zákroků! Tentokrát si vychutnal Minneho a zvedá vítězně ruce nad sebe.
59'
Na druhé straně se tentokrát Kristjánsson neprosadil, Francie tak může svou ztrátu trochu snížit.
58'
Island ubránil Minneho, jenž posílá střelu mimo tři tyče.
57'
Na pravém křídle šikovně obhodil brankáře Pardina Kristjánsson.
56'
Opět to na sebe vzal Tournat, prodral se obranou až k brankovišti a zakončil k levé tyči.
55'
Po průniku obranou se povedeným podstřelem prezentoval Kristjánsson.
55'
Na druhé straně se naopak střelou z hranice devítky prosadil Tournat.
54'
Pardinovi se povedlo vychytat střelu Vidarssona z levé strany střední části brankoviště.
54'
Island si bere oddechový čas.
53'
Minne na konci 53. minuty vstřelil další ze svých branek.
53'
Na hranici brankoviště se výborně uvolnil Vidarsson! Osm minut před koncem vede Island o osm gólů a v tuto chvíli je už jasné, že se Islanďané vrací do bojů o postup do semifinále!
52'
Hallgrimsson vychytal výborně se uvolněného Minneho, jenž obešel obranu, ale neprostřelil brankáře.
52'
Na hřišti se momentálně musí krotit emoce. Útočný faul Islandu, pak to vypadalo na oplácení, ale rozhodčí to nezaznamenal.
51'
Magnusson se sice střelecky neprosadil, ale Islandu to nemusí vadit. Nepřesnou přihrávkou totiž Porte ztrácí míč.
50'
Využívá toho Minne, který snižuje na rozdíl sedmi branek.
50'
Gudjonsson se pokusil ze křídla obstřelit brankáře, ale Pardin rukou míč vytěsnil.
48'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Francie (Hugo Descat).
48'
Sedmimetrový hod pro Francii.
48'
Kristjánsson zvyšuje na 25:16 a v tuto chvíli by se musel stát doslova zázrak, aby Francie dokázala utkání zvrátit!
47'
Fantastický zákrok Hallgrimssona, který stál proti na brankovišti volnému Tournatovi, ale nohou jeho střelu vyráží!
46'
Pardin ale udržel brankovou čáru a míč za svá záda nepustil. Ještě vykřesal jiskřičku naděje. Ale hodně malou.
46'
Hallgrimsson vykryl dalekou střelu Mema a necelých 15 minut před koncem utkání může Island odskočit do devítigólového vedení! A v takovou chvíli by už asi nebylo o čem hovořit.
46'
Žlutá karta pro realizační tým Island.
45'
Vyloučení v týmu Island (Daníel Tór Ingason).
45'
Kristjánsson dokázal překonat na druhé straně Pardina a Francie, pokud extrémně nezpevní defenzivu, má zápas prohraný.
44'
Lagarde i trochu se štěstím procpal míč za záda Hallgrimssona.
43'
Asgeirsson se prosadil při dlouhém útoku svého týmu. Island dále drží komfortní vedení a čas se přitom krátí.
42'
Favorizovaná Francie se ale pochopitelně nehodlá ještě vzdát. Povedený průnik obranou předvedl Minne.
42'
Tu proměnil Kristjánsson a vrací svému týmu osmigólové vedení! Island už je velmi blízko!
42'
Nedovolený obranný zákrok Francouzů a Island bude házet důležitou sedmičku.
41'
Islandu se povedlo obrat Mema o míč a vyrazit do rychlého protiútoku, jenže Pardin zasáhl proti střele Porkelssona a odráží míč mimo tři tyče!
41'
Vyloučení v týmu Island (Ómar Ingi Magnússon).
41'
Brankář Pardin podržel svůj tým a Francie může trochu snížit svou ztrátu.
40'
Velmi rychle a z velké dálky se střelecky prosadil Dika Mem.
40'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Ómar Ingi Magnússon).
40'
Faul na střílejícího Islanďana a bude z toho sedmička.
39'
Jenže s takovým množstvím ztrát se asi Francie ve skóre příliš přibližovat nebude. Obrana Islandu pracuje velmi dobře.
38'
Ani Island se ale tentokrát neprosadil, což je pro Francii dobře. I přes vysokou ztrátu stále žije.
37'
A Francie po útočném faulu Tournata přichází o míč...
36'
Krásnou střelu umístil Magnusson do pravého horního rohu Pardinovy brány.
35'
Ke snížení toho využívá Tournat.
35'
Útočný faul Asgeirssona.
34'
Francie se však dlouho neradovala, Vidarsson se totiž prosadil rovněž velmi rychle. Francouzi navíc ztrácí následně míč po přechodu do útoku.
34'
Minne se postaral o rychlé snížení.
33'
Tentokrát se už Island nemýlí. Z pravého křídla si s míčem seběhl Gudjonsson a prostřelil Pardina.
32'
Bleskově na druhé straně hřiště zakončil útok Lagarde.
32'
Dlouhý úvodní útok Islandu nakonec skončil ztrátou, a byť se Islanďané okamžitě dostali opět k míči, Pardin chytá technické zakončení soupeře.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:51.
Úvodní polovina zápasu mezi Francií a Islandem nabídla velmi překvapivý průběh. Favorizovaná Francie začala zhruba od třinácté minuty ztrácet kontakt se svými soupeři, kteří si postupně vypracovali až osmigólové vedení. Islanďané hráli fantasticky po celý první poločas a do kabin odchází aktuálně se sedmigólovým náskokem.
30'
30'
30'
Na hranici brankoviště se uvolnil jeden z Francouzů, ale Hallgrimssona neprostřelil! Byl ovšem faulován a bude to alespoň francouzská sedmička.
29'
Rychlá útočná akce Islandu, kterou úspěšně zakončil Vidarsson! Osmigólový náskok severského mužstva!
29'
A další zásah Hallgrimssona! Karabatič na něj nevyzrál!
28'
Hallgrimsson září, vychytal další útok Francie a z rychlého brejku navíc zvyšuje Ingason! Island své soupeře momentálně drtí!
27'
27'
Další vyloučení na straně Francie. Tournat jde pykat a Island bude házet sedmičku!
27'
Hallgrimsson výborně zasáhl a bude to další šance pro Island, aby si zvýšil své vedení!
26'
Pětigólové vedení Islandu nyní zařídil Magnússon. Sedmý gól tohoto hráče.
26'
Vyloučení v týmu Francie (Mathieu Grebille).
26'
Rozhodčí míří k videu, budou posuzovat poslední akci Islandu, při které se Grebille dopustil faulu, při kterém trefil soupeře rukou do krku.
25'
25'
Bude to sedmimetrový hod pro Francii po faulu při střelbě na hranici brankoviště.
24'
Na druhé straně se Magnusson opět střelecky prosadil. Je to už jeho šestý gól!
24'
Výborně zachytil Hallgrimsson nohou míč z rukou Richardsona, který mířil k pravé tyči. Islandský brankář i trochu se štěstím přimáčkl míč k zemi.
23'
Podstřelem ve výskoku se prezentoval O. Magnússon, jenž drží Island v komfortním vedení.
22'
Hallgrimsson sice vykryl střelu Karabatiče, ale na dorážku Lenneho z pravého křídla už byl krátký.
21'
Gerard podruhé za sebou podržel svůj tým, tentokrát rukou vyškrábl střelu Kristjánssona, která mu mířila do protipohybu.
20'
Jeden z prozatím mála úspěšných zákroků brankáře Gerarda. Francie však šanci na snížení nevyužila, jelikož Lenneho pro změnu vychytal Hallgrimsson.
19'
Dlouhé dobývání islandské brány v oslabení nakonec dotáhl do zdárného konce Tournat.
18'
18'
Sedmička pro Island.
18'
Vyloučení v týmu Francie (Theo Monar).
17'
Monar hladce prošel po levé straně obranou a technicky o zem překonal Hallgrimssona.
17'
Kterou na právě straně využívá Viggo Kristjánsson!
16'
Rozhodčí pískají chybu Brieta, což znamená ztrátu míče a další šanci pro Island!
16'
Pro Island teď velká škoda. Francouzská střela šla vysoko nad bránu, ale obrana faulovala a útok Francie pokračuje.
15'
Oddechový čas pro Francii.
15'
A Kristjánsson propálil francouzského brankáře! Čtyřgólové vedení, po němž Gíslason burcuje publikum.
14'
Francii se nedaří, znovu přichází o míč a Island, který vypadá hodně nabuzeně na tento zápas, může znovu zvýšit.
14'
Gudjónsson zvyšuje islandský náskok už na tři branky!
13'
Avšak Minne míjí svou střelou z levého křídla bránu Islandu.
13'
K jejich štěstí ovšem přichází i ztráta na straně Islandu.
12'
Další z řady ztrát Francie. Tyto chyby mohou favorizovaný celek hodně mrzet.
11'
Omar Magnusson má dnes střeleckou slinu, další gól tohoto házenkáře.
11'
Vyloučení v týmu Francie (Nicolas Tournat).
10'
Tournat snižuje na rozdíl jedné branky, poslal svou střelu pod nohy brankáře.
10'
Po jeho zákroku se rychlým útokem prezentoval Vidarsson, který poslal míč do horní poloviny brány.
10'
A nyní se výborným zákrokem proti Descatovi blýsknul Hallgrimsson!
9'
Oba týmy si vyměnily několik neúspěšných útoků.
8'
V. Kristjánsson pronikl obranou Francii a posílá svůj tým do těsného vedení.
7'
Rychlé vyrovnání zařídil Hugo Descat, jenž přijal míč na hranici brankoviště a prostřelil islandského brankáře.
6'
Ztrátu Karabatiče trestá O. Magnússon.
6'
Vigo Kristjánsson srovnal na 3:3, když se prosadil z téměř deseti metrů.
5'
Po nepřesném zakončení Vidarssona pálil z dálky Mem, ale nastřelil jen tyč!
5'
Žlutá karta pro tým Francie (Nikola Karabatić).
4'
Povedená akce, při níž Minne pronikl k brankovišti a z náskoku skóruje.
4'
V útoku nezaváhal ani na druhé straně Ásgeirsson.
3'
Přestřelka pokračuje. Karabatič dokázal využít svou pozici na hraně brankoviště.
3'
M. Magnússon poměrně rychle vyrovnává.
2'
Po prvních neúspěšných útocích na obou stranách se z prvního gólu raduje Francouz Descat.
1'

Francie: Gerard, Pardin – Lenne, Minne, Lagarde, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Descat, Porte, Kounkoud, Nahi, Monar, Briet, Grebille.

Island: Hallgrimsson, Björgvinsson – V. Kristjánsson, Gíslason, Ó. I. Magnússon, Vidarsson, Ingason, S. B. Gudjónsson, K. Ö. Kristjánsson, Einarsson, Torkelsson, Asgeirsson, Stefánsson, M. Ó. Magnússon.

Rozhodčí: Nikolov, Načevski (oba MKD).
Na druhé straně bude Island hrát o všechno. V případě porážky ztratí veškeré naděje na postup, a to i přes tři výhry v předkole. V úvodním utkání hlavní fáze totiž Islanďané padli s Dánskem. V neprospěch Islandu navíc hraje vzájemná bilance s Francií, s níž hráči tohoto ostrovního státu prohráli čtyři poslední zápasy, z nichž se hned tři konaly na mistrovství světa.
Francie, která bude plnit roli favorita, zatím na tomto šampionátu nepoznala hořkost ztráty bodů. V předkole si poradila s Chorvatskem, Ukrajinou i Srbskem a na úvod hlavní fáze deklasovala Nizozemsko 34:24. To tento tým staví do ideální pozice, jak si zajistit postup do semifinále už v sobotním utkání. Potřebuje k tomu sice i souhru výsledků, ale výhra Francouze posune už jednou nohou do bojů o medaile.
Evropský šampionát v házené pokračuje třemi zápasy i v sobotu. V tomto přenosu budeme sledovat střetnutí mezi Francií a Islandem.