ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Nizozemí - 20. ledna 2022   18:00

Francie
Francie
3' Descat  • 4' Mahé  • 5' Tournat  • 5' Tournat  • 8' Descat  • 10' Mahé  • 11' Tournat  • 12' Mem  • 14' Tournat  • 18' Tournat  • 19' Mahé  • 27' Minne  • 29' Mem  • 30' Minne  • 32' Minne  • 33' Fabregas  • 34' Richardson  • 34' N. Karabatić  • 39' N. Karabatić  • 40' Richardson  • 42' Minne  • 44' Porte  • 44' Nahi  • 45' N. Karabatić  • 46' Nahi  • 49' Richardson  • 50' Minne  • 52' Minne  • 53' Porte  • 53' Lagarde  • 55' Minne  • 56' Lagarde  • 58' Minne
34:24
(15:12)
Nizozemí
Nizozemí
6' Benghanem   • 7' D. Baijens   • 9' Schagen   • 10' Smit   • 13' D. Baijens   • 14' ten Velde   • 15' K. Smits   • 16' ten Velde   • 17' Ravensbergen   • 23' Jansen   • 24' Smit   • 37' L. Steins   • 38' K. Smits   • 40' Stavast   • 41' Stavast   • 43' Benghanem   • 48' D. Baijens   • 51' Jansen   • 56' Jansen   • 57' D. Baijens   • 58' Falke   • 60' Smit
Francie
Schulze (GER), Tönnies (GER)
Budapest Multifunctional Arena
Nizozemí

Nizozemci již nemající šanci na postup úplně odešli ve druhém poločase. Nevycházela jim hra bez brankáře a nakonec prohráli dvojciferným rozdílem. V zápase si zachytali všichni čtyři gólmani. Francie naprosto potvrdila roli velkého papírového favorita a zůstává na evropském šampionátu i bez Luky Karabatiće a před turnajem pobodaného Prandiho stoprocentní. Galského kohouta nyní čeká souboj s Černou Horou, Nizozemsko se představí proti druhému olympijskému finalistovi z Tokia a loňským světovým šampionům z Dánska.
Francie – Nizozemsko 34:24 (15:12)
Nejvíce branek: Minne 8, Tournat 5, Richardson 3 – D. Baijens 4, Smit 3, ten Velde 3/1. Rozhodčí: Schulze (GER), Tönnies (GER). Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 7:4.
60'
Eijlers ještě vyrazil střelu z hranice brankoviště.
60'
Nahi špatně vystoupil zleva a balón propadl do pravého křídla, odkud zakončil Smit.
59'
Lagardeho nahrávka zprava na levou spojku se šťastně odrazila na pivota, ale pak si pohlídal Eijlers slajz soupeře.
59'
Stavast prorážel na pravé spojce proti Lagardemu.
58'
Minne dorazil střelu z pravé spojky na zadní tyč na šesti metrech.
58'
To Falke už poslal balón na místo určení z téže situace.
58'
Po pasu za obranu podržel Pardin Francii proti samostatnému úniku.
57'
Baijens vypálil přes dva házenkáře Francie na pravou stranu do protipohybu brankáře.
57'
Také Raensbergen dnes zřejmě dochytal a pustil na plac dvaačtyřicetiletého Eijlerse.
56'
Lagardeho bomba z výskoku na spojce ze střední vzdálenosti přistála pod horní tyčí.
56'
Ten nedosáhl na Jansenovu střelu po ruce z levé spojky a devíti metrů.
55'
Gérard přepustil místo v bráně Pardinovi.
55'
Minne prostřelil Ravensbergena z pravé spojky přes dva hráče k zadní tyčce.
54'
Navíc Jansen vypálil z levé spojky vedle delší tyče.
53'
Nizozemsko je na ručník, Lagarde zvyšuje trhákem zleva na rozdíl 11 branek.
53'
Nizozemsko spálilo příležitost z levého křídla, při kontru si Porte našel odražený míč na pravém křídle a procedil ho k dlouhé tyči.
52'
Minne střílel z pravé spojky o zem na opačnou tyč.
51'
Jansen se podruhé prosazuje, tentokráte z pravé spojky na zadní tyč.
51'
Nahi nezpracoval rozehrávku Gérarda na levé straně.
50'
Nizozemci skočili Minnemu na náznak přihrávky a tím si Francouz vytvořil prostor pro trefu z levé spojky.
50'
Nizozemci si vůbec nerozuměli na levé straně a balón tak drží Francie, ta nikam nepospíchá.
49'
Teď už vyšla Richardsonovi rána z pravé spojky a devíti metrů na přední tyč.
48'
Po dlouhé době Nizozemci skórují, postaral se o to rozeběhnutý Baijens z levé spojky na krátkou tyč.
48'
Ravensbergen se přesunul proti Richardsonovi z pravé spojky na bližší tyč.
47'
Střela přes Porteho letěla výrazně mimo tři tyče, útočí Francie.
47'
Druhé vyloučení Brieta, na středu fauloval otáčejícího se hráče.
47'
Francie udělala taktický faul na ten Veldeho na levém křídle.
46'
Nahi hází míč zleva do prázdné brány a donucuje Nizozemce k timeoutu.
45'
Po střele na střed minul Gérard pravou tyč opuštěné branky.
45'
Karabatić autorem dalšího gólu do prázdné brány.
44'
Nahi poslal balón z levé strany vlastní obranné poloviny do prázdné brány Nizozemska.
44'
Při náhozu Schagena z pravého křídla na Steinse na levé spojce se roztáhl Gérard a vykopl svou pravou nohu.
44'
Porte si vybral na pravém křídle přední tyč.
43'
Nizozemci rozhýbali obranu až vypálil přesně Benghanem z pivota na pravou stranu.
43'
Gérard připraven u bližší tyče proti ráně z levé spojky, ale Francie nebyla na balónu příliš dlouho.
42'
Minne reaguje z výskoku na pravé spojce.
41'
Stavast využil na levé spojce clony a potom se trefil do protipohybu Gérarda.
41'
Gérard zasáhl proti šanci z levého křídla, ale Nizozemci ještě zůstanou v útoku.
40'
Richardson odpovídá ze spojky.
40'
Stavast se na pravé spojce zbavil Tournata a vystřelil na zadní tyč.
39'
Karabatić přidává dvacátý gól Francie z levé spojky.
39'
Žlutá karta pro realizační tým Nizozemsko.
38'
Druhé vyloučení pro Adamse po faulu na Karabatiće na levé spojce.
38'
Smits snižuje z pivota.
38'
Ravensbergen vyrazil zakončení Tournata ze šesti metrů a potom pustil na plac Steinse.
37'
Nahi prorážel a při protiútoku mířil Steins z levé spojky na bližší tyč.
37'
Ten Velde posílá balón nad levým ramenem Gérarda do brány.
36'
Tournatova ruka se objevila v obličeji pivota a je z toho jeho druhé vyloučení.
35'
Richardson nahrál levé spojce, ta byla zablokovaná a potom přišel nepovedený pas na levé křídlo.
35'
Dohrávka do levého křídla měla i ideálu hodně daleko a následovat bude postupný útok Francie.
34'
Gérard si připsal zákrok a pak střela Karabatiće ze spojky propadla Ravensbergenovi do sítě. Nizozemsku absolutně nevychází vstup do druhého poločasu.
34'
Díky Richardsonovi z pravé spojky a druhé vlny vede Francie poprvé v zápase o šest branek.
33'
Mahi získal míč a pak ho fauloval Schagen až na hranici dvou minut.
33'
Francie propasírovala balón z levé spojky na pivota Fabregase.
32'
Bourgetovi vůbec nesedl pokus z pravé spojky vedle přední tyče.
32'
Minne vyskočil na pravé spojce a nasměroval balón ke vzdálenější tyči.
31'
Technická chyba Nizozemska.
31'
Nizozemci zatím podávají velice sympatický výkon. Sice špatně vstoupili do zápasu a rychle prohrávali 0:5, měli obrovský problém s francouzskou dohrávkou na pivota Tournata, nicméně dokázali se dotáhnout a dokonce platil i vyrovnaný stav 12:12. Skvěle si počínal gólman Ravensbergen. Ten se i jednou prosadil. Každopádně poslední sekundy tři minuty vyhrál galský kohout 3:0. Druhou půli navíc začne přesilovkou šest na pět, tu zavinil útočným faulem ten Velde.
30'
30'
Mem přihrál na pravou spojku Minnemu a ten po svém rozeběhu uzavřel první poločas.
30'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Rutger ten Velde).
29'
Mem naznačil střelu, tím se zbavil dvou hráčů a potom vyslal přesnou střelu ze šesti metrů.
28'
Výborný Gérard vyrazil rukama sedmičku Smitse.
28'
Francie nedovolila pas na pravé křídlo, tak to zkusili Nizozemci přes pivota a Benghanem si vynutil dvojku pro Tournata.
27'
Minne se na levé spojce rozeběhl na hranici brankoviště a skóroval na protější tyč.
27'
Nizozemské pravé křídlo nahazovalo s levou spojkou, ale tento záměr Francie přečetla.
26'
Minne pak dohrál z levé spojky na šestku a Ravensbergen vychytal otáčejícího se Tournata.
26'
Minne faulovaný, volný hod pro Francii.
26'
Nizozemci přišli o míč kvůli chybě Jansena na levé spojce a do útoku postupuje Francie.
25'
Gérard se natáhl u přední tyče při střele z pravé spojky, pak Francie přešlápla do vlastního brankoviště a Nizozemci si vzali timeout.
24'
Navíc Ravensbergen zneškodnil zakončení Lagardeho z levé spojky na bližší tyč.
24'
Je srovnáno! Smit vystihl nahrávku na Lagardeho a z trháku se nemýlil.
23'
Mahé přenesl hru na pravou stranu na Mema, jeho zakončení srazila obrana vedle bližší tyče, Francie si bere timeout.
23'
Jansen při rychlé dohrávce na šest metrů obstřelil z pravé spojky Gérarda na druhou tyč.
22'
Memovu střelu z pravé spojky vytáhl Ravensbergen na přední tyči.
22'
Francie tahá čas v situaci pět na šest s prázdnou brankou a díky Memovi se jí to daří.
21'
Střední spojka našla na pravém křídle Smitse, ten pálil do přední tyče.
21'
Francie jde do čtyř, gól Mahého z levé spojky nebyl uznaný kvůli útočnému faulu a vzteklý Mahé i tak vědomě vystřelil po odpískání.
20'
Smits zatočil sedmičku podél pravé ruky Gérarda.
20'
Vyloučení v týmu Francie (Valentin Porte).
20'
Baijens byl takticky přerušený na devíti metrech na levé spojce.
19'
Po ztrátě Nizozemska rozehrál Gérard na pravou stranu a Mahé poslal oblouček do prázdné brány.
18'
Tournat zpracoval přihrávku Lagardeho z pravé spojky a prosadil se z pivota o zem.
18'
Francie se hodně trápila v postupném útoku až Adams fauloval při Mahého zadovce z levé spojky pivota Tournata.
17'
Ravensbergen chytil pokus Porteho z pravé spojky přes bránícího hráče na kratší tyč a pak vyhodil balón přes celé hřiště do prázdné brány. Francie už vede jen o gól.
16'
Ten Vedle se rozeběhl na levé straně proti prázdné bráně.
16'
Útočný faul pivota Francie.
15'
Smits zahazuje levačkou nařízenou sedmičku.
15'
Fabregas a Briet zdvojili pivota při nahrávce z pravé spojky a jmenovec bývalého fotbalisty Arsenalu dostane dvě minuty.
15'
Memovi nevyšel slajz z pravé spojky na opačnou tyč.
15'
Smits utáhl střelu z levé spojky na vzdálenější tyč.
14'
Souhra Francie s pivotem Tournatem je zatím skvělá.
14'
Gérard vyškrábl pokus gólmana do prázdné brány svou levou rukou jenom pro dorážejícího ten Veldeho na šestce.
13'
Odkud Baijens napálil míč k zadní tyč do Gérardova protipohybu.
13'
Nepřesnou nahazovačku sebral Gérard, pak Francie neuspěla z levé spojky.
12'
Na poslední chvíli přistoupil Fabregas k pivotovi.
12'
Gól vstřelil tým Francie (Dika Mem).
12'
Po pasu z pravé spojky měli Nizozemci vyloženou šanci z pivota, s tou si poradil Gérard.
11'
Karabatić našel zleva na pivotu Tournata, ten se otočil a mezi nohama Ravensbergena poslal balón do sítě.
10'
Otevřenou obranu Francie dorazil Smit z pravé spojky na první tyč.
10'
Mem předal míč na pravou spojku do druhé vlny a Mahé hned napnul síť.
10'
Bude se hrát v pěti, Benghanem stáhl při výstupu z pravé strany Mahého.
9'
Pravá spojka nahrála do pravého křídla a Schagen se trefil k přední tyči.
8'
Briet vyloučen za počínání vůči Benghanemovi.
8'
Mem vypíchl balón a rychlý kontr ukončil Descat přesnou střelou z levé strany k tyči.
8'
Žlutá karta pro tým Francie (Dika Mem).
7'
Baijens se otočil na levé spojce kolem hráče a zakončil na vzdálenější tyč do protipohybu Gérarda.
6'
Mem střílel z pravé spojky na bližší tyč, kde zasáhl rukama Ravensbergen.
6'
Benghanem si odstavil soupeře na hranici brankoviště a snížil.
5'
Následuje další francouzská dohrávka ze spojky na šest metrů na Tournata.
5'
Rána z levé spojky minula bližší tyč při záběhu na pivota. Rozehraje Gérard.
5'
Karabatič rychle posunul z pravé spojky na pivota Tournata, ten nezaváhal.
4'
4'
Mahé skóruje z trháku.
3'
Nizozemci trefili z pravé spojky boční síť, z protiútoku lapil Ravensbergen pokus z levé strany.
3'
Descat si naskočil při křižném pasu na levém křídlu.
3'
Gérard si počkal na střelu z pravé spojky na zadní tyč.
2'
Descat proměnil na svou levou stranu.
1'
Sedmička po stržení Karabatiće z levé spojky na pivota Tournata.
1'

Francie: Gérard, Pardin – Lenne, Minne, Lagarde, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahé, Fabregas, Descat, Porte, Kounkoud, Nahi, Briet.

Nizozemsko: Ravensbergen, Eijlers – Stavast, ten Velde, Bourget, L. Steins, Benghanem, Schagen, I. Steins, Adams, Smit, K. Smits, Jansen, D. Baijens, Kooij, Falke.

Rozhodčí: Schulze (GER), Tönnies (GER).
Oba týmy zatím neodehráli žádný vzájemný zápas v novodobé době.
Chorvatsko – Francie 22:27
Hezký den všem fanouškům házené. Vítáme vás u sledování online přenosu z Mistrovství Evropy mužů, ve kterém vám představíme v rámci našeho online přenosu zápas mezi Francii a Nizozemskem.