ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Norsko  - 17. ledna 2022   20:30

Litva
Litva
2' Drabavičius  • 3' G. Babarskas  • 5' Malašinskas  • 7' G. Babarskas  • 8' G. Babarskas  • 9' Virbauskas  • 16' Drabavičius  • 16' Antanavičius  • 17' Antanavičius  • 19' Antanavičius  • 20' Urbonas  • 21' Dumčius  • 27' Antanavičius  • 30' Drabavičius  • 31' Simenas  • 34' Simenas  • 35' Dumčius  • 36' Malašinskas  • 42' Malašinskas  • 47' Drabavičius  • 48' P. Babarskas  • 51' Malašinskas  • 53' Malašinskas  • 54' Malašinskas  • 58' Juškenas  • 60' G. Babarskas
29:35
(16:16)
Norsko
Norsko
4' Sagosen   • 5' Reinkind   • 6' Reinkind   • 8' Reinkind   • 9' Sagosen   • 11' Reinkind   • 12' Reinkind   • 15' Reinkind   • 18' Barthold   • 20' Sagosen   • 25' Sagosen   • 27' Gullerud   • 29' Thorsteinsen Toft   • 30' Barthold   • 31' Sagosen   • 32' K. M. Gulliksen   • 35' Gullerud   • 36' K. M. Gulliksen   • 38' Sagosen   • 39' Överjordet   • 40' K. M. Gulliksen   • 43' K. M. Gulliksen   • 43' Barthold   • 44' Överjordet   • 45' Barthold   • 48' Barthold   • 49' Sagosen   • 54' Christoffersen Blonz   • 55' Gullerud   • 57' Solstad   • 59' Överjordet
Litva
Norsko

Je konec! Norsko nakonec potvrdilo roli favorita a poráží Litvu 35:29. Litva se velkého favorita držela zhruba čtyřicet minut. V první půli dokonce na chvíli vedla o dvě branky, ale Norové ve druhém poločase zlepšili svůj výkon a postupně otočili výsledek. V závěru navíc navýšili svůj náskok na rozdíl šesti branek.
60'
V poslední sekundě ještě Barthold proměnil sedmičku.
60'
Babarskas z velké dálky trefil horní roh.
59'
Overjordet propálil brankáře Litvy technickou střelou na zadní tyč.
58'
Juškenas proměňuje další sedmimetrový hod.
57'
Solstad se naznačením zbavil obránce a poslal míč do dolního rohu.
56'
Malašinskas střelou o zem proměnil sedmičku.
55'
Gullerud střílel z levé strany a zakončil do horního rohu branky.
54'
Malašinskas v posledních minutách hraje s lehkostí a přidává jednu branku za druhou.
54'
Gól vstřelil tým Norsko (Alexander Christoffersen Blonz).
53'
Malašinskas se dostal na hranici brankoviště a poslal míč do dolního rohu.
52'
Také norský brankář se nyní blýskl reflexivním zákrokem pravou rukou.
51'
Malašinskas se dostal na hranici brankoviště a uklidil míč do dolního rohu.
50'
Litva se i v závěru utkání sympaticky tlačí do útoku, ale Norové brání důrazně.
49'
Sagosen překonal brankáře zakončením z velké vzdálenosti.
48'
Babarskas snižuje pohotovou střelou na rozdíl šesti branek.
48'
Barthold se dostal do zakončení z levé strany, obstřelil obránce a jeho rána zapadla k tyči.
47'
Drabavičius krásně přeloboval gólmana Norska.
45'
Barthold se dostal do zakončení z hranice brankoviště a poslal míč pod břevno.
44'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Andreassen Överjordet).
43'
Barthold pro změnu přidává branku z levé strany.
43'
Gulliksen opět udeřil zakončením z pravého křídla.
42'
Malašinskas po dlouhé době změnil skóre na straně Litvy.
40'
Gulliksen se uvolnil na pravé straně a ve výskoku poslal míč k levé tyči.
39'
Overjorder se dostal na levou stranu, odkud napálil míč pod břevno.
38'
A daří se jim to! Z výskoku se trefil Sagosen.
37'
Norský brankář si připsal důležitý zákrok a favorit může odskočit.
36'
Gulliksen se uvolnil na levé straně a procpal míč za záda brankáře.
36'
Malašinskas utekl norské obraně a po naznačení znovu vyrovnává.
35'
Gól vstřelil tým Litva (Mindaugas Dumčius).
35'
Markus Gullerud zaskočil gólmana dělovkou na střed.
34'
Simenas dostal prostor na levé straně a trefil se do dolního rohu.
33'
Sebastian Barthold střelou do dolního rohu proměnil sedmičku.
32'
Norsko otáčí vývoj utkání! Gulliksen se trefil z pravého křídla.
31'
Sagosen si naskočil na přihrávku a z výskoku sklepl míč do dolního rohu.
31'
Simenas se uvolnil na levé straně a v pádu poslal míč k zadní tyči.
31'
První poločas končí! V první půli jsme sledovali překvapivě vyrovnanou bitvu. Litva od úvodních minut v ofenzivě působí hbitým dojmem a dokáže se prosazovat. Norsko zatím směrem dopředu táhne Reinkind. Favorit však bude muset zabrat.
30'
30'
V poslední sekundě prvního poločasu se o vyrovnání postaral Barthold.
30'
Gól vstřelil tým Litva (Valdas Drabavičius).
30'
Norsko se v závěru prvního poločasu střelecky trápí. Naopak litevský brankář se rozjíždí k velkému výkonu.
29'
Thorsteinsen Toft se trefil ke vzdálenější tyči technickou střelou.
27'
Gullerud přelstil brankáře zakončením z velké dálky.
27'
Gól vstřelil tým Litva (Karolis Antanavičius).
26'
Sagosen proměnil sedmimetrový hod střelou k tyči.
25'
Sagosen střílel z hranice brankoviště a trefil dolní roh.
23'
Sagosen proměnil sedmičku hodem do dolního rohu.
22'
Oddechový čas pro hosty.
21'
Dumčius si počkal na přihrávku do statické pozice a překonal brankáře.
20'
Sagosen se rychle vrhl mezi soupeře a snižuje na rozdíl jediné branky.
20'
Urbonas parádní střelou poslal míč do dolního rohu a Litva už vede o dvě branky.
19'
Antanavičius se rozehrál k parádnímu výkonu. Po průniku z pravé strany vrací Litvě vedení.
18'
Barthold si naskočil proti obrannému valu a poslal míč pod břevno.
17'
Litva dokonce vede! Antanavičius proměnil únik.
16'
16'
Drabavičius střelou k tyči snižuje na rozdíl jediné branky.
15'
Gól vstřelil tým Norsko (Harald Reinkind).
14'
Antanavičius krásně proměnil sedmimetrový hod.
13'
Litva se zatím drží soupeře zuby nehty. Outsiderovi tentokrát pomohla i branková konstrukce.
12'
Reinkind zatím předvádí famózní výkon. Tentokrát poslal míč pod břevno.
11'
Norsko se opět dostává do vedení. Po krásném průniku se trefil Reinkind.
9'
Sagosen pálil z pravé strany hrací plochy a nedal gólmanovi sebemenší šanci.
9'
Virbauskas se trefil do dolního rohu branky.
8'
Jenže Reinkind dnes hraje úžasně. Tentokrát nasadil brankáři jesličky.
8'
Babarskas se dostal do úniku a dostává Litvu do vedení.
7'
Babarskas si naskočil proti obraně a poslal míč pod břevno.
6'
Reinkind rozjíždí dnešní duel ve velkém stylu. Norský hráč se znovu trefil z pravé strany.
5'
Gól vstřelil tým Litva (Aidenas Malašinskas).
5'
Norsko se poprvé dostává do vedení! Prosadil se Reinkind.
4'
Sagosen dostal prostor na pravé straně a okamžitě vyrovnává.
3'
Gól vstřelil tým Litva (Gerdas Babarskas).
2'
Barthold s přehledem proměňuje sedmimetrový hod.
2'
Drabavičius otevírá skóre přesným lobem z pravé strany.
1'
Norsko obstaralo výhoz do prvního poločasu dnešního souboje. Velký favorit potřebuje napravit sobotní kolaps s Ruskem.
1'

Litva: Rašimas, Gurskis, Morkunas – Urbonas, Virbauskas, Malašinskas, P. Babarskas, Petreikis, Šmantauskas, G. Babarskas, Simenas, Pleta, Lapiniauskas, Drabavičius, Jovaišas, Antanavičius, Virbauskas, Stankevičius, Juškenas, Dumčius.

Norsko: Saeveraas, Heieren, Bergerud – Eck Aga, Barthold, Sagosen, Överjordet, Överby, Thorsteinsen Toft, Tönnesen, Björnsen, Gullerud, O'Sullivan, Pettersen, Reinkind, Solstad, K. M. Gulliksen, Christoffersen Blonz, Rambo..
Litva

Litva je největším outsiderem skupiny F a svou roli zatím maximálně naplňuje. Ve dvou odehraných zápasech nezískala Litva ani bod. Na úvod padla s Ruskem o pouhé dvě branky. Proti Slovensku hrála sice ofenzivně, ale slovenští brankáři předvedli skvělé zákroky a zajistili svému celku triumf 31:26.
Norsko

Norsko je jedním z největších favoritů celého šampionátu, ale už se stačilo postarat o jedno překvapení. Celek ze severu Evropy vstoupil do šampionátu dobře, když přehrál domácí Slovensko o deset branek. Ve druhém duelu Norové narazili na Rusko, které předvedlo urputný výkon a vybojovalo cenné vítězství o jednu branku.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství Evropy v házené mezi Litvou a Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.